• ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ بهمن
کد خبر :137975 زمان مخابره : ۱۳۹۱/۶/۱۹  - ۱۲ : ۲۳


شرایط جذب و گزینش روحانیون عتبات عالیات اعلام شد خبرگزاری رسا ـ معاونت امور فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با هدف تأمین روحانی کاروان‌های عتبات عالیات، از میان طلاب واجد شرایط برای جذب و اعزام نام نویسی می کند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، معاونت امور فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت (مدیریت جذب و سازماندهی) به منظور تامین نیاز روحانی جهت کاروان های عتبات عالیات، از میان طلاب واجد شرایط برای جذب و اعزام نام نویسی می کند.

 شرایط عمومی

 اعتقاد و التزام عملی به اسلام و مذهب تشیع، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه، برخورداری از حسن شهرت و معاشرت، نداشتن سوء پیشینه و سابقه محکومیت در محاکم قضایی جمهوری اسلامی ایران، توانایی جسمی و سلامت روانی، تاهل و نداشتن منع قانونی از نظر خدمت نظام وظیفه عمومی از شرایط عمومی اعلام شده است.

 شرایط اختصاصی

 فارغ التحصیل پایه 7 حوزه، داشتن حداقل سن 27 سال و حداکثر 55 سال. ( متولد 1/7/1364 لغایت 1/7/1341)، کسب امتیاز لازم در آزمون کتبی و مصاحبه و نوار و معمم بودن از شرایط اختصاصی جذب اعلام شده است.

 مدارک مورد نیاز

 کپی تمام صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، اصل مدرک تحصیلی و 2 قطعه عکس 4*3 از مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی در این بخش اعلام شده است.

 منابع آزمون

اماکن از کتاب عتبات عالیات، تالیف استاد اصغر قائدان، عقائد ازکتاب درسنامه گزیده سیمای عقائد شیعه تالیف آیت ا... جعفر سبحانی، احکام فقهی ازکتاب آموزش احکام تالیف استاد محمدحسین فلاح زاده، اطلاعات عمومی از کتاب آشنایی با انقلاب اسلامی تالیف استاد جواد منصوری و تاریخ اسلام از کتاب درسنامه تاریخ اسلام جلد 1 و 2 تالیف آقای سید علی میر شریفی از منابع آزمون این مرکز به شمار می آید.

 نحوه برگزاری آزمون و زمان و مکان

 تمامی مراحل ثبت نام آزمون سراسری و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون بصورت اینترنتی از طریق سایت سامانه آزمون مدیریت جذب و سازماندهی به آدرس  azmoon.hajj.ir صورت خواهد پذیرفت.

 ثبت نام برای آزمون بصورت اینترنتی و از روز یکشنبه 25 شهریور ساعت 10 صبح تا سه شنبه 14 مهر ماه ساعت 14 است.

 تاریخ برگزاری آزمون روز پنج شنبه  23 آذر از ساعت 9 تا 12 صبح خواهد بود که محل های برگزاری آزمون متعاقباً اعلام می‌شود.

 گفتنی است، علاقه مندان می توانندجهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به آزمون به پایگاه مدیریت جذب و سازماندهی به آدرس www.beseh-rohani.ir  مراجعه کنند./917/پ202/ن

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
روحانيون کاروان‌هاي عتبات عاليات خبرگزاري رسا ولي فقيه در امور حج و زيارت .
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی