Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - برنامه های آموزش و پرورش مبتنی بر فرهنگ غنی اسلام باشد
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: ۵۸۲۸۲۶
 
آیت الله نوری همدانی:
برنامه های آموزش و پرورش مبتنی بر فرهنگ غنی اسلام باشد
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تأکید بر مبنا قراردادن فرهنگ اسلام در برنامه های آموزش و پرورش گفت: فرهنگ شیعه انسان سازی و کادر سازی می کند و این فرهنگ غنی باید در دستور کار باشد نه این که از فرهنگ غربی استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در دیدار وزیر آموزش و پرورش فعالیت این وزارتخانه را از مهم ترین و اثرگذار ترین شغل ها و مسؤولیتها دانست و گفت: شغل تعلیم و تربیت مربوط به انبیا و اهل بیت(ع) است.

وی افزود: فرهنگ در طلیعه همه پیشرفت ها قرار دارد و تربیت انسان های متعهد و کارامد برای آینده کشور بسیار مهم است، خدمت شما دارای ثواب فوق العاده ای بوده و هر قدم و کار شما دارای فضیلت است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر لزوم توجه آموزش و پرورش به معلمان و محتوای درس ها اظهار داشت: برنامه مربوط به دانش آموزان باید منجر به شکوفایی استعدادها شود و بتوان این استعدادها را برای آینده کشور مورد استفاده قرار داد.

وی با اشاره به ذخایر معنوی بی نظیر شیعه و ضرورت استفاده از آن ها در امر تعلیم و تربیت ادامه داد:  ذخایر معنوی فراوانی مانند نهج البلاغه و صحیفه سجادیه داریم که باید آن ها را به میدان آورده و برای دانش آموزان تبیین کنیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که اگر کسی می خواهد در راه تعلیم و تربیت قدم بردارد ابتدا باید خود را تربیت کند، ابراز داشت: که سیره و رفتار تربیت کنندگان و معلمان بیش از سخن آن ها اثرگذار است.

وی عنوان کرد: کار آموزش و پرورش ساختن انسان ها است و بازشناساندن اسلام باید در دستور کار آموزش و پروش باشد، در دنیا اسلام تمدنی قوی را به وجود آورد اما بعدا به وسیله تهاجمات فرهنگی و سیاسی مسلمانان تحت سیطره قرار گرفتند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی تحولی عظیم ایجاد کرد که مقدمه تمدن سازی نوین اسلامی است، زمانی در کل غرب دانشمند قوی و کتابخانه وجود نداشت و زمانی که غرب دچار انحطاط بود، اسلام عظمت و ترقی داشت و امروز دانش آموزان باید درباره اسلام بدانند و این موضوعات بازشناسی شود.

وی اضافه کرد: بنیانگذار بسیاری از علوم مسلمانان بودند اما بعدها مردم تحت سلطه قرار گرفتند و به همین دلیل مردم فکر کردند همه چیز از غرب است و باید پیرو غرب باشیم، در حالی که اسلام غنی است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با  تأکید بر لزوم ارتباط بیشتر آموزش و پرورش و دانشگاه با حوزه علمیه گفت: جدایی حوزه و دانشگاه سیاست آمریکا و دشمنان است که باید جدی گرفته شود، همه باید متحد باشیم و کار ما بازگشت دادن تمدن به اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) باشد.

وی افزود: باید فرهنگ اهل بیت(ع) را زنده کنیم و با آن به جنگ غرب و دشمن برویم، فرهنگ شیعه انسان سازی و کادر سازی می کند و این فرهنگ غنی باید در دستور کار باشد نه این که از فرهنگ غربی استفاده کنیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که تمام عزت، عظمت، ترقی و تمدن ما در سایه اسلام است، اظهار داشت: سعی کنید که تمدن، علوم و معارف اسلام را در فرهنگ پیاده کنید، فرهنگ اسلامی فرهنگ صداقت و راستی و پاکی است.

وی ادامه داد: دشمنان این فرهنگ را کنار زدند و توانستند سلطه گری کنند، همین فرهنگ عالی انقلاب اسلامی را به وجود آورده است و در سایه همین فرهنگ باید تحولی ایجاد کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به پیش رو بودن حماسه عظیم اربعین ابراز داشت: جمع شدن ۳۰ میلیون انسان در حماسه اربعین نشانه قدرت فرهنگ اهل بیت(ع) است و هیچ قدرتی توانایی چنین کاری ندارد. فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) فرهنگی پویا و جریان ساز است و باید به عظمت اسلام بازگردیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به دسیسه های دشمن علیه انقلاب اشاره و عنوان کرد: امروز آمریکا، صهیونیسم و کشورهای مرتجع منطقه مانند عربستان و امارات اتاق فکرهایی تشکیل دادند و بررسی می کنند که چگونه می توانند به انقلاب ضربه بزنند و جلوی رشد کشور را بگیرند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: وقتی چنین دشمنان کینه توزی داریم نمی توانیم بخوانیم و غفلت داشته باشیم، آموزش و پرورش باید شبهات را برطرف کرده و جوانان را بیدار کند، دشمنان همواره توطئه علیه انقلاب دارند و باید دانش آموزان و جوانان را هوشیار کرد.

وی اضافه کرد: اسلام تنها نماز و روزه نیست بلکه تمام ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد، مطالب اساسی دین باید به جوانان منتقل شود و جوانان که آماده هستند به راحتی می پذیرند./1323/

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۲۶
حضور آیت الله وحید خراسانی در دسته عزاداری شهادت امام عسکری
حضرت آیت الله وحید خراسانی از مراجع تقلید به همراه طلاب، روحانیان، علما و اقشار مختلف مردم در دسته عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) حضور پیدا کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۰۰
همزمان با هشتم ربیع الاول؛
مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری با حضور مراجع برگزار شد
همزمان با هشتم ربیع الاول، مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۵:۱۵
آیت الله سعیدی:
انقلاب با نظریه مقاومت لیبرال دموکراسی غرب را به دره سقوط می کشاند| سخن وزیر خارجه درباره پولشویی نسنجیده بود
امام جمعه قم از مسؤولان کشور خواست به جای حاشیه سازی به مشکلات اصلی کشور رسیدگی کنند و سخنان وزیر خارجه درباره پولشویی را نسنجیده دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۳۵
آیت الله سبحانی:
بر مؤمنان واجب است به کمک غذایی و درمانی مردم مظلوم یمن بشتابند
حضرت آ‌یت الله سبحانی با اشاره به روزگار بسیار سخت مردم مظلوم یمن تصریح کرد که در این برهه از زمان بر مؤمنان واجب است با هماهنگی هلال‌احمر و مؤسسات مربوطه به کمک غذایی و درمانی آنان بشتابند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۴۵
آیت الله امامی کاشانی:
همه مردم دنیا به وقاحت آمریکا پی برده اند | قوه قضائیه به برخورد قاطعانه با مفسدان ادامه دهد
امام جمعه موقت تهران با اشاره به به توطئه های آمریکا برای وارونه جلوه دادن واقعیت ها گفت: آمریکا با استفاده از تبلیغات رسانه ای می خواهد خود را خوب و قدرتمند نشان دهد، اما موفق نمی شود، چون همه مردم د...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۳:۴۴
آیت الله مکارم شیرازی:
نهج البلاغه جزو دروس رسمی حوزه قرار گیرد| تبلیغ به مسجد منحصر نشود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که نهج البلاغه همچون خود امیرمؤمنان مظلوم و مهجور است، تصریح کرد که این کتاب گرانسنگ و پر محتوا باید جزو دروس اصلی حوزه های علمیه گیرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۷:۴۷
آیت الله علوی گرگانی:
گرفتاری ها به دلیل عدم توجه به احکام الهی است
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که همه گرفتاری های ما به دلیل عدم توجه به اهمیت عمل به احکام الهی است، گفت: چه بسا انسان در زبان اظهار به پایبندی به دین کند، اما در عمل به گونه دیگری رفتار ک...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۴۱
آیت الله نوری همدانی:
استفاده از ظرفیت های کشور تحریم دشمنان را بی اثر می کند| مسؤولان همدرد مردم باشند
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که مسؤولان باید مردمی بوده و درد آن ها را حس کنند، از کاهش قدرت خرید مردم انتقاد کرد و خواستار رسیدگی سریع مسؤولان به مشکلات مردم شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۰:۴۵
آیت الله مکارم شیرازی:
به نام علم مردم را به سوی جهل و بی بندوباری می کشانند
حضرت آیت الله مکارم شیرازی از دین مبین اسلام به عنوان طرفدار علم و دانش یاد و تاکید کرد یکی از امتیازات ویژه دین اسلام این بود که در شرایط جاهلیت ظهور کرد و طرفدار علم و دانش بود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۱۵
آیت الله مکارم شیرازی در درس اخلاق:
افزایش آمار طلاق نگران کننده است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزایش آمار طلاق را نگران کننده خواند و تاکید کرد: فرزندان طلاق هم خودشان گرفتار مشکلات زیادی می شوند و هم جامعه را دچار آسیب و مشکل می کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۲۰
آیت الله جنتی:
پیشگیری از اوضاع کنونی امکانپذیر بود| هفته وحدت سبب همدلی امت اسلام می شود
رییس مجلس خبرگان توجه جدی مسؤولان و دولت به اوضاع اقتصادی به‌ویژه وضع فقرا و نیازمندان را خواستار شد و گفت: پیشگیری از اوضاع کنونی امکانپذیر بود و الان هم با همدردی و احساس وظیفه مسؤولان ‌می‌توان مشکل...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۴۷
آیت الله علوی گرگانی:
برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند
حضرت ‌آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند، گفت: دین در کلام برخی فقط بازیچه است و این افراد از دین برای بازارگرمی خود استفاده می کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۱
آیت الله شب زنده دار:
قوای علمی حوزه های علمیه در خطر است| حفظ و تقویت قوای علمی حوزه رسالت حوزویان است
عضو جامعه مدرسین با بیان این که قوای علمی حوزه در خطر است، وظیفه و رسالت مهم حوزویان را حفظ علمیت حوزه دانست و علمیت حوزه های شیعی را یکی از وجوه برتری نسبت به حوزه های جهان اسلام عنوان کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۳۸
آیت الله جوادی ‌آملی:
تبری قولی و تولی عملی نسبت به شیطان مانع استجابت دعا است
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی با تبیین دلایل عدم استجابت دعای انسان در فرمایش امیرمؤمنان، گفت: نخستین سخن قرآن کریم این است که با حیا باشید و اگر دستور رعایت حیا اثر کند، خبری از جهنم نیست.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۲۱
آيت الله مکارم شیرازی با تأکید بر ضرورت پرهیز دولت از حاشیه ها:
با مسأله حضور زنان در ورزشگاه ها مردم را سرگرم نکنید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خدمت رسانی به مردم و پرهیز از حاشیه ها را وظیفه دولت دانست و تصریح کرد: دولت باید بیشتر به فکر مردم باشد و با مسأله حضور زنان در ورزشگاه سر مردم را گرم نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۲۴
آیت الله نوری همدانی:
امت اسلامی برای ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی متحد شوند| تا رژیم غاصب نابود نشود منطقه روی آرامش نخواهد دید
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که امت اسلام باید برای نابودی رژیم صهیونیستی متحد شود، ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن این رژیم غاصب، قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار گیرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۰:۲۴
آیت الله سبحانی:
جهاد با نفس انسان را به کمال می رساند
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که راه برای کمال انسان باز است، گفت: انسان باید با جهاد با نفس خود را از زوائد پاک کرده و به سوی مسیر الهی حرکت کند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۳:۱۹
آیت الله حسینی بوشهری:
اسلام برای تمام ابعاد زندگی انسان برنامه جامع دارد| تأکید بر توسعه موقوفات متناسب با نیازهای روز
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که اسلام برای تمام ابعاد زندگی انسان برنامه جامع دارد، خواستار توجه بیشتر به توسعه موقوفات متناسب با نیازهای روز مانند وقف برای توسعه فناوری و علوم دینی شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۷:۰۲
حجت الاسلام والمسلمين ديرباز: 
تفكر ليبراليستی مبنای تعارض ميان جوامع بشری است| افکار عمومی جهان از آمریکا تنفر دارند
نماینده خبرگان با اشاره به نابسامانی های موجود در آمریکا گفت: در مقایسه وضعیت كنونی آمریكا با چند دهه گذشته آن درمی یابیم كه هم اكنون افكار عمومی بسیاری از آمریكا تنفر دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۱۴
آیت الله مکارم شیرازی:
مهم ترین راه مبارزه با مواد مخدر برنامه های فرهنگی است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی مهم ترین راه مبارزه با مواد مخدر را برنامه های فرهنگی دانست و از رسانه ها خواست در این عرصه نقش آفرین باشند.