یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, February 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: ۵۳۰۲۰۱
 
امام جمعه بجنورد:
دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی از مصادیق ظلم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: امروز یکی از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم نسبت به مردم، دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در دیدار رییس امور شعب بانک مهر اقتصاد استان، اظهار کرد: عاشورا به ما درس حلال خوردن و چشم‌پوشی از مال حرام را داد.

وی افزود: یکی از درس‌هایی که امام حسین (ع) به ما داد این بود که اگر مال حرام در شکم‌هایمان انباشته شود در تشخیص حق دچار مشکل خواهیم شد و باید از حرام خوردن پرهیز کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به جمله امام حسین (ع) در روز عاشورا گفت: پیام امام به لشکر یزیدیان این بود که شکم‌های شما از حرام پر شده است و به همین دلیل حق را تشخیص نمی‌دهید که این درس بزرگی برای جوامع دینی است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی تأکید کرد: حرام و حلال در زندگی انسان‌ها بسیار اهمیت دارد؛ به‌گونه‌ای که اگر حتی لقمه‌ای شبهه‌ناک وارد زندگی انسان شود در زندگی او تأثیر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: لقمه‌های حرام و شبهه‌ناک اثرات وضعی در فرزندان و حتی کلام انسان دارد و اگر در حرام و حلال بودن کسب دقت نشود بسیاری از مشکلات اجتماعی گریبان گیر او خواهد شد.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: خداوند در قرآن از رباخواری به‌عنوان جنگ با خدا یاد کرده و این تنها مشکل اجتماعی است که خداوند با آن به‌شدت برخورد کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه تصریح کرد: سرمایه‌دار در مصرف سرمایه باید طوری عمل کند که نه ظلم کند و نه ظلم ببیند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروزه از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم می‌توان به سودهای مضاعف تسهیلات بانکی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما از قافله اقتصاد اسلامی عقب هستیم و اگر این روند ادامه پیدا کند در آینده با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از مدیران بانک مهر اقتصاد خواست اکنون که تا حدی به سمت بانکداری اسلامی بدون ربا پیش رفته‌اند، این تجربیات را در اختیار مسؤولان دیگر بانک‌های کشور نیز قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: گسترش بانکداری اسلامی مایه مباهات جامعه اسلامی است و باید بیشتر از این‌ها در این زمینه اقدام صورت بگیرد./9314/پ202/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۷:۳۵
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان شمالی:
گشایش درهای رحمت و وسعت روزی از آثار استغفار است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه استغفار سبب پوشاندن گناه و شستشوی پلشتی‌ها و پلیدی‌های رفتاری انسان می‌شود، گفت: افزون بر این گشایش درهای رحمت و وسعت روزی و فراخی نعمت از دیگر آثار و برکات...
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۳
استاد اخلاق حوزه علمیه خراسان شمالی:
مسؤولیت‌های کلیدی جامعه نباید در دست نااهلان باشد
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به توصیه امام راحل، گفت: نباید نااهلان و نامحرمان به کارهای حساس و پست‌های کلیدی گمارده شوند؛ زیرا پل نفوذ و عبور دشمنان خواهند شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۱
امام جمعه بجنورد:
حوزه انقلابی و ولایی در احساس مسؤولیت مرز نمی شناسد
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه حوزه انقلابی در احساس مسؤولیت مرز نمی‌شناسند، گفت: حوزه انقلابی باید در فکر تمدن سازی دینی بوده و دچار روزمرگی نشود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
دفاع منطقی از دستاوردهای انقلاب از رسالت‌های روحانیان و مداحان است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: یکی از رسالت‌های روحانیان و مداحان دفاع منطقی و مستدل از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۵
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
مبارزه با مفاسد اقتصادی و بی‌قانونی‌ها خواسته به‌حق مردم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: مبارزه با اختلاس‌ها و مفاسد اقتصادی و برخی دیگر از بی‌قانونی‌های رایج در کشور خواسته به‌حق مردم است که باید مسؤولان به آنها پاسخ درست بدهند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۵
مدیر روش‌های نوین تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور:
شبکه‌های اجتماعی به نفع اهداف غرب هدایت می‌شوند
مدیر روش‌های نوین تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور گفت: شبکه‌های اجتماعی بدون مدیر نیست؛ بلکه مدیریت شده و به سمت اهداف خاص غرب و دنیای استکبار سوق می‌یابند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۵
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
خدمت به محرومان هم‌وزن شرکت در جبهه‌های جنگ است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: خدمت به محرومان، به‌ویژه زلزله‌زدگان در قالب اردوهای جهادی، هم‌وزن جنگیدن در جبهه‌های جنگ است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
ضرورت توجه ویژه روحانیان به تبیین آموزه‌های نهج‌البلاغه در محافل مذهبی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر پرداختن ویژه به آموزه‌های نهج‌البلاغه در جلسات و محافل مذهبی از سوی روحانیان مبلغ و مستقر، گفت: کلام مولا علی(ع) حاوی نکات بسیار آموزنده و والایی بوده و...
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۹
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور:
رایگان بودن شبکه‌های اجتماعی احیا منافع غرب است
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: دلیل رایگان بودن شبکه‌های اجتماعی این است که منافع زیادی از این طریق عاید غربی ها می‌شود و بر اساس آن‌ها می‌توانند اهداف خود را تأمین می‌کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۷
امام جمعه بجنورد:
رسانه‌ها چشمان بیدار و دقیق نظام هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: رسانه‌ها چشمان بیدار و دقیق نظام و ناظران خوبی برای مسؤولان و مردم هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۹
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تبیین کرد؛
ضرورت تعهد اجتماعی در حوزه علمیه انقلابی
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: در حوزه علمیه انقلابی تعهد اجتماعی وجود ضرورت دارد؛ اما در مقابل در حوزه غیرانقلابی تقدس خشک فردی جریان دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۲۱:۳۶
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی:
خط امام راحل ترجمان توانایی و توانستن است
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی گفت: خط امام خمینی(ره) خط توانایی و دانایی و در یک کلمه «توانستن» است و این خط در طول این چهار دهه امتحان خود را به‌خوبی پس داده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۲۱:۳۴
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی:
انقلاب اسلامی برگرفته از قیام حسینی بود
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه الگوی انقلاب ما امام حسین (ع) است، گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی فرمود ما باید در محرم و صفر تکلیف خود را مشخص کنیم و اوج مبارزات ما هم در محرم و صفر بود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۸
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
مراسم ۲۲ بهمن امسال تجلی معرفت سیاسی و اجتماعی ملت نسبت به ولایت بود
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: حضور پرشور و شعور مردم در مراسم راهپیمایی و تظاهرات یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال تجلی و تبلور معرفت سیاسی و اجتماعی مردم نسبت به ولایت بود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۹
مدیر مدرسه علمیه امام خامنه‌ای بجنورد:
گفتمان انقلاب اسلامی بر آموزه‌های دینی بنا شده است
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی بر آموزه‌های دینی بنا شده است، گفت: خودباوری دینی یعنی باور به این‌که ساختار خلقت انسان به‌گونه‌ای است که برای داشتن یک ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۲۱:۵۷
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
فعالیت‌های تبلیغی روحانیان قرآن‌محور باشد
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد با تأکید بر قرآن محور بودن فعالیت‌های تبلیغی، گفت: روحانیان مبلغ و فعالان عرصه قرآن از روش‌های تربیتی قرآنی برای قرآن آموزان بهره‌مند شوند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۲۱:۵۵
مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی:
۲۲ بهمن تماشایی امسال تکلیف مسؤولان را مضاعف کرد
مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: حضور باشکوه مردم در ۲۲ بهمن تماشایی امسال بار تکلیف مسؤولان را بیشتر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۴
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون ولایت فقیه است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون ولایت فقیه است، گفت: اگر رهبریت دینی نبود معلوم نبود چه ذلتی نصیب این مرز و بوم می‌شد و ما باید قدردان ولایت فقیه باشیم.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۶:۵۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
حضور پرشور و شعور مردم در مراسم ۲۲ بهمن تجدید میثاق با ولایت بود
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم با حضور گسترده و پرشور و شعور خود در مراسم راهپیمایی و تظاهرات یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر با ولایت تجدید بیعت کردند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۶:۲۰
ایستاده پای انقلاب؛
راهپیمایی ۲۲ بهمن شاخص سنجش میزان وفاداری ملت به انقلاب بود
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: راهپیمایی باشکوه مردم در ۲۲ بهمن امسال مهم‌ترین شاخص برای سنجش میزان وفاداری ملت ایران...