۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
کد خبر: ۴۳۳۲۲۵
پ
امام جمعه آمل:
امام جمعه آمل با بیان این که ترویج جایگاه علما و بزرگان دینی نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: قدر علما و بزرگان خود را نمی دانیم که ضرورت دارد در این عرصه کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد.
امام جمعه ‌آمل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی آمل اظهار داشت: بحث علم گردانی را در دستور کار خود قرار دادیم تا بتوانیم این نگاه غلط را جمع کنیم.

 

وی تصریح کرد: فلسفه ای برای علم گردانی وجود ندارد و زیبنده عزاداری امام حسین(ع) نیست که باید امسال نگاه ویژه ای به این امر داشته باشیم.

 

امام جمعه آمل اظهار داشت: خوبی ها در وجود جوانان ما نهفته است که باید آن را جامه عمل بپوشانیم تا بتوانیم این قضیه را جمع کنیم که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی نظریاتی در این راستا دارند و ما باید برای نهادینه سازی آن گام برداریم.

 

حجت الاسلام مرتضوی افزود: جلوی ابزارآلات موسیقی نامناسب را در عزاداری ماه محرم می گیریم که این امر زیبنده و شایسته عزاداری سرور و سالار شهیدان نیست.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی ادامه داد: این شخصیت چهره ای جهانی است و وظیفه داریم در راستای برگزاری باشکوه کنگره کوشا باشیم.

 

امام جمعه آمل اظهارداشت: عده ای بدون کفش وارد مقبره میربزرگ می شوند که چنین اقدامی در جایگاه این امام زاده نیست و مفروش کردن این بقعه متبرکه را در دستور کار خود قرار دادیم.

 

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که ترویج جایگاه علما و بزرگان دینی نیازمند فرهنگ سازی است، ادامه داد: قدر علما و بزرگان خود را نمی دانیم که ضرورت دارد در این عرصه کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد.

 

وی افزود: حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی مایه خیر و برکت برای ما و افتخار جهان اسلام هستند که باید آمل را نسبت به این دو عالم گرانقدر بسیج کنیم.

 

امام جمعه آمل تصریح کرد: نیاز است در کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی از حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی تجلیل شود که امری ارزشمند است.

 

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: در کارهای فرهنگی باید به صورت جهادی عمل کنیم تا بتوانیم نتایج مورد نظر خود را حاصل کنیم.

 

وی افزود: اجتماع بزرگ عزاداران آمل در دهه اول محرم باید مانند دیگر شهرهای معروف در بحث عزاداری برگزار شود و نیاز است این کارها را انجام دهیم تا بتوانیم نحوه درست عزاداری را فرهنگ سازی کنیم.

 

حمید محمدنسب، مدیر آموزش و پرورش آمل در این جلسه اظهارداشت: نیاز به کارگروه های تخصصی داریم تا بتوانیم محصول این کارگروه ها را در شورای فرهنگ عمومی مطرح و تصمیم گیری کنیم که باید میان تئوری و عمل فاصله بگذاریم.

 

وی تصریح کرد: برای عزاداری ماه محرم الگوهایی وجود دارد که باید مورد مطالعه قرار گیرد تا بتوانیم عزاداری را به نحو شایسته ای برگزار کنیم.

 

محمدنسب اظهارداشت: آسیب های مختلفی در حوزه عزاداری ماه محرم وجود دارد که ضرورت دارد بررسی شود تا بتوانیم در مسیر رفع آن کوشا باشیم.

 

مدیر آموزش و پرورش آمل افزود: میرقوام الدین مرعشی نیز شخصیت بزرگی است که دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان آمل آمادگی کامل را در برگزاری باشکوه کنگره بزرگداشت ایشان دارد.

 

وی با اشاره به مراسم روز قدس اظهارداشت: ضرورت دارد از سخنرانان ویژه در مراسم این روز دعوت شده و طراحی از نمادهای رژیم غاصب صهیونیستی انجام شود.

 

محمدنسب با تاکید بر این که قرارگاه فرهنگی در شهرستان آمل تشکیل شود، گفت: مقام معظم رهبری دغدغه فرهنگی دارند و دستور ایجاد قرارگاه فرهنگی دادند که باید این امر در شهرستان محقق شود.

 

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: چارت اولیه برای این قرارگاه ترسیم شده است و کانون های مختلفی را دربرمی گیرد که قرار است کار فرهنگی در اقدام و عمل صورت گیرد./1314/202/ب2

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید