سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ Tuesday, January 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: ۵۴۲۱۹۷
 
حجت الاسلام مؤمنی:
سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت بخیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی استاد حوزه و دانشگاه شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در هیأت شباب الشمش نوجوان آستان قدس رضوی در مشهد، با اشاره به رسیدن انسان به آرامش در زندگی، اظهار کرد: هر انسانی برای اینکه در دنیا به آرامش برسد نیازمند یک تکیه گاه محکم و مستحکم می باشد.

وی افزود: یک کشتی برای اینکه بتواند بر روی دریاها حرکت کند و از جزر و مد دریا در امان باشد و یا بر اثر امواج دریا دچار مشکل نشود نیازمند یک لنکر سنگین و مستحکم است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در یک کشور زمانی پول رایج آن دارای اعتبار است که دارای پشتوانه ارزی باشد تا زمانی که پول چاپ می شود اقتصاد جامعه دچار مشکل نشود.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: ما انسان ها نیز برای زندگی در دنیا نیازمند یک تکیه گاه محکم و قوی هستیم و تنها تکیه گاه مستحکم ایمان به خداوند و ائمه اطهار(س) است.

وی با اشاره به اهمیت عمر انسان گفت: عمر انسان ها قابل تکرار و جبران نیست و به عبارتی زندگی ما آدم ها دوربرگردان ندارد که خواسته باشیم به عقب برکردیم و آن را جبران کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه به بحث شادی های مقطعی برای انسان ها اشاره کرد و افزود: امروز در جامعه برخی افراد به دنبال نشاط ها و شادی های مقطعی هستند این شادی ها مانند یک گلدان گل مصنوعی است که انسان فقط از ظاهرش لذت می برد.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: عمر و زندگی ما انسان ها جایی برای آزمون و خطا نیست باید مکانی پای بگذاریم که به آن اطمینان و یقین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با انجام گناه و معصیت انسان به شادی و نشاط نمی رسد بلکه او را از هدف اصلی خود در زندگی و بندگی خداوند دور می سازد.

استاد حوزه و دانشگاه به سخنی از امیر مؤمنان(ع) در رابطه با مقایسه خود با دیگران اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند هیچ گاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکن چون این دو به هیچ عنوان  با یکدیگر قابل قیاس نیستند.

حجت الاسلام مؤمنی افزود: اگر می خواهید به لذت واقعی و حقیقی در زندگی برسید باید ارتباط خود را با خداوند از دست ندهید، آرامش و آسایش  زندگی در گرو ارتباط با حق تعالی می باشد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در سه جا اگر انسان از خود تواضع و افتادگی نشان دهد خداوند به وی عنایت خاصی می کند؛ در پیشگاه خداوند، در خانه اهل بیت( ع) و حضور در کنار پدر و مادر این موارد موجب سعادت فرد در زندگی می شود.

حجت الاسلام مؤمنی به سه عامل نزدیکی به خداوند اشاره کرد و گفت: سه عامل مهم که باعث نزدیکی انسان به حق تعالی می شود عبارت است از؛ ارتباط و علم به خداوند، شناسایی عواملی که سبب فاصله گرفتن از خداوند می شود و شناسایی موارد نزدیکی ما به خداوند اگر انسان ها فقط همین سه عامل را انجام دهند به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: گناه کردن سخت تر از بندگی خداوند می باشد، فردی که می خواهد گناهی انجام دهد باید موانعی که خداوند برای وی قرار داده را از میان بردارد و مهم ترین مانع انجام گناه برای هر انسان عقل اوست.

وی به حدیثی که پیامبر اکرم(ص) برای حضرت زهرا(س) در رابطه با سبک شمردن نماز فرمودند اشاره کرد و گفت: ایشان شش عامل مهم را از عقوبت سبک شمردن انسان ها در رابطه با نماز عنوان کردند و فرمودند؛ کسی که نماز را سبک بشمارد خداوند برکت را از عمرش دور می کند، برکت رزق و روزیش از بین می رود، هر عمل پسندیده ای که انجام می دهد مورد قبول خداوند نیست، نور فرد صالح از چهره او گرفته می شود، هرچه دعا کند مستجاب نمی شود و هرچه دیگران در حق او دعا کنند مستجاب نمی شود./820/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۳۰
در همایش«زلال تر از باران» عنوان شد؛
سوءظن و قضاوت نادرست نسبت به همسر از عوامل پنج گانه طلاق
مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید سوءظن و قضاوت نادرست نسبت به همسر داشته باشید، گفت: یکی از پنج علت طلاق این است که بانوان به دلیل احتمالات کارشان به دادگاه می رسد.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۰۰:۰۶
مشاور وزیر آموزش و پرورش:
ساختار آموزش و پرورش در مسیر ترویج علم توحیدی گام بر می دارد
حجت الاسلام ملکی در پاسخ به این پرسش که «آیا آنچه آموزش و پرورش به دانش آموزان می آموزد، علم است؟» گفت: قطعا زحمات همکاران ما در این مسیر قرار دارد. سند تحول بنیادین و مبانی نظری ما راه را برای این م...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۴۳
ویژه زائران غیر ایرانی؛
کتاب «سبک زندگی امام رضا» به چهار زبان‌ منتشر شد
‌ مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: کتاب «سبک زندگی امام رضا(ع)» به چهار زبان‌ مختلف منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری:
جشن میلاد حضرت زینب ثوابی برابر با جشن میلاد حسنین دارد
حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری گفت: پیامبر(ص) ثواب شادی در عید میلاد حضرت زینب(س) را برابر با شادی و برای حسنین(ع) دانستند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۳۵
در ۳۱ استان کشور؛
یازدهمین دوره همایش بین المللی پژوهش های قرآنی برگزار می شود
دبیر یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی گفت: یازدهمین دوره همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در ۳۱ استان کشور در دو سطح استانی و ملی برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۷:۵۹
حجت الاسلام والمسلمین رجائی خراسانی:
دشمن در پی تفرقه افکنی بین مردم و روحانیت است
حجت الاسلام والمسلمین رجائی خراسانی ارتباط مردم و روحانیت را بسیار ضروری و خطیر دانست و گفت: روحانیت به تنهایی و بدون نقش آفرینی مردم نمی توانست کاری را در امور قبل و بعد انقلاب به پیش ببرد به همین دل...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۶:۲۳
سخنران حرم رضوی:
حضرت زینب الگوی عالی صبر برای مسلمانان است
حجت الاسلام تاجی حضرت زینب(س) را انسان کامله و الگوی عالی صبر برای مسلمانان دانست و گفت: ایشان به خداوند و هستی به عنوان انسان کامله معرفتی تام داشت و دارای کرامت و جایگاهی مهم در میان اهل بیت(ع) و مس...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۶:۱۵
آیت الله سیدان:
پیگیری مطالبات به حق مردم نصرت خداوند را درپی خواهد داشت
استاد سطح عالی حوزه علمیه خراسان بر ضرورت خدمت رسانی به مردم تأکید کرد و گفت: خداوند متعال قطعا در اقدامات خیر یاری خود را می رساند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۴۰
آیت الله علم الهدی:
موفقیت در جنگ رسانه ای با برخورد منفعلانه میسر نمی شود
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در میدان جنگ رسانه ای برخورد انفعالی سبب تضعیف می شود، گفت: در این عرصه بهتر است ابتکار عمل را به دست گرفت.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری:
تربیت صحیح فرزندان، ضامن هدایت آن ها در آینده است
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم گفت: آیات قرآن مانند بارانی که بر سر همه انسان ها می بارد، برای همگان یک نوع تلاوت می شود اما در دلی که پاک باشد اثر می کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۲۹
مدیر مرکز فقهی ائمه اطهار:
توفیق در علم با تقوای الهی حاصل می شود
حجت الاسلام والمسلمین رجائی خراسانی ارتباط با خداوند را سبب توفیق در علم آموزی دانست و گفت: بنابر روایات علم نوری است که خداوند آن را در دل آنکه می خواهد قرار می دهد و توفیق در علم تنها با تقوای الهی ...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۳:۰۵
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
توحید راه رسیدن بشر به مدارج عالی است
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان با تأکید بر این مطلب که خیلی هنر می خواهد جوان در این شرایط باور توحیدی را حفظ کند، گفت: در واقع زمانی بشریت به مدارج تعالی می رسد که در درون و برون متوجه توحید...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۱۶
کتاب «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰» روانه بازار کتاب شد
کتاب « نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰» نخستین اثر علمی در نقد سند ۲۰۳۰ است که در ۲۸۵ صفحه در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار گرفت.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۳:۵۵
سخنران حرم رضوی:
معرفت بندگان نسبت به پروردگار با اطاعت رابطه مستقیم دارد
حجت الاسلام تاجی گفت: امام صادق(ع) فرمودند «انسان مالک خودش نیست و همه چیز متعلق به خداست.» کسی که به این مرحله از معرفت برسد که بداند هرچه دارد از خداست، مطیع محض اوامر و نواهی خدا می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۴۵
آیت الله زنجانی:
افزون طلبی سبب سقوط می شود
آیت الله زنجانی با اشاره به این مطلب که نظام های استکباری که در زبان قرآن آمده اند همه تعبیر به طاغوت شده اند، گفت: در واقع افزون طلبی با خود سقوط را به همراه دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۲۵
چند خبر کوتاه از خراسان رضوی
نامه اتاق تبلیغ خراسان به ریاست و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره بودجه ۹۷ کشور، دیدار تولیت آستان قدس با خانواده مرحوم «فرید محبی» سرمهندس کشتی سانچی و پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی جان ب...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۰۳
تولیت آستان قدس رضوی:
رویکرد محرومیت ‌زدایی آستان قدس، تلاش برای توانمندسازی و اشتغال‌زایی مستضعفان است
تولیت آستان قدس رضوی گفت: رویکرد اصلی آستان قدس در حوزه محرومیت‌زدایی، توانمندسازی محرومان و ایجاد مشاغل خرد و متوسط برای مستضعفان و درآمد ثابت برای خانواده‌های بی‌بضاعت است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۶:۵۸
آیت الله سیدان:
خشوع و تواضع در برابر خداوند همان حیا است
آیت الله سیدان گفت: حالت شرمندگی و خجالت زدگی که انسان در پیشگاه خداوند برای انجام دادن اعمال دارد همان حیا است که انسان را از گناه باز می دارد و حفظ می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
اطاعت از اهل بیت لازمه محبت به ایشان است
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: انتظار برای امام زمان با این شعار که «آقا بیایید که دوستتان داریم» فایده ندارد چرا که اهل بیت محب زیاد دارند اما مطیع کم دارند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۰
آیت الله علم الهدی خطاب به مسؤولان:
فضای مجازی کشور را از تسلط بیگانگان نجات دهید
امام جمعه مشهد گفت: امروز فضای مجازی ابزار مهمی برای شایعه پراکنی در کشور شده و دشمن با این فضا مردم را در برابر نظام قرار می دهد و نفوذ در افکار عمومی را از این طریق پیگیری می کند.