۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
کد خبر: ۴۳۸۵۷۱
پ
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، از برخی بی توجهی ها به مسائل فرهنگی در کشور انتقاد کرد و گفت: متأسفانه مسؤولان کشور اراده ای برای رفع معضلات فرهنگی ندارند و این مسأله بسیار هشدار برانگیز است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران امروز در جمع فعالان فرهنگی استان در ساری با بیان این که حرکت مقتدرانه در عرصه فرهنگي مانع نفوذ افکار دشمن در جامعه مي شود، افزود: رفع بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات فرهنگی کشور در گرو ترویج صحیح و اثربخش مبانی دینی و ارزشی در جامعه است.

 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که کار فرهنگی تنها وظیفه و رسالت یک سازمان و یا اداره نیست بلکه همه بخش های کشور و حتی مردم در گسترش فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه نقش دارند، افزود: کار فرهنگي نيازمند عزم ملي است که باید در همه بخش های جامعه نهادینه شود.

 

وی بر ضرورت بهره گیری از ابزارهای نوین تبلیغی در جهت شناساندن فرهنگ دینی و انقلابی جامعه به دنیا تأکید کرد و گفت: متأسفانه در برخی موارد موازنه درستی بین تهدیدها و مقابله و پیشگیری وجود ندارد و باید در این زمینه در حوزه فرهنگ و هنر بیش از پیش کار شود.

 

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که دنیای ما دنیای فرهنگ است و انقلاب ما نیز انقلاب فرهنگی است؛ از این رو باید در جهت تقویت فرهنگ تلاش شود، گفت: امروز دنیا در حال پیشرفت به سوی مسائل فرهنگی است و ما باید در جهت رشد و تعالی فرهنگ دینی و ارزشی تلاش کنیم

 

حجت الاسلام شکریان با بیان این که برنامه های فرهنگی ما در کشور باید با مبانی اسلام و انقلاب مطابقت داشته باشد، تصریح کرد: نباید شاهد مسائلی در کشور باشیم که با مبانی اسلامی و انقلابی ما در تضاد است.

 

وی استفاده از محتوای غنی فرهنگ اسلامی را بهترین راه برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان دانست و افزود: خوشبختانه امروز به برکت انقلاب اسلامی زمینه برای ترویج فرهنگ دینی در جامعه به خوبی فراهم شده است.

 

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که نفوذ دشمن جدی است و باید نسبت به توطئه دشمن هوشیار باشیم، گفت: تبعیت از رهبری و تحقق رهنمودهای ایشان بهترین راه جلوگیری از نفوذ دشمن است.

 

حجت الاسلام شکریان از برخی بی توجهی ها به مسائل فرهنگی در کشور انتقاد کرد و افزود: متأسفانه مسؤولان کشور اراده ای برای رفع معضلات فرهنگی ندارند و این مسأله بسیار هشدار بر انگیز است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به تلاش شبانه روزی دشمن برای ترویج بی بندوباری و ناهنجاری‌های فرهنگی در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمنان با گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های اینترنتی غیر اخلاقی در تلاش هستند جامعه دینی را تضعیف کنند.

 

استاد حوزه علمیه مازندران، هویت زدایی نسل جوان را مهم ترین هدف دشمنان در هجمه های فرهنگی دانست و تصریح کرد: آنها تلاش می کنند تا افکار جوانان ایرانی از درون تهی کنند و با مفاهیم انحرافی و خطرناک غربی پر کنند.

 

حجت الاسلام شکریان با تأکید بر این که امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج صحیح مفاهیم تعال بخش اسلامی در بخش های مختلف جامعه هستیم، افزود: تبلیغ صحیح مبانی دینی سد محکمی در برابر هرگونه انحراف و توطئه دشمنان است.

 

وي، با بيان اين كه هدف اصلي و نهايي انقلاب اسلامی رساندن انسان به غايت، كمال الهي و جايگاه والاي خليفه اللهي است، اظهارداشت: اين نظام به صورت طبيعي بايد خود به عنوان اسوه براي ملت هاي اسلامي و ديگر ملل نقش ايفا كند که گذر انجام اين مهم از راه فرهنگي و حاكميت اصول و ارزشهاي اسلامي و انساني است و تحقق اين اصول برنامه عظيم فرهنگي را مي طلبد.

 

حجت الاسلام شکریان با بیان این که در جهان امروز، موقعيت فرهنگ روز به روزپيچيده تر، حساس تر و در عين حال با اهميت تر مي شود و زندگي روزمره ما بيش از پيش زير نفوذ فرهنگ و جلوه هاي گوناگون آن قرار دارد، گفت: از سويي ديگر تحولات اجتماعي، فرايند پرشتاب جهاني شدن و رشد بي سابقه فناوري و گسترش و نفوذ بي مانند ارتباطات و پديده هاي ديگر از اين دست،دگرگوني هاي بنيادي و بلا انقطاع را در فرهنگ سبب شده است.

 

وي با بيان اينکه توسعه فرهنگي سبب رشد و پيشرفت کشور در مسائل اقتصادي و اجتماعي و حتي سياسي مي شود، تصريح کرد: هرچند برنامه هاي اوليه دولت بيشتر ماهيت اقتصادي و عمراني داشته است اما اجراي پروژه هاي عمراني با رويکر فرهنگي خود عاملي در جهت ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه مي شود.

 

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به اينکهدر جهان امروز كه نقش فرهنگ نسبت به گذشته فزوني يافته است ضرورت هماهنگي وهمسويي صاحب نظران، كارشناسان و برنامه ريزان هركشور با نيازهاي فرهنگي جامعه خويش بيشتراحساس مي شود، اذعان داشت: تحقق آرمان هاي انقلاب اسلامي و گسترش فرهنگ ديني نيازمند تعامل و همکاري بيش از پيش مسؤولان و مديران است.

 

وی با بیان این که براي ريشه کن کردن ملت هاي مستقل و آزاده جهان برنامه ريزي هاي زيادي ازسوي دشمنان صورت مي گيرد تا اين ملت ها را از رسيدن به اهداف اصلي خود بازدارند، گفت: دشمن در آن سوي مرزها با استفاده از پيشرفته ترين تکنولوژي روز دنيا در صدد تسخير ملت هاي جهان است.

 

حجت الاسلام شکریان با بيان اين که هزاران شبکه ماهواره ای و سایت های اینترنتی به طور شبانه روزی هجمه های گسترده را به مبانی دینی ما وارد می کنند، افزود: هدف دشمن از راه اندازي وب سايتهاي مختلف نفوذ در ملتها و تضعيف اعتقادات و باورهاي ديني مردم جهان و به ويژه مسلمانان است.

 

استاد حوزه علمیه مازندران، جريان سازي و ايجاد موج را از ديگر شاخص هاي برنامه موفق فرهنگي دانست و افزود: فعاليتي تأثير گذار است که استمرار داشته باشد و ذهن مخاطب را در گير کند.

 

وي با بيان اينکه نفوذ کلام کسي از عمق وجود حرف مي زند تأثيرات جدي بر قلب و روح بر مخاطب مي گذارد، افزود: وقتي گوينده اي با ياد خدا و براي رضايت خالق سخني مي گويد، حرف او بر دل ها اثر کرده و نهادينه مي شود.

 

حجت الاسلام شکریان با بيان اينكه امکان ندارد کسي حرفي را با نيت خير و با ياد خدا بگويد و آن حرف تأثير خودش را بر عمل و کردار خودش و ديگران نگذارد، تصريح کرد: آرامشي که از ياد خدا نصيب افراد مي شود، در زمان گرفتاري، بلا و مصيبت بسيار کارساز و راه گشا است./950/202/ب3

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید