Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - وحدت مهم‌‌ترین ابزار در مقابله با دشمن است
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, May 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: ۴۷۳۴۹۴
 
استاد حوزه علمیه:
وحدت مهم‌‌ترین ابزار در مقابله با دشمن است
استاد حوزه علمیه گفت: اگر ما در مقابل دشمنان و بدخواهان بیداریم و یا خود را به خواب نزده ایم، باید برای مقابله با آن ها ابزار داشته باشیم و این ابزار بیداری جامعه اسلامی و مهم ترین آن وحدت نیروهای انقلابی است.

حجت الاسلام محسن ثابتی، استاد حوزه علمیه، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، درباره لزوم همگرایی نیروهای انقلابی، گفت: وحدت و همگرایی، عامل اصلی در تحقق اهداف و آرمان های نیروهای انقلابی است و نقش مهم و تعیین کننده ای در حفظ و تداوم انقلاب و نظام دارد.

وی ادامه داد: همه نیروهای انقلابی باید همیشه در کنار هم باشند و هرگز اتحاد خود را در مقابل دشمن از دست ندهند، اینکه فکر کنند دشمنان اسلام، با ما سر صلح و سازش دارند و قصد آن ها مدارا کردن با ما است، یک فکر خام و ساده لوحانه است.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: اگر ما در مقابل دشمنان و بدخواهان بیداریم و یا خود را به خواب نزده ایم، باید برای مقابله با آن ها ابزار داشته باشیم و این ابزار بیداری جامعه اسلامی و مهمترین آن وحدت نیروهای انقلابی است.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره نیروهای انقلابی گفت: همگرایی و وحدت نیروهای انقلابی موضوعی است که مقام معظم رهبری در موارد بسیاری بر آن تاکید کرده اند و بارها درباره حوزه انقلابی، دانشجوی انقلابی، دولت انقلابی و مسوولان انقلابی سفارش کرده اند.

حجت الاسلام ثابتی تاکید کرد: ما باید دستاوردهای انقلاب را حفظ کنیم و لحظه ای توقف در مسیر انقلاب و عدم همگرایی و وحدت نیروهای انقلابی در این مسیر، سبب می شود مهمترین دستاوردهای کشور، انقلاب و نظام را از دست بدهیم.

وی افزود: اگر ما همه دستاوردهای کشور و نظام را به دشمن تقدیم کنیم و در مقابل دشمن دست خالی باشیم، باید یا شکست را قبول کنیم و یا با ذلت در مقابل دشمن تسلیم شویم و دست از اهداف و آرمان های خود بکشیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به موانع و آسیب های همگرایی گفت: اگر نیروهای انقلابی به جای اتحاد سلیقه ها، اختلاف سلیقه ها را مبنای کار قرار دهند و به جای اینکه در کنار هم بایستند، در مقابل هم قرار بگیرند و در جایی که باید هم فکر و هم عقیده باشند بر اختلافات دامن زنند، این مساله می تواند بزرگترین آسیب برای همگرایی و اتحاد باشد.

وی در پایان اظهار داشت: کسانی که میدان دار مخالفت با ارزش های انقلاب و نظام و ولایت فقیه هستند، سبب می شوند تا دشمنان و بدخواهان برای دامن زدن به این اختلافات و عملی کردن اهداف و توطئه های خود بیشتر با هم متحد شوند و در نتیجه پرچم مخالفت و چند دستگی و آشوب همیشه برافراشته باشد./302/979/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۹:۱۳
امام جمعه همدان:
اسلام برای سلامتی مردم حساب ویژه ای باز کرده است
آیت الله طه محمدی گفت: اسلام برای سلامتی مردم حساب ویژه ای باز کرده است از این رو شناخت صحیح بیماری و تجویز درست دارو وظیفه سنگینی بر دوش پزشکان است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۵۷
امام جمعه همدان:
معرفت نسبت به خداوند درگرو شناخت حجت خدا است
آیت الله طه محمدی گفت: معرفت خدا یعنی شناخت حجت خدا و اگر کسی از این در به سمت خدا نیاید خدای واقعی را نشناخته است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۳:۰۲
استاد حوزه علمیه مطرح کرد؛
ضرورت تبیین جایگاه زن در جامعه و خانواده اسلامی
استاد حوزه علمیه گفت: زن دارای جایگاهی والا در زندگی است و وظیفه ای والا دارد، چه بسا که وظیفه زن همان وظیفه ملائکه و انبیای الهی باشد.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۱:۵۶
امام جمعه همدان:
دشمن به دنبال کم رنگ کردن موضوع مهدویت در جامعه است
آیت الله طه محمدی گفت: دشمن با شبهات فراوان تمام دستورات دین اسلام را زیر سوال برده است اما بیشترین هجمه ها را در زمینه ولایت و مهدویت شاهد هستیم.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۱:۳۶
آیت الله طه محمدی:
روحانیت در پاسخگویی به شبهات نقش اصلی را بر عهده دارد
امام جمعه همدان گفت: متاسفانه با ضعف برخی از روحانیان در عدم پاسخگویی متناسب و به موقع نسبت به شبهات موجود آن چنان که باید نتوانستیم با کینه این افراد مقابله کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۹:۰۲
آیت الله طه محمدی:
سکوت جهان عرب در برابر مساله فلسطین ننگی بزرگ است
امام جمعه همدان گفت: همه جهان نسبت به کودک کشی و ظلم رژیم غاصب صهیونیستی اعتراض کردند اما متاسفانه صدایی از جهان عرب به گوش نرسید.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۲۲:۴۶
آیت الله طه محمدی:
رسیدگی به مشکلات مردم از وظایف مهم مسؤولان است
امام جمعه همدان گفت: تولید کنندگان ما باید با سعی بیشتر هم زمینه ساز اشتغال بیشتر جوانان کشور باشند و هم عرصه مصرف را از کالای داخلی به وضع مناسبی برسانند.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۷:۲۴
مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان:
کشورهای خودفروخته حاشیه خلیج فارس آبروی اسلام را برده اند
عضو هیأت رییسه موسسه سراج گفت: کشورهای خود فروخته حاشیه خلیج فارس آبروی اسلام و مسلمانان و حکومت های عرب را برده اند، ما به نوبه خودمان آمده ایم فریاد بزنیم و بیزاری خودمان را از این دشمنان اعلام کنیم...
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۶:۰۲
آیت الله طه محمدی:
انتقال پایتخت به قدس نشان از بیچارگی رژیم صهیونیستی است
امام جمعه همدان گفت: اسرائیل از بیچارگی دست به تغییر پایتخت خود زده است و مشکل آنها با انقلاب و اسلام این است که اسلام دست آنها را از غارت و ظلم به مردم کوتاه کرده است.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۵:۵۸
همزمان با اختتامیه جشنواره دین و رسانه در استان همدان؛
خبرگزاری رسا ۳ عنوان برتر جشنواره دین و رسانه را به خود اختصاص داد
در دومین جشنواره دین و رسانه خبرگزاری رسا با کسب سه عنوان برتر در رشته فیلم، مکتوب و فیلم کوتاه به فعالیت خود در این جشنواره پایان داد.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۵۹
آیت الله طه محمدی:
سکوت شورای امنیت سازمان ملل حمایت از جنایت کاران است
امام جمعه همدان گفت: کدام وجدان بیداری خون های به ناحق ریخته را قبول می کند اما متاسفانه می بینیم که شورای امنیت لال است و حرفی نمی زند و طرفداران ظلم و جنایت نیز همراه آن مجبورند سکوت کنند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۵۵
معاون پژوهش مدرسه علمیه آیت الله دامغانی:
مبلغان از مدیریت مساجد غافل نشوند
معاون پژوهش مدرسه علمیه آیت الله دامغانی(ره) گفت: همه فعالیت ها را در مسجد روحانی انجام نمی دهد و مدیری در کار خود موفق است که بتواند به خوبی در بین مردم تقسیم کار انجام دهد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۴۹
مدیر حوزه علمیه همدان:
جامعه به طلاب باسواد و با اخلاص نیاز دارد
آیت الله موسوی اصفهانی گفت: طلاب علوم دینی باید طوری درس بخوانند که بتوانند به جامعه و اسلام خدمت کنند و طلبه باید بنیه علمی خود را قوی کند تا زمانی که ملبس به لباس مقدس روحانیت شد بتواند پاسخگوی جامع...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۴۴
امام جمعه همدان:
قدردانی از مفاخر سبب ترویج فرهنگ علمی در جامعه می شود
آیت الله طه محمدی با اشاره به این که باید از ظرفیت افراد تا حد امکان استفاده شود، گفت: ارزش وجودی هر یک از مفاخر باید قدرشناسی شود در غیر این صورت رفتار جبران ناپذیر در قبال آنان صورت گرفته است.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۴۰
نگاهی گذرا به مدرسه آیت الله آخوند همدان؛
از آخوند اردستانی تا آخوند ملاعلی معصومی
از دیرباز تا کنون مدرسه آیت الله آخوند(ره) مأمن مردم شهر و انقلابیان بوده و هست به گونه ای که همه فعالیت های مردم انقلابی قبل از انقلاب و هم اکنون در این مدرسه انجام می شود به طوری که این مدرسه علمیه ...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۳۱
استاد حوزه علمیه قم:
خبرگزاری رسا تا حد زیادی روحانیت را به جامعه معرفی کرده است
حجت الاسلام سلیمانیان با اشاره به فعالیت خبرگزاری رسا، گفت: امروز خبرگزاری رسا توانسته است رسالت واقعی حوزوی خود را به انجام برساند و حوزه های علمیه را در حد امکان در جامعه و جهان معرفی کند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۲۸
رییس بنیاد بین المللی بوعلی سینا:
مشکلات جامعه به خاطر نبود مدیریت است
آیت الله طه محمدی گفت: امروز بسیاری از مشکلات جامعه در زمینه آب، خاک و فرصت های شغلی به نبود مدیریت در جامعه برمی گردد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۱۳
استاد حوزه علمیه همدان:
حوزه در زمینه مدیریت فرهنگی جامعه نظریه پردازی کند
حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان، گفت: امروز مشکل فرهنگی از دو جهت خارجی و داخلی اعتقادات مردم را تهدید می کند و وظیفه حوزه های علمیه است تا در این زمینه نقش سازنده خود را نشان ...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۰۸
استاد حوزه علمیه همدان:
خبرگزاری رسا رسالت حوزوی خود را حفظ کرده است
حجت الاسلام اعظمی گفت: از ویژگی های مهم خبرگزاری رسا استفاده از تیم های تخصصی در زمینه رسانه است.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۰۱
استاد حوزه علمیه قم:
خبرگزاری رسا گروه علمی فقه حکومتی را تشکیل دهد
استاد حوزه علمیه قم گفت: لازم است خبرگزاری رسا با دعوت از جمعی از طلاب فرهیخته، جوان و صاحب اندیشه گروه علمی فقه حکومتی را تشکیل دهد.