دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ Monday, December 11, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۳ - ۱۷:۴۸
شناسه خبر: ۵۲۹۹۶۸
 
انتشار کتاب سیمای زینب سلام الله علیها در آیینه تاریخ
این کتاب با این هدف تألیف شده تا چهره تابناک یکی از زنان قهرمان، از طفولیت تا زندگی اجتماعی و واقعه جانسوز کربلا را برای نسل حاضر و آینده به تصویر بکشد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کتاب سیمای زینب سلام الله علیها در آیینه تاریخ  نوشته اعظم شبیری چاپ و روانه بازار شده است.

این کتاب در 9 فصل با عناوینی همچون «طلوع خورشید»، «خانواده»، «الگو»، «زینب و اجتماع»، «زینب قهرمان حماسه جاوید»، «مسافرت ها»، «اسارت یا نهضتی دوباره»، «غروب خورشید» و «کرامات» گردآوری و عرضه شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «زنان در طول تاریخ هرگز فرصتی برای ابراز وجود نیافتند. قدرت ها و امکانات در طریق تحقیر زن بود. آنچنان که آنان حتی امکان تجربه و آزمایش برای آنچه دیگران درباره شان می گفتند، نیافتندو باورشان شده بود که افرادی ضعیف، ترسو و خدمتگزار مردان هستند.

اسلام می گوید: زن باید دارای تهذیب نفسانی باشد تا بتواند مواهب و مزایائی که در نهاد انسان به ودیعت گذارده شده پرورش دهد. حقوقی را که اسلام برای زن قائل شده، در هیچکدام از ملل نظیر آن دیده نشده است. برای زنان عالم علم تربیت و تهذیب اخلاق بیشتر از جهانداری و پیشوایی اهمیت و ارزش دارد. تاریخ زنانی را که دارای مقام پیشوایی باشند آن چنان نشان می دهد که با انگشتان دست می توان برشمرد.

ولی مادران و زنانی که در دامانشان مردان بزرگ به وجود آمده اند با هیچ عاملی نمی توان شمارش کرد. بنابراین بهتر است زنانی را تربیت کرد تا آن ها مهد تربیت مردان بزرگ باشند. یک مربی باید خود را به فضائلی که می خواهد به دیگران یا به فرزندان خویش انتقال دهد، بیاراید و قبلا خود را نمونه فضیلت و اخلاق کند تا تربیتش تأثیر جدی و سریع داشته باشد.

این چنین زنان و مادرانی در تاریخ عاشورا زیاد دیده می شوند. زنان در تاریخ عاشورا نشان دادند که آن ها نیز آفریده خدا و انسان هایی قابل احترامند. در حد امکانات و فراخور استعدادشان می توانند کارهایی ارزنده و قابل عرضه ارائه کنند».

این کتاب با این هدف تألیف شده تا چهره تابناک یکی از زنان قهرمان، از طفولیت تا زندگی اجتماعی و واقعه جانسوز کربلا، را برای نسل حاضر و آینده به تصویر بکشاند.

کتاب سیمای زینب سلام الله علیها در آیینه تاریخ با شمارگان 3000 جلد و به قیمت 2000 تومان در 208 صفحه و با قطع رقعی چاپ و روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران طبقه 1 واحد 114 مراجعه کنند./925/ د 103/ش

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۰:۰۳
ترجمه گزیده «میزان الحق شبهات و ردود» در کتاب «عیار حقیقت»
هدف نویسنده از ترجمه گزیده «میزان الحق شبهات و ردود»، گزینشی از پرسش‌ها و شبهات و معاصر وهابیت و دادن پاسخ‌ به آنها بوده است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۹:۳۷
انتشار کتاب «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰»
کتاب نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰ در هفت فصل و یک پیوست به چاپ خواهد رسید.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۹:۲۰
چند خبر از نشر معارف
چاپ اول جلدهای ۶۶ و ۶۸ مجموعه «پرسش ها و پاسخ های دانشجویی» و کتاب رویکرد موضوع محور به وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی(ره) و چاپ سوم کتاب خط امام از مهمترین اخبار نشر معارف هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۳۹
چاپ سی و پنچم کتاب فروغ ابدیت
نویسنده «فروغ ابدیت» با قلمى روان و گویا، وقایع مهم و اساسى زندگى پیامبر اسلام (ص) را از اساسى‏ ترین مدارک تاریخى اسلام نقل کرده و به تجزیه و تحلیل آنها نشسته است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۲۴
در یادداشتی بررسی شد؛
لزوم بازآفريني آثار مكتوب
آثار فاخري وجود دارد كه به خاطر تطابق نداشتن آنها با ذائقه، فهم و حوصله مخاطب امروزي از آنها استفاده نمی شود و به جهادي علمي نیاز هست تا با بازآفريني به عرصه كتاب خواني كشور بازگردند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۰۵
اثر استاد صفایی حائری؛
نگاهی بر کتاب «روابط متکامل زن و مرد» + دانلود
نویسنده در کتاب «روابط متکامل زن و مرد» به بررسی موضوع‌های ازدواج، تساوی زن و مرد، حجاب و آزادی و روابط متکامل زن و مرد پرداخته است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۰۳
سلسله ياداشت‌های كتاب‌شناسی (۱)؛
الذريعه بزرگ‌ترين منبع كتاب‌شناسی شيعه
اصلی ترين و بزرگ‌ترين كتاب در منبع‌شناسی و كتاب‌شناسی شيعه كتاب الذريعه الی تصانيف الشيعه است كه حاصل عمر شيخ بزرگوار علامه آقا بزرگ طهرانی است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۵۴
آخرین کتاب مجموعه ۱۴ جلدی «پیامبر» منتشر شد
به‌نشر جدیدترین و آخرین کتاب از مجموعه ۱۴ جلدی «پیامبر» را با محوریت داستان زندگی حضرت محمد(ص) در دوران کلان‌سالی برای نخستین بار منتشر کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۴۹
چند خبر از طرح «پایيزه كتاب»
اعلام کتاب های پرفروش پاییزه کتاب، تمديد زمان اجراي طرح پائيزه كتاب در ۱۱ استان وکتابفروشی‌های اصفهان، قم و کاشان دارای بیشترین مراجعه کننده «طرح پاییزه کتاب» از عناوین اخبار طرح «پایيزه كتاب» هستند....
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۴۵
انتشار فراخوان دهمین دوره جشنواره داستان انقلاب
فراخوان دهمین جشنواره داستان انقلاب(جایزه امیرحسین فردی) در دو بخش رمان و داستان کوتاه منتشر شد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۴۳
چند خبر کوتاه از دنیای نشر
انتشار نسخه الکترونیک ترجمه ایتالیایی شعر معاصر ایران، تدوین کتاب کار طرح «کانون مدرسه»، برگزاری نشست نقد کتاب «وضعیت توسعه‌ انسانی در ایران» از مهمترین عناوین اخبار کوتاه دنیای نشر هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۳۷
انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «مطالعۀ جامعه شناختی رابطۀ اسلام شیعی و مردم سالاری»
در این کتاب سه جنبش گذار در سه مقطع تاریخی، با روش‌های موجود در جامعه‌شناسی تاریخی مقایسه شده‌اند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۳۵
انتشار ۶ جلد از كارنامه نشر سال ۹۵
مؤسسه خانه کتاب شش جلد از فهرست موضوعی کتاب‌های منتشر شده در سال ۱۳۹۵ را روانه بازار نشر کرده است.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۸:۵۶
مهدویت موضوع ششمین جلد موسوعه رد شبهات
حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت مجموعه «موسوعه رد شبهات» را به قلم جمعی از نویسندگان منتشر و در اختیار پژوهشگران قرار داده است.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۸:۴۴
کتاب «نقش قبایل یمنی در حمایت از اهل‌بیت(ع)» منتشر شد
کتاب «نقش قبایل یمنی در حمایت از اهل‌بیت(ع)» به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۸:۴۱
نسخه الکترونیکی کتاب «میراث علمی امام حسن و امام حسین(ع)» منتشر شد
نسخه الکترونیکی کتاب «میراث علمی امام حسن و امام حسین(ع)» به همت اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۸:۱۴
اثر خبرنگار نوقلم؛
نگاهی بر کتاب «المبدئ»
نشر مجنون، جلد اول کتاب «المبدئ؛ نظریه‌های نوین فقه زبان و ادبیات و طبقه‌بندی علوم اسلامی» را روانه بازار نشر کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۸:۰۴
تلخي و شيريني‌هاي اسارت با نگاهي به كتاب «خداحافظ آقاي رئيس»
طلبه‌اي كه براي شهادت به غرب كشور رفت و ۱۰ سال اسير شد
خواندن داستان زندگي و اسارت «علي عليدوست» براي علاقه‌مندان به ادبيات دفاع مقدس جذابيت‌هاي ويژه‌اي دارد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۷:۴۰
ترجمه «کلام و جامعه» اثر فان اس روانه بازار نشر می‌شود
معاون پژوهش دانشگاه ادیان و مذاهب، گفت: کتاب «کلام و جامعه»، اثر فان اس از آلمانی به فارسی ترجمه شده است و در اختیار علاقه‌مندان تاریخ کلام اسلامی قرار می‌گیرد.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۱۱:۴۰
کتاب «جاذبه قرآنی» منتشر شد
کتاب «جاذبه قرآنی» به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.