Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - شهداي مدافع حرم به تنهايي يك پادگان نظامي بودند
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۳:۲۰
شناسه خبر: ۵۳۴۰۱۴
 
جانشين فرمانده سپاه قدس:
شهداي مدافع حرم به تنهايي يك پادگان نظامي بودند
جانشين سردار قاسم سليماني با بيان اينكه شهدا با راه رفتنشان انقلاب مي كنند، با اشاره به خصوصيات شهداي مدافع حرم، گفت: آنها به تنهايي يك پادگان نظامي بودند؛ چرا كه شاگرداني را تربيت كردند كه افزون بر كار نظامي، درس خداشناسي و معرفت را آموختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، سردار اسماعيل قاآني جانشين فرمانده سپاه قدس در مراسم دومين سالگرد شهيد مدافع حرم روح الله قرباني كه شب گذشته در مسجد امام حسين(ع) روستاي خسرو شهرستان پاكدشت برگزار شد با اظهار اينكه تنها مكتبي كه در دنيا تمام رهبرانش بدون استثناء شهيد شده اند، مكتب شيعه است، گفت: شهداي عالي مقام ما اين توان را داشته اند تا به همه دنيا بفهمانند كه مكتب عاشورا يعني چه و و پيرو ولايت بودن چه معنا دارد.

وي با برشمردن خصوصيات هاي شهدا توكل به خدا و توسل به ائمه معصومين، تكليف محوري و كار همه جانبه به اندازه استطاعت و در راه خدا را از ويژگي هاي شهدا اعلام كرد و افزود: شهدا دنبال انجام وظيفه اي بودن كه از سوي امام جامعه تعيين شده بود.

استكبار خود را از نعمت ولايت بي بهره كرده است

اين مقام مسؤول با بيان اينكه همه دنيا سرپرستي براي خود دارند، ابراز كرد: ما  پيرو ولايت فقيه هستيم، ولايتي كه متعلق به همه هست چرا كه فقط ولايت مي تواند راه درست را در جهان نشان دهد، اما متأسفانه دنيا خود را از اين نعمت بزرگ بي بهره كرده است.

وي با ابراز اينكه مسير تشيع مشخص است، تصريح كرد: كسي كه دنبال تكليف است، معين است كه بايد از چه كسي دستور بگيرد.

جانشين سرلشكر قاسم سليماني مطرح كرد: در مسير زندگي هركس كلامي در راستاي بيانات رهبري داشت با او همراه مي شويم وگرنه بايد حرف او را داخل زباله داني انداخت.

وي با اذعان به اينكه امروز عده اي جوان با كمترين امكانات در سوريه و عراق باعث سردرگمي آمريكا شده اند، اظهار كرد: اين موفقيت يقيناً بي علت نيست.

توكل به خدا، تكليف محوري و كار در حد توان ويژگي بارز شهدا است

قاآني با اشاره به اينكه در جنگ سوريه و عراق همه اراذل و اوباش دنيا در يك طرف جمع بودند، گفت: تجهيزات طرفين اصلاً‌ قابل مقايسه نبود، نيروهاي داعشي در فضاي مجازي و بمب گذاري جزء برترينهاي دنيا بودند، اما در برابر همه اين امكانات، جوانان ارزشي و انقلابي با انر‍ژي بالاي خود و باكمك مردم صحنه را عوض كردند.

وي با اشاره به وجود امداد هاي الهي، متذكر شد: بي ترديد وجود آنها هميشگي است اما امدادگران وقتي مي‌آيند كه هركاري از دستمان برمي‌آمد را انجام داده باشيم.

اين فرمانده دفاع مقدس در ادامه با اشاره به شخصيت شهيد مدافع حرم روح الله قرباني، او را يك استاد تمام عيار نظامي معرفي كرد و مطرح كرد: همه شهداي مدافع حرم به تنهايي يك پادگان نظامي بودند، در هر زمينه اي آدمساز بودند و تربيت مي كردند.

وي با بيان اينكه شهدا با راه رفتنشان انقلاب مي كردند، اضافه كرد: جنس شاگردان آنها با همه فرق دارد چرا كه علاوه بر كار نظامي، درس خداشناسي و معرفت را با كردار و رفتار آنها فرا مي گرفتند.

ديوانه بازي ترامپ پيشنهاد اتاق هاي فكر پشت پرده آمريكا است

فرمانده مستشاري در سوريه و عراق با يادآوري زمان ورود مدافعان حرم به سوريه، اعلام كرد: وقتي شهرهاي سوريه آتش باران بود، شهدا به آنجا ورود كردند اما امروز شاهديم كه اكثر مناطق سوريه از دست تكفيري ها آزاد شده است.

وي با اشاره به ديوانه بازي هاي رئيس جمهور آمريكا، گفت: اين دستور اتاق هاي فكر پشت پرده آمريكا به ترامپ است كه او را به ديوانه بازي وا داشته است در صورتي كه او يك كاسب است و حساب و كتاب را خوب مي فهمد.

جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه اظهار كرد: طبيعي است كه نبايد توقع شنيدن تعريف و تمجيد از آمريكا داشت، آنها خيلي از ما ناراحت هستند.

وي با اعلام اينكه امروز آمريكا هر كاري كه بكند به ضررش تمام مي شود،‌ گفت: ما از آغاز جنگ ۸ ساله راضي نبوديم، اما آمريكا با جنگي كه عليه ما راه انداخت باعث شد تا همه دنيا بفهمد اسلام و انقلاب اسلامي يعني چه.

اگر كار به سبك شهدا انجام شود، يك موشك كار هزار موشك را مي كند

قاآني در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به آيه منقش در آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مطرح كرد: بايد با توكل به خدا و توسل به اهل بيت تا حد استطاعت كار كرد و بعد از آن هم مغرور نشد.

وي با اظهار اينكه براي موفقيت در پشت ميز مذاكره داشتن همين سه ويژگي شهدا كافي است، ابراز كرد: وقتي كار را در راه درست انجام دهي، يك موشك كار هزار موشك را انجام مي دهد.

يادآور مي شود شهید مدافع حرم روح‌الله قربانی سال ۱۳۶۸ در تهران به دنيا آمد، خودروی روح‌الله و دوستش قدیر در عمليات محرم در ۱۳ آبان ۱۳۹۴ در نزدیکی حلب سوريه مورد اصابت موشک قرار گرفت و این دو هم‌رزم و مدافع حرم جانشان را بر سر آرمانی که داشتند نهادند و به لقاءالله پیوستند، سرانجام  پيكر مطهر او در  قطعه ۵۳ بهشت‌ زهرا آرام گرفت./۸۰۴/پ۲۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
تسلیم شدن در برابر دشمن حماقت است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان‌های احمق در برابر دشمن ضعیف شده و منفعل سخن از تسلیم شدن می‌زنند، گفت: امروز دشمن به شدت ضعیف و متزلزل شده و خروج آنان از قراردادها و معاهدات بین المللی بیانگر منف...
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
حسن خلق بهترین ویژگی پیامبراکرم بعد از بندگی است
استاد حوزه علمیه حسن خلق را بهترین ویژگی پیامبراکرم(ص) بعد از بندگی بیان کرد و گفت: حسن خلق از نشانه‌های مومن واقعی است.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۰۸
حجت الاسلام سرلک:
دلبستگی به دنیا انسان را از بندگی خدا باز می‌دارد
حجت الاسلام سرلک با بیان اینکه ظاهر مردم باطن مسؤولان است، گفت: دلبستگی به دنیا انسان را از بندگی خداوند باز می‌دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۱:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
عمل کردن به توصیه های رهبری نشانه مسؤول ولایی است
استاد حوزه علمیه با بیان این که در خط ولایت بودن یعنی بیانات رهبری را مو به مو انجام دادن، گفت: سربازان واقعی بدون چون و چرا به گفته های رهبری عمل می‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۰:۵۹
با حضور سردار فضلی؛
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «محمدحسین محمدخانی» برگزار شد
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «محمدحسین محمدخانی» با حضور سردار فضلی در قطعه ۵۳ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۵۷
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرری خبر داد؛
اعزام ۴۰۰ مبلغ به هیئات و مساجد شهرری در هفته وحدت
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرری از اعزام ۴۰۰ مبلغ به ۸۰۰ هیأت مذهبی برای اجرای برنامه های فرهنگی در روز ولادت نبی اکرم(ص) خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۴۹
معاون امور روحانیان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی مطرح کرد؛
فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی
حجت الاسلام تقدیری با بیان حدیثی به جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اشاره کرد و گفت: فردی نزد امام هادی(ع) رفت و بیان کرد که از شهر ری به سمت کربلا روانه شده است، امام تا این موضوع را شنیدند، فرمودند: ا...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۱۱
۱۸ بهمن‌ماه:
همایش ملی دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار می‌شود
همایش ملی دیدگاه‌های علوم قرآنی حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی ۱۸ بهمن‌ماه و پیش همایش آن شنبه ۲۶ آبان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۵۷
بلخاری:
علامه جعفری پلی میان متفکرین غرب و شرق بود
بلخاری با بیان اینکه ترجمه و شرح نهج البلاغه و مثنوی معنوی دو یادگار ارزشمند علامه جعفری هستند، گفت: علامه جعفری پلی میان متفکرین غرب و شرق بود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۵۲
حجت الاسلام والمسلمین تراشیون:
تربیت فرزندان هوشمند سبب کنترل آنان در فتنه‌ها می‌شود
استاد حوزه علمیه بی توجهی والدین را موجب بدبین شدن فرزندان بیان کرد و گفت: تربیت فرزندان هوشمند سبب کنترل آنان در فتنه‌ها می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۹
استاد دانشگاه شریف:
علامه جعفری همواره بر ضرورت پرداختن به علوم جدید تاکید داشت
استاد دانشگاه شریف گفت: علامه جعفری از جمله علمایی بود که نزد مراجع تقلید همواره ضرورت پرداختن به علوم جدید را مطرح می‌کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۷
محقق:
علامه جعفری فردی آرام و بی ادعا بود
رییس سابق انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با بیان اینکه علامه جعفری فردی آرام و بی ادعا بود، گفت: آن مرحوم علاقه خاصی به کتاب نورانی نهج البلاغه داشت.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۴
استاد دانشگاه:
علامه جعفری درک فلسفی عمیقی داشت
استاد دانشگاه گفت: علامه جعفری درک فلسفی عمیقی داشتند، کتاب نهایت‌الادراک و کتاب ارتباط انسان با جهان نشانه درک عمیق فلسفی علامه است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۹
حجت الاسلام عادل:
امام حسین همه اموال و خانواده خود را وقف اسلام کرد
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف گفت: اگر ما یک چیز کوچک از مال خود را در راه دین خرج کرده و یا وقف می‌کنیم بدانیم امام حسین(ع) همه اموال و خانواده خود را وقف اسلام کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۷
دبیر کل کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛
ضرورت ترویج افکار و اندیشه های امام راحل در جامعه
دبیر کل کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: یکی از تأکیدات رهبری بر ترویج افکار و اندیشه های امام راحل است، از این رو باید در این راستا بکوشیم تا ارزش ها و آرمان های امام خمینی(ره) را در جامعه ترویج دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۷
در سرای اهل قلم؛
کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» رونمایی شد
کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» با حضور نویسنده و اساتید دانشگاه امروز در سرای اهل قلم رونمایی شد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۲۷
استاد دانشگاه:
مصلحت را باید یک قاعده شرعی دانست
استاد دانشگاه گفت: مصلحت را باید یک قاعده شرعی دانست نه یک استثنا، زیرا از این طریق می‌توان شریعت را با احکام روز تطبیق داد و تفسیر کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۷
رستمی نجف‌آبادی مطرح کرد؛
«قدسی سازی و قدسیت زدایی» کتابی کم نظیر در حوزه فقه پویای شیعه
استاد دانشگاه گفت: کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» که در حوزه فقه پویای شیعه و حتی فقه اسلامی که به زبان انگلیسی تالیف شده در نوع خودش کم نظیر است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا:
بهترین نوع استخاره طلب خیر از خداوند است
استاد حوزه علمیه گفت: بهترین نوع استخاره به این صورت که انسان با قلب و زبان خود از خداوند خیر می‌خواهد و در واقع استخاره اصلی همین است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۲۹
آیت‌الله رشاد:
عیب جویی مانع اصلاح نفس است
تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) با بیان اینکه عیب جویی مانع اصلاح نفس است، گفت: عیب جویی بیشترین دلیل نزاع‌ها و اختلافات در میان گروه‌های اجتماعی است.