Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: ۵۴۲۱۹۷
 
حجت الاسلام مؤمنی:
سرمایه اصلی انسان در گرو ایمان به خداوند است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت بخیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی استاد حوزه و دانشگاه شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در هیأت شباب الشمش نوجوان آستان قدس رضوی در مشهد، با اشاره به رسیدن انسان به آرامش در زندگی، اظهار کرد: هر انسانی برای اینکه در دنیا به آرامش برسد نیازمند یک تکیه گاه محکم و مستحکم می باشد.

وی افزود: یک کشتی برای اینکه بتواند بر روی دریاها حرکت کند و از جزر و مد دریا در امان باشد و یا بر اثر امواج دریا دچار مشکل نشود نیازمند یک لنکر سنگین و مستحکم است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در یک کشور زمانی پول رایج آن دارای اعتبار است که دارای پشتوانه ارزی باشد تا زمانی که پول چاپ می شود اقتصاد جامعه دچار مشکل نشود.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: ما انسان ها نیز برای زندگی در دنیا نیازمند یک تکیه گاه محکم و قوی هستیم و تنها تکیه گاه مستحکم ایمان به خداوند و ائمه اطهار(س) است.

وی با اشاره به اهمیت عمر انسان گفت: عمر انسان ها قابل تکرار و جبران نیست و به عبارتی زندگی ما آدم ها دوربرگردان ندارد که خواسته باشیم به عقب برکردیم و آن را جبران کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه به بحث شادی های مقطعی برای انسان ها اشاره کرد و افزود: امروز در جامعه برخی افراد به دنبال نشاط ها و شادی های مقطعی هستند این شادی ها مانند یک گلدان گل مصنوعی است که انسان فقط از ظاهرش لذت می برد.

حجت الاسلام مؤمنی اظهار کرد: عمر و زندگی ما انسان ها جایی برای آزمون و خطا نیست باید مکانی پای بگذاریم که به آن اطمینان و یقین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با انجام گناه و معصیت انسان به شادی و نشاط نمی رسد بلکه او را از هدف اصلی خود در زندگی و بندگی خداوند دور می سازد.

استاد حوزه و دانشگاه به سخنی از امیر مؤمنان(ع) در رابطه با مقایسه خود با دیگران اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند هیچ گاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکن چون این دو به هیچ عنوان  با یکدیگر قابل قیاس نیستند.

حجت الاسلام مؤمنی افزود: اگر می خواهید به لذت واقعی و حقیقی در زندگی برسید باید ارتباط خود را با خداوند از دست ندهید، آرامش و آسایش  زندگی در گرو ارتباط با حق تعالی می باشد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی انسان ها در گرو ایمان به خداوند است، هرکس می خواهد در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر باشد باید ایمان خود را حفظ کند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در سه جا اگر انسان از خود تواضع و افتادگی نشان دهد خداوند به وی عنایت خاصی می کند؛ در پیشگاه خداوند، در خانه اهل بیت( ع) و حضور در کنار پدر و مادر این موارد موجب سعادت فرد در زندگی می شود.

حجت الاسلام مؤمنی به سه عامل نزدیکی به خداوند اشاره کرد و گفت: سه عامل مهم که باعث نزدیکی انسان به حق تعالی می شود عبارت است از؛ ارتباط و علم به خداوند، شناسایی عواملی که سبب فاصله گرفتن از خداوند می شود و شناسایی موارد نزدیکی ما به خداوند اگر انسان ها فقط همین سه عامل را انجام دهند به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: گناه کردن سخت تر از بندگی خداوند می باشد، فردی که می خواهد گناهی انجام دهد باید موانعی که خداوند برای وی قرار داده را از میان بردارد و مهم ترین مانع انجام گناه برای هر انسان عقل اوست.

وی به حدیثی که پیامبر اکرم(ص) برای حضرت زهرا(س) در رابطه با سبک شمردن نماز فرمودند اشاره کرد و گفت: ایشان شش عامل مهم را از عقوبت سبک شمردن انسان ها در رابطه با نماز عنوان کردند و فرمودند؛ کسی که نماز را سبک بشمارد خداوند برکت را از عمرش دور می کند، برکت رزق و روزیش از بین می رود، هر عمل پسندیده ای که انجام می دهد مورد قبول خداوند نیست، نور فرد صالح از چهره او گرفته می شود، هرچه دعا کند مستجاب نمی شود و هرچه دیگران در حق او دعا کنند مستجاب نمی شود./820/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۹:۳۰
مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی:
تربیت بدون احساس اثرگذار نیست
مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) درباره اینکه چرا با وجود تبلیغات فراوان این امر خروجی در تربیت انسان ها ندارد، گفت: در واقع همه این تبلیغات فقط آموزش است و تربیت نیست و تا زمانی که تبلیغات مذهبی اینگو...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۹:۰۸
همایش تجلیل از فرزندان ممتاز طلاب حوزه علمیه خراسان رضوی برگزار شد
همایش تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیان حوزه علمیه خراسان رضوی با رویکرد معرفی استعدادهای برتر برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۸:۴۶
با حضور آیت الله علم الهدی؛
مرکز مجازی حفظ قرآن کریم حضرت زینب افتتاح شد
مرکز مجازی حفظ قرآن کریم حضرت زینب(س) مشهد با حضور آیت الله علم الهدی افتتاح شد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۰۱
آیت‌الله علم الهدی:
مردم در همه عرصه‌ها خود را باور کنند
آیت‌الله علم الهدی با بیان این‌که حضرت موسی(ع) در میان قوم بنی‌اسرائیل تولید باور کرد، گفت: امروز در جامعه باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که مردم در همه عرصه‌ها خود را باور کنند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۵۸
آیت الله علم الهدی:
مناجات شعبانیه رازگویی عاشقانه با خدا است
امام جمعه مشهد مناجات شعبانیه را رازگویی عاشقانه ای با خدا دانست و گفت: این مناجات یکی از برکات ماه مبارک شعبان است که به عنوان توفیقی ارزشمند به بندگان دلداده خداوند اعطا شده است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۴:۱۸
مدیر دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان:
اسلام قابلیت تطبیق بر هر دوره زمانی را دارد
مدیر دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه اشکالی ندارد که متدلوژی را از غرب بگیریم، گفت: اسلام می تواند بر هر دوره زمانی منطبق شود و از طرفی قابلیت تجویز را نیز دارد که همراه ...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱:۲۰
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
شعبان، ماه احیای سنت‌های نبوی است
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به این‌که شعبان ماه احیای سنت‌های نبوی است، گفت: رزق مؤمنان در این ماه تقسیم می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۵۲
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
شعبان، ماه مناجات و سحرخیزی است
حجت‌الاسلام‌ مقری با بیان این‌که ماه شعبان، ماه مناجات و سحرخیزی است، گفت: روزه در ماه رمضان واجب و در ماه شعبان مستحب است، اما اگر استغفار در کنار آن باشد، عبادت دیگری است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۳۵
آیت‌الله علم الهدی:
شعار انحلال ارتش، خواست آمریکایی‌ها بود
آیت‌الله علم الهدی با بیان این‌که شعار انحلال ارتش یک شعار آمریکایی بود، گفت: ارتش در جریان انقلاب اسلامی عامل پیروزی آن شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۲۴
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
تفکر حوزه جدای از انقلاب و سیاست تهدید کننده است
تولیت آستان قدس رضوی گفت: این طرز تفکر که فقط حوزه ما حوزه علمی باشد و با انقلاب و سیاست کاری نداشته باشد تهدید کننده حوزه ها است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۱۷
زمزمه‎های مناجات شعبانیه در حرم رضوی طنین‌انداز می‎شود
همزمان با فرا رسیدن ماه شعبان المعظم؛ ماه عبادت‌های عاشقانه و نیایش‌های عارفانه، نوای ادعیه و مناجات شعبانیه در حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) طنین انداز می‎شود.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۱۴
بهره‌مندی بیش از ۴ میلیون نفر از کتابخانه‌های آستان ‌قدس در سطح کشور
کتابخانه‌‌هاي وابسته به آستان ‌قدس رضوی سطح کشور در سال ۱۳۹۶، پاسخگوي نياز افزون بر ۴ میلیون و ۸۳۵ هزار نفر بوده است.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۱۱
همزمان با حلول ماه مبارک شعبان؛
جشن اعیاد شعبانیه در حرم امام رضا برگزار می‌شود
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: هم‎زمان با حلول ماه شعبان ویژه برنامه‌هایی به مناسبت میلاد امام حسین(ع)، ‌امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۱:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین رجائی خراسانی:
مدارا و محبت شیوه رسول اکرم در مواجهه با بداخلاقی های مردم است
مدیر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) مدارا و محبت را شیوه رسول اکرم در مواجهه با بداخلاقی های مردم دانست و گفت: ایشان فرمودند: «همانگونه که به من امر شده فرائض و واجبات را ادا کنم، همانگونه نیز مامور به مدارا...
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۳:۲۱
واعظی:
کنار هم بودن قرآن و اهل بیت و دعا از مهمترین دغدغه های مداحان است
مداح و ذاکر اهل بیت(ع) با بیان اینکه ما خدا را شاکریم که به ما نعمت ولایت داده است، گفت: کنار هم بودن قرآن و اهل بیت و دعا از مهمترین دغدغه های مداحان است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۳:۱۴
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار مطرح کرد؛
قرآن و عترت، معیار شناسایی انحراف/ ضرورت تربیت مبلغ اعتقادی
​آیت الله فاضل لنکرانی قرآن و عترت را معیار شناسایی انحراف و َمَثل اعلای خیر در عالم معرفی کرد و با بیان نیاز به تربیت مبلغ اعتقادی، آموزش گروه هایی مجهز به فن مناظره را لازم دانست.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۳:۰۳
مداح و ذاکر اهل بیت:
مداحی شناخت جایگاه رفیع ستایشگری اهل بیت است
حجت الاسلام میرزا محمدی با بیان اینکه کسانی که روضه برای سیدالشهدا می خوانند در واقع لباس نوکری به تن کرده اند به شرط اینکه انجام این کار با هدف شهرت و تلاش برای در قله قرار گرفتن از سوی رسانه ها نب...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۲۳:۱۲
مداح و ذاکر اهل بیت:
برخی به دنبال ضدیت هیأت ها با انقلاب هستند
مداح و ذاکر اهل بیت(ع) گفت: در حال حاضر در کشور ما گروه هایی خزنده و زیرزمینی هستند تا هیأت ها را به سمت ضدیت با انقلاب هدایت کنند.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۲۳:۴۰
نشست «ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تأثیر آن در اجتهاد» برگزار شد
نشست «ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تأثیر آن در اجتهاد» با حضور آیت الله طبسی برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۲۳:۱۱
با سخنرانی حجت الاسلام مومنی؛
گردهمایی عزاداران امام موسی بن جعفر در حرم رضوی برگزار شد
گردهمایی عزاداران امام موسی بن جعفر(ع) با حضور زائران و مجاوران در حرم رضوی و با سخنرانی حجت الاسلام مومنی برگزار شد.