۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۴۳۹۱۷۵
پ
نگاهی به موج رسانه های حامی دولت بیانگر آن است که حلقه تصمیم ساز دولت تدبیر و امید بر این باور است که دولت روحانی باید بدون بدیل تعریف و تفسیر شده و موضوع ناکارآمدی آن به حواشی های خودساخته می بایست مورد تاکید قرار گیرد.
روحانی و قالیباف

به گزارش سرویس پیشخوان  خبرگزاری رسا به نقل از مشرق، محمد عبداللهی در تحلیلی کوتاه در خصوص سخنان روحانی درباره شهرداری تهران نوشت: اظهارات توام با عصبانیت امروز رئیس جمهور در اجلاس شهرداران و حمله مستقیم به شهرداری را باید بی گمان آغاز یک تحرک جدی سیاسی از سوی روحانی برای تاثیرگذاری در فضای سیاسی کشور و نیز ایجاد یک حواس پرتی در زمینه کارآمدی دولت یازدهم دانست

 

 نام این جدال را باید جدال "کارآمدی - ناکارآمدی " نامید و مخاطب اول و آخر آن را قضاوت مردم دانست

 

ماجرای کنشگری دولت و حامیان آن پس از انتشار فیش های حقوقی از آنجایی صورت گرفت که دولت در این زمینه کوشید تا برای رهایی از موضوع مهمی که تبدیل به یک زنجیره هم ارزی از ناکارآمدی، توجه به معیشت و اقتصاد مردم، توجه به اشرافیگری و...بود، موضعی اپوزیسیونی تعریف کرده و سطح بازی را به بازی های کلامی- سیاسی سوق دهد.

 

نگاهی به موج رسانه های حامی دولت بیانگر آن است که حلقه تصمیم ساز دولت تدبیر و امید بر این باور است که دولت روحانی باید بدون بدیل تعریف و تفسیر شده و موضوع ناکارآمدی آن به حواشی های خودساخته می بایست مورد تاکید قرار گیرد.

 

ریزش آرا و حمایت پایگاه اجتماعی روحانی پس از فیش های حقوقی که به باور زیباکلام 20 درصد ریزش را فراهم آورده، تلاش های دولت را دو چندان کرده که با حمله به بدیل های احتمالی خود ضمن ایجاد حواس پرتی خود را از تمرکز عمومی خارج سازد.

 

اما مساله مهم این جاست که این بازی سیاسی؛

- همچنان خود را متعهد به پاسخگویی به مردم نمی داند

- شفافیت کارکردی و تصمیم سازی را مغفول ساخته

- مردم و معیشت آنان را به بازی های سیاسی گره زده

- انتخابات آتی را به حل معضلات ترجیح داده

- موضعی اپوزیسیونی را برای مقامی پوزیسیونی فراهم آورده

و این که با افکار عمومی و پاسخ به آن برای همیشه خداحافظی کرده است.

 

جالب است که به شاه بیت سخنان دکتر قالیباف در پاسخ به فرافکنی امروز روحانی در اجلاس نیم نگاهی بیندازیم،اصلی ترین محورها این ها بوده اند :

1- گفتاردرمانی مشکلی از مردم حل نمی کند، باید گفت که چه کرده ایم

2- به جای بیان کارنامه نباید مثل اپوزیسیون موضع گرفت

3- از دولت های مختلف چیزی جز تضعیف مدیریت شهری ندیده ایم

4- موضع اپوزیسیونی گرفتن مشکلی از مردم حل نمی کند

5- نمی توان از توسعه گفت اما بودجه ها را کاهش داد

6- برخی به جای پاسخگویی به مردم موضع اپوزیسیونی می گیرند

7- شهرداری توانسته یک دولت الکترونیک را به تمام معنا پیاده سازی کند.

/836/د102/ل

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید