Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: ۵۴۲۱۹۷
 
حجت الاسلام مؤمنی:
سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت بخیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی استاد حوزه و دانشگاه شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در هیأت شباب الشمش نوجوان آستان قدس رضوی در مشهد، با اشاره به رسیدن انسان به آرامش در زندگی، اظهار کرد: هر انسانی برای اینکه در دنیا به آرامش برسد نیازمند یک تکیه گاه محکم و مستحکم می باشد.

وی افزود: یک کشتی برای اینکه بتواند بر روی دریاها حرکت کند و از جزر و مد دریا در امان باشد و یا بر اثر امواج دریا دچار مشکل نشود نیازمند یک لنکر سنگین و مستحکم است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در یک کشور زمانی پول رایج آن دارای اعتبار است که دارای پشتوانه ارزی باشد تا زمانی که پول چاپ می شود اقتصاد جامعه دچار مشکل نشود.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: ما انسان ها نیز برای زندگی در دنیا نیازمند یک تکیه گاه محکم و قوی هستیم و تنها تکیه گاه مستحکم ایمان به خداوند و ائمه اطهار(س) است.

وی با اشاره به اهمیت عمر انسان گفت: عمر انسان ها قابل تکرار و جبران نیست و به عبارتی زندگی ما آدم ها دوربرگردان ندارد که خواسته باشیم به عقب برکردیم و آن را جبران کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه به بحث شادی های مقطعی برای انسان ها اشاره کرد و افزود: امروز در جامعه برخی افراد به دنبال نشاط ها و شادی های مقطعی هستند این شادی ها مانند یک گلدان گل مصنوعی است که انسان فقط از ظاهرش لذت می برد.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: عمر و زندگی ما انسان ها جایی برای آزمون و خطا نیست باید مکانی پای بگذاریم که به آن اطمینان و یقین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با انجام گناه و معصیت انسان به شادی و نشاط نمی رسد بلکه او را از هدف اصلی خود در زندگی و بندگی خداوند دور می سازد.

استاد حوزه و دانشگاه به سخنی از امیر مؤمنان(ع) در رابطه با مقایسه خود با دیگران اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند هیچ گاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکن چون این دو به هیچ عنوان  با یکدیگر قابل قیاس نیستند.

حجت الاسلام مؤمنی افزود: اگر می خواهید به لذت واقعی و حقیقی در زندگی برسید باید ارتباط خود را با خداوند از دست ندهید، آرامش و آسایش  زندگی در گرو ارتباط با حق تعالی می باشد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در سه جا اگر انسان از خود تواضع و افتادگی نشان دهد خداوند به وی عنایت خاصی می کند؛ در پیشگاه خداوند، در خانه اهل بیت( ع) و حضور در کنار پدر و مادر این موارد موجب سعادت فرد در زندگی می شود.

حجت الاسلام مؤمنی به سه عامل نزدیکی به خداوند اشاره کرد و گفت: سه عامل مهم که باعث نزدیکی انسان به حق تعالی می شود عبارت است از؛ ارتباط و علم به خداوند، شناسایی عواملی که سبب فاصله گرفتن از خداوند می شود و شناسایی موارد نزدیکی ما به خداوند اگر انسان ها فقط همین سه عامل را انجام دهند به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: گناه کردن سخت تر از بندگی خداوند می باشد، فردی که می خواهد گناهی انجام دهد باید موانعی که خداوند برای وی قرار داده را از میان بردارد و مهم ترین مانع انجام گناه برای هر انسان عقل اوست.

وی به حدیثی که پیامبر اکرم(ص) برای حضرت زهرا(س) در رابطه با سبک شمردن نماز فرمودند اشاره کرد و گفت: ایشان شش عامل مهم را از عقوبت سبک شمردن انسان ها در رابطه با نماز عنوان کردند و فرمودند؛ کسی که نماز را سبک بشمارد خداوند برکت را از عمرش دور می کند، برکت رزق و روزیش از بین می رود، هر عمل پسندیده ای که انجام می دهد مورد قبول خداوند نیست، نور فرد صالح از چهره او گرفته می شود، هرچه دعا کند مستجاب نمی شود و هرچه دیگران در حق او دعا کنند مستجاب نمی شود./820/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۳۱
مأخذشناسی توصیفی حوزه علمیه خراسان منتشر شد
حجت الاسلام کرامتی از تهیه و انتشار مأخذشناسی توصیفی حوزه علمیه خراسان خبر داد و در ادامه اهداف، منابع تهیه آن و محورهای اصلی و جانبی طرح را تبیین کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۱۶
رییس سازمان بسیج مستضعفان:
شاکله مدیریتی کشور متوجه تهدیدات ترکیبی دشمن باشد
سردار غیب پرور با بیان اینکه تهدیدات علیه نظام جمهوری اسلامی تک بعدی نیست بلکه ترکیبی است، گفت: در عین حال شاکله مدیریتی اداره کشور در بخش های مختلف باید متوجه این تهدیدات ترکیبی دشمن باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۰۸
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی:
اصلاح طلبی و اصولگرایی ملاک رد یا تایید صلاحیت نیست
حجت الاسلام محرابی با بیان تاریخچه قانون اساسی و جایگاه شورای نگهبان به تبیین وظایف شورا پرداخت و ضمن اشاره به رد صلاحیت ها و هجمه ها به این نهاد از لزوم اصلاح قانون انتخابات و الکترونیکی کردن آن گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۰۰
در دومین روز از کارگاه فقه پژوهی مشق اجتهاد؛
مباحث شیوه نگارش مقاله علمی ارائه شد
دومین روز کارگاه فقه پژوهی پس از انتخاب موضوع به شیوه نگارش مقاله علمی رسید و سیر نوشتن یک مقاله علمی به تفصیل بیان شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۶
همزمان با دهه کرامت صورت گرفت؛
اختصاص دو رواق در حرم مطهر رضوی برای استراحت شبانه زائران
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه کرامت فضایی برای استراحت شبانه عموم زائران در دو رواق حرم مطهر رضوی فراهم شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۳
برنامه‌های دهه کرامت رضوی در میقات الرضا تشریح شد
همزمان با آغاز دهه کرامت رضوی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برنامه‌های متنوعی را ویژه زائران و مجاوران برگزار می‌کند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۹
حجت الاسلام پژمانفر:
دفاع از باورهای دینی با انس بیشتر با قرآن میسر می‌شود
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع از باورهای دینی با انس بیشتر با قرآن کریم میسر خواهد شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۵۴
سخنران حرم رضوی:
تأخیر در ازدواج سبب اضطراب معنوی و روحی در فرد و جامعه است
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به این که آرامش در گروی ازدواج است، گفت: برخی از خانواده ها سرگرم آداب و رسوم دست و پا گیر هستند که این امر سبب تأخیر ازدواج جوانان ودر نتیجه فساد در جامعه می شود چرا که...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۴۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان:
مسابقات قرآنی مقدمه ای برای فهم، درک و عمل به قرآن کریم است
حجت الاسلام احمدزاده مسابقات سراسری قرآن را مسابقات رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران با حضور همه اقشار جامعه معرفی کرد و به ارائه آمار و اطلاعات آن پرداخت.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸
رییس مرکز فقهی جوادالائمه:
مضجع شریف حضرت معصومه مرکز خیر و برکات است
حجت الاسلام تقوی حضرت معصومه(س) را مصداقی از خیر کثیر در قرآن دانست و به بیان عظمت و کرامت و ارزش زیارت ایشان پرداخت و مضجع شریف ایشان را به نقل از مقام معظم رهبری مرکز خیر و برکات معرفی کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۲۳
از سوی حجت الاسلام والمسلمین مبلغی تبیین شد؛
مباحث «آفاق فقه پژوهی» و «فقه و محور مختص مقاله»
نماینده مجلس خبرگان رهبری در طرح «مشق اجتهاد» به بیان تقسیمات سه گانه فقه بر اساس نظریه خویش پرداخت و از فقه رشته ای و روشی و تقسیمات فقه روشی گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۵۰
با حضور ۸ هزار دختر؛
جشن‌های «مثل معصومه» در ۲۱ استان در حال برگزاری است
مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: در نخستین روز از دهه کرامت، بیش از ۸ هزار دختر از ۲۱ استان در جشن‌های «مثل معصومه» شرکت کردند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۴۷
همزمان با دهه کرامت انجام می‌شود؛
ارسال محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی به ۱۱۰۰ مؤسسه فرهنگی جهان
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: در ایام مبارک دهه کرامت رضوی محصولات فرهنگی این آستان مقدس از طریق ارسال پستي، به ۱۱۰۰ مؤسسه فرهنگی در سراسر جهان ارسال می‌شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۴۶
برگزاری ۲۲۰ برنامه سخنرانی به مناسبت دهه کرامت در حرم رضوی
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری ۲۲۰ برنامه سخنرانی در دهه کرامت رضوی در حرم امام رضا(ع) خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۳۴
آیت الله مصباح یزدی:
مهمترین برنامه دشمن، تغییر باورها و ارزش‌ها است
آیت الله مصباح یزدی گفت: بزرگترین عامل موثر در تربیت، آموزش و پرورش است که چه چیزهای یاد بدهد و چه چیزهایی را ترویج کند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۰۰
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان:
فعالیت های دهه کرامت با شعار خدمت کریمانه به رسم اهل بیت آغاز می شود
مروارید دهه کرامت را فرصتی برای عرض ارادت و تکریم شعائر دینی دانست و شعار امسال در اجرای برنامه ها را خدمت کریمانه به رسم اهل بیت(ع) عنوان کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۸:۵۵
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا:
جشنواره امام رضا بزرگترین فعالیت فرهنگی هنری کشور محسوب می شود
برازش از همکاری همه استان های کشور در بخش های مختلف جشنواره امام رضا(ع) خبر داد و در ادامه قائم مقام وی در بنیاد از تغییر در برگزاری اختتامیه با هدف کاهش هزینه ها نسبت به شرایط خاص اقتصادی کشور گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۱۶
نماینده ولی فقیه در سوریه:
زیارت ظرف و زمینه ای برای ارتباط امت با امام است
نماینده ولی فقیه در سوریه با تأکید بر این که زیارت ظرف و زمینه ای برای ارتباط با امت و جامعه با رهبر است، گفت: با توجه به سخنان ائمه اطهار(ع) زیارت زمینه پیوند است و درعین حال شفاعت و اجابت دعا می آو...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۰۹
برپایی جشن باشکوه میلاد حضرت معصومه در حرم امام رضا
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با سالروز ولادت با سرسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خواهر بزرگوار امام هشتم شیعیان(ع) و آغاز دهه کرامت مراسم جشن میلاد این بانوی بزرگوار در حرم مطهر رضوی ب...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۰۸
همزمان با دهه کرامت رضوی صورت می‌گیرد؛
اعزام ۳۰۰ گروه جهادی برای خدمت رسانی به ۴۳ دهستان کشور
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از اعزام ۳۰۰ گروه جهادی در قالب طرح «جهاد خدمت» همزمان با دهه کرامت رضوی به مناطق محروم کشور خبر داد.