شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ Saturday, February 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۸ - ۰۲:۲۱
شناسه خبر: ۴۹۴۱۴۹
 
آیت الله غروی:
اخلاص و تواضع رمز موفقیت آیت الله احمدی است
عضو شورای عالی حوزه علمیه قم اخلاص را شرط سعادت و پیشرفت انسان توصیف کرد و گفت: داشتن تقوا، اخلاص و تواضع از ویژگی های بارز آیت الله احمدی است که وی را از دیگران متمایز کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، آیت الله سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه علمیه قم شب گذشته در سومین اردیبهشت تجلیل از مفاخر استان همدان که در سالن ابن سینا برگزار شد با اشاره به  ویژگی های اخلاقی پیامبر(ص) اظهار داشت: پیامبر در ست کوشی، شجاعت و صداقت برترین انسان ها بود.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بعثت پیامبر(ص) در نجات و سرنوشت بشریت گفت: یکی از ویژگی های بارز پیامبر(ص) خلاق حسنه و مکارم اخلاقی متجلی ایشان بود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم در ادامه خاطرنشان کرد: تنها اخلاق است که سبب رشد و تعالی انسان می شود و سبب تحول انسان است چرا که انسان فرصت اکتشاف و حرکت را به خود نمی دهد.

وی با اشاره به شخصیت ممتاز آیت الله احمدی ابراز داشت: آیت الله احمدی را نمی توان فقط منحصر در استان همدان دانست بلکه ایشان از مفاخر جهان اسلام است.

آیت الله غروی با بیا این که آیت الله احمدی خدمات زیادی را به نظام آموزشی و انقلاب کرده است، گفت: آیت الله احمدی به هیچ عنوان نسبت با مقام، پست و عنوان دلبستگی و وابستگی نداشته است.

وی با اشاره به مصائب و سختی هایی که آیت الله احمدی برای اعتلای انقلاب به جان خریده است، گفت: قبل و بعد از انقلاب مشکلات فروانی برای آیت الله احمدی ایجاد شد اما با وجود همه مخاطرات وی به امور معمول خدمت رسانی علمی و فرهنگی مشغول بود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم اخلاص را شرط سعادت و پیشرفت انسان توصیف کرد و گفت: داشتن تقوا، اخلاص و تواضع از ویژگی های بارز آیت الله احمدی است که وی را از دیگران متمایز کرده است.

وی در پایان گفت: آیت الله احمدی از جمله عامانی است که محضر امام راحل(ره) و علامه طباطبایی را درک کرده و همزمان تحصیلات حوزوی و دانشگاهی داشته است./۹۷۹/۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۷:۰۹
آیت الله طه محمدی:
عدالت اجتماعی رأس کار مسؤولان قرار گیرد
امام جمعه همدان گفت: مساله عدالت اجتماعی و رسیدگی به مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج جوانان باید رإس کار مسؤولان قرار بگیرد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۴۵
حجت الاسلام رسولی مطرح کرد؛
ضرورت فراگیری روش سخنرانی دینی برای طلاب علوم دینی
استاد حوزه علمیه همدان گفت: فن خطابه به معنای ایجاد انگیزه و تاثیر در مخاطبان است و مبلغان باید قبل ملبس شدن به لباس روحانیت با این امر مهم آشنا شوند.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۴۲
حجت الاسلام بهرامی:
حوزه های علمیه باید مدیران مساجد تراز اسلام را تربیت کنند
استاد حوزه علمیه همدان گفت: حوزه های علیه باید در راستای تقویت مساجد فعالیت بیشتری داشته و مسجد تراز اسلام را با مدیریت امام جماعت و روحانی به نتیجه برساند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۰۷
آیت الله موسوی اصفهانی:
حوزه علمیه راه انبیای الهی است نه رسیدن به پست و مقام
مدیر حوزه علمیه همدان گفت: کسانی که در راه تلبس به لباس مقدس روحانیت قدم گذاشته اند با قدم هایی محکم در این راه حاضر شوند و از فضیلت نماز شب غافل نشوند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۰۴
استاد حوزه علمیه همدان:
حوزویان نیازهای جامعه را شناسایی کنند
استاد حوزه علمیه همدان گفت: طلاب در صورتی در رسالت خود موفق خواهند بود که نیازهای جامعه را شناسایی کرده و برنامه ای دقیق برای خود طراحی کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۰۲
استاد حوزه علمیه قم:
مجوز تلبس به لباس مقدس روحانیت به معنای تعهد اخلاقی نسبت به تبلیغ دین است
حجت الاسلام ذبیح گفت: مجوز تلبس با اخذ یک مدرک صرفا حاصل نمی شود و این مجوز باید با تعهد اخلاقی همانند زندگی علمای ربانی همراه شود.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۰:۵۵
استاد حوزه علمیه:
هدایت گری قرآن به واسطه ولایت حاصل می شود
حجت الاسلام شعبانی گفت: در مدت ۱۴۰۰ سال است که تشیع به دست فرق انحرافی همچون وهابیت تا کنون تکفیر شده و مورد آزار و اذیت های فراوانی قرار گرفته است و این دلیل محکمی برای دفاع دخت نبی مکرم اسلام(ص) از ...
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۵:۵۱
استاد حوزه علمیه:
وحدت یکی از محوری ترین مبانی حفظ انقلاب است
حجت الاسلام شعبانی گفت: روحانیت باید این را بداند که اگر هدف خدمت به اسلام است، عرصه های خدمت به این امر مهم فراهم است و هیچ بهانه ای در این قبال قابل قبول نیست.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۱:۵۲
دبیر موسسه سراج همدان:
مساجد و مراکز فرهنگی باید عهده دار مسائل تربیتی شوند
دبیر موسسه سراج همدان گفت: تغییر نظام تربیت اسلامی، گاهی اوقات به خود ما بر می گردد، خانواده ها حاضرند که فرزند را به هر کلاس آموزشی بفرستند، اما کودکان به سمت و سوی مساجد سوق داده نمی شوند.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۱:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:
مسؤولان مبارزه با ظلم را در اولویت کارها قرار دهند
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: همه امامان با روش های متفاوتی با ظلم مبارزه می کردند، روش قابل تغییر است اما مبارزه باظلم هدف همه انبیا و اولیای الهی بوده است.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۰
مدیر حوزه علمیه همدان:
منشور روحانیت امام خمینی نقشه راهی برای حوزه علمیه است
آیت الله موسوی اصفهانی گفت: منشور روحانیت به عنوان یک نقشه راه پیش روی طلاب حوزه های علمیه همواره باید مد نظر آن ها قرار گرفته و از این گنجینه بزرگ بهره گیری کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۹
حجت الاسلام نقوی:
ترویج سبک زندگی فاطمی تنها راه سعادت جوامع بشری است
حجت الاسلام نقوی گفت: اگر کسی سری به دادگاه ها بزند متوجه می شود که آمار مفاسد اجتماعی و آمار بالای طلاق همه معلول علتی چون سبک زندگی غربی هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی حوانساری:
تبلیغ سبک زندگی علوی و فاطمی نیاز جامعه بشری است
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی حوانساری گفت: علی و فاطمه تنها کسانی بودند که خدای تعالی آنها را برای هم خلق کرده و عقد آنها را در آسمان ها خوانده است، این فضایل سبب می شود تا این دو فرد الگویی مناسب برای...
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۱
حجت الاسلام نقوی مطرح کرد؛
ترویج سبک زندگی اسلامی باید دغدغه مؤمنان و مبلغان دین باشد
دبیر موسسه سراج با اشاره به ضرورت فعالیت همه مردم در عرصه ترویج تعالیم الهی گفت: حجاب اسلامی، ریشه کن شدن فقر و ترویج سبک زندگی صحیح باید دغدغه افراد مومن و مبلغان دین باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۰:۴۹
نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم:
حضور میلیونی مردم در ۲۲ بهمن نماد عزت و تجدید میثاق با ولایت فقیه بود
حجت الاسلام رضوی مهر گفت: نباید اجازه بدهیم کسانی از زبان شهید و شهادت و انقلاب در منصب مسؤولیت سخن بگویند و کشوری که جشن چهل سالگی خود را برگزار کرده با رفراندوم تهدید کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۶:۰۷
امام جمعه همدان:
رعایت اصول انسانی شعار اصلی انقلاب اسلامی است
آیت الله طه محمدی گفت: اگر کسی بتواند حاجت مومنان و مسلمانان را برآورده کند و در این مساله کوتاهی کند مرتکب گناهی بزرگ شده و مسؤولانی که نسبت به این مساله غافل هستند دچاری عذابی دردناک خواهند شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۲۲:۲۱
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان خبر داد؛
زنگ معرفت و سفیران فاطمی ویژه برنامه های حوزه علمیه همدان در ایام فاطمیه
حجت الاسلام ارتقایی گفت: ویژه برنامه سفیران فاطمی بالغ بر ۶۰۰ جلسه مراسم سخنرانی فاطمی و عزاداری در ۲۰۰ روستای استان انجام شده و در بعضی از مناطق محروم حتی تمامی هزینه های برگزاری مراسم را حوزه و مبلغ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۱:۲۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان تشریح کرد؛
فعالیت های تبلیغات اسلامی همدان در ایام فاطمیه
حجت الاسلام دشتکی بیان گفت: در فاطمیه اول تبلیغات اسلامی همدان ۹۰۰ مبلغ را به تمام نقاط استان اعزام و ۱۴۰۰ مسجد میزبان مردم در عزاداری ایام فاطمیه بودند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۷:۴۰
استاد سطح عالی حوزه علمیه همدان:
طلاب به کارهای خود رنگ خدایی دهند
استاد حوزه علمیه گفت: کاری که در جهت رضای خدا انجام شود از کیفیت و تاثیر بسیاری برخوردار است چرا که این کار با هدف مقدسی و در حد کمال خود انجام شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۵:۳۹
ایستاده پای انقلاب؛
مردم ایران اسلامی همیشه پای انقلاب و اسلام ایستادگی کرده اند
آیت الله طه محمدی گفت: مردم ایران اسلامی نقش خود را به خوبی اجرا کرده و امروز وظیفه مسؤولان است که به فکر مردم غیور ایران باشند.