Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - فضای مجازی کنترل نشده، عامل پرده‌دری است
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ Saturday, July 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۷:۵۷
شناسه خبر: ۵۶۸۱۲۱
 
استاد حوزه علمیه قم:
فضای مجازی کنترل نشده، عامل پرده‌دری است
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با بیان این‌که فضای مجازی کنترل نشده عامل مهمی در حیازدایی و پرده‌دری است، گفت: چنین فضاهایی موجب برداشته شدن پرده‌های محرم و نامحرمی شده و قبح بسیاری از گناهان را می‌شکند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی استاد حوزه علمیه قم و کارشناس دینی، در سلسله جلسات معرفتی ماه رمضان که امروز در مسجد اعظم برگزار شد، در ادامه بحث موانع استجابت دعا اظهار داشت: یکی دیگر از موانع استجابت دعا کوتاهی کردن در اقامه نماز است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به عواقب سبک شمردن نماز بیان کرد: به فرموده پیامبر(ص) کسی که نماز را سبک بشمارد به پانزده عقوبت دچار می‌شود که شش‌ بلا و عقوبت مخصوص این دنیا است.

 وی در ادامه عواقب دنیوی سبک شمردن نماز را عنوان کرد و گفت: برداشته شدن برکت از مال و عمر،  پذیرفته نشدن اعمال صالح او، گرفته شدن نور صالحین از چهره، برآورده نشدن دعای او و همچنین برآورده نشدن دعای دیگران در حق چنین کسی از عواقب دنیوی اهمیت ندادن به نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با بیان این‌که اگر کسی به نماز خود مقید باشد، کوه‌ها هم نمی‌توانند در سر راه او مانع به حساب آیند، ابراز داشت: برخی که برای نماز اهمیتی قائل نیستند، انتظار استجابت سریع دعا و درخواست‌های خود را هم دارند، درحالی‌که چنین انتظاری شایسته نیست.

این کارشناس دینی اضافه کرد: شراب‌خواری و شرب خمر از موارد دیگری است که مانع اجابت دعا می‌شود، متأسفانه برای برخی افراد مشروب‌‌خواری عادی شده است و قبحی برای آن قائل نیستند، خب چنین کسی نباید انتظار استجابت درخواست از طرف پروردگار را داشته باشد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) اظهار داشت: اگر کسی شراب را فقط در دستان خود بگیرد، دعای او مستجاب نمی‌شود، چه برسد به این‌که از آن تناول کند که در آن صورت مشمول عذاب‌های سنگین الهی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی افزود: مانع بعدی برآورده شدن دعا، عمل شنیع و زشت زنا است که اگر کسی مرتکب چنین گناهی شود، قبح‌ گناه برای او شکسته شده، خداوند نور را از چهره‌اش گرفته و درهای آسمان هنگام دعا بر روی بسته می‌شود، حتی بعد از توبه از این گناه، همیشه فرد دارای آشوب و دلهره است.

وی فضای مجازی کنترل نشده را عامل مهمی برای حیازدایی و پرده‌دری توصیف و تصریح کرد: چنین فضاهایی موجب برداشته شدن پرده‌های محرم و نامحرمی شده و قبح بسیاری از گناهان را می‌شکند، باید توجه داشت که فکر گناه قبح آن را شکسته و انسان را در مسیر ارتکاب گناه قرار می‌دهد و همین فضای مجازی به شدت در تقویت قوه خیال که مؤثر در ارتکاب گناه می‌باشد، اثرگذار است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در پایان افزود: خلوت با نامحرم که با نام فضاهای علمی در جریان است، قبح تعامل و رفت‌و آمد با نامحرم را شکسته و پرده گناه را پاره می‌کند، برخی افراد با عنوان کار علمی مرتکب جنایت‌های ناگفتنی در محیط‌های علمی می‌شوند./876/پ۲۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۴۱
حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی:
روی کار بودن ظالمان نمی تواند دلیلی بر ترک حج باشد
استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: در کدام عصر و زمان ائمه طاهرین(ع) حج مشرف نشدند و آن را ترک کردند در حالی که می دانیم ظالمانی مانند بنی عباس و بنی امیه بر سرکار بودند.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۳۸
حجت الاسلام فلاحی:
دهه کرامت فرصتی برای آشنایی بیشتر با الگوهای الهی است
معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت گفت: تلاش کنیم اتفاق زیبای دهه کرامت در طول سال جریان داشته باشد و مردم با الگوهای الهی و بانوان با مجسمه عفاف و حجاب آشنا شوند.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۳۶
آیت الله سعیدی:
عقل خاستگاه حقیقی محبت به ساحت اهل بیت است
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه عشق شیعیان به اهل‌بیت(ع) فقط عاطفی و احساسی نیست، گفت: محبت ما به اهل بیت(ع) برخاسته از عقل، شعور و استدلال است و محبت رمز کوشش و کشش ب...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۳:۲۳
حجت‌الاسلام اَدیانی:
ولایت فقیه و علما منبع هدایت گر نیروی انتظامی هستند
رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بابیان این‌که نیروی انتظامی برای برقراری امنیت فراگیر برای ایران اسلامی از ظرفیت خوبی برخوردار است، گفت: آرامش اسلامی نتیجه مواجهه حکیمانه ا...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۳:۱۴
امام‌ جمعه قم مطرح کرد؛
حمایت مردم از امنیت همراه با اقتدار و مهربانی
امام‌ جمعه قم با بیان این‌که امنیت ولایی پایدار است، گفت: شخص شرور باید از نیروی انتظامی بترسد، بر این اساس رافت اسلامی برای آن‌کسی که مفهوم رأفت را درک کند.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۲:۰۰
جمعه؛
هفتمین سالگرد استاد مهندسی در قم برگزار می شود
مراسم هفتیم سالگرد ارتحال حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی مهندسی فردا با حضور حوزویان در شهر مقدس قم برگزار می شود
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۰:۱۹
حجت‌الاسلام‌ صادقی واعظ:
زیارت امام معصوم حی و میت ندارد
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که ما در زیارت امام معصوم(ع) به زیارت قبر نمی‌رویم بلکه امام معصوم(ع) را با زبان حاضر زیارت می‌کنیم، گفت: زیارت امام معصوم(ع) حی و میت ندارد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۵:۴۹
آیت‌الله سعیدی:
حراست و بازرسی محور صیانت از دستگاه‌های اجرایی است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) حراست و مراقبت فرشتگان را نوعی تکریم انسان از سوی پروردگار عالم توصیف کرد و گفت: حراست و بازرسی در دستگاه‌ها به معنای تکریم دستگاه‌ها است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۳:۰۸
حجت‌ الاسلام‌ جوشقانیان:
هویت و فطرت انسانی با نام اهل‌بیت گره‌خورده است
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که نام هرکس نشان‌دهنده اصالت و فطرت اوست، گفت: فطرت ما اهل‌بیت و آل الله هستند و فطرت و هویت انسانی با نام اهل‌بیت(ع) گره‌خورده است ؛ بنابراین در زندگی باید بر محور همی...
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۲۵
حجت الاسلام روستا آزاد خبر داد؛
تاکید رهبر انقلاب بر حفظ و تقویت روحیه نوآوری در دفتر تبلیغات اسلامی
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیداری فرموده بودند مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی از بدو تأسیس در اموری مبدع و نوآور بوده است و نباید این روحیه از بین برود.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۰۵
حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی:
منشور روحانیت امام باید سند بالادستی حوزه ها باشد
رییس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم با حضور در گفت‌وگویی در موضوعاتی همچون؛ منشور روحانیت امام (ره)، فعالیت حوزه‌های علمیه، فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران، اقدامات این دفتر در امر تبلیغ و ترویج دین سخن ...
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۵۶
در قم برگزار شد؛
نشست کميته پيگيري برنامه‌هاي ۴۰ سالگي انقلاب
دومين جلسه کميته پيگيري مصوبات برنامه‌هاي ۴۰ سالگي انقلاب اسلامي با حضور رييس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶:۰۷
آیت الله دوزدوزانی یار همراه امام و انقلاب
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با صدور پیامی درگدشت آیت‌الله دوزدوزانی را تسلیت گفت
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۰:۳۷
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینی قزوینی:
ارزش زن در نگاه اهل‌بیت فراتر از یک حقوق است
استاد حوزه با بیان این که روایت‌هایی که وهابیت به‌وسیله آن شیعه را متهم به نقض و مذمت حقوق زن می‌کنند مبنای سندی ندارد، گفت: جایگاه و ارزش حقوق زن از دیدگاه اهل‌بیت (ع) بسیار والا است و ارزشی که اهل‌...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۰:۲۴
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مؤمنی:
بقای شیعه مدیون مجاهدت های حضرت معصومه است
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که شیعه بقای خود را مدیون مجاهدت های حضرت معصومه(س) است، گفت: اگر هجرت حضرت معصومه(س) به قم نبود امروز از تشیع در عالم نامی باقی نمی ماند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۴:۴۰
استاد حوزه خواهران:
حضرت معصومه دارای مقام عصمت هستند
استاد حیدری مجد با اشاره به اینکه حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها دارای لقب کریمه هستند، مطالعه کتاب‌های کرامت در قرآن» و «شمیم ولایت» را به بانوان توصیه کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۵۳
صبح امروز در حرم حضرت معصومه صورت پذیرفت؛
آغاز جشن های دهه کرامت با حضور مراجع و علما
آئین افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت، دومین جشنواره مردمی کرامت و شانزدهمین جشنواره امام رضا علیه‌السلام صبح امروز با حضور زائران و مجاوران حرم بانوی کرامت در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۰
فعالیت مبلغان جهادی در بیمارستان های شهر یزد
مدیر گروه تبلیغی جهادی خادمان دین گفت: بیمارستان ها بستر مناسبی برای تبلیغ هستند اما مبلغ نباید در امور پزشکی دخالت کند بلکه تنها باید به روح و روان بیماران توجه کند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۲۹
برگزاری جشن بزرگ میلاد حضرت معصومه
جشن میلاد حضرت معصومه (س) با حضور پرشور زائران و مجاوران در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد:
آیت الله دوزدوزانی با وجود علم بالا بسیار متواضع بود
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ویژگی های اخلاقی آیت الله دوزدوزانی گفت: ایشان در عین این که ملا بود و سال ها تدریس می کرد بسیار متواضع بود.