Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - FATF تحریم و نفوذ دشمن را هدفمند می کند
شنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۷ Saturday, November 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۳:۳۴
شناسه خبر: ۵۸۲۸۲۳
 
حاجی‌دلیگانی:
FATF تحریم و نفوذ دشمن را هدفمند می کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه CFT را مغایر با قانون اساسی کشور دانست و گفت: ملحق شدن به کنوانسیون FATF به نفع مردم نیست و موجب تسلط بیگانگان به کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، شامگاه ۲۶ مهرماه در تجمع بزرگ دختران انقلاب« نه به cft» که در مسجد جامع جمهوری برگزار شد، گفت: مهمترین پیام این همایش منطقی، روشن و علمی به شورای محترم نگهبان این است که مردم نگران اجرایی شدن این قرارداد ننگین هستند.

وی افزود: موافقان پیوستن به کنوانسیون تامین مالی تروریسم دو دلیل برای موافقت خود ارائه می‌کنند و می‌گویند اروپاییان گفته‌اند اگر ایران به این لایحه بپیوندد ما راحت‌تر هستیم و دیگر بهانه آنان عدم گران شدن ارز است؛ درحالی که گران شدن ارز هیچ ربطی به تصویب این قرارداد ندارد.

حاجی‌دلیگانی درباره آسیب‌های تصویب این قرارداد، ابراز کرد: در ماده دو این کنوانسیون معانی که از تروریست ارائه شده با تعاریفی که ما از تروریست داریم مغایر است برای مثال اگر عده‌ای از مردم به اختیار خود بخواهند برای مردم قحطی زده یمن خوارک تهیه کنند تا آنان را از گرسنگی نجات دهند آن عده به عنوان تروریست شناخته می‌شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: برای مثال اگر نیروی نظامی خارجی، کشوری را اشغال و تصرف کند اگر شما مردم اقدام به خارج کردن آن ارتش متجاوز کنید تروریست محسوب می‌شوید.

وی افزود: براساس این قرارداد دین و ملیت دلیلی برای کمک به مسلمانان و هم نوعان نیست، همچنین براساس این قرارداد ایران موظف است هر کسی را که این کنوانسیون تروریست معرفی می‌کند به آنان تحویل دهیم.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به بند یک ماده 24 این قرارداد، گفت: براساس این ماده اگر ما با کشوری اختلاف پیدا کنیم برای حل آن اختلاف ابتدا باید با مذاکره وارد شویم اگر حل نشد به داوری باید روی بیاوریم و در نهایت چنانچه اختلاف ادامه یافت باید این پرونده برای رسیدگی به دادگستری لاهه ارسال شود و آقای روحانی و آقای ظریف نیز کاملا به بندهای این قرارداد آگاه هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی نیز خوب می‌داند این قرارداد ذلت آور است برای همین 7 شرط تعیین کرد اما آیا آن شراط قابل قبول این کنوانسیون است؟ در این قرارداد آمده هیچ شرطی قبول نیست مگر آن که کشورهایی که قبل از ما عضو آن شدند آن شرط را رد نکنند و دیگر اینکه آن شرط مغایر با روح این کنوانسیون نباشد در حالی که روح این کنوانسیون فشار آوردن به ملت است.

وی خطاب به فقها و حقوقدانان شواری نگهبان، گفت: براساس 8 اصل از قانون اساسی تصویب این لایحه مغایر با قانون است. در قانون اساسی نفی هر گونه ستمگری و سلطه پذیری ذکر شده در حالی که این قرارداد نوعی سلطه یافتن دشمن بر ملت ایران است. با ملحق شدن به این کنوانسیون حساب‌های مالی مردم برخلاف نفی سبیل به دست دیگران خواهد افتاد و این امر یعنی مسلط بیشتر دشمنان بر ملت.

حاجی‌دلیگانی این معاهده را مغایر با بند اصل 5  قانون اساسی که می‌گوید باید از نفوذ اجانب جلوگیری شود، دانست و عنوان کرد: زمانی که این کنوانسیون از همه تراکنش‌های داخلی مطلع می‌شود و می‌تواند به راحتی و به صورت هدفمند ملت ایران را تحریم کنند، آیا این نفوذ اجانب نیست؟

این نماینده مجلس همچنین cft را مغایر با اصل 22 قانون اساسی که تاکید بر مصون ماندن حیثیت، مال و جان مردم دارد، بیان کرد و گفت: با این قرارداد حیثیت، مال و جان مردم مورد تعرض قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اصل 43 قانونی اساسی که مبنی بر جلوگیری از سلطه مادی بیگانگان است، عنوان کرد: کسانی که لیست 400 صراف ایرانی را به خارجی‌ها دادند همان‌ها نیز می‌خواهند تراکنش مالی 80 میلیون ایرانی را به بیگانگان بدهند.

وی با استناد به بند یک اصل 110 قانون اساسی، گفت: براساس این بند هیچ قانونی نباید با سیاست‌های کلی نظام مغایر باشد در حالی که این قرارداد مغایر با سیاست‌های کلی نظام است و این برخلاف فرمایشات صریح رهبری است که در در جمع نمایندگان بیان کردند.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: همچنین در اصل 152 قانون اساسی قید شده سیاست خارجی کشور باید براساس نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری باشد در حالی که با این قرارداد این قانون زیر پا گذاشته می‌شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در اصل 153 قانون اساسی آمده هر چیزی که موجب سلطه بیگانه بر منابع اقتصادی کشور شود ممنوع است و در اصل 154 قید شده جمهوری اسلامی وظیفه دارد از کسانی که حق طلبانه مبارزه می‌کنند دفاع کند، آیا با این قرارداد می‌توان این دفاع را داشته باشد؟

وی با تاکید براینکه نباید قراردادی که به نفع مردم نیست تصویب شود، اظهار داشت: کسانی که رای موافق به این معاهده دادند باید نامشان در تاریخ بماند و مسوولیت آن را بپذیرند، همچنین آقای طیب‌ نیا که این قرارداد را در سال 95 برخلاف اصل 125 و 75 قانون اساسی امضا کرد باید مجازات و محاکمه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: امروز مدعیان شفافیت که داد می‌زدند و یقه پاره می‌کردند تا همه امور شفاف شود چرا امروز مخالف شفافیت سازی هستند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: مردم انقلابی بر اجرای قانون اساسی اصل 29، 31، 28 و 43 تاکید کنید و این مطالبه گری را از مسؤولان داشته باشید بنده علیه آقای لاریجانی و آقای روحانی شکایت کردم. این قرارداد رای آورد چون این دو با هم بسته بودند تا رای بیاورد و دیگر دلیلی که موجب تصویب این قرارداد شد کوتاه آمدن و انصراف برخی نمایندگان در مجلس بود./813/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۲۱:۲۳
جزئیات دستور کار صحن علنی مجلس؛
بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیرو‌های مسلح در مجلس
جزئیات دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی در هفته آتی اعلام شد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۵۲
هفته ‌آینده؛
۸ وزیر در کمیسیون‌های مجلس حضور پیدا می کنند
وزرای صنعت، کار، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقتصاد، نیرو، دفاع و بهداشت جهت حضور در کمیسیون‌های تخصصی پارلمان راهی بهارستان می‌شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۶:۵۰
رییس جمهور در جلسه هیات دولت:
۱۳ آبان روز استحکام جمهوری اسلامی شد| ملت ایران به سلطه‌ طلبان با صدای رسا جواب منفی داد
رییس جمهور با تقدیر از ملت بزرگ ایران تصریح کرد: ۱۳ آبان روز کلید زدن استحکام نظام بود و امروز نظام ما از هر زمان دیگر مستحکم تر است و اینکه مردم ما به متجاوزین و سلطه‌طلبان خارجی با صدای رسا، جواب ...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۰۷
در جلسه هیات وزیران صورت گرفت؛
رأی اعتماد دولت به استانداران منتخب چهار استان
اعضای هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور، به استانداران پیشنهادی چهار استان کشور رای اعتماد دادند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۶:۱۷
روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور:
امکان افزایش رضایتمندی اجتماعی با اقدامات کم‌هزینه وجود دارد| لزوم تقویت امید و تلاش بیشتر برای رفع نگرانی‌ مردم
رییس‌ جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور، تقویت امید به آینده و تلاش بیشتر برای تحکیم و تقویت اطمینان و امنیت خاطر برای مردم را در حوزه رفع نگرانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی، مورد تأکید قرار داد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۶:۰۱
امیرعبداللهیان:
علی رغم طرح صلح آمریکا، حملات سعودی ها در یمن بیشتر شده است
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل سیاست آمریکا و ناتو را در افغانستان دوگانه خواند و با اشاره به شرایط منطقه گفت: علی رغم طرح صلح آمریکا، حملات سعودی ها در یمن بیشتر شده و زنان و کودکان بی دفاع...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۱۰
رییس جمهور:
دولت ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای زلزله زدگان کرمانشاه هزینه کردپ
رییس‌ جمهور اقدامات انجام شده بازسازی واحدهای زلزله زده در استان کرمانشاه را بسیار دلگرم‌کننده خواند و گفت: بر اساس این گزارش از آبان پارسال تا پایان شهریور امسال و اوایل مهر، در مناطق روستایی تقریبا...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۲:۴۲
در جلسه هیأت دولت مطرح شد؛
بازسازی بیش از ۷۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه
در مجموع ۷۱۳۷۵ واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بازسازی (احداث و تعمیر) گردیده که از این تعداد ۵۳۸۰۲ واحد تعمیری و ۱۷۵۷۳ واحد احداثی به بهره برداری رسیده است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۲۱:۵۹
با حضور رییس جمهور؛
جلسه هماهنگی سفرکاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی برگزار شد
جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی عصر شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۰۳
رییس جمهور:
ملت ایران بار دیگر توطئه آمریکا را نقش بر آب کرد| تدوین نقشه راه جدید اقتصادی
رییس جمهور تاکید کرد: مردم ایران یکبار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را که فکر می کردند ۱۳ آبان مبدایی برای رسیدن به آرزوهای نادرست شان نسبت به ملت ایران خواهد بود،...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۳۹
کدخدایی:
مجلس ایرادات اصلی CFT را رفع کند| برخی ادعای تقلب می کنند اما سندی ارائه نمی دهند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مجلس شورای اسلامی باید ۱۱ ایراد اساسی در ذیل لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم را برطرف کند.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۸:۳۵
حجت الاسلام ذوالنور:
شفافیت آ‌رای نمایندگان زمینه نظارت مردمی را فراهم می کند
نماینده مجلس با اشاره به اهمیت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: شفافیت آرای نمایندگان زمینه نظارت مردمی بر نمایندگان را فراهم می کند، متأسفانه گاهی برخی نمایندگان نظر خود را درباره چیزی مثبت اعلام ...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۳:۲۷
آیت الله حسینی بوشهری:
هدف جنگ روانی دشمن ایجاد ناامیدی و جداکردن مردم از انقلاب است| مسؤولان خسارات مردم را جبران کنند
امام جمعه قم با بیان این که دشمنان با جنگ روانی به دنبال ایجاد بدبینی، ناامیدی و جدا کردن مردم از نظام هستند، از اصحاب رسانه و متفکران خواست که به صحنه آ‌مده و توطئه دشمن در این زمینه را خنثی کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۱۵
حجت الاسلام ذوالنور:
شرط توحید تبعیت محض از امام است| توحید حقیقی مانع تسلط ائمه جور بر امور مسلمین می شود
نماینده مجلس شرط توحید را تبعیت محض از امام دانست و گفت: اگر توحید واقعی وجود داشته باشد ائمه جور و ظلم بر امور مسلمانان مسلط نمی شوند.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۸:۳۴
حجت الاسلام ذوالنور:
تفکر صهیونیستی خطری برای تمام بشریت است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تفکر صهیونیستی را خطری جدی برای ادیان الهی به ویژه اسلام دانست و گفت: تمام تلاش صهیونیست ها بحران سازی علیه امت اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۲:۴۱
رییس مجلس شورای اسلامی:
بنیه اقتصادی کشور ضعیف نیست| توجهمان باید به داخل کشور باشد
رییس مجلس با بیان اینکه باید همان روحیه مجاهدانه در عرصه اقتصاد ظهور پیدا کند گفت: وقتی برخی کشور‌ها زور می‌گویند ما باید توجهمان به داخل کشور باشد چرا که اگر این عزم به وجود بیاید دشمنان دیگر نمی‌تو...
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۴:۱۶
رییس ستاد مرکزی اربعین خبر داد؛
فعالیت تبلیغی طلاب با ۵ زبان در ایام اربعین| بی تدبیری ارزی ارتباطی با ستاد اربعین ندارد
ذوالفقاری با بیان این که در حوزه فرهنگی به اندازه یک ستاد کلان در ایران و عراق در زمینه های مختلف برنامه ریزی شد، گفت: طلاب آموزش های لازم را دیدند و به ۵ زبان کارهای تبلیغی خوبی انجام دادند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۵:۰۷
ناطقان میان دستور مجلس مطرح کردند؛
دانه درشت‌ ها در حال چپاول ملت هستند| آقای روحانی به داد بیکاران برسید
وکلای ملت از دولت خواستند تلاش خود را جهت ایجاد شغل برای بیش از ۴ میلیون بیکار معطوف کند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۱۰
حجت لااسلام ذوالنور در جمع خبرنگاران:
گزارش یازدهم وزارت خارجه از اجرای برجام به مجلس ارسال شد
رییس کمیته هسته ای مجلس از ارسال یازدهمین گزارش وزارت امور خارجه در مورد نحوه اجرای برجام به مجلس خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۳:۰۳
رییس جمهور در دیدار مسؤولان وزارت اقتصاد:
حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان خط بطلانی بر توطئه‌های جدید آمریکا کشید
رییس جمهور با تقدیر از حضورشکوهمند مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: مردم با حضور گسترده در این راهپیمایی و اعلام وحدت و مقاومت در برابر دشمنان، بر توطئه‌های جدید آمریکا خط بطلان کشیدند.