Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حقایق قرآن در وجود امام حسین موج می‌زند
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ Sunday, September 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۴۸
شناسه خبر: ۵۷۷۶۱۶
 
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
حقایق قرآن در وجود امام حسین موج می‌زند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) چهره انسانی قرآن کریم است، گفت: حقایق قرآن همگی در وجود امام حسین(ع) موج می‌زند و همان گونه که قرآن رحمت و شفا است تربت امام حسین(ع) نیز برای انسان‌ها شفا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین انصاریان استاد حوزه علمیه امروز در حسینیه هدایت گفت: انسان در همین دنیا باید به فکر آخرت باشد.

وی افزود: انسان موجودی نیازمند و فقیر است از این رو خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: ما برای رفع نیازهای مادی و معنوی انسان برنامه داریم.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه خداوند انبیا، ائمه اطهار(ع) و کتب آسمانی را برای تامین نیازهای انسان فرستاد، ابراز کرد: قرآن کریم و اهل بیت(ع) نعمت تامه و کامله الهیه هستند، امام حسین(ع) می‌فرمایند: خداوند تمام علوم و حقایقی را که در سایر کتاب‌های آسمانی بیان داشته همگی را در قرآن جمع کرده است برهمین اساس قرآن کریم نعمتی کامل برای مسلمانان است.

استاد حوزه علمیه با استناد به آیات الهی مبنی بر اینکه درک و فهم آیه‌های قرآن نیاز به معلم دارد، گفت: انسان نباید تنها به سوی قرآن برود چون علم و معرفت کسب نمی‌کند زیرا انسان استقلال علمی و فکری ندارد بنابراین نیازمند به آموزش است.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) ذکر هستند، عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: برای آموزش آیات قرآن باید به اهل ذکر مراجعه شود، طبق صریح روایات؛ اهل بیت(ع) عالم به قرآن هستند و انسان برای درک آیات الهی باید به آن بزرگان رجوع کند. قرآن رحمت، شفا، آمرزش، رضایت، جنت و سعادت است.

این خطیب مشهور ادامه داد: انسان به وسیله قرآن می‌تواند بیماری‌های باطنی مانند حسد و کبر را درمان کند و با قیامت باوری از این بیماری‌ها که مورد نفرت خداوند است اجتناب کند. انسان با اتصاف به قرآن گناهانش بخشیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه امام حسین(ع) قرآن عینی خداوند است، اظهار داشت: حقایق قرآن همگی در وجود امام حسین(ع) موج می‌زند و همان گونه که قرآن رحمت و شفا است تربت امام حسین(ع) نیز برای انسان‌ها شفا است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه امام حسین(ع) چهره انسانی قرآن کریم است، گفت: امام حسین(ع) عین قرآن است و عزاداری برای ایشان بسیار ثواب و پاداش دارد./813/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۱ - ۲۲:۰۵
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران:
مرکز مشاوره علمی و پژوهشی خواهران راه اندازی می شود
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در راستای ارتقای علمی و کارآمدی دروس حوزوی مرکز مشاوره علمی و پژوهشی خواهران طی چند روز آینده راه‌اندازی می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۹:۵۱
حجت الاسلام مروی با تأکید بر نقش هدایتگری طلاب:
تلاطم سیاسی و فرهنگی نتیجه درک صحیح نداشتن از دین است
حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: جامعه‌ای دچار تلاطم سیاسی، دینی، اخلاقی و فرهنگی می‌شود که درک درستی از دین نداشته باشد بنابراین کار طلاب در این شرایط سخت‌تر می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۹:۳۵
حجت‌الاسلام والمسلمین ناصحی:
۳۰۰ طلبه در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی مشغول تحصیل هستند
تولیت مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه ۳۰۰ طلبه در این مدرسه تحصیل می‌کنند، گفت: تهذیب، تبلیغ و تالیف سه محور اساسی در فعالیت‌های حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) است.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۸:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور مطرح کرد؛
مدرسه محوری، شعار سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران
مدیر حوزه‎های علمیه خواهران با بیان اینکه سال تحصیلی امسال مدرسه محوری است، گفت: حوزه علمیه خواهران باید مرجعیت دینی مربوط به امور دینی خواهران را پیدا کند.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۲:۰۳
در حوزه علمیه امام حسن مجتبی؛
افتتاحیه حوزه علمیه خواهران سراسر کشور برگزار شد
تولیت حوزه علمیه امام حسن مجتبی گفت: افتتاحیه حوزه علمیه خواهران سراسر کشور در حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۱:۳۴
استاد حوزه علمیه:
مجتهد شدن همت زیادی می‌‌طلبد
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: اگر کسی کتاب ‌های امام خمینی(ره) را به خوبی درک کند در فقه، اصول، فلسفه، عرفان و تفسیر مجتهد می‌شود؛ مجتهد شدن همت زیادی می‌‌طلبد.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۱:۲۸
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
فرهنگ مقاومت در جامعه تئوریزه و نهادینه شود
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: باید فرهنگ مقاومت در جامعه تئوریزه و نهادینه شود زیرا با مقاومت کار کردن برای انسان بسیار راحت‌تر است.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۲۳:۴۲
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
نور ولایت در دل اهل حرص و شهوت خاموش می شود
کارشناس دینی گفت: مردم وقتی از دین، ولایت و نور اهل بیت فاصله بگیرند و حرص مال و قدرت و شهوت بر آنها غلبه کند، جنایت برایشان عادی می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۲۳:۳۲
استاد حوزه علمیه:
حضرت زینب بهترین الگو برای بانوان است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب(س) بهترین الگو برای بانوان است، گفت: مادران مربیان جامعه هستند و نقش اساسی در تربیت افراد جامعه دارند.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۲۳:۱۵
عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی مطرح کرد؛
ضرورت بهره گیری از توان نخبگان صلح جهانی به عنوان مروجان صلح اسلامی
حجت الاسلام سالار گفت: باید از توان نخبگان صلح جهانی در کشورهای مختلف به عنوان فعالان و مروجان صلح اسلامی استفاده شود تا سیاستهای استعماری مخالفان صلح و امنیت را برای مخاطبان برملا سازند.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۴:۱۸
رییس شورای سیاستگذاری حوزه‌ علمیه تهران:
شجاعت و التزام به تکلیف اصحاب کربلا را به اوج کمال رساند
رییس شورای سیاستگذاری حوزه‌ علمیه تهران گفت: موقعیت شناسی، تشخیص تکلیف، شجاعت در انتخاب، هوشمندی درعمل به وظیفه و التزام به تکالیف الهی از اصحاب کربلا مردانی ساخت که به سمت کمال اوج گرفتند.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۱:۲۲
آیت‌الله خاتمی:
آمریکا مذاکره موشکی را به گور خواهد برد
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه هیچ مسؤولی حق مذاکره با آمریکا را ندارد، گفت: ولایتمداری راز پیروزی و نجات از بحران‌ها و توطئه‌ها است و مردم ولایتمدار ایران زیر بار هیچ ذلتی نمی‌روند.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۰:۵۷
استاد حوزه علمیه:
مُحب اهل بیت از انجام گناه حیا دارد
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: محبت امام علی(ع) به پیروانش خجالت زدگی و حیای از گناه می‌دهد؛ عاشق اهل بیت(ع) به دنبال آلودگی و گناه نمی‌گردد.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۲۲:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
خداوند امام حسین را معیار سعادت و شقاوت انسان‌ها قرار داد
استاد و مفسر قرآن کریم با بیان اینکه خداوند امام حسین(ع) را معیار سعادت و شقاوت انسان‌ها قرار داد، گفت: از طریق امام حسین(ع) می‌توان به معرفت‌الله رسید.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
حضرت زینب شبیه ترین فرد به امام حسین است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب(س) کوه صبر و استقامت بودند، گفت: حضرت در مکتب ۵ معصوم رشد و تربیت یافتند و شبیه‌ترین فرد به امام حسین(ع) هستند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۳۱
حجت الاسلام علوی تهرانی:
با فضیلت‌ترین افراد مهربان‌ترین آنان است
استاد حوزه علمیه نزدیک‌ترین و محبوب‌ترین فرد در روز قیامت به پیامبراکرم را خوش اخلاق‌ترین افراد بیان کرد و گفت: انسان اگر بخواهد از بعد حیوانی خارج شود و زندگی ارزشی داشته باشد باید مهربان باشد.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
سیاست اقتصادی کشورهای پیشرفته بر مبنای اقتصاد مقاومتی است
استاد حوزه علمیه تنها راهکار برای خروج از بحران اقتصادی را در بهره گیری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: سیاست اقتصادی کشورهای پیشرفته جهان همه بر مبنای اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۱۴
استاد حوزه علمیه:
مومن از خوف و رجا محزون نمی‌شود
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: مومن از خوف و رجا محزون نمی‌شود؛ ترس واقعی از خدا نباید سبب یاس، افسردگی و بازگشت از مسیر شود.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
فلسفه درد و بلا در زندگی اولیای الهی دستیابی به کمال و مقام است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان مومن در مواجهه با سختی‌ها مایوس نمی‌شود، گفت: فلسفه درد و بلا در زندگی اولیای الهی دستیابی به کمال و مقام است.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۲۳:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
توحید تنها راه نجات است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه توحید تنها راه نجات است، گفت: مهمترین رسالت انبیا دعوت مردم به توحید و اجتناب از شرک بوده است.