Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ Thursday, November 15, 2018 - ساعت:

تیتر یک گردشی

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۳:۵۶
شهید صدر؛ عالمی که در غرب شناخته شده تر از ایران است
دکتر رافائل مائوریلو، اسلام‌شناس ایتالیایی به اشاره به اینکه در محیط دانشگاهی اروپا به آثار شهید صدر توجه فراوانی می‌شود گفت: این در حالی است که در ایران به سختی می‌توان کتابی راجع به شهید صدر تهیه کر...

خبر لیستی

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۲:۳۱
حجت‌الاسلام سید محمدباقر هاشمی:
شهید صدر شخصیتی جامع‌الاضداد است
استاد درس خارج حوزه علمیه قم شهید صدر را دارای شخصیتی جامع‌الاضداد دانست و تصریح کرد: متأسفانه شهید صدر هم‌چنان مجهول الابعاد باقی مانده است.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۴:۴۲
حجت الاسلام الهی خراسانی مطرح کرد؛
حدود اختیار قانون‌گذار؛ وجه تمایز اندیشه امام خمینی و شهید صدر
علامه شهید سید محمدباقر صدر از بزرگان حوزه نجف بود که در راه آزادی کشور عراق از استبداد و ظلم رژیم بعث و صدام بپا خاست.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۰۱:۰۵
یادداشتی خوانده نشده از شهید محمدباقر صدر؛
چرا امت اسلام باید روز ولادت امام حسین را جشن بگیرد
بزرگداشت حسین علیه‌السلام در روز ولادت یا شهادت یا در ایام حماسه بزرگ زندگى او، براى ما تنها یادآورى یک گذشته باشکوه نیست، بلکه این مناسبت‏‌ها بیانگر جزئى از بنیان اساسى وجود یک امت است
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۶:۰۸
(همیشه صدر)
قلمرو آزادی و قانون در حکومت اسلامی مبتنی بر اندیشه شهید صدر
دومین جلسه از سلسله نشست‌های «آشنایی با آرا و اندیشه‌های شهید آیت‌الله سید محمد باقر صدر» با عنوان قلمرو آزادی و قانون در حکومت اسلامی مبتنی بر اندیشه شهید صدر در مشهد مقدس برگزار می شود.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۰۵
حجت الاسلام ملک زاده:
شهید صدر از نوابغ اسلام است
حجت الاسلام ملک زاده گفت: شهید آیت الله سید محمدباقر صدر یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ تشیع است که اگر بخواهیم کسی را نابغه بدانیم بدون تردید ایشان مصداق کامل این تعبیر است.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۲:۵۵
در مجتمع ‌آموزش عالی بنت الهدی؛
آیین بزرگداشت شهید صدر برگزار شد
نشست«التین والزیتون» به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت شهید آیت الله سید محمد باقر صدر و شهیده بنت الهدی صدر در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۴:۵۸
(همیشه صدر)
خاطره‌ای از حضور شهید صدر در درس شیخ محمدرضا آل‌یاسین
مرحوم آیت‌الله شیخ محمدرضا آل‌یاسین گمان می‌کرد حضور شهید صدر در کلاس درس او تنها یک حضور تشریفاتی است و او واقعاً قصد تحصیل علم ندارد؛ چون سنش (کمتر از ١۴ سال) با سطح درس خارج تناسب نداشت.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۰۹:۱۰
یادداشت؛
شهید صدر؛ الگویی چندجانبه برای تحول حوزه
فعالیت‌های شهید صدر در قامت عالمی حوزوی که به تحول و بهینه‌سازی دائم حوزه می‌اندیشید، به‌گونه‌ای است که او را به‌حق به الگویی حقیقی برای اندیشیدن و عمل در عرصه تحول حوزه بدل می‌سازد.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۶:۲۲
راه اندازی ویژه نامه «همیشه صدر» در خبرگزاری رسا
همزمان با ایام سالگرد شهید آیت الله محمدباقر صدر ویژه نامه« همیشه صدر» در خبرگزاری رسا راه اندازی شد.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۶:۲۰
مهم‌ترین کار امام خمینی از منظر شهید سیدمحمدباقر صدر
روزی رفته بودم برای سید محمدباقر صدر کتاب بیاورم، وقتی به حجره آمدم دیدم کتاب‌ها را باز کرده و به آن‌ها نگاه می‌کند. فکر کردم می‌خندد ولی جلوتر که رفتم متوجه شدم اشک‌هایش جاریست و گریه می کند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۵:۰۹
(همیشه صدر)
ثبات اسلام و تحول زندگی
در عناصر ثابت فقه اسلامی، عناصری وجود دارد که نقش شاخصه‌های کلی را ایفا می‌کنند و می‌توان به آن‌ها برای تعیین عناصر انعطاف‌پذیر و متحرکی که در شرایط خاصی بدان‌ها نیاز است، به مثابه پایه و اساس تکیه کرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۷:۴۴
شرح زندگی‌نامه شهید آیت الله صدر در یک اثر
دفتر نشر معارف، کتاب «شهید صدر؛ زندگی‌نامه شهید آیت الله سید محمد صدر»، نوشته آیت الله سید کاظم حسینی، یکی از شاگردان برجسته ایشان را منتشر کرده است.
۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۷:۲۶
عرضه جدیدترین ترجمه از آثار شهید صدر در نمایشگاه کتاب تهران
ترجمه کتاب «المدرسة القرآنية» آیت‌الله شهید سید محمد باقر صدر، با نام «پژوهش‌های قرآنی» در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

عکس 

بعدی
قبلی

فیلم 

بعدی
قبلی

صوت 

بعدی
قبلی
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۳:۵۶
شهید صدر؛ عالمی که در غرب شناخته شده تر از ایران است
دکتر رافائل مائوریلو، اسلام‌شناس ایتالیایی به اشاره به اینکه در محیط دانشگاهی اروپا به آثار شهید صدر توجه فراوانی می‌شود گفت: این در حالی است که در ایران به سختی می‌توان کتابی راجع به شهید صدر تهیه کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۳:۵۶
شهید صدر؛ عالمی که در غرب شناخته شده تر از ایران است
دکتر رافائل مائوریلو، اسلام‌شناس ایتالیایی به اشاره به اینکه در محیط دانشگاهی اروپا به آثار شهید صدر توجه فراوانی می‌شود گفت: این در حالی است که در ایران به سختی می‌توان کتابی راجع به شهید صدر تهیه کر...