یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, February 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۰۹:۴۵
شناسه خبر: ۵۲۹۹۷۷
 
مسؤول دادگاه عالی تشخیص صلاحیت قضات:
حمایت آمریکا از تروریسم جهان را ویران کرده است
حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی با تأکید بر این که حمایت آمریکا از تروریسم جهان را ویران کرده است، گفت: آمریکا با شیطنت‌های خود تلاش می‌کند شرایط منطقه را به نفع خود تغییر داده و رژیم صهیونیستی را در حاشیه‌ای امن قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سلیمی، مسؤول دادگاه عالی تشخیص صلاحیت قضات، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، بیان داشت: از ویژگی‌های یک مسلمان حقیقی این است که هیچ‌گاه با اعمالی همچون ترور آسایش جامعه را سلب نمی‌کنند.  

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که مسلمانان در مقابل دستورات خداوند متعال خود را تسلیم می‌کنند، اظهار داشت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا است که بر خون، جان و امنیت مردم جهان و حتی مردم آمریکا هیچ ارزش و اعتباری قایل نمی‌شوند.

وی با اشاره به سخنرانی کلینتون در کمپین انتخاباتی خود که داعش را دست‌ پرورده آمریکا معرفی کرد، افزود:‌ اگر آمریکا کوچک‌ترین اهمیتی بر بشریت قایل بود، هرگز گروهی همچون داعش  ایجاد نمی‌کرد.

مسؤول دادگاه عالی تشخیص صلاحیت قضات ابراز داشت: دولت‌ آمریکا چگونه می‌تواند مردم کشور‌هایی که درگیر مبارزه با گروه تکفیری وهابی داعش هستند، از ورود به آمریکا منع کند. مگر جوانان این کشور‌ها خود قربانی این گروه تروریستی نیستند!

وی تصریح کرد: سالانه بیش از 12 هزار انسان در داخل آمریکا به دست همشهریان خود کشته می‌شوند اما آمریکا هیچ‌گاه نمی‌گوید این انسان‌ها تروریست هستند.

استاد مرکز علوم تخصصی فقه و قضای حوزه علمیه با تأکید بر این که حادثه اخیر در آمریکا نشان از عمق شکاف‌‌های اجتماعی در این کشور است، گفت: آمریکا در تربیت جوانان خود موفق نبوده است و به آنها نیاموخته است که خون مردم محترم است و نباید بی‌دلیل بر آن بی‌حرمتی شود.

وی عنوان کرد: کشوری که به دیگر کشور‌ها از جمله عراق، افغانستان، ویتنام، سوریه، عراق، یمن و... تجاوز می‌کند و انسان‌ها را به خاک و خون می‌کشد؛ نمی‌تواند انتظار داشته باشد که هیچ حادثه‌ای در خاکش رخ ندهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی اظهار داشت:‌ آمریکا داعش را حمایت می‌کند، اگر لطف و عنایت خاص خداوند متعال نبود، اکنون دولتی تروریستی در خاک سوریه و عراق ایجاد شده بود.

وی با تأکید بر این که حمایت آمریکا از تروریسم جهان را ویران کرده است، گفت: آمریکا با شیطنت‌های خود تلاش می‌کند شرایط منطقه را به نفع خود تغییر داده و رژیم صهیونیستی را در حاشیه‌ای امن قرار دهد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: آمریکا با همراهی رژیم صهیونیستی از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند و اخیراً نیز به واسطه بزل و بخشش‌های این رژیم غاصب، کردستان عراق را تحت شعاع قرار داده است.

وی با اشاره به سخنان امام راحل(ره) که فرموده بود آمریکا شیطان بزرگ است، تصریح کرد: دلبستن به رویاها و وعده‌های فریبنده آمریکا کار عبثی است چرا که دولتمردان آمریکایی اگر بتوانند، جهان را ویران می‌کنند.

مسؤول دادگاه عالی تشخیص صلاحیت قضات خاطرنشان کرد: آمریکا چه در دوران گذشته و چه در عصر کنونی، هر زمانی که احساس کرده است قدرت دفاعی کشوری ضعیف شده است به سرعت به آن هجوم برده و با مستقر کردن سربازان خود آن سرزمین را استعمار می‌کند./878/ ۳۰۲/ص

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳:۴۵
آیت الله نوری همدانی:
بنیه علمی حوزه تقویت شود | مباحث انقلاب و جهان اسلام باید در حوزه های علمیه مطرح باشد
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با تأکید بر تقویت بنیه علمی حوزه، خواستار برنامه ریزی مدیریت حوزه برای عمق بخشی به تحصیل و تدریس ها و افزایش مهارت طلاب شد
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۲
در گفت وگوی اختصاصی با رسا ‌مطرح شد؛
تشریح آ‌خرین وضعیت جسمانی "آیت الله شاه آ‌بادی" | حال عمومی آیت الله مساعد نیست
فرزند آیت الله شاه آبادی آخرین وضعیت جسمانی نماینده مردم تهران در خبرگان را تشریح کرد و از مؤمنان خواست برای شفای عاجل ایشان دعا کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۵
آیت الله نوری همدانی:
تلاش غرب سکولارسازی علوم است | مسلمانان مجد و عظمت اسلام را بازسازی کنند
حضرت آیت الله نوری همدانی بازسازی مجد و عظمت اسلام را وظیفه مسلمانان دانست و گفت: امروز که دشمنان علیه اسلام قیام کرده اند، علمای اسلام نباید ساکت بنشینند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری:
هیچ‌ عاقلی برای دریافت امتیاز‌ات کوچک از توان دفاعی و امنیت ملی کوتاه نمی‌آید
نماینده خبرگان با تأکید بر این که هیچ‌ عاقلی برای دریافت امتیاز‌ات کوچک، از توان دفاعی و امنیت ملی کوتاه نمی‌آید، گفت: مشکلات با مذاکره حل نخواهد شد و این مسأله را در مذاکرات هسته ای مشاهده کردیم که ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۲
آیت الله نوری همدانی:
مبلغان عظمت شخصیت حضرت زهرا را برای جامعه بیان کنند ‌| حقانیت اهل بیت بدون اهانت به مقدسات دیگران تبیین شود
حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که مبلغان باید مردم با عظمت شخصیت حضرت زهرا(س) آشنا کنند، تأکید کرد: حقانیت اهل بیت(ع) باید بدون اهانت به مقدسات دیگران تبیین شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۱:۴۲
عصر امروز برگزار شد؛
جلسه وزیر ارتباطات با شورای عالی جامعه مدرسین با موضوع فضای مجازی
وزیر ارتباطات با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اعضای این نهاد عالی حوزوی دیدار و درباره معضلات فضای مجازی گفت وگو کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۶:۴۷
آیت الله علم الهدی:
فرمان همه پرسی از اختیارات ولی فقیه است
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: در اصل ۱۱۰ قانون اساسی، فرمان همه‌ پرسی و رفراندوم از اختیارات ولی ‌فقیه و ولی امر است و طرح این مسأله در سیل چند میلیونی راهپیمایی ۲۲ بهمن چه معنایی...
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین قوامی:
وجود بی عدالتی زیبنده نظام اسلامی نیست
امام جمعه پردیسان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «نسبت به عدالت اجتماعی کوتاهی شده است»، گفت: بی عدالتی زیبنده نظام اسلامی نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۴:۵۰
آیت الله مصباح یزدی:
وظیفه دولت اسلامی تأمین نیازهای مادی و معنوی جامعه است
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه حرف مردم این است که ما سختی ها را تحمل می کنیم، اما تبعیض نباشد، گفت: قانون ‌به تنهایی نمی تواند جامعه را اداره کند، بلکه مجری قانون هم باید صالح باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۹
آیت الله اعرافی:
مسؤولان به جای حواشی ناروا به مطالبات ملت توجه کنند | هرگز اجازه برجام موشکی را نمی دهیم
امام جمعه قم با تأکید بر توجه به مطالبات مردم گفت: مسؤولان باید قدر ملت را بدانند و به جای رفتن به حواشی ناروا و بی توجهی به خواسته های ملت به اساس انقلاب بپردازند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۰
خطیب نماز جمعه تهران:
مسؤولان مراقب سخنان خود باشند | مسؤولیت دادن به افراد نالایق خیانت است
حجت‌الاسلام ابوترابی شایسته‌سالاری را یک اصل کلیدی عنوان کرد و گفت: اگر مسؤولیتی از سوی یکی از ما به فردی که شایستگی علمی، اخلاقی، ایمانی و رفتاری آن را ندارد سپرده شود خیانت به دین، خیانت به ملت و خی...
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۰۷:۱۸
آیت الله خرازی:
هدف آمریکا از ایجاد گروه های تروریستی تضعیف اسلام است | غفلت انسان را دچار سقوط می کند
عضو برجسته جامعه مدرسین گفت: آمریکا با به وجود آوردن گروه های تکفیری مانند داعش تمام همت خود را بر تضعیف اسلام قرار داده است و سعی دارد به وسیله جنایات این گروه ها اسلام هراسی در جهان ایجاد کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۸:۲۵
آیت الله جوادی آملی:
پشت میزنشین تربیت کردن با تربیت اسلامی سازگار نیست | مشکل بیکاری با وجود تنبلی حل نمی شود
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی تأکید کرد: باید تلاش و کوشش کنیم و از تنبلی و بیکاری فاصله بگیریم تا بتوانیم روزی خود را بدست آوریم، پشت میزنشین تربیت کردن با تربیت اسلامی سازگار نیست و مشکل بیکاری را حل ن...
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۰
آیت الله اراکی:
قبولی اعمال منوط به پذیرش ولایت حق است
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت : اگر یک امتی همه اعمال شان خوب باشد ولی به ولایت امام ظالم پایبند باشند نزد خداوند متعال اعمالشان پذیرفته نیست ولی اگر عکس آن باشد رحمت الهی شامل آن افراد می...
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۵
آیت الله سبحانی:
شهرها از علما خالی شده است | مدیریت حوزه از مبلغان حمایت کند
حضرت آ‌یت الله سبحانی با تأکید بر حمایت حوزه از مبلغان گفت: اعزام مبلغانی که علم، قلم و بیان دارند و می توانند با جوانان ارتباط برقرار کنند یک وظیفه است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۱
آیت الله مکارم شیرازی:
ریشه افکار تکفیری باید سوزانده شود
حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی با بیان این که تفکر تکفیر بر خلاف تمام ضروریات اسلام است، تأکید کرد که علما باید با روشنگری ریشه این افکار را بسوزانند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۲
آیت الله جوادی آملی:
گرامیداشت فاطمیه به زنده و حفظ کردن منطق حضرت زهرا است | مردم در ۲۲ بهمن شیفتگی به دین را نشان دادند
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که فاطمیه نباید فقط به اشک و گریه بگذرد، گفت: خطبه فدکیه حضرت باید درسی و در حوزه ها تدریس شود، گرامیداشت فاطمیه به این است که منطق آن حضرت زنده و حفظ شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۳:۲۷
عضو هیأت علمی دانشگاه باقر العلوم:
مذاکره درباره مسائل امنیتی و دفاعی قابل پذیرش نیست
حجت الاسلام و المسلمین بهروزی‌لک گفت: در شرایط کنونی مذاکره با آمریکا در خصوص مسائل دفاعی و امنیت ملی ایران که وجود و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران به آن بستگی دارد، قابل پذیرش نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۳:۱۳
عوامل سلب توفیق انسان در کلام ‌آیت الله مکارم شیرازی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تبیین عوامل سلب توفیق انسان تأکید کرد که تا توفیق الهی نباشد، انسان در درجات معنوی به جایی نمی رسد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۳:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
قدرت دفاعی کشور نباید در معرض سوء استفاده جاسوسان باشد
نماینده خبرگان گفت: مسؤولان هرگز اجازه نمی‌دهد منافع ملی و قدرت دفاعی کشور در معرض افکار جاسوسان آمریکایی قرار گیرد، چرا که چنین کاری با شعار‌های انقلاب منافات دارد.