جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ Friday, July 21, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۴:۰۱
شناسه خبر: ۴۸۵۷۳۸
 
تکرار/ به صورت متمرکز برگزار می شود؛
آزمون ورودی متمرکز 13 مدرسه و مرکز فقهی حوزه علمیه
آزمون ورودی 13 مدرسه و مرکز فقهی حوزه علمیه به صورت متمرکز برگزار می شود، طلاب می توانند از 17 فروردین سال آینده برای نام نویسی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مدارس و مراکز فقهی امام محمدباقر(ع)، ائمه اطهار(ع)، مدرسه عالی خاتم الاوصیا(ع)، امام حسن عسکری(ع)، امام کاظم(ع)، عسکریین(ع)، ولی امر(ع)، شهیدین بهشتی و قدوسی(ع)، دارالهدی، امام علی(ع)، امام رضا(ع)، انوارطاها و مدرسه عالی فقه صاحب الزمان اصفهان به منظور پرورش فقیهان شایسته در سال تحصیلی 97-96 آزمون ورودی خود را به صورت مشترک برگزار می ‌کنند.

شرایط پذیرش

اتمام پایه ششم حوزه علمیه یا پایان دوره سفیران هدایت تا ابتدای سال تحصیلی 97-96، تعهد اخلاقی به اشتغال تحصیلی تمام وقت در مدرسه، تعهد اخلاقی و شرعی مبنی بر رعایت قوانین و مقررات آموزشی و انضباطی مدرسه و موفقیت در آزمون کتبی و مصاحبه علمی از شرایط پذیرش در مدارس و مراکز فقهی است.

برنامه‌های آموزشی و پژوهشی

از جمله برنامه های آموزشی و پژوهشی می توان به برگزاری دروس مصوب سطح ۲ همراه با مشاوره و راهنمایی علمی، توجه به ایجاد فضای آموزش و پژوهش محور، توجه به روش‌ شناسی فقه و اصول و ایجاد فضای تحصیل نظام ‌واره، ارائه دانش‌ های تکمیلی مورد نیاز در اجتهاد، توجه به فضای تربیتی و پرورشی و توجه به تفسیر قرآن و انس با روایات اشاره کرد.

بهره‌مندی از اساتید شایسته و ممتاز برای تدریس و مشاوره‌ها و راهنمایی‌های علمی، حمایت علمی و نظارت بر روند تحصیلی طلاب، ارائه مشاوره‌های علمی روشمند و مناسب برای هدایت علمی طلاب، استفاده از کمک هزینه تحصیلی مناسب و امکانات آموزشی و رفاهی و برخورداری از کلیه مزایای تحصیلی حوزه علمیه قم از مزایا و ویژگی های پذیرش در این مدارس است.

زمان و مکان آزمون

آزمون کتبی، به صورت متمرکز و همزمان جمعه یکم اردیبهشت 96 برگزار می‌ شود و مکان آزمون نیز در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

 طلاب داری شرایط می توانند برای نام نویسی در آزمون متمرکز مدارس و مراکز فقهی و کسب اطلاعات بیشتر از 17 تا 27 فروردین 96 به سامانهazmoonf.ir اینترنتی مراجعه کنند./1324/ت302/ی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۱:۰۷
دیدار شهردار و مدیران ارشد شهری قم با مدیر جامعه‌الزهرا
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مدنی، تعامل و همکاری طرفینی جامعه‌الزهرا(س) با شهرداری قم را گشایشی برای مردم قم و در مسیر توسعه فعالیت‌های فرهنگی این موسسه و ذخیره‌ای ماندگار برای گسترش بیش از پیش بزرگترین ح...
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۱:۰۵
کارگاه روش تدریس ویژه اساتید جامعه‌الزهرا برگزار می‌شود
کارگاه «روش تدریس» ویژه اساتید جامعه‌الزهرا(س) در تابستان سال جاری برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۶:۲۵
ویژه طلاب سطح عالی؛
مؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی دانش پژوه می پذیرد
مؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی در دو گرایش موضوع شناسی اقتصادی و بانکداری و موضوع شناسی حقوق جزا و جرم شناسی ویژه طلاب سطح عالی حوزه علمیه قم برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانش پژوه می پذیرد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۳:۴۱
در مدرسه دارالشفاء بررسی شد؛
تعدد زوجات از منظر فقه امامیه و حقوق موضوعه ایران
جلسه دفاعیه پایان نامه تعدد زوجات ازمنظر فقه امامیه و حقوق موضوعه ایران، پژوهشی از حجت الاسلام روح الله فراهانی با داوری حجج اسلام دادمرزی و هدایت نیا در اتاق دفاعیات مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد...
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۳۳
رییس بنیاد اسراء:
زمینه استقرا و استمرار اندیشه آیت الله جوادی به درستی فراهم گردد
رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء گفت: بایستی زمینه استقرار و استمرار اندیشه حضرت آیت الله جوادی آملی به درستی فراهم گردد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۲۷
حجت الاسلام مولایی قائم مقام بنیاد علوم وحیانی اسراء شد
طی مراسمی و با حضور شماری از مسؤولان حوزوی، حجت الاسلام مولایی مدیر عامل سابق خبرگزاری حوزه به عنوان قائم مقام بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء معرفی شد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۰۶
از سوی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی؛
دین باستان ایران از نگاه قرآن و اهل بیت بازخوانی می شود
نشست علمی بازخوانی دین باستان ایران از نگاه قرآن کریم و اهل بیت(ع) از سلسله نشست های گفت وگوهای نوین پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۴:۳۰
مرکز تخصصی شیعه شناسی در سطح چهار دانش پژوه می پذیرد
مرکز آموزش تخصصی شیعه شناسی حوزه علمیه قم تحت اشراف حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سطح چهار(دکتری) شیعه شناسی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانش پژوه می پذیرد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۴:۰۸
در رساله علمی سطح چهار صورت می گیرد؛
بررسی تعدد زوجات از منظر فقه امامیه و حقوق ایران
پایان نامه تعدد زوجات از منظر فقه امامیه و حقوق موضوعه ایران پژوهشی از حجت الاسلام روح الله فراهانی در اتاق دفاعیات مدرسه عالی دارالشفاء قم دفاع می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۳:۲۱
پایان نامه اصول و مبانی کرامت انسانی دفاع می شود
رساله علمی سطح چهار حوزه علمیه با موضوع اصول و مبانی کرامت انسانی از دیدگاه قرآن و مقایسه آن با اومانیسم پژوهشی از حجت الاسلام علی مروی دفاع می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۳:۱۹
در پایان نامه حوزوی صورت می گیرد؛
بررسی تطبیق آراء کلامی شیعه و اشاعره در بحث معاد
رساله علمی سطح سه حوزه علمیه با موضوع تطبیق آراء کلامی شیعه و اشاعره در بحث معاد پژوهشی از محمد فراهانی علوی در اتاق دفاعیات مدرسه عالی درالشفاء قم دفاع می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۳:۱۶
در پایان نامه حوزوی ؛
نقش و جایگاه موارد بیعت در حکومت اسلامی بررسی می شود
پایان نامه نقش و جایگاه موارد بیعت در حکومت اسلامی از دیدگاه شیعه و اهل سنت پژوهشی از امیر فتحی در اتاق دفاعیات مدرسه عالی دارالشفاء قم دفاع می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۲:۰۳
در نشستی خبری صورت گرفت؛
تشریح فعالیت های مجمع عالی تفسیر قرآن کریم
حجت الاسلام احمدی قمی اعزام ۱۰۰ مبلغ به سراسر کشور و برخی کشورهای خارجی و همچنین برگزاری ۵۰۰ کلاس تفسیری در سال تحصیلی گذشته را از مهم ترین فعالیت های مجمع عالی تفسیر قرآن کریم دانست.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۲۳:۲۶
گزارش تفصیلی رسا از نشست «جریان‌های رادیکال دینی»
در نشست علمی«جریان‌های رادیکال دینی» جریان‌های افراط‌گرای اسلامی در روسیه، قفقاز و آسیای مرکزی و راهکارهای مقابله با آنها بررسی شد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۲۰:۰۱
رییس دفتر امور مشاوره معاونت تهذیب حوزه علمیه :
گزینش در حوزه ها باید با جدیت و برنامه صورت گیرد
حجت الاسلام رضایی گفت: امروز طلاب باید در مدیریت خود، خانواده و جامعه موفق باشند و این همه لازمه جذب طلاب موفق و گزینش آنها توسط مشاوران مجرب در حوزه است.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۹:۳۸
حجت الاسلام عرفان مطرح کرد؛
بررسی ریشه های علل رکود فکری و فرهنگی جامعه اسلامی تا عصر امام صادق
استاد حوزه علمیه قم گفت: قبل از نهضت علمی و فرهنگی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) جامعه اسلامی در یک رکود فکری، فرهنگی و علمی به سر می برد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۲۶
حجت الاسلام محققی خبر داد؛
آمادگی خبرگزاری رسا برای همکاری با حوزه های علمیه خواهران
مدیرعامل خبرگزاری رسا از آمادگی این رسانه حوزوی برای تعامل و همکاری همه جانبه با مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۱۰
آیت الله سعیدی:
خدمات تأمین اجتماعی خیرخواهانه و عام المنفعه باشد
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) رویکرد سازمان تأمین اجتماعی را کاملا دینی و انسان دوستانه دانست و گفت: خدمات تأمین اجتماعی باید خیرخاهانه و عام المنفعه باشد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۰۴
آزمون جذب عمومی قضات حوزوی برگزار شد
آزمون جذب قضات ویژه داوطلبان جذب عمومی حوزوی با رقابت ۳ هزار طلبه روزجمعه ۲۳ تیرماه در دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۴:۲۷
سرپرست معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا‌ منصوب شد
مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) در احکامی جداگانه، سرکار خانم «حقانی» را به سمت سرپرست معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا‌(س) و سرکار خانم دکتر «غروی» را به سمت مشاور پژوهشی مدیر جامعه‌الزهرا‌(س) منصوب کرد.