Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - وحدت مهم‌‌ترین ابزار در مقابله با دشمن است
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: ۴۷۳۴۹۴
 
استاد حوزه علمیه:
وحدت مهم‌‌ترین ابزار در مقابله با دشمن است
استاد حوزه علمیه گفت: اگر ما در مقابل دشمنان و بدخواهان بیداریم و یا خود را به خواب نزده ایم، باید برای مقابله با آن ها ابزار داشته باشیم و این ابزار بیداری جامعه اسلامی و مهم ترین آن وحدت نیروهای انقلابی است.

حجت الاسلام محسن ثابتی، استاد حوزه علمیه، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، درباره لزوم همگرایی نیروهای انقلابی، گفت: وحدت و همگرایی، عامل اصلی در تحقق اهداف و آرمان های نیروهای انقلابی است و نقش مهم و تعیین کننده ای در حفظ و تداوم انقلاب و نظام دارد.

وی ادامه داد: همه نیروهای انقلابی باید همیشه در کنار هم باشند و هرگز اتحاد خود را در مقابل دشمن از دست ندهند، اینکه فکر کنند دشمنان اسلام، با ما سر صلح و سازش دارند و قصد آن ها مدارا کردن با ما است، یک فکر خام و ساده لوحانه است.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: اگر ما در مقابل دشمنان و بدخواهان بیداریم و یا خود را به خواب نزده ایم، باید برای مقابله با آن ها ابزار داشته باشیم و این ابزار بیداری جامعه اسلامی و مهمترین آن وحدت نیروهای انقلابی است.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره نیروهای انقلابی گفت: همگرایی و وحدت نیروهای انقلابی موضوعی است که مقام معظم رهبری در موارد بسیاری بر آن تاکید کرده اند و بارها درباره حوزه انقلابی، دانشجوی انقلابی، دولت انقلابی و مسوولان انقلابی سفارش کرده اند.

حجت الاسلام ثابتی تاکید کرد: ما باید دستاوردهای انقلاب را حفظ کنیم و لحظه ای توقف در مسیر انقلاب و عدم همگرایی و وحدت نیروهای انقلابی در این مسیر، سبب می شود مهمترین دستاوردهای کشور، انقلاب و نظام را از دست بدهیم.

وی افزود: اگر ما همه دستاوردهای کشور و نظام را به دشمن تقدیم کنیم و در مقابل دشمن دست خالی باشیم، باید یا شکست را قبول کنیم و یا با ذلت در مقابل دشمن تسلیم شویم و دست از اهداف و آرمان های خود بکشیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به موانع و آسیب های همگرایی گفت: اگر نیروهای انقلابی به جای اتحاد سلیقه ها، اختلاف سلیقه ها را مبنای کار قرار دهند و به جای اینکه در کنار هم بایستند، در مقابل هم قرار بگیرند و در جایی که باید هم فکر و هم عقیده باشند بر اختلافات دامن زنند، این مساله می تواند بزرگترین آسیب برای همگرایی و اتحاد باشد.

وی در پایان اظهار داشت: کسانی که میدان دار مخالفت با ارزش های انقلاب و نظام و ولایت فقیه هستند، سبب می شوند تا دشمنان و بدخواهان برای دامن زدن به این اختلافات و عملی کردن اهداف و توطئه های خود بیشتر با هم متحد شوند و در نتیجه پرچم مخالفت و چند دستگی و آشوب همیشه برافراشته باشد./302/979/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۲۲:۴۳
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
انتظار اهل بیت از شیعیان داشتن بصیرت است
آیت الله طه محمدی گفت: شیعه باید با بصیرت و با تقوا باشد و اهل بیت نیز از ما انتظار افزایش معرفت و تفکر را دارند تا در مقابل دسیسه ها و نقشه های دشمنان شکست نخوریم.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۲۲:۰۸
آیت الله طه محمدی:
هیچ دینی به اندازه اسلام توجه به تعقل ندارد
امام جمعه همدان گفت: صدها آیه در قرآن وجود دارد که انسان را به تعقل دعوت می کند این در حالی است که هیچ یک از کتب آسمانی دیگر را نمی توان یافت که این گونه از عقل حمایت کند.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۲۳:۰۱
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
انجام کار با استفاده از عقل جمعی هیچ گاه پشیمانی به دنبال ندارد
آیت الله طه محمدی گفت: کاری که با پشتوانه و استفاده از عقل جمعی به اجرا درآید در آینده درگیر گرفتاری نخواهد شد چرا که محصول فکر یک نفر نیست بلکه یک گروه از مدیران در زمینه آن نظر داده اند.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۸:۳۹
امام جمعه همدان:
وحدت کلید حل مشکلات است
آیت الله طه محمدی گفت: مردم نباید با انجام کارهای اشتباه همگام با دشمنان قسم خورده نظام شوند و در این شرایط باید با تقویت وحدت در جامعه به حل معضلات موجود بپردازند.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۲۲:۵۹
آیت الله گنبدی:
تحصیل در حوزه نیازمند انگیزه ای الهی است
استاد اخلاق حوزه علمیه همدان گفت: اگر کسی متوجه شد که نمی تواند در حوزه علمیه تحصیل کند باید از اول راه مسیر خود را تغییر دهد.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۲۲:۵۶
آیت الله فاضلیان:
هوا و هوس آفتی بزرگ در زندگی طلبگی است
استاد حوزه علمیه همدان گفت: هوا و هوس آفت بزرگی در زندگی طلبگی است و طلاب بدانند که باید نیت خود را خالص کنند و با اعمال عبادی خود را مرحله الهی برسانند.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۲۲:۱۲
آیت الله طه محمدی:
نتیجه عدم درک جهان بینی صحیح، تباهی است
امام جمعه همدان گفت: اگر انسان در جهان بینی دچار خطا شود یقینا در اعتقادات به بی راهه رفته است و عکس آن نیز به معنای آن است که در اعتقادات خود دچار خطا نشده است.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۲:۰۷
آیت الله طه محمدی مطرح کرد؛
لزوم آشنا کردن مردم با فرهنگ غدیر
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان گفت: باید در این فاصله یک ماهه تا عید غدیر در مساجد مختلف آمادگی لازم را ایجاد و مردم را با فضیلت های این روز بزرگ آشنا کنیم.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۱:۱۷
حجت الاسلام حسنی حلم:
برای ترویج غدیر همه باید به میدان بیایند
رییس ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: باید برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم غدیر در مساجد و انجام هماهنگی اجرای برنامه ها از همین امروز دست به کار شویم.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۱:۱۲
آیت الله طه محمدی:
رسانه ها بعد معنوی اربعین را ترویج دهند
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: رسانه ها باید بعد معنوی اربعین را به جهانیان ارسال کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۲۲:۳۹
مدیر حوزه علمیه همدان:
تحصیل در حوزه علمیه معامله با خدا به شمار می رود
آیت الله موسوی اصفهانی گفت: امام خمینی(ره) با خدا معامله کرد و در مقابل طاغوت ایستاد، امام خمینی(ره) همچون انبیا با طاغوت زمان خود مبارزه کرد و این هدف عالی حوزه های علمیه است.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۲۲:۰۵
حجت الاسلام بطحائیان مطرح کرد؛
ضرورت تقویت انگیزه در زندگی طلبگی
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان گفت: ثابت قدم بودن و انگیزه کافی برای تحصیل در حوزه علمیه مساله ای پر اهمیت است و باید در این راه با انگیزه ای الهی قدم گذاشت.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۲۱:۴۶
آیت الله طه محمدی:
خبرنگاری از مقدس ترین شغل ها است
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: خبرنگاری از مقدس ترین شغل ها است و دارای شرایط سنگینی است.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۸:۰۴
مدیر حوزه علمیه همدان:
وظیفه شناسی رمز پیشرفت در زندگی طلبگی است
آیت الله موسوی اصفهانی گفت: تهذیب نفس در راه طلبگی شرط کافی نیست و طلبه باید در کنار تهذیب نفس خوب درس بخواند تا بتواند در راه طلبگی ایفای نفش کند.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۹:۳۰
حجت الاسلام مولازاده:
رهبر معظم انقلاب محور وحدت جامعه هستند
امام جمعه رزن گفت: مقام معظم رهبری با ایمان و تقوای خود توانسته اند با نگاه داشتن همه نیروی های انقلابی در کنار هم وحدت را در جامعه حاکم کنند.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۲:۵۱
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:
مردم در سختی‌اند چرا رئیس جمهور سکوت کرده؟
حاجی بابایی با بيان اينكه آموزش و پرورش با ۱۹۴ هزار کسری نیروی انسانی مواجه است، گفت: دولت باید به داد مردم برسد چرا که اوضاع مالی مردم مناسب نیست و تیم اقتصادی دولت موفق نبوده است؛ چرا رئیس جمهور سک...
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۲:۴۷
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
وزیر ارشاد پاسخگو باشد/ چالش‌های فرهنگی پابرجاست
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزیر فرهنگ باید به مجلس پاسخ دهد، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد هنوز نتوانسته چالش های فرهنگی را با راهکار های مطلوب مرتفع کند.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۷:۵۹
امام جمعه همدان:
مشورت در کارها از ضرر جلوگیری می کند
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: در تصمیم گیری های مهم هیچ گاه از مشورت غفلت نکنید ما مدیران بزرگی داشتیم که با غفلت از مشورت ضرر بزرگی را متحمل شدند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۲۲:۴۱
حجت الاسلام موحدی:
عبور از بحران های انقلاب نتیجه مدیریت صحیح رهبری است
امام جمعه تویسرکان گفت: حضرت آقا در عرصه های مختلف و در موارد گوناگون به زیبایی و درستی توانسته اند انقلاب را مدیریت کنند.
۱۳۹۷/۵/۵ - ۱۹:۱۰
آیت الله طه محمدی:
به جای صرف هزینه های میلیاردی به دنبال اشتغال جوانان و ازدواج آن ها باشیم
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: همان کاری که خودروی گران قیمت انجام می دهد را خودرو ارزان قیمت نیز می تواند انجام دهد چه بهتر است که با پول خودروهای میلیاردی که در سطح شهر همدان هستند برای چندهزا...