انقلاب اسلامی و فروپاشی دستگاه محاسبات غرب
یادداشت؛
مروری بر حوادث و تحولات اخیر و مواضع سران کاخ سفید در مواجهه با ایران اسلامی، برهم‌ریختگی نظام محاسباتی کاخ‌نشینان ایالات متحده را آشکار می‌کند.
رؤیای از دست رفته
یادداشت؛
حتی اگر اروپا SPV را فعال کند، رؤیای نتیجه‌بخش کردن وعده‌های هماهنگ با ترامپ، رؤیایی از دست رفته است و مقامات حکومتی این را به خوبی درک کرده‌اند.
چالش ها و شکاف‌ها در انگلیس
یادداشت؛
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در واقع، شکافی است که در اروپای به‌اصطلاح واحد ایجادشده و ترک‌های آن به فرانسه، ایتالیا، بلژیک و ... هم رسیده است.
نگاهی متفاوت به دستاورد‌های انقلاب اسلامی
یادداشت؛
تاکنون در باب دستاورد‌های انقلاب اسلامی سخن‌های بسیاری گفته‌شده، اما شاید کمتر به زوایای پنهان آن پرداخته‌شده باشد.
ایران پس از ۴۰ سال به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است
در گزارش روزنامه آلمانی تاگس‌اشپیگل آمده است؛
یک روزنامه آلمانی با ارائه گزارشی از کارنامه ۴۰ ساله جمهوری اسلامی، چگونگی تبدیل شدن ایران به یک «قدرت بزرگ» را مورد بررسی قرار داده است.
تناقض آشکار مدعیان دروغین آزادی بیان
یادداشت؛
دستگیری خانم هاشمی بدون شک بی ارتباط با فعالیت رسانه‌­ای ایشان و همکاری با شبکه‌های خبری که مرتبط با جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند، نمی­‌باشد.
امام موسی صدر، انقلابی تمام عیار
سرمقاله؛
از عملکرد امام موسی صدر در پایه‌ریزی مقاومت اسلامی در لبنان و تربیت مجاهدانی نظیر سید حسن نصرالله و حزب‌الله، برای انقلابی دانستن او کافی است.
از سیم خاردار به ماهواره‌بر بومی
سر مقاله؛
کشوری که روزگاری بر سر واردات سیم خاردار درگیر با غرب بود، حالا با جهشی بی‌سابقه به پرتاب ماهواره و موشک‌های بالستیک رسیده است.
کتاب شکست‌های ۴۰ ساله را ورق بزنید!
یادداشت؛
آمریکایی‌ها تصور می‌کنند که با یک نشست‌ و برخاست در اجلاس ماه آینده در لهستان می‌توانند ابرقدرتی به نام جمهوری اسلامی ایران را به حاشیه برانند.
قبلی۳بعدی