۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۹
کد خبر: ۴۴۳۸۲۷
پ
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور، خواستار برخورد رؤسای قوا با سه مقام مسئول در موضوع فیشهای حقوقی نجومی شد.
تاجگردون نماینده مجلس شورای اسلامی

به گزارش سرویس پیشخوان  خبرگزاری رسا به نقل از تسنیم،غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور تاکید کرد:جنابعالی به عنوان رئیس قوه مجریه با مقصرترین وزیرتان، رئیس قوه قضاییه با رئیس سازمان بازرسی به دلیل بی‌توجهی در اجرای وظیفه نظارتی و رئیس قوه مقننه با رئیس دیوان محاسبات به‌دلیل عدم نظارت در فرایند حسابرسی برخورد کنید و ما هم به عنوان نماینده مجلس یک نمره منفی به خود می‌دهیم تا این عادت بد قربانی کردن یک نَفَر برای فرار از فضای موجود را کنار بگذاریم.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«عادت بد مسئولین در برخورد با موضوع حقوقهای خارج از عرف در حال تکرار است. قربانی کردن یک نَفَر برای عبور از تخلف و پوشش آمرین تخلف.

آقای رئیس‌جمهور

به عنوان یک نماینده در تابستان سال گذشته به وزیر جنابعالی یادآور شدم مواردی خارج از عرف و قانون در حال انجام است جلوی آن را بگیرید اما اقدامی بایسته نکردید.

با شیوع موضوع، نهضت لودادن فیشها شکل گرفت و مقصرین در پشت این نهضت پنهان شدند. درست است شما می‌خواهید به افکار عمومی پاسخ داده و خود را از این طوفان نجات دهید ولی به چه قیمتی و به چه بهانه‌ای.

پرداخت خارج از قانون و عرف مذموم است و اینجانب جزو اولین نفراتی بودم که به این موضوع اعتراض کرده و تذکر دادم.

جنابعالی به عنوان یک حقوقدان و مجری قانون می‌دانید پرداخت یک وجه مراحلی دارد که اگر تخلفی صورت بگیرید تمامی اقدام کنندگان در این مراحل متناسب با اختیاراتشان می‌بایستی پاسخگو باشند و تنبیه شوند. (همچنان‌که بارها جنابعالی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی فرمودید تمامی عاملین پرونده باید محاکمه شوند).

جناب رئیس‌جمهور، در یک پرداخت اگر خلاف قانونی صورت گرفته باشد تجویزکننده، پرداخت‌کننده، تأییدکننده و حتی اعضای مجامع، شرکتها و هیات امناها هم مقصرند و کمترین تخلف متوجه دریافت‌کننده است. قانون‌گذار بالاترین ارکان نظارتی کشور را ناظر مالی صندوق توسعه ملی قرار داده و رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گزارش رسمی حسابها و پرداختهای این صندوق را تأیید و به مجلس گزارش می‌دهد.

قانونگذار، وزیر یا وزراء را بالاترین مرجع رعایت قانون و ضوابط معین کرده است و آن‌ها گزارش می‌دهند همه‌چیز بر وفق مراد است.

اگر تخلفی صورت گرفته، لطفا برای فرار از غبار موجود سعی نکنید آن‌که کمترین گناه را داشته گردن زنید.

جنابعالی به عنوان رئیس قوه مجریه با مقصرترین وزیرتان، رئیس قوه قضاییه با رئیس سازمان بازرسی به دلیل بی‌توجهی در اجرای وظیفه نظارتی و رئیس قوه مقننه با رئیس دیوان محاسبات بدلیل عدم نظارت در فرایند حسابرسی برخورد کنید و ما هم به عنوان نماینده مجلس یک نمره منفی به خود دهیم تا این عادت بد قربانی کردن یک نَفَر برای فرار از فضای موجود را کنار بگذاریم. جناب رئیس جمهور شما در برابر قران قسم یاد کردید مجری قانون باشید و ما هم همچنین. اگر چه می‌دانم وظیفه شما اجرای دقیق قانون است ولی رعایت جوانب ضروریست. اگر چنین شود گویا رفتاری صورت گرفته که برخی می‌خواستند زنجانی اعدام شود تا صورت مساله پاک شود.

یقیناً نمایندگان محترم مجلس از تخلفات انجام شده چشم پوشی نکرده و با متخلفین در هر رده‌ای که باشند برخورد خواهند کرد.

غلامرضا تاجگردون

نماینده مجلس

/836/د102/ل

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید