Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حقایق قرآن در وجود امام حسین موج می‌زند
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, November 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۴۸
شناسه خبر: ۵۷۷۶۱۶
 
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
حقایق قرآن در وجود امام حسین موج می‌زند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) چهره انسانی قرآن کریم است، گفت: حقایق قرآن همگی در وجود امام حسین(ع) موج می‌زند و همان گونه که قرآن رحمت و شفا است تربت امام حسین(ع) نیز برای انسان‌ها شفا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین انصاریان استاد حوزه علمیه امروز در حسینیه هدایت گفت: انسان در همین دنیا باید به فکر آخرت باشد.

وی افزود: انسان موجودی نیازمند و فقیر است از این رو خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: ما برای رفع نیازهای مادی و معنوی انسان برنامه داریم.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه خداوند انبیا، ائمه اطهار(ع) و کتب آسمانی را برای تامین نیازهای انسان فرستاد، ابراز کرد: قرآن کریم و اهل بیت(ع) نعمت تامه و کامله الهیه هستند، امام حسین(ع) می‌فرمایند: خداوند تمام علوم و حقایقی را که در سایر کتاب‌های آسمانی بیان داشته همگی را در قرآن جمع کرده است برهمین اساس قرآن کریم نعمتی کامل برای مسلمانان است.

استاد حوزه علمیه با استناد به آیات الهی مبنی بر اینکه درک و فهم آیه‌های قرآن نیاز به معلم دارد، گفت: انسان نباید تنها به سوی قرآن برود چون علم و معرفت کسب نمی‌کند زیرا انسان استقلال علمی و فکری ندارد بنابراین نیازمند به آموزش است.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) ذکر هستند، عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: برای آموزش آیات قرآن باید به اهل ذکر مراجعه شود، طبق صریح روایات؛ اهل بیت(ع) عالم به قرآن هستند و انسان برای درک آیات الهی باید به آن بزرگان رجوع کند. قرآن رحمت، شفا، آمرزش، رضایت، جنت و سعادت است.

این خطیب مشهور ادامه داد: انسان به وسیله قرآن می‌تواند بیماری‌های باطنی مانند حسد و کبر را درمان کند و با قیامت باوری از این بیماری‌ها که مورد نفرت خداوند است اجتناب کند. انسان با اتصاف به قرآن گناهانش بخشیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه امام حسین(ع) قرآن عینی خداوند است، اظهار داشت: حقایق قرآن همگی در وجود امام حسین(ع) موج می‌زند و همان گونه که قرآن رحمت و شفا است تربت امام حسین(ع) نیز برای انسان‌ها شفا است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه امام حسین(ع) چهره انسانی قرآن کریم است، گفت: امام حسین(ع) عین قرآن است و عزاداری برای ایشان بسیار ثواب و پاداش دارد./813/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۴۷
آیت الله صدیقی مطرح کرد؛
ربیع الاول، ماه بیعت با ولایت امام زمان
امام جمعه موقت تهران گفت: وقتی بیعت با امام زمان(عج) واقع شد وجود نازنین ایشان بر وجود ما تصرف ولایی پیدا می‌کند و هر کاری را تنها به خواست امام انجام می‌دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۳۴
نقش وقف در پایداری و استقلال حوزه علمیه
حوزه علمیه متولی اصلی هدايت دينی در نظام اسلامی است بر همین اساس حوزه‌های علمیه باید از نظر مادی غنی، قدرتمند و مستقل باشند و به دولت وابسته نباشند تا با خودکفایی عزت خود را حفظ کرده و به تربیت طلاب ا...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۰:۱۷
حجت‌الاسلام اکرمی مطرح کرد؛
احتکار و گران فروشی، عامل نابسامانی اقتصاد کشور
رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه خدمت به مردم بالاترین صفت پسندیده مومن است، گفت: احتکار و گران فروشی از عوامل مهم در نابسامانی‌های اقتصادی کشور است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۰:۱۵
آیت الله تحریری:
فطرت بدون شریعت راهنمای مستقلی برای انسان نیست
تولیت حوزه علمیه مروی گفت: فطرت بدون شریعت نمی‌تواند راهنمای مستقلی برای انسان باشد؛ خداوند هدایت را به صورت فطری در نهاد آدمی قرار داده است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۹:۴۰
آیت‌الله ری شهری:
ظلم خطرناک‌ترین آفت برای ایمان است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ظلم از خطرناک‌ترین آفات برای ایمان است، گفت: کسانی که ایمان آوردند و ایمان خود را با ظلم آلوده نکردند فطعا در دنیا و آخرت به آرامش می‌رسند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۰۱
آیت‌الله رشاد:
عیب جویی از دیگران مانع اصلاح نفس می‌شود
رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران عیوب خود دیدن و چشم پوشی از عیوب دیگران را از اصول اخلاق برای رسیدن به فضائل بیان کرد و گفت: از موانع اصلاح نفس، عیوب خود ندیدن و به عیب دیگران پرداختن اس...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۱۸
حجت الاسلام والمسلمین مجد:
مردم انقلابی ایران زیر بار ذلت مستکبران نمی‌روند
استاد حوزه علمیه رییس جمهور آمریکا را یک انسان خبیث و ضعیف خواند و گفت: زورگویی‌های ترامپ و محقق شدن خواسته‌های نامعقول آن در کشور بیانگر ضعف برخی سیاسیون است؛ مردم انقلابی ایران زیر بار ذلت مستکبران...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۳:۱۸
حجت‌الاسلام جان‌نثاری درگذشت
حجت‌الاسلام مصطفی جان‌نثاری از خطبای تهران سحرگاه دوشنبه ۲۱ آبان ماه در بیمارستان فجر دعوت حق را لبیک گفت.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین مختاری:
ماموریت دانشگاه مذاهب اسلامی تقویت وحدت به شیوه علمی است
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: مهمترین هدف و ماموریت دانشگاه مذاهب افزون بر تربیت دانشجو و استاد، تقویت مساله وحدت به شیوه علمی در جهان اسلام است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۲۵
آیت‌الله ری شهری:
مومن مرگ با عزت را به زندگی با ذلت ترجیح می‌دهد
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مومن ذلت ناپذیر است، گفت: شهادت با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۰۹
آیت‌الله رشاد:
کمال طلبی از تمایلات فطری انسان است
آیت‌الله رشاد کمال طلبی را یکی از تمایلات فطری انسان بیان کرد و گفت: کسانی که به حقیقت آخرت شناخت دارند و از فرصت‌های طلایی دنیا نهایت استفاده را می‌برند و هرگز از مرگ هراس ندارند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۵۱
با حضور سخنرانانی از حوزه‌های عملیه؛
مراسم جشن بیعت روز ۲۶ آبان در سراسر کشور برگزار می‌شود
مدیر موسسه مصاف گفت: امسال مراسم جشن بیعت روز ۲۶ آبان در ۳۰ استان و ۶۰ شهرستان با حضور سخنرانانی از حوزه‌های عملیه برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۳۳
حجت الاسلام والمسلمین سینایی:
طلبه باید برای همه اوقات زندگی برنامه داشته باشد
تولیت مدرسه علمیه سفیران هدایت ابوطالب(ع) با تاکید بر اینکه طلبه باید برای همه ابعاد زندگی‌اش برنامه ریزی و هدفی مشخص داشته باشد، گفت: انسان مومن نمی‌تواند به فرایض الهی بی توجه باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۳۱
مقدم‌فر درمراسم سالگرد شهید طهرانی مقدم مطرح کرد؛
بازنده جنگ اقتصادی آمریکا است| مدیریت جهادی، گم شده انقلاب اسلامی
مشاور رسانه ای فرمانده سپاه بازنده جنگ اقتصادی را آمریکا دانست و گفت: خودکفایی ایران در جنگ اقتصادی عاملی برای بی خاصیت کردن تحریم‌های بی‌خردانه آمریکا است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۲:۴۸
نقوی حسینی:
دولت اهتمامی برای حل مشکلات کشور ندارد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اهتمامی برای حل مشکلات کشور ندارد، گفت: متأسفانه دولت به وظایف خود به درستی عمل نمی کند.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۲:۴۳
کارشناس روابط بین الملل مطرح کرد؛
راه توقف فشارها و تحریم‌‌ها علیه ایران
ایزدی گفت: زمانی سیاست فشار و تحریم متوقف خواهد شد که دولت آمریکا حس کند سیاست فشار جوابگوی آنها نیست و ایران امتیازهای خود را پس خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۴۳
بیستمین سالگرد ارتحال علامه جعفری برگزار می‌شود
به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مراسم بیستمین سالگرد ارتحال علامه محمد تقی جعفری برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۳۶
آیت‌الله ری شهری:
مقاومت کردن در برابر ظلم توفیق الهی است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقاومت در برابر ظلم توفیق الهی است، گفت: جریان سقیفه سند مظلومیت امام علی(ع) است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۴:۵۹
با سخنرانی آیت‌الله آملی لاریجانی؛
مراسم معارفه رییس دانشگاه امام صادق برگزار شد
مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین سعدی رییس دانشگاه امام صادق(ع) با سخنرانی آیت الله آملی لاریجانی برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۳:۰۲
آیت‌الله رشاد:
برکت مال در انفاق و صدقه دادن است
رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران برکت مال را در صدقه دادن و انفاق کردن بیان کرد و گفت: بخیل نگهبان انباشته‌هایش است تا ورثه از آن بهره ببرند.