چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ Wednesday, October 18, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: ۵۳۰۲۰۱
 
امام جمعه بجنورد:
دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی از مصادیق ظلم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: امروز یکی از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم نسبت به مردم، دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در دیدار رییس امور شعب بانک مهر اقتصاد استان، اظهار کرد: عاشورا به ما درس حلال خوردن و چشم‌پوشی از مال حرام را داد.

وی افزود: یکی از درس‌هایی که امام حسین (ع) به ما داد این بود که اگر مال حرام در شکم‌هایمان انباشته شود در تشخیص حق دچار مشکل خواهیم شد و باید از حرام خوردن پرهیز کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به جمله امام حسین (ع) در روز عاشورا گفت: پیام امام به لشکر یزیدیان این بود که شکم‌های شما از حرام پر شده است و به همین دلیل حق را تشخیص نمی‌دهید که این درس بزرگی برای جوامع دینی است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی تأکید کرد: حرام و حلال در زندگی انسان‌ها بسیار اهمیت دارد؛ به‌گونه‌ای که اگر حتی لقمه‌ای شبهه‌ناک وارد زندگی انسان شود در زندگی او تأثیر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: لقمه‌های حرام و شبهه‌ناک اثرات وضعی در فرزندان و حتی کلام انسان دارد و اگر در حرام و حلال بودن کسب دقت نشود بسیاری از مشکلات اجتماعی گریبان گیر او خواهد شد.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: خداوند در قرآن از رباخواری به‌عنوان جنگ با خدا یاد کرده و این تنها مشکل اجتماعی است که خداوند با آن به‌شدت برخورد کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه تصریح کرد: سرمایه‌دار در مصرف سرمایه باید طوری عمل کند که نه ظلم کند و نه ظلم ببیند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروزه از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم می‌توان به سودهای مضاعف تسهیلات بانکی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما از قافله اقتصاد اسلامی عقب هستیم و اگر این روند ادامه پیدا کند در آینده با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از مدیران بانک مهر اقتصاد خواست اکنون که تا حدی به سمت بانکداری اسلامی بدون ربا پیش رفته‌اند، این تجربیات را در اختیار مسؤولان دیگر بانک‌های کشور نیز قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: گسترش بانکداری اسلامی مایه مباهات جامعه اسلامی است و باید بیشتر از این‌ها در این زمینه اقدام صورت بگیرد./9314/پ202/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۱۴
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
ارائه و استفاده از کالاهای استاندارد حق مسلم مردم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: ارائه و استفاده از کالاهای استاندارد جزء حقوق اولیه جامعه بوده و باید استاندارد در رأس زندگی مردم قرار داشته باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۳:۱۲
امام جمعه بجنورد:
هدف دستگاه قضایی خدمت به نظام اسلامی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه هدف دستگاه قضایی خدمت به نظام اسلامی است، گفت: دستگاه قضایی با اجرای قوانین و صدور احکام بجا و درست، به نظام مقدس ایران و مردم خدمت می‌کند.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۴۹
معاون سازمان مدارس معارف اسلامی کشور:
مدارس صدرا گامی برای تربیت متخصصان و نخبگان دینی است
معاون آموزش سازمان مدارس معارف اسلامی کشور گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا گامی برای تربیت و پرورش متخصصان و نخبگان دینی است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۲۷
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
اقتصاد مقاومتی ضرورت اجتماعی و سیاسی جامعه است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: با سیاستی که دشمنان برای به زانو درآوردن ایران اسلامی دنبال می‌کنند، پیگیری اقتصاد مقاومتی یک ضرورت اجتماعی و سیاسی جامعه است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۷:۰۱
چند خبر کوتاه از خراسان شمالی
پیش‌بینی حضور ۱۰ هزار زائر از خراسان شمالی در اربعین حسینی، ضرورت توجه به امور معنوی در کنار تحصیلات دانشگاهی و عظمت نظام جمهوری اسلامی به استکبارستیزی است عناوین برخی از اخبار کوتاه این استان است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۴۸
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
استقرار روحانی مبلغ در روستاها منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
رییس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد با بیان اینکه استقرار روحانی مبلغ در روستاها منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، گفت: ازاین‌رو تلاش می‌کنیم زمینه استقرار مبلغ دینی را در مناطق محروم و کمتر توسعه ی...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۳۶
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی:
استحکام در تولید ملی سبب شکوفایی بازار داخلی و قطع وابستگی خارجی می‌شود
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی گفت: اگر تولیدات داخلی از استحکام لازم برخوردار باشند، دو نتیجه رونق و شکوفایی بازار داخلی و قطع و کاهش وابستگی به دیگران را در پی خواهد داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۳۳
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
خدمات‌رسانی شایسته به مردم سبب ارتقای عزت ملی می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: خدمات‌رسانی مناسب و شایسته و عمل به وظایف بین دولت و ملت مایه الفت و همدلی و عامل ارتقای عزت ملی و سربلندی دینی است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۵:۱۶
رییس تبلیغات اسلامی شیروان:
نیمی از خانه‌های قرآن شیروان نیازمند تجهیزات هستند
رییس تبلیغات اسلامی شیروان با اشاره به فعالیت ۱۹ خانه قرآن در این شهرستان، گفت: در حال حاضر حدود نیمی از این خانه‌های قرآنی نیازمند دریافت تجهیزات مورد نیاز هستند.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۵:۰۰
رییس شورای تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
ملت ایران در ۱۳ آبان پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را می‌دهند
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: ملت بابصیرت و انقلابی ایران اسلامی در راهپیمایی و تظاهرات یوم‌الله سیزدهم آبان امسال پاسخ یاوه‌گویی‌های دونالد ترامپ را می‌دهند.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۸:۳۲
چند خبر کوتاه از خراسان شمالی
برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان»، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ولایی و مکتبی و تجهیز ۱۹ کانون فرهنگی مساجد خراسان شمالی عناوین برخی از اخبار این استان است.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۷:۴۷
امام جمعه بجنورد:
الفت و همدلی بین مسؤولان جامعه اسلامی تأکید قرآنی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: خداوند میان دلهای مؤمنان الفت و مهربانی و همدلی ایجاد کرده و همدلی بین مسؤولان جامعه اسلامی از تأکیدهای مهم قرآن است.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۷:۱۲
آیت‌الله مهمان‌نواز:
اظهارات سخیف ترامپ حقانیت جمهوری اسلامی و باطل بودن آمریکا را ثابت کرد
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: اظهارات سخیف و بی‌پایه دونالد ترامپ بار دیگر حقانیت جمهوری اسلامی و باطل بودن آمریکا را به مردم دنیا ثابت کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۵:۲۱
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی مطرح کرد؛
هدف ملت ایران فتح دل‌های جهانیان است نه جهان‌گشایی
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: کشورگشایی و فتح ممالک هنر نیست بلکه هنر ایران صادر کردن اسلام ناب و فتح دل‌های آماده است.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۴:۵۵
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی:
تحریم‌ها بر جامعه مستقل و خودباور بی‌تأثیر است
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی گفت: تحریم حربه‌ای است که در فضای نیاز و وابستگی کاربرد دارد؛ اما در جامعه خودباور و مستقل از لحاظ اقتصادی، سیاست تحریم جایگاه و اثری نخواهد داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۲:۰۰
در پیشواز راهپیمایی اربعین؛
جنگ دل‌ها با دلارها
در چند سال اخیر در اربعین دو صف و دو جریان فکری و دو جبهه حق و باطل در برابر هم صف‌آرایی می‌کنند؛ صف دل‌ها و صف دلارها، دل‌ها به رهبری ایران اسلامی و دلارها به جلوداری آمریکا.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳:۲۴
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
سیاست لبخند در برابر آمریکا جواب نمی‌دهد
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه امروز در تقابل با آمریکا و استکبار جهانی سیاست لبخند جواب نمی‌دهد، گفت: در حالی که آنها به‌صورت محکم به ما حمله می‌کنند ما نباید با ترحم و لبخند با آنها صحب...
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۹:۰۶
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی:
قطع امید از بیگانگان مهم‌ترین لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی گفت: قطع امید از بیگانگان و کاهش وابستگی به خارج از مهم‌ترین ملزومات تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۸:۵۱
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
اتحاد عمل مسؤولان جلوی مطامع استکبار را می‌گیرد
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: همراهی، همدلی و اتحاد عمل مسؤولان بخش‌های مختلف کشور جلوی مطامع آمریکا و استکبار را در کشور و منطقه می‌گیرد.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۵:۰۴
چند خبر کوتاه از خراسان شمالی
افزایش ۱۱۷ درصدی پرداخت زکات در خراسان شمالی، بازدید مدیرکل کتابخانه‌های ستاد عالی از کتابخانه‌های مساجد استان و برگزاری دومین جشنواره شعر کوتاه خراسان شمالی عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان شمالی اس...