۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
کد خبر: ۴۳۹۵۶۸
پ
وزیر اطلاعات در مشهد مقدس:
وزیر اطلاعات گفت: حقوق‌های نامتعارف چیزی نیست که کسی از آن دفاع کرده باشد.
وزیر اطلاعات

به گزارش سرویس پیشخوان  خبرگزاری رسا به نقل از استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام سیدمحمود علوی در نشست شورای اداری خراسان رضوی اظهار داشت: اگر امنیت اقتصادی در کشوری نباشد سرمایه گذاری برای افزایش تولید و حرکت به‌سمت خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی ممکن نیست.

 

وی با اشاره به اهمیت امنیت اقتصادی ادامه داد: در کشوری که جنگ و دعوا حاکم باشد سرمایه نیز استقرار نمی‌یابد و امروز امنیت حاکم در جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر است.

 

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: این امنیت بی‌بدیل نتیجه هم‌افزایی، همراهی و همدلی وزارت اطلاعات، دستگاه‌های امنیتی و نهادهای بالادستی است و سبب شده امروز بسیاری از سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در ایران داشته باشند.

 

وی افزود: باید این امنیت را حفظ و احساس امنیت را در کشور و مردم تقویت کنیم، اقتصادی می‌تواند پویا و بالنده باشد که سالم بوده و در صدور مجوزها و موافقت اصولی این سلامت محسوس بوده و کارکردهای مالیاتی، بانکی و خدمات اداری از سلامت کامل برخوردار باشند.

 

علوی ادامه داد: هیچ‌یک از این دو اصل را نمی‌توان فدای دیگری کرد، چنانکه سلامت اقتصادی را نباید به‌بهای حفظ امنیت اقتصادی مخدوش نمود همان‌طور هم نمی‌توان به‌بهانه حفظ امنیت به سلامت اقتصادی آسیب زد.

 

وی با بیان اینکه در این میان برخورد با سرمایه گذاران متخلف به‌گونه‌ای باشد که امنیت سرمایه گذاری مخدوش نشود، اظهار داشت: دولت مبارزه با مفاسد اقتصادی را به‌عنوان یکی از راهبردهای اصلی خود قرار داده و بدین منظور ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را با مسئولیت معاون اول رئیس جمهوری تشکیل داده است.

 

وزیر اطلاعات ادامه داد: در این راستا مبارزه هوشمندانه با فساد به‌گونه‌ای که سلامت اقتصادی را محقق کند و احساس امنیت اقتصادی را به خطر نیندازد، پیگیری می‌شود.

 

علوی گفت: برخورد با فساد باید با نگاه به منافع و مصالح ملی انجام شود، این مبارزه باید ملی و با مشارکت جدی همه قوا به‌صورت حرکت حساب شده و عقلایی انجام شود تا در جامعه فسادزدایی صورت گیرد و نباید اجازه داد این مبارزه تبدیل به ابزاری برای دعواهای سیاسی و جناحی شود.

 

وی با تأکید بر اینکه مسئله حقوق‌های نامتعارف چیزی نیست که کسی از آن دفاع کرده باشد، گفت: باید با رعایت اخلاق و صداقت در هر عرصه‌ای شرایط به‌گونه‌ای فراهم شود که امید در مردم افزایش یابد و حضور و مشارکت آنان در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری گسترده شود زیرا تحقق اقتصاد مقاومتی بدون مشارکت مردم ممکن نیست.

 

وزیر اطلاعات در ادامه به اهمیت و خطیر بودن مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی اشاره و بیان کرد: شکر نعمت قرارگیری در مقام این جامعه خدمت به مردم در چارچوب آن مسئولیت است.

 

علوی افزود: این موقعیت‌ها وسیله آزمون است، باید خود را ارزیابی کنیم چگونه این امانت را حفظ و امانت‌داری کردیم زیرا این مسئولیت‌ها برای خدمات به مردم است و در این خدمت رعایت اخلاق، صداقت، سلامت و نیز چارچوبهای شرعی از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است.

 

وی ارزش‌های اخلاقی را بسترساز توسعه توصیف و بیان کرد: برای هیچ هدفی نباید از مسیر غیراخلاقی گذر کرد./836/د102/ل

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید