Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, October 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: ۵۴۲۱۹۷
 
حجت الاسلام مؤمنی:
سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت بخیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی استاد حوزه و دانشگاه شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در هیأت شباب الشمش نوجوان آستان قدس رضوی در مشهد، با اشاره به رسیدن انسان به آرامش در زندگی، اظهار کرد: هر انسانی برای اینکه در دنیا به آرامش برسد نیازمند یک تکیه گاه محکم و مستحکم می باشد.

وی افزود: یک کشتی برای اینکه بتواند بر روی دریاها حرکت کند و از جزر و مد دریا در امان باشد و یا بر اثر امواج دریا دچار مشکل نشود نیازمند یک لنکر سنگین و مستحکم است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در یک کشور زمانی پول رایج آن دارای اعتبار است که دارای پشتوانه ارزی باشد تا زمانی که پول چاپ می شود اقتصاد جامعه دچار مشکل نشود.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: ما انسان ها نیز برای زندگی در دنیا نیازمند یک تکیه گاه محکم و قوی هستیم و تنها تکیه گاه مستحکم ایمان به خداوند و ائمه اطهار(س) است.

وی با اشاره به اهمیت عمر انسان گفت: عمر انسان ها قابل تکرار و جبران نیست و به عبارتی زندگی ما آدم ها دوربرگردان ندارد که خواسته باشیم به عقب برکردیم و آن را جبران کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه به بحث شادی های مقطعی برای انسان ها اشاره کرد و افزود: امروز در جامعه برخی افراد به دنبال نشاط ها و شادی های مقطعی هستند این شادی ها مانند یک گلدان گل مصنوعی است که انسان فقط از ظاهرش لذت می برد.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: عمر و زندگی ما انسان ها جایی برای آزمون و خطا نیست باید مکانی پای بگذاریم که به آن اطمینان و یقین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با انجام گناه و معصیت انسان به شادی و نشاط نمی رسد بلکه او را از هدف اصلی خود در زندگی و بندگی خداوند دور می سازد.

استاد حوزه و دانشگاه به سخنی از امیر مؤمنان(ع) در رابطه با مقایسه خود با دیگران اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند هیچ گاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکن چون این دو به هیچ عنوان  با یکدیگر قابل قیاس نیستند.

حجت الاسلام مؤمنی افزود: اگر می خواهید به لذت واقعی و حقیقی در زندگی برسید باید ارتباط خود را با خداوند از دست ندهید، آرامش و آسایش  زندگی در گرو ارتباط با حق تعالی می باشد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در سه جا اگر انسان از خود تواضع و افتادگی نشان دهد خداوند به وی عنایت خاصی می کند؛ در پیشگاه خداوند، در خانه اهل بیت( ع) و حضور در کنار پدر و مادر این موارد موجب سعادت فرد در زندگی می شود.

حجت الاسلام مؤمنی به سه عامل نزدیکی به خداوند اشاره کرد و گفت: سه عامل مهم که باعث نزدیکی انسان به حق تعالی می شود عبارت است از؛ ارتباط و علم به خداوند، شناسایی عواملی که سبب فاصله گرفتن از خداوند می شود و شناسایی موارد نزدیکی ما به خداوند اگر انسان ها فقط همین سه عامل را انجام دهند به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: گناه کردن سخت تر از بندگی خداوند می باشد، فردی که می خواهد گناهی انجام دهد باید موانعی که خداوند برای وی قرار داده را از میان بردارد و مهم ترین مانع انجام گناه برای هر انسان عقل اوست.

وی به حدیثی که پیامبر اکرم(ص) برای حضرت زهرا(س) در رابطه با سبک شمردن نماز فرمودند اشاره کرد و گفت: ایشان شش عامل مهم را از عقوبت سبک شمردن انسان ها در رابطه با نماز عنوان کردند و فرمودند؛ کسی که نماز را سبک بشمارد خداوند برکت را از عمرش دور می کند، برکت رزق و روزیش از بین می رود، هر عمل پسندیده ای که انجام می دهد مورد قبول خداوند نیست، نور فرد صالح از چهره او گرفته می شود، هرچه دعا کند مستجاب نمی شود و هرچه دیگران در حق او دعا کنند مستجاب نمی شود./820/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۳:۳۸
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی خبر داد؛
معرفی ۲۷۰۰ کتاب در ۴۷۲ نشست کتاب خوان خراسان رضوی
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از معرفی ۲۷۰۰ کتاب در ۴۷۲ نشست کتاب خوان خراسان رضوی خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۵۹
بیانیه مدیر حوزه علمیه خراسان درباره مصوبه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامين مالي تروريسم
حجت الاسلام والمسلمین سیدمصباح عاملی طی بیانیه ای به شرح موضع حوزه علمیه خراسان در رابطه با مصوبه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامين مالي تروريسم پرداخت.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۲۶
معاون وزیر ارشاد خبر داد؛
برگزاری ویژه برنامه‌های دهه آخر صفر در استان‌ها با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا
معاون وزیر ارشاد از برگزاری ویژه برنامه‌های دهه آخر صفر در استان‌های کشور با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۱۵
محقق و پژوهشگر حوزه اقتصاد:
عنوان خرید شرعی در بازاریابی شبکه ای صحیح نیست
حجت الاسلام نریمانی گفت: در بازاریابی شبکه ای خریدی صورت می گیرد که عنوان خرید شرعی نام می گیرد در حالی که خرید اجباری است و فقط عنوان شرعی گرفته است و با استدلال های عجیب و غریب این عنوان را توجیه می...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۱۲
استاد حوزه علمیه:
احیای مجدد مسائل مستحدثه دارای اهمیت است
حجت الاسلام والمسلمین قائنی با اشاره به این که گویا بنای بر احیای مجدد و دنبال کردن تأکید بر آنچه که سابقه داشته است، وجود دارد، گفت: عنوان مسئله مستحدثه موضوع حکم شرعی خاصی نیست که ما در تحقیق این اص...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۴:۳۵
آیت الله عندلیب:
فقه توانایی پاسخگویی به مسائل جدید را دارد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در ادله ما به صورت نص یا ظاهر، حکمی مستقیم نسبت به بسیاری از این مسائل مشاهده نمی کنیم و در عین حال معتقدیم که فقه ما توانایی پاسخگویی به مسائل جدید را دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۴:۲۴
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار:
ورود به مسائل مستحدثه نیازمند تسلط به اصول گسترده فقهی است
آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه فقیه نمی تواند فقط متصدی بیان احکام باشد، گفت: چرا که اینها فقط به عنوان مبادی برای بحث مسائل مستحدثه مطرح شده است که اگر کسی نگاه محدود داشته باشد نمی تواند در حیط...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۳۲
استاد حوزه علمیه:
چشیدن طعم عبادات منوط به ترک دروغ است
استاد حوزه علمیه گفت: امیرمومنان(ع) می فرمایند: «هیچکس طعم ایمان را نچشد مگر اینکه دروغ را به صورت جدی از زندگی خود بیرون کند».
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۲۳
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی:
بازنگری مجدد نسبت به موضوعات فقهی نیاز است
حجت الاسلام والمسلمین وحدتی شبیری گفت: ما باید بیش از آنکه به دنبال مسائل مستحدثه باشیم با توجه به آثار و تبعاتی که این موضوعات دارند به دنبال بازنگری مجدد درآنها باشیم که بتوان پرسش هایی را که در این...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۲:۴۴
با حضور و ارائه دو تن از صاحب‌ نظران؛
همایش تخصصی «نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه‌ای» برگزار می شود
همایش تخصصی «نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه‌ای» با حضور و ارائه دو تن از صاحب‌ نظران برگزار می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۳۹
در نگارخانه رضوان صحن غدیر حرم مطهر رضوی؛
۲۲ اثر برگزیده هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به نمایش درآمد
۲۲ اثر نقاشی برگزیده هشتمین دوره «جشنواره کتابخوانی رضوی» در محل نگارخانه رضوان صحن غدیر حرم مطهر رضوی به نمایش درآمد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۳۷
رییس اداره کتابخانه های عمومی مشهد خبر داد؛
برگزاری مسابقه کتابخوانی فرهنگ حسینی از کتاب «نامیرا»
رییس اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس از برگزاری مسابقه کتابخوانی «نامیرا» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سیره و سبک زندگی حسینی خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۳۵
در چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم؛
۲۲ نخبه قرآنی خراسان رضوی درخشیدند
۲۲ نخبه قرآنی خراسان رضوی در چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم درخشیدند.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
راهپیمایی اربعین جلوه ای از مقاومت مسلمانان دربرابر استکبار جهانی است
تولیت آستان قدس رضوی راهپیمایی اربعین را جلوه ای مهم از مقاومت مسلمانان علیه استکبار جهانی دانست و گفت: پیام مهم حضور خیل عظیم مردم در این راهپیمایی، نبرد با استکبار جهانی است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۱۷
۲۵ و ۲۶ مهرماه؛
همایش دین و سلامت برگزار می شود
حجت الاسلام صاف دل با اشاره به برگزاری همایش دین و سلامت در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر در مدسه علمیه سلیمانیه، گفت: این نشست با حضور اساتید برجسته حوزه علمیه برگزار می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۵۵
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
شهادت حضرت رقیه تیر خلاصی بر آبروی بنی امیه بود
حجت الاسلام اسلامی فر گفت: برخی گفته اند که بعد از شهادت حضرت رقیه(س)، بنی امیه اقدام به تجلیل و احترام اهل بیت امام کرد و آنان را به مدینه و کربلا بازگرداند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۸:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
نخبگان جوان در سلوک علمی خود به امام خمینی اقتدا کنند
رییس ستاد اقامه نماز گفت: امام خمینی(ره) با نیت قربت اقدام به تغییر جامعه و برانگیختن مردم کردند،نخبگان ما نیز باید با همین نیت اقدام به ایجاد تحول کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۳۲
رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی:
توسل ها و عبادات بر مبنای معرفت افزایی باشد
رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: ما باید در توسلات به دنبال معرفت باشیم، توحید در عبادات داشته باشیم چرا که توحید در قانون گذاری داریم و دیگر موارد را به خوبی انجام می دهیم اما در توحید افعالی می لن...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۳۵
سخنران حرم رضوی:
شعار«مرگ با عزت از زندگى ننگین بهتر است» از مهمترین پیام‌هاى عاشورا است
خطیب حرم مطهر رضوی گفت: شعار «مرگ با عزت از زندگى ننگین بهتر است» از مهمترین پیام‎هاى عاشوراست، پیامى که مى‎تواند سراسر تاریخ بشر را روشن سازد و به استعمار و استثمار و بردگى انسان‌ها پایان دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۴۵
آیت الله علم الهدی:
حضرت رقیه نماد قیام های عاشورایی علیه ظلم است
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بررسی قرائن نشان می دهد که امام حسین(ع) حضرت رقیه(س) را به عنوان نمادی انقلاب ساز برای قیام های عاشورایی بعد از خود تربیت کرده بودند.