یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, February 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۲۱:۵۰
شناسه خبر: ۵۳۰۲۷۲
 
معاون آ‌موزش دارالاعلام خبر داد؛
تربیت نیروهای متخصص و کارامد برای نقد جریان‌‌های انحرافی
معاون آ‌موزش دارالاعلام از پرورش بیش از ۷۰ نیروی متخصص و کارامد در زمینه نقد جریان های انحرافی وهابیت، تکفیری و سلفی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام کوثری معاون آموزش دارالاعلام امروز در گردهمایی مراکز حوزوی تحت اشراف حضرت آیت الله مکارم شیرازی که در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد، گفت: با توجه به کاستی های موجود در عرصه شناخت و مقابله با اندیشه وهابیت و کمبود اساتید و محققان قلم به دست مؤسسه دارلاعلام با حمایت حضرت آیت الله مکارم در سال 89 تشکیل شد.

وی افزود: مؤسسه دارالاعلام  با هدف شناخت و نقد افکار انحرافی جریان های وهابیت و سلفی و دفاع و ترویج از مکتب حقه اهل بیت(ع) و تربیت نیروهای متخصص و متعهد برای مقابله با دشمن آغاز به کار کرد و موفقیت های خوبی داشته است.

حجت الاسلام کوثری با اشاره به فعالیت های مؤسسه دارالاعلام اظهار داشت: در زمینه آموزش در راستای توجه به نیازهای ملی و فراملی و با توجه به کمبود نیروی متخصص برای نقد جریان های وهابیت و سلفی، تربیت نیروهای متخصص در زمینه نگارش، پژوهش، تدریس و تحقیق در سطوح عالی در دستور کار مؤسسه قرار گرفت.

وی ادامه داد: حاصل این کار تا کنون پرورش بیش از 70 نیروی متخصص و کارامد در زمینه نقد جریان های انحرافی وهابیت، تکفیری و سلفی بوده است، دوره آموزشی مؤسسه پژوهش محور بوده و بیش از 20 هزار صفحه مقاله نویسی در دوره ها نشان از استقبال طلاب از آموزش پژوهش محور است.

معاون آموزش دارالاعلام با بیان این که بیش از 100 مقاله برگزیده دانش پژوهان در نشریات معتبر علمی دانشگاهی و حوزوی منتشر شده است، ابراز داشت: پیگیری دریافت مجوز مرکز سلفیت پژوهشی در حوزه علمیه، انجام مراحل دریافت مجوز سطح 4 این مرکز، برگزاری 4 دوره بلند مدت تخصصی  نقد وهابیت و سلفیت در قم و برگزاری کلاس تخصصی نقد وهابیت توسط حضرت آیت الله سبحانی بخشی از اهم برنامه ها به شمار می رود.

وی عنوان کرد: برگزاری بیش از 100 کارگاه نقد وهابیت و جریان های تکفیری، برگزاری 3 دوره نقد وهابیت برای طلاب غیر ایرانی، انعقاد تفاهم همکاری با برخی از نهادهای امنیتی کشور برای برگزاری دوره های نقد وهابیت و تدریس و برگزاری دوره هایی برای دانشجویان شیعه و سنی از دیگر برنامه ها بوده است.

حجت الاسلام کوثری خاطرنشان کرد: در زمینه پژوهش نیز با استفاده از اساتید مجرب برنامه های بسیار خوبی اجرا شده است، در مناطق سنی نشین جلسات پژوهشی خوبی برگزار شده که با استقبال مواجه شده است، تألیف کتاب زادگاه تروریسم برای نشان دادن زادگاه تکفیر به جهان از جمله فعالیت های پژوهشی بوده است.

وی اضافه کرد: کتابخانه نقد تخصصی وهابیت و جریان های سلفی با جمع آوری بیش از 15 هزار جلد کتاب تخصصی از کشورهای گوناگون و همچنین بیش از 500 پایان نامه درباره جریان های وهابیت وجود دارد./1323/پ۲۰۲/ی

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۰:۳۱
حجت الاسلام صادقی:
حیات علم در بستر آزادی فکر و اندیشه است
حجت الاسلام صادقی گفت: به دنبال فرمایشات رهبر انقلاب کمیته آزاد اندیشی حوزه برای احیای کرسی ها و مباحث آزاد اندیشی شکل گرفته است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۰:۲۷
حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی خبر داد؛
کرسی های آزاد اندیشی در حوزه جان دوباره می گیرد
معاون پژوهش حوزه های علمیه با اشاره به برنامه های حوزه برای احیای کرسی های ‌آزاد اندیشی از تأکید مدیرحوزه های علمیه بر توسعه این کرسی ها خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۵
به همت انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه؛
کشف حجاب های اخیر و اثر آن بر عفت عمومی تحلیل می شود
نشست علمی تحلیل کشف حجاب های اخیر (آزادی های یواشکی، دختر خیابان انقلاب) و اثر آن بر عفت عمومی به همت انجمن علمی مطالعات اجتماعی حوزه علمیه قم برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۰۹
از سوی دفتر تبلیغات اسلامی؛
فراخوان همکاری در پروژه پایش علوم اسلامی اعلام شد
فراخوان همکاری از پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی در پروژه پایش علوم اسلامی از سوی درفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اعلام شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۸
توصیه آیت الله علیدوست به محققان و پژوهشگران حوزوی
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آفت کار محقق این است که دائم از این شاخه به آن شاخه برود و درنهایت اقیانوسی می شود با عمق چند سانت .
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۲:۵۳
در ‌آستانه سالروز صدور پیام تاریخی امام به علما و روحانیان صورت گرفت؛
راه اندازی ویژه نامه "منشور روحانیت" از سوی خبرگزاری رسا
در آستانه سالروز صدور پیام تاریخی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی به مراجع، اساتید و طلاب حوزه های علمیه، ویژه نامه «منشور روحانیت» از سوی خبرگزاری رسا راه اندازی شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۶:۴۱
حضور ۵۰۰ حافظ قرآن کریم در جامعه‌الزهرا
مدیر کل امور تربیتی جامعه‌الزهرا(س) قرآن کریم را حقیقت هدایت و نور برای بشریت توصیف کرد و گفت: حافظان قران کریم در دنیا ودر آخرت جایگاه ویژه ای دارند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۶
نماینده طلاب وفضلای کرمان مطرح کرد؛
تقدیر از طلاب گامی در جهت شکوفایی استعدادهای حوزوی
حجت الاسلام سازندگی با اشاره به تقدیر از ۱۸۰ طلبه و ۵۰ استاد ممتاز، هدف این کار شکوفایی استعدادهای حوزوی طلاب دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۲۱
با سخنرانی آیت الله مقتدایی؛
اساتید و طلاب ممتاز استان کرمان تجلیل شدند
در همایشی با سخنرانی آیت الله مقتدایی از ۱۸۰ طلبه و ۵۰ استاد ممتاز کرمانی حوزه علمیه قم تجلیل به عمل آمد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۲
حجت الاسلام والمسلمین مدنی:
قرآن کریم اساس وحدت جهان اسلام است
مدیر جامعه‌الزهرا(س) قرآن کریم را حبل الله المتین توصیف کرد و گفت: قرآن کریم محور وحدت جهان اسلام است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۰۷
رییس مجمع نمایندگان طلاب استان کرمان:
وظیفه امروز روحانیت نجات جامعه از فضاهای مسموم مجازی است
حجت الاسلام مسلمی زاده با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و عالم در دین اسلام تأکید کرد که وظیفه امروز روحانیت نجات جامعه از فضاهای مسموم مجازی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۴
آیت الله شب زنده دار:
رهبر انقلاب نسبت به مسائل حوزه اشراف کامل دارند
عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر این که رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل تمام حوزه های علمیه اشراف کامل دارند، خواستار توجه به رهنمودها و مطالبات ایشان شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۶
به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛
کرسی ترویجی «نقد دیدگاه مفسران درباره ماهیت نافرمانی حضرت آدم» برگزار می شود
کرسی ترویجی «نقد دیدگاه مفسران درباره ماهیت نافرمانی حضرت آدم(ع)» ۲۶ بهمن ماه در قم برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۵:۰۸
قائم مقام مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی:
هیچ نقطه ابهامی در فعالیت‌های مؤسسه امام خمینی وجود ندارد
آیت‌الله رجبی یکی از اهداف تأسیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) را کارآمد‌سازی و روزآمدی فضلای حوزه در پاسخگویی به نیازهای دینی و فرهنگی جامعه عنوان کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۹
با ارائه حجت‌الاسلام مهاجرنیا انجام می‌شود؛
بررسی نقش کلام سیاسی در فرآیند بازسازی نظریه ولایت فقیه
کرسی علمی ـ ترویجی نقش کلام سیاسی در فرآیند بازسازی نظریه ولایت فقیه گروه سیاست پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۴
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بررسی می‌کند؛
رابطه فرهنگ و سیاست در عصر صفویه
گروه تاریخ و تمدن پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کرسی ترویجی رابطه فرهنگ و سیاست در عصر صفویه را برگزار می‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۵:۴۶
نشست مهارت‌های مجازی در تهران برگزار می‌شود
نشست مهارت‌های مجازی به همت مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۴۶
از سوی مؤسسه امام خمینی صورت می گیرد؛
برگزاری نشست علمی قرینه گرایی در قرآن
نشست علمی قرینه گرایی در قرآن به همت گروه کلام و فلسفه دین مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با همکاری انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۴۰
به همت انجمن کلام حوزه؛
نشست علمی نظریه چتری ارزش اخلاقی برگزار می شود
نشست علمی نظریه چتری ارزش اخلاقی با نگاهی به نظریه حسن و قبح عقلی در کلام اسلامی به همت انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۲۷
نماینده طلاب و فضلای شهرکرد خبرداد؛
نهادهای بالادستی حوزه مجمع نمایندگان را باور کنند
حجت الاسلام مولازاده با اشاره به ضرورت پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در پایان نامه های حوزوی از تصویب طرح هایی در این عرصه در مجمع نمایندگان طلاب خبرداد.