پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ Thursday, December 14, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: ۵۳۰۲۰۱
 
امام جمعه بجنورد:
دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی از مصادیق ظلم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: امروز یکی از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم نسبت به مردم، دریافت سودهای مضاعف تسهیلات بانکی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در دیدار رییس امور شعب بانک مهر اقتصاد استان، اظهار کرد: عاشورا به ما درس حلال خوردن و چشم‌پوشی از مال حرام را داد.

وی افزود: یکی از درس‌هایی که امام حسین (ع) به ما داد این بود که اگر مال حرام در شکم‌هایمان انباشته شود در تشخیص حق دچار مشکل خواهیم شد و باید از حرام خوردن پرهیز کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به جمله امام حسین (ع) در روز عاشورا گفت: پیام امام به لشکر یزیدیان این بود که شکم‌های شما از حرام پر شده است و به همین دلیل حق را تشخیص نمی‌دهید که این درس بزرگی برای جوامع دینی است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی تأکید کرد: حرام و حلال در زندگی انسان‌ها بسیار اهمیت دارد؛ به‌گونه‌ای که اگر حتی لقمه‌ای شبهه‌ناک وارد زندگی انسان شود در زندگی او تأثیر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: لقمه‌های حرام و شبهه‌ناک اثرات وضعی در فرزندان و حتی کلام انسان دارد و اگر در حرام و حلال بودن کسب دقت نشود بسیاری از مشکلات اجتماعی گریبان گیر او خواهد شد.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: خداوند در قرآن از رباخواری به‌عنوان جنگ با خدا یاد کرده و این تنها مشکل اجتماعی است که خداوند با آن به‌شدت برخورد کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه تصریح کرد: سرمایه‌دار در مصرف سرمایه باید طوری عمل کند که نه ظلم کند و نه ظلم ببیند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروزه از شاخصه‌ها و مصادیق ظلم می‌توان به سودهای مضاعف تسهیلات بانکی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما از قافله اقتصاد اسلامی عقب هستیم و اگر این روند ادامه پیدا کند در آینده با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از مدیران بانک مهر اقتصاد خواست اکنون که تا حدی به سمت بانکداری اسلامی بدون ربا پیش رفته‌اند، این تجربیات را در اختیار مسؤولان دیگر بانک‌های کشور نیز قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: گسترش بانکداری اسلامی مایه مباهات جامعه اسلامی است و باید بیشتر از این‌ها در این زمینه اقدام صورت بگیرد./9314/پ202/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۲:۰۳
امام جمعه بجنورد:
نیروهای انقلابی و ارزشی باید میدان‌دار عرصه فرهنگ باشند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه باید جریان انقلابی و ارزشی در برابر جریان متکی و وابسته به غرب تقویت شود، گفت: لازم است نیروهای انقلابی و ارزشی میدان‌دار عرصه فرهنگ باشند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۳۴
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان شمالی:
کم‌توجهی مسلمانان به الگوگیری از ائمه خسارت‌بار است
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه کم‌توجهی مسلمانان به الگوگیری از ائمه خسارت‌بار است، گفت: متأسفانه نسل کنونی مسلمانان غالباً شیوه پسندیده الگوگیری از ائمه را رها کرده‌اند و به ستا...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۲۱
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن خراسان شمالی:
کار همراه با ابتکار زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت کشور است
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: باید با کسب علم و دانش و به‌کارگیری استعدادها و کشف آنها، ابتکار و نوآفرینی کرد تا کار همراه با علم زمینه صعود و پرواز و پیشرفت را فراهم سازد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۰:۵۲
آیت‌الله مهمان‌نواز:
علم و دانش هم‌وزن ایمان و معرفت الهی است
نماینده چهار دوره مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت فراگیری علوم کارآمد و مفید برای جامعه اسلامی، گفت: از منظر قرآن و آموزه‌های دینی علم و دانش هم‌وزن ایمان و معرفت الهی است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۰:۴۹
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
ارتقای فرهنگ رانندگی رویکرد مسؤولان باشد
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی بهترین راه برای بهبود حیات اجتماعی است، گفت: درزمینه مسائل مربوط به رانندگی و تصادفات هم باید ارتقای فرهنگ رانندگی رویکرد اصلی مسؤولان مرتبط باش...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۵:۱۳
به بهانه روز وحدت حوزه و دانشگاه؛
حوزه و دانشگاه؛ غریب آشنا یا همزاد همراه؟
اگر دو جریان فکری و فرهنگی حوزه و دانشگاه با بهره‌گیری از تخصص‌های یکدیگر عزم و حزم را به هم بیامیزند می‌توانند ایران اسلامی را به اوج اقتدار و توانمندی برسانند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۵:۵۷
امام جمعه بجنورد:
دست‌یابی به اقتدار اقتصادی درگرو پیگیری اقتصاد مقاومتی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: الآن موقعیتی داریم که از لحاظ سیاسی و نظامی در دنیا مطرح هستیم؛ اما مهم است که همزمان با اقتدار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی اقتدار اقتصادی خود را هم به رخ بکشیم.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۵:۰۴
استاد فقه و دین دانشگاه لبنان:
حوزه علمیه از عوامل اصلی برتری ایران نسبت به کشورهای اسلامی است
استاد فقه و دین دانشگاه لبنان گفت: وجود و برکت حوزه‌های علمیه یکی از عوامل اصلی پیشی گرفتن ایران از سایر کشورهای اسلامی است.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۵۱
امام جمعه بجنورد:
فعالیت‌های آستان قدس رضوی برای گره‌گشایی از کار مردم چشمگیر است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: گره‌گشایی از کار مردم اقدام خداپسندانه‌ای است که آستان قدس در این راستا اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۲۸
مسؤول اداره پژوهش حوزه علمیه خراسان شمالی خبر داد؛
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه خراسان شمالی
مسؤول اداره پژوهش حوزه علمیه خراسان شمالی از حضور مدارس علمیه این استان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه خراسان در مشهد مقدس خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۳:۴۸
عضو هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان:
مقابله با فتنه‌گری استکبار جهانی درگرو تبعیت از رهبری است
عضو هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان گفت: اشغالگری فلسطین و فتنه‌گری استکبار جهانی چالش بزرگ دنیای اسلام هستند که مقابله با آنها درگرو تبعیت از رهبر معظم انقلاب است.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۳:۴۵
استاد فقه و مذاهب اسلامی لبنان:
استکبار جهانی در پی تقسیم کشورهای اسلامی است
استاد فقه و مذاهب اسلامی لبنان با تأکید بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت امت اسلام در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: استکبار جهانی برای دست‌یابی به اهداف خود در پی تقسیم کشورهای مسلمان هستند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در راهداری خراسان شمالی:
فعالیت درزمینه راه‌سازی و راهداری توفیق الهی است
نماینده ولی فقیه در اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان شمالی گفت: مردم برای زیارت کربلا، مشهد مقدس و سایر اماکن مذهبی از راه و جاده استفاده می‌کنند؛ درنتیجه فعالان راهداری و راه‌سازی در...
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۱:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی:
مسؤولان خراسان شمالی همت خود را بر اتمام جاده بجنورد- جنگل گلستان متمرکز کنند
امام جمعه بجنورد خطاب به مسؤولان راه‌سازی خراسان شمالی، گفت: همت و تلاش خود را بر اتمام ساخت محور بجنورد- جنگل گلستان متمرکز کنید؛ زیرا آبرو و حیثیت استان درگرو اتمام ساخت این جاده است.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۰۰:۰۰
رییس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی:
فعالیت روحانیان در مدارس سبب تقویت باورهای دینی دانش آموزان می‌شود
رییس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با اشاره به اهمیت حضور و فعالیت روحانیان و ائمه جماعات در مدارس، خواستار تقویت باورهای دینی دانش آموزان از ابتدایی با همکاری روحانیان و ائمه جماعت مدارس شد.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۳:۱۵
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
رهبری دینی و وحدت مردمی عامل پویایی انقلاب و نظام اسلامی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: انقلاب و نظام اسلامی ما بر سه رکن اسلام، رهبری و وحدت مردمی استوار بوده و این سه رکن سبب پویایی آن می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۳:۱۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
اعلام بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عواقب خطرناکی دارد
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: اقدام نژادپرستانه و نابخردانه رییس‌جمهور مستبد آمریکا مبنی بر اعلام قدس به‌عنوان مرکز رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی عواقب خطرناکی برای استکبار دارد.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۲:۳۱
عالم اهل سنت خراسان شمالی:
مسلمانان در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی امت واحده باشند
عالم اهل سنت خراسان شمالی با محکوم کردن اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: مسلمانان باید در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی امت واحده باشند.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۳:۲۵
امام جمعه بجنورد:
مؤسسات خیریه حلقه وصل خیران و انسان‌های نیازمند هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اهمیت فعالیت مؤسسات و نهادهای خیریه، گفت: مؤسسات خیریه حلقه وصل خیران و نیازمندان هستند و کار آنها درواقع ادامه راه شهدا است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۰:۳۴
عالم اهل سنت خراسان شمالی:
وحدت امت اسلام از برکات انقلاب و نظام اسلامی است
عالم اهل سنت خراسان شمالی با اشاره به اهمیت وحدت در بین مسلمین، گفت: هفته وحدت و اتحاد امت اسلام از برکات انقلاب، نظام اسلامی و امام راحل است.