Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - رسیدگی خارج از نوبت برای تعدیل در مهلت تأدیه سکه مهریه
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۷:۱۳
شناسه خبر: ۵۸۲۵۸۱
 
با دستور رییس دستگاه قضا صورت می گیرد؛
رسیدگی خارج از نوبت برای تعدیل در مهلت تأدیه سکه مهریه
رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور دستور داد که بدون نوبت به درخواست تعدیل مهلت تأدیه مهریه‌ها رسیدگی کنند تا از زندانی شدن مردان جلوگیری به عمل آید.

به گزارش خبرگزاری رسا، رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور دستور داد که بدون نوبت به درخواست تعدیل مهلت تأدیه مهریه‌ها رسیدگی کنند تا از زندانی شدن مردان جلوگیری به عمل آید.

متن بخشنامه به شرح زیر است:

رؤسای کل  دادگستری استان های سراسر کشور

نظر به برخی گزارش‌های واصله تعدادی از محکومین تأدیه مهریه بر اساس تعداد سکه طلای تعیین شده به علت افزایش غیر متعارف قیمت آن توان پرداخت را نداشته و به همین جهت در اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به زندان معرفی می‌شوند.

بدین وسیله مقرر می‌دارد؛ ترتیبی اتخاذ گردد تا دادگاه‌ها به صورت خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی نسبت به درخواست تعدیل که از سوی زوج تقدیم می‌گردد رسیدگی و مهلت‌های تأدیه سکه را متناسب با وضعیت مالی محکومٌ‌‌علیه افزایش داده تا بدین ترتیب از زندانی شدن آنان جلوگیری به عمل آید.

ضمناً آمار پرونده‌های موضوع این بخشنامه به صورت فصلی به حوزه معاون اول گزارش شود. مسئولیت اجرای این بخشنامه به عهده رئیس کل دادگستری استان می‌باشد.

صادق آملی لاریجانی

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۲۲:۳۰
آیت الله نوری همدانی:
مردم باید ثبات قیمت و ارزانی را در سفره خود لمس کنند| حل مشکل به آماردادن در رسانه ها خلاصه نشود
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با بیان این که متأسفانه مسأله حل مشکل گرانی و معیشت هنوز در کشور محقق نشده است، گفت: مردم باید رفاه، ارزانی، اشتغال و ثبات قیمت‌ها را در سفره‌های خود لمس کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۷:۳۴
آیت الله ‌آملی لاریجانی:
آرمان های اسلام با وحدت قابل تحقق است| مسؤولان با سخن خود ابزار سوء استفاده دشمن را فراهم نکنند
رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت خودداری مسؤولان از سخنان مجمل و دو پهلو که ممکن است مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد، از آنان خواست که در مورد اظهارات خود دقت کافی روا دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۵:۲۳
آیت الله سبحانی:
هیچ نیرویی به اندازه وحدت کلمه در پیشبرد اهداف سازنده نیست| لزوم تبیین سیمای حقیقی اسلام
حضرت ‌آیت الله سبحانی با اشاره به آثار سوء تفرقه و اختلاف گفت: هیچ نیرویی به اندازه وحدت کلمه در پیشبرد اهداف سازنده نیست.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۳:۰۸
آیت الله اعرافی در گفت وگو با رسا:
حوزه علمیه همواره در کنار مظلومان جهان قرار دارد
مدیر حوزه های علمیه با محکوم کردن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن، تأکید کرد که حوزه در ذات خود بین المللی بوده و با قطع نظر از دین و ملیت در کنار مظلومان قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۲:۴۶
آیت الله نوری همدانی در دیدار شورای عالی حوزه:
استقلال حوزه‌ به معنای کناره گیری از نظام اسلامی نیست| پاسداری از انقلاب وظیفه حوزه و روحانیت است| شورای عالی ارتباط با بدنه حوزه را تقویت کند
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی تأکید کرد: استقلال حوزه‌های علمیه بدین معنا نیست که از نظام کناره‌گیری کنیم، البته حوزه نباید دولتی باشد، اما حفاظت از معیارها و شاخص‌های نظام و انقلاب وظیفه ما بوده و هست.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۲:۲۰
آیت الله جوادی ‌آملی مطرح کرد؛
نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری| نا امنی های جهان به دلیل عدم شناخت انسان و انسانیت است
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی به نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری اشاره کرد و گفت: باید با عمل مان به جامعه بشری راه را نشان بدهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۷:۱۸
آیت الله حسینی در گفت وگو با رسا:
دوران سلطه طلبی گذشته است| امت اسلام زیر بار ظلم نمی رود
نماینده ولی فقیه در عراق با بیان این که دوران سلطه طلبی گذشته است، تأکید کرد که استکبار دیگر نمی تواند با سلطه و کشورگشایی به اهداف خود دست پیدا کند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۷:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی:
تقویت اقتصاد ملی در گرو حمایت و پشتیبانی از نخبگان است
نماینده خبرگان با اشاره به این که عدم حمایت نخبگان جوان مانع دستیابی به خودکفایی می شود، گفت: اگر از نخبگان علمی کشور حمایت نشود، ایران به یک کشور مصرف کننده تبدیل خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۶:۳۲
آیت الله فقیهی:
مردم جهان مانع ارسال سلاح به آل سعود شوند
عضو جامعه مدرسین با بیان این که ملت ایران به همراه حوزه علمیه جنایات آل سعود در یمن را محکوم می کنند، گفت: از جهانیان می خواهیم با محکوم کردن سعودی ها خواستار توقف ارسال سلاح به عربستان شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۱:۲۵
آیت الله اراکی:
سرنگونی آل سعود نزدیك است| پیروزی مردم مظلوم یمن حتمی خواهد بود
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب تأکید کرد: آل سعود جرثومه فساد است و از روزی كه شكل گرفت تا به امروز روزی نیست كه دست به جنایت نزده باشد؛ امروز به طور حتم اعلام می كنیم پیروزی انصارالله یمن و سرنگونی آل...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۱۵
آیت الله نوری همدانی:
امت اسلامی به فریاد مردم مظلوم یمن برسد| سازمان های مدعی حقوق بشر از هر زمانی بی خاصیت تر شده اند
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با انتقاد از سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر درباره جنایت آل سعود علیه مردم مظلوم یمن تأکید کرد که مسلمانان به هر شکلی که می توانند باید به کمک این مظلومان بشتابند.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۴۶
آیت الله جوادی ‌آملی:
حیات عاقله در سایه معرفت امام زمان حاصل می شود
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که حیات عاقله در سایه معرفت امام زمان(عج) حاصل می شود، گفت: هرچه انسان در زمینه معرفت امام عالمانه کار کند از مرگ و زندگی جاهلی بیشتر مصون خواهد بود.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۲۰
آیت الله صافی گلپایگانی:
جهان خسته از ظلم و تشنه عدالت است
حضرت ‌آیت الله صافی تأکید کرد: امروز همگان وظیفه داریم كه خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرفی کنیم كه جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته از ظلم و جنایات، خود را برای روز رهایی آماده كند و منتظر وعده الهی...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۹:۱۵
حضور اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه در جلسه جامعه مدرسین
اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اعضای این نهاد بلند پایه حوزوی دیدار و تبادل نظر کردند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۲۶
حضور آیت الله وحید خراسانی در دسته عزاداری شهادت امام عسکری
حضرت آیت الله وحید خراسانی از مراجع تقلید به همراه طلاب، روحانیان، علما و اقشار مختلف مردم در دسته عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) حضور پیدا کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۰۰
همزمان با هشتم ربیع الاول؛
مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری با حضور مراجع برگزار شد
همزمان با هشتم ربیع الاول، مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۵:۱۵
آیت الله سعیدی:
انقلاب با نظریه مقاومت لیبرال دموکراسی غرب را به دره سقوط می کشاند| سخن وزیر خارجه درباره پولشویی نسنجیده بود
امام جمعه قم از مسؤولان کشور خواست به جای حاشیه سازی به مشکلات اصلی کشور رسیدگی کنند و سخنان وزیر خارجه درباره پولشویی را نسنجیده دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۳۵
آیت الله سبحانی:
بر مؤمنان واجب است به کمک غذایی و درمانی مردم مظلوم یمن بشتابند
حضرت آ‌یت الله سبحانی با اشاره به روزگار بسیار سخت مردم مظلوم یمن تصریح کرد که در این برهه از زمان بر مؤمنان واجب است با هماهنگی هلال‌احمر و مؤسسات مربوطه به کمک غذایی و درمانی آنان بشتابند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۴۵
آیت الله امامی کاشانی:
همه مردم دنیا به وقاحت آمریکا پی برده اند | قوه قضائیه به برخورد قاطعانه با مفسدان ادامه دهد
امام جمعه موقت تهران با اشاره به به توطئه های آمریکا برای وارونه جلوه دادن واقعیت ها گفت: آمریکا با استفاده از تبلیغات رسانه ای می خواهد خود را خوب و قدرتمند نشان دهد، اما موفق نمی شود، چون همه مردم د...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۳:۴۴
آیت الله مکارم شیرازی:
نهج البلاغه جزو دروس رسمی حوزه قرار گیرد| تبلیغ به مسجد منحصر نشود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که نهج البلاغه همچون خود امیرمؤمنان مظلوم و مهجور است، تصریح کرد که این کتاب گرانسنگ و پر محتوا باید جزو دروس اصلی حوزه های علمیه گیرد.