۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
کد خبر: ۴۳۹۵۳۴
پ
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس مطرح کرد؛
مهدوی گفت: با احیاء، اجرا و ترویج تذکر لسانی، شاهد برچیده شدن بداخلاقی ها و رفتارهای نابهنجار مانند بدگویی، زیرآب زنی، غیبت و گزارش خلاف واقع در ادارات و دستگاه های اجرایی خواهیم بود.
امر به معروف

به گزارش خبرگزاری رسا در فارس، سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با اشاره به سابقه شکل گیری شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر در کشور و ستادهای استانی و شوراهای دستگاه های اجرایی این فریضتین الهی، گفت: مطابق با اصل هشتم قانون اساسی، مردم نسبت به دولت، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به یکدیگر وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر نمایند.

مهدوی با تبیین شیوه ها و رویکردهای جدید امر به معروف و نهی از منکر در مقایسه با گذشته، تصریح کرد: عامه مردم وظیفه اخلاقی، قانونی و شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر را در مرحله تذکر لسانی انجام دهند و مراحل بالاتر آن بر عهده ضابطین و دستگاه های انتظامی و اجرایی مسئول است.

وی وظیفه تذکر لسانی را متوجه ادارات، نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی نیز دانست و اضافه کرد: با احیاء، اجرا و ترویج تذکر لسانی، شاهد برچیده شدن بداخلاقی ها و رفتارهای نابهنجار مانند بدگویی، زیرآب زنی، غیبت، گزارش خلاف واقع و ... در ادارات و دستگاه های اجرایی خواهیم بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با بیان اینکه در تذکر لسانی باید کرامت انسانی افراد را مد نظر داشت، یادآور شد: در صورت اصرار مرتکب به انجام گناه، حراست ها، دفاتر بازرسی و کمیته های انضباطی در ادارات و نهادها موظف به برخورد با فرد خاطی می باشند.

مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف عمده و چهارگانه جمعیت هلال احمر و ماموریت ها و رسالت های سازمانی این جمعیت، تاکید کرد: تمامی این اهداف و ماموریت ها همان معروفات موکد و متعالی دین مبین اسلام می باشد.

وی ادامه داد: فعالیت و همکاری90 هزار عضو و داوطلب در جمعیت هلال احمر فارس، وظیفه مدیران و سیاست گذاران این جمعیت برای ترویج فرهنگ تذکر لسانی در میان آنها و افزایش آستانه تحمل این اعضا، را سنگین تر و حساس تر می نماید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس اضافه کرد: یکی از ماموریت های حمعیت هلال احمر تعاون و همکاری است و باید در تربیت و آموزش جوانان این همکاری را در جهت فرهنگ سازی تذکر لسانی تقویت نمود.

وی خواستار استخراج منکرات رایج و معروفات متروکه ادارات و دستگاه های اجرایی توسط شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه متبوع شد و بر تقویت و تعمیم معروفات ساری و جاری دستگاه ها و برنامه ریزی برای رفع منکرات رایج در آنها تاکید کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس خاطر نشان کرد: این فریضتین الهی به معنای تقویت و تحکیم محبت میان آحاد جامعه و تلاش برای نجات خاطیان و گنهکاران است و بنابر این نباید از آن به منزله مچ گیری و یا یقه گیری یاد شود.

مهدوی با بیان اینکه مرحله تذکر لسانی بر همه آحاد جامعه واجب است، تاثیر تذکر را با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری قطعی و معجزه گر دانست.

وی در پایان با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن و نیز تبیین فلسفه اصلی قیام اباعبداله الحسین(ع) گفت: متروک ماندن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نتیجه ای جز حرام شدن حلال خدا و حلال شدن محرمات الهی به دنبال نخواهد داشت.

در ابتدای این مراسم فیض اله جعفری مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با قدردانی از نگاه مثبت دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، خواستار نهادینه سازی فرهنگ تذکر لسانی در این جمعیت شد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر را نباید صرفا در قالب دستور العمل ها و آئین نامه ها خلاصه و منحصر نمود ، بلکه باید با عملیاتی کردن این فریضتین الهی، زمینه تعهد به اصول اخلاقی در دستگاه های اجرایی را بیش از پیش فراهم نماییم./9191/103/ب3

برچسب ها: رسا فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید