۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۶
کد خبر: ۴۴۴۱۱۵
پ
آیت الله جوادی آملی:
حضرت آیت الله جوادی ‌آملی تصریح کرد: کسی که اختلاس می کند و حقوق های نجومی می گیرد همانند یک وبا در جامعه بوده و هرکسی دچار آن شود مورد پذیرش نیست.
آیت الله جوادی آملی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حضرت آیت الله جوادی آملی، استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یکشنبه شب در جلسه شورای اداری آمل که در دماوند برگزار شد، اظهارداشت: در روز میلاد باسعادت امام رضا(ع) قرار داریم که ایام گرانقدر و ارزشمندی است.

وی اظهارداشت: سخنانی از سوی امام جمعه و فرماندار آمل بیان شده است که امیدواریم زمینه تحقق و اجرایی شدن آن فراهم شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به سخنی از امام رضا(ع) افزود: دشمنان ما پیکار کردند تا نظام الهی را سست کنند و گروهی در مورد ما اغراق کرده و گروهی نیز کمتر بیان کردند و تلاش داشتند تا مقام امامت را از چشم مردم بیندازند.

حضرت آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: گروهی احادیثی را جعل کرده و اسامی را لعن و نفرین کردند و تلاش داشتند تا میان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند و امامت در میان عموم مردم جایگاهی نداشته باشد.

وی ادامه داد: گروهی امامت را تا میزانی بالا بردند که آن را در مقام نبوت قرار دادند و بعضی نیز تلاش کردند تا از مقام ما کم کنند و عده ای زمینه ایجاد گروه های داعش و سلفی را فراهم آوردند.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهارداشت: ما در جهانی زندگی می کنیم که خطرات بسیاری در آن وجود دارد، دنیا محل آزمون است که خطرات طبیعی و سیاسی در آن قرار دارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: دژ و قلعه توحید ارزشمند و از جایگاه والایی برخوردار است، خداوند منان می فرماید توحید دژی است که دژبان آن خود من هستم و اگر انسان می خواهد مصون باشد باید توسل به توحید داشته باشد.

حضرت آیت الله جوادی آملی اظهارداشت: هرکسی توحید را قبول کند وارد قلعه ای ارزشمند می شود که دشمن داخلی و خارجی نمی تواند کاری از پیش برد و خداوند متعال انسان را یاری می کند.

وی تصریح کرد: پیروی از امامت عصمت و طهارت و قرآن شرط بهره گیری از قلعه توحید است و در قرآن کریم بیان شد در سراسر جهان چیزی وجود ندارد که بدون اذن خداوند متعال باشد، امام رضا(ع) می فرماید هرکسی به زیارت من بیاید از خطر زمان مرگ، ورود به برزخ و قیامت او را یاری می کنم.

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر کسی در دنیا سالم باشد سالم وارد برزخ و قیامت می شود، گفت: اگر کاری کنیم که در آن غیر خدا باشد از مشرکان هستیم و و بهره گیری از غیر خدا زمینه حل مشکلات ما نمی شود و انسانی که هیچ قدرتی از خود ندارد به هیچ وجه نمی تواند جای خداوند منان را بگیرد تا به دیگران کمک کند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم عنوان کرد: ما در تعریف شخصی که به ما کمک کرده است باید خداوند منان را شکر و سپاس بگوییم که حضرت حق آن فرد را آفرید و کار ما حل شده است، در قرآن کریم اوصاف مومنان ذکر شده است که انسان مومن واقعی اهل سرعت و سبقت در کار خیر بوده که میدان کار خیر به اندازه آسمان ها و زمین است.

مفسر برجسته قرآن کریم افزود: کسی در ادب، هوش، علم و تقوا می خواهد سبقت بگیرد مزاحم کسی نمی شود اما اگر کسی می خواهد سمت رشوه، باندبازی و جناح رود مزاحم دیگران است و زمینه ساز مشکل می شود؛ در جامعه ای که هستیم مردم ما شکست نمی خورند مگر زمانی که از قلعه توحید دور شوند و در آن زمان در مسیر شکست قرار می گیرند که ما باید با آبرو زندگی کنیم و کسی حاضر نیست در زندگی دنیا آبروی او برده شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: دنیا مرتع سرسبز، جاذبه دار و وبا خیز است که این وبا به مفهوم آبروریزی بوده که هرکسی دچار آن شود مورد پذیرش نیست، کسی اختلاس می کند و حقوق های نجومی می گیرد آبروی او می رود و یک وبا در جامعه است که باید کاری کنیم کارهای حرام در زندگی ما وارد نشود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: همه ما باید هر لحظه مراقب خود باشیم که شیطان در هر زمانی منتظر لغزش و هل دادن انسان است و در هر کاری باید در ابتدا بسم الله بگوییم که همین کلمه محافظ انسان می شود.

وی افزود: همه ما با آبرو زنده هستیم و جناح بازی و رشوه خواری آبرو بر و حرام است که سبب می شود آبرویی از ما باقی نماند و ضرورت دارد در دنیایی که زندگی می کنیم به دنبال کسب آبرو باشیم و آبروی دیگران را حفظ کنیم.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به احداث سد هراز در آمل ادامه داد: از مدیران می خواهیم مواظب سد و دیگر پروژه ها باشند که ضرورت دارد مطالعات همراه با علم در این خصوص انجام شود تا زمانی که سیل و زلزله بالا با هم صورت پذیرد زمینه مشکلات نشود؛ نیاز است کار ساخت سد هراز حساب شده باشد تا هیچ چیزی آن را تهدید نکند./1314/پ202/ج1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید