Web
Analytics
خبرگزاری رسا-هرمزگان
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ Friday, April 20, 2018 - ساعت:

تیتر یک گردشی

۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۵:۰۸
امام جمعه بندرعباس:
ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
امام جمعه بندرعباس گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است؛ بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.

خبر لیستی

۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۲:۲۶
ایستاده پای انقلاب؛
هرمزگان| ساحل‌نشینان خلیج فارس ۲۲ بهمن تماشایی را رقم زدند
کرانه‌های خلیج فارس و سواحل مکران در استان هرمزگان همزمان با ۲۲ بهمن شاهد حضور تماشایی و شکوهمند مردم این خطه از ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۳۲
حجت‌الاسلام اسکندری مطرح کرد؛
حفظ و تقویت اصول و آرمان‌های انقلاب؛ مهمترین رسالت طلاب
معاون فرهنگی و تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور با تاکید بر اینکه حوزه سکولار نمی خواهیم گفت: حفظ و تقویت اصول و آرمان های انقلاب اسلامی و رهبری از اهم رسالت طلاب است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۵:۰۰
آیت الله اعرافی:
کرامت و عزت در ذات حوزه های علمیه است/ دشمن مرجعیت و ولایت را هدف گرفته است
مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که امروز دشمن و برخی ناآگاهان مرجعیت و ولایت را نشانه گرفته اند، این هجمه را نشان دهنده تاثیرگذاری فوق العاده حوزه و روحانیت و هراس دشمن از این مساله دانست.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۰:۳۰
پژوهشگر حوزوی تأکید کرد؛
عصر انتظار؛ عصر مقابله با فرهنگ دنیاگرایی و سکولار
حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه فرهنگ انتظار مبتنی بر نوعی اعتراض به وضع موجود است، گفت: علیرغم تلاش غرب برای زیبا جلوه دادن وضع کنونی، منتظر واقعی ظهور منجی به فرهنگ دنیاگرایی سکولار رضایت نمی دهد.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۳:۳۰
کارشناس دینی تأکید کرد؛
مبارزه با فساد شاخصه مهم جامعه منتظر
معاون آموزشی حوزه علمیه هرمزگان، یکی از شاخصه های انتظار را مبارزه با استکبار و ظلم و بیداد و فساد عنوان کرد و گفت: مادی گرایان و ضد دین به دنبال خوی استکباری خود و ایجاد شبهات در زمینه مهدویت هستند.
۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۱:۱۶
مدیر مدرسه النبی بندرعباس:
فرهنگ انتظار با مادی گرایی و استفاده ابزاری از دین در تضاد است
مدیر مدرسه علمیه النبی(ص) بندرعباس گفت: فرهنگ انتظار با استفاده ابزاری از دین، مادی گرایی و افکار ضد دین به شدت در تضاد است و در این فرهنگ ناب، مستضعفان عالم وارثان اصلی زمین معرفی شده اند.
۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۱:۳۳
استاد حوزه علمیه مطرح کرد؛
ضرورت تبیین مواهب و برکات ظهور مهدی موعود در جامعه
مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) رودان گفت: سبک زندگی منتظران ظهور باید بر اساس تکالیف تعیین شده از طرف آن بزرگوار باشد که اگر چنین شد توانسته ایم زندگی مهدوی بسازیم.
۱۳۹۶/۹/۵ - ۱۳:۵۵
نماینده ولی فقیه در دانشگاه های هرمزگان مطرح کرد؛
ضرورت تقویت روحیه بسیجی در حوزه تولید و اشتغال
حجت الاسلام تقوی تفکر، اندیشه و رفتار بسیجیان را تنها راهبرد غلبه مستضعفان بر مستکبران دانست و گفت: هنر بسیج، برهم زدن محاسبات دشمنان و ایجاد راهبرهای جدیدی است که در مقیاس های فکری دشمن نمی گنجد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۱:۴۴
مدیر حوزه علمیه رودان مطرح کرد؛
کم توجهی متولیان فرهنگی به فرهنگ کتابخوانی
مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) رودان، کم توجهی متولیان فرهنگی و کمبود کتابخانه و کتاب و عدم برنامه ریزی از سوی متولیان را از عوامل کاهش فرهنگ مطالعه در کشور عنوان کرد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۱:۲۵
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان:
زیرساخت فرهنگ کتابخوانی ترمیم و اصلاح شود
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان، فضای مجازی و عدم بهره برداری صحیح از آن را عامل مهم کاهش فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: ارتقای فرهنگ کتابخوانی نیازمند رشد فرهنگ عمومی در این زمینه است.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۴:۰۵
مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان:
کتابخانه‌های روستایی باید تقویت شوند
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، فرهنگ مطالعه را یکی از موضوعات مغفول در جامعه خواند و با تاکید بر تقویت کتابخانه های روستایی گفت: در حوزه کتاب های کمک درسی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان کتاب از سوی بنیاد قلم چی به کتابخانه های روستایی استان هرمزگان اهدا شده است.
۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۵:۵۳
فعال فرهنگی مطرح کرد؛
نقش مؤثر خانواده در ترویج فرهنگ کتابخوانی
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت کتابخوانی برای مخاطبان به ویزه نسل جوان گفت: خانواده با آگاهی از نتایج فرهنگ مطالعه به خوبی می تواند نقش خود را در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ایفا کند.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۶:۵۹
فعال فرهنگی:
جایگاه مطالعه برای مردم روشن شود
پژوهشگر حوزوی با اشاره به عوامل کاهش فرهنگ کتابخوانی، نبود آثار متناسب با سنین و اقشار مختلف و بالا بودن قیمت خرید کتاب را از اهم این عوامل برشمرد و گفت: باید با تبیین جایگاه مطالعه برای زندگی بهتر، مردم را به سمت خواندن کتاب تشویق کنیم.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۴:۲۶
کارشناس دینی:
دستگاه های فرهنگی فضای مناسبی را برای کتابخانه اختصاص دهند
امام جمعه موقت قشم با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه های فرهنگی فضای مناسبی را برای کتابخانه تأمین کنند، گفت: فضای موجود برای مطالعه، مناسب نیست درحالی که باید زیباترین و متنوع ترین مکان را کتابخانه اختصاص داد.
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۱:۰۶
چند خبر کوتاه از استان هرمزگان
پیاده روی مسجد تا حرم در میناب، رونمایی از کتاب برگ زردی تحفه پاییز در کانون انصارالحجه شمیل، استفاده از ظرفيت فضاي مجازي برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کشف محموله ۲۲ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مرزهای هرمزگان از جمله اخبار کوتاه استان هرمزگان است.

عکس 

بعدی
قبلی

فیلم 

بعدی
قبلی
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۶
1:51
شادی بخش ترین آیه قرآن
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۵:۵۳
6:23
تربیت فرزند صالح
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۲:۴۹
1:56
ملاک های انتخاب

صوت 

بعدی
قبلی
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۵:۵۴
2:20
وجوه چهارگانه دولت
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۲:۲۲
10:03
زنانی که عذاب قبر ندارند
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۴:۵۶
ضرورت محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با تاکید بر محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی گفت: شبکه ها و ابزار ارتباطی داخلی جایگزین شبکه های خارجی شود.
۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۵:۰۸
ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
امام جمعه بندرعباس گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است؛ بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۲:۳۹
احداث هرچه بیشتر خانه های عالم نیازمند تامین اعتبارات عمرانی است
حجت الاسلام انصاری راد، کمبود اعتبارات عمرانی را بزرگترین مشکل در استان نام برد و گفت: در صورت تامین اعتبارات حوزه عمرانی این اداره کل، شاهد افزایش احداث، تعمیر، تکمیل و تجهیز خانه های عالم خواهیم بود.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۵
مسؤولان با کار جهادی مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با اشاره به تلاش دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن نظام گفت: مسؤولان باید مشکلات معیشتی مردم را با کار جهادی برطرف کنند تا بهانه به دست دشمن نیفتد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۱
تعلل برخی مسؤولان در اجرای انقلابی فرمان رهبری مانع عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به چالش های موجود در عدم تحقق اقتصادمقاومتی، روحیه اشرافی گری اکثر مدیران و عدم باور برخی مسؤولان به اجرای انقلابی فرمان مقام معظم رهبری در اجرای اقتصادمقاومتی را از مهمترین این چالش ها عنوان کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۸:۳۵
ستاد اجرایی فرمان امام ۱۳۵ میلیارد تومان در هرمزگان هزینه کرده است
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: تاکنون ۱۳۵ میلیارد تومان از سوی این ستاد در راستای احداث مدرسه، جاده، خانه عالم در استان هرمزگان هزینه شده؛ اما این میزان کافی نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۵۵
دولت برای رفع مشکلات معیشی و اقتصادی مردم تلاش کند
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مردم یکپارچه مطیع ولایت هستند گفت: دولت برای رفع مشکلات معیشی و اقتصادی مردم تلاش کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰:۵۱
شبهات مجازی اعتقادات افراد را زیر سؤال می برد
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با تاکید بر اینکه باید مراقب توطئه های دشمن در فضای مجازی باشیم گفت: شبهات، اعتقادات افراد را زیر سؤال می برد و فرد را نسبت به امام عصر(عج) بدبین می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۱
دولت تاکنون هیچ کمکی به احداث مسجد جامع بندرعباس نکرده است
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دولت تاکنون هیچ کمکی به احداث و ساخت مسجد جامع بندرعباس نکرده است، جز همین قطعه زمین که آن هم در دولت قبلی به ساخت این مسجد اختصاص یافت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۲۲:۴۰
رشد جامعه دینی نیازمند شناخت و نهادینه کردن فرهنگ انتظار است
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، رشد، تکامل و پویایی جامعه دینی را نیازمند شناخت، تبیین و نهادینه کردن فرهنگ انتظار دانست و گفت: مهدویت عامل رشد و تکامل جوامع در همه عرصه ها اعم از اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است.