Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نعمت ولايت فقيه و امنيت نیازمند شکرگزاری است
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 12, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۰۴
شناسه خبر: ۵۸۴۶۱۶
 
حجت الاسلام صابري اراكي:
نعمت ولايت فقيه و امنيت نیازمند شکرگزاری است
استاد حوزه علميه نعمت ولايت فقيه و امنيت را در جمهوري اسلامي ايران بزرگترين نعمت دانست و گفت: به خاطر داشتن نعمت ولايت فقيه و امنیت بايد سر به سجده شكر گذاشته و خداوند را شكرگزار باشيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمد حسين صابري اراكي ظهر امروز در مراسم عزاداري شهادت امام رضا(ع) در مسجد صادقيه كاشان گفت: امروز پياده روي ده ها هزاري عاشقان اهل بيت(ع) و امام رضا(ع) با عشق به علي امام رئوف خود با پاي پياده به طرف حرم رضوي در حركت هستند.

حجت الاسلام صابري اراكي نزديك شدن به امام را تنها صرف به حضور در حرم و رسيدن به ضريح امام ندانست و افزود: عاشقان اهل بيت(ع) و امام رضا(ع)  از هركجاي كره زمين به امام خود سلام بدهند جواب سلام خود را دريافت خواهند كرد.

وي با اشاره به اينكه شيعه كينه و قهر و كدورت ندارد و هر آنچه دارد عفو و گذشت است، افزود: عفو و گذشت و صبر و احسان و شكرگزاري از مهمترين مؤلفه هاي سبك زندگي رضوي است.

به گفته وي، احسان كردن، شكرگزار بودن، صبر، عفو و توبه كردن از نشانه هاي بارز بندگان مومن و خوب خدا و شيعيان است.   

استاد حوزه علميه در ادامه به سيره و روش زندگي علي ابن موسي الرضا(ع) اشاره كرد و گفت: امام رضا(ع) مي فرمايد بهترين و شايسته ترين بندگان خدا شيعياني هستند كه احسان و انفاق مي كنند و خمس و زكات مي دهند و خوراك خود را طيب و طاهر كرده و مردم دار و مردم دوست هستند و نماز اول وقت مي خوانند.

حجت الاسلام صابري اراكي ابراز کرد: هر عملي كه براي مومن شادي بخش و نشاط آور باشد آن عمل احسان است، از اين رو در بحران هاي اقتصادي امروز كمك به فقرا و نيازمندان و افراد بي بضاعت، تهيه جهيزيه براي نو عروسان بي بضاعت و كمك به ازدواج جوانان بزرگترين احسان و سبب خشنودي انسان مومن و خدا است.

وي احسان به ديگران را براي مومن نشاط آور خواند و افزود: احسان به افراد نيازمند و فقرا ذخيره اي براي آخرت مومنين است كه هيچ كس توان برداشت از اين ذخيره و پس انداز را براي خود و ديگران ندارد.

استاد حوزه علميه همچنين هر نوع احسان به نيازمندان را مستلزم شكر به درگاه خداوند از سوي احسان كننده دانست و گفت: شيعه بايد شكر گزار و احسان كننده باشد.

حجت الاسلام صابري اراكي همچنين نعمت بزرگ ولايت فقيه را مستلزم شكرگزاري دانست و اظهار داشت: امروز كه ايران اسلامي از سوي دشمنان اسلام و نظام به شدت مورد تهديد و تحريم قرارگرفته است رهبر معظم انقلاب با شجاعت خطاب به آمريكا مي گويد، جنگ نخواهد شد و مذاكره نخواهيم كرد.

استاد حوزه علميه يادآور شد: در حاليكه تصاوير سيد حسن نصرالله در لبنان از سوي مسلمانان و مسيحي ها و ارمني ها نصب مي شود و احترام مي گيرند، اما سيد حسن نصرالله خودش را سرباز رهبر معظم انقلاب مي داند.

وي نعمت ولايت فقيه و امنيت در جمهوري اسلامي ايران را بزرگترين نعمت دانست و گفت: در حاليكه منطقه و كشورهاي اطراف ايران درآتش و خون و ناامني قرار دارد اما كشور ايران به بركت نعمت ولايت فقيه در امنيت كامل به سر مي برد و بايد شكرگزار داشتن نعمت ولايت و امنيت در ايران بود.

به گفته وي بايد به خاطر داشتن نعمت ولايت فقيه كه همه كشورهاي مسلمان از آن محروم هستند سر به سجده شكر گذاشته و خداوند را به خاطر داشتن نعمت بزرگ ولايت فقيه شكرگزار باشيم.

حجت الاسلام صابري اراكي گفت: اگر امروز با وجود بحران هاي اقتصادي موجود، دانش آموزان و دانشجويان در امنيت كامل در مدارس و دانشگاه حاضر مي شوند و زندگي در ايران اسلامي روال عادي خودش را دارد به بركت ولايت فقيه و امنيت در ايران است.

وي يادآور شد: اگر امروز آيت الله نمازي سرباز امام زمان و سرباز نظام از كرسي تدريس در قم فاصله گرفته و از دادن رساله و مسائل ترقي و تعالي در جايگاه اجتهاد و مرجعيت چشم پوشي كرده و به عنوان سفير ولايت به كاشان آمده است، مردم كاشان بايد به خاطر داشتن نعمت نماينده ولي فقيه در كاشان شكرگزار باشند.

استاد حوزه علميه گفت: هيچكدام از علما و مجتهدين نيازي به تعريف كردن از سوي من طلبه ندارند اما آتش به اختيار بودن من حكم مي كند كه از مردم ايران و مردم كاشان بخواهيم به خاطر داشتن نعمت بزرگ ولايت فقيه و نعمت نماينده ولي فقيه در شهر خود و برخورداري از مسؤولان مومن و متعهد و مديران جهادي و ميداني شكرگزار باشند./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۳:۱۲
آیت الله مهدوی:
امید داشتن به خدا سبب ایجاد گشایش در بن بست ها می شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به داستان فرزنددار شدن حضرت زکریا(ع) در کهولت سن، گفت: امید حضرت زکریا(ع) به خداوند و ناامیدی و یأس ایشان نسبت به مخلوقات سبب گشایش در مسأله فرزند دار...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۰۲
مهرعلیزاده مطرح کرد؛
نوسانات ارزی و مشکل سوخت رسانی عامل اجرایی نشدن پروازهای خارجی اصفهان
استاندار اصفهان با تأکید بر مزایای طرح هفتگانه احیای زاینده رود و لزوم توجه استاندار بعدی اصفهان به این طرح برای احیای زاینده رود و حل مشکلات آبی اصفهان، گفت: برخی با اقدامات شعاری نظیر زاینده رود به...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۱۶
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح:
تمام پايگاه هاي دشمن در تيررس موشك هاي ايران است
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح، گفت: امروز تمام پايگاه هاي دشمن در منطقه در تيررس موشك هاي نقطه زن جمهوري اسلامي ايران قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۲۰
دبير جامعه روحانيت كاشان:
قرآن دعوت به تعقل و علم می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه اسلام با پيشرفت مسلمانان مخالف نيست، گفت: همه آيات قرآن دعوت به تعقل و علم است اما در اين راه كوتاهي كرده ايم.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۴۱
حجت الاسلام قیصری خبر داد؛
برگزاری کارگاه علمی و مهارتی تأمین محتوا ویژه مبلغان خواهر
رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر ضرورت افزایش توانمندی تبلیغی مبلغان خواهر، گفت: کارگاه علمی، آموزشی و مهارتی تأمین محتوای تبلیغی مبلغان خواهر طرح اعزام مستمر هفتگی ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۳۰
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
رسانه باید جلوتر از جامعه حرکت کند| رسانه‌های استانی دچار خطای عمیقی شده‌اند
حجت الاسلام قطبی با اشاره به ضرورت ایفای نقش هدایت گری و راهبری رسانه‌ها در جامعه، ویژگی‌های استان اصفهان و وظیفه مهم شبکه اصفهان را متذکر شد و گفت: انتظار می رود در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۵۵
امام جمعه موقت كاشان:
اسلام ناب حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است
امام جمعه موقت كاشان گفت: به اعتقاد امام خميني(ره) در اسلام ناب محمدي بر خلاف اسلام آمريکايي حکومت حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۶
آيت الله مظاهری:
محبت مردم به نظام مانند اوایل انقلاب است/ دوباره رفراندوم شود مردم باز هم «آری» می‌گویند
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: محبت مردم به نظام همانند اوایل انقلاب است و اگر دوباره رفراندومی برگزار شود، مردم همان رأیی را به این نظام می‌دهند که اول داده بودند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام اسلامي تبار مطرح کرد؛
توصیه قرآن به مردم برای کسب علم و بصیرت
امام جمعه موقت كاشان گفت: خداوند در قرآن مردم را به علم و بصيرت و آگاهي دعوت كرده است و كساني را كه از علم و بصيرت و آگاهي محروم هستند آنها را كوردل معرفي كرده است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۰:۴۳
رییس سازمان دارالقرآن کریم کشور:
تلاش سازمان های قرآنی باید در راستای انطباق فکر و عمل مردم با قرآن باشد
قره شیخ لو گفت: سازمان های قرآنی باید در راستای انطباق فکر و عمل مردم با قرآن تلاش کنند؛ سازمان های قرآنی زیادی در کشور وجود دارد ولی آموزه های قرآنی در رفتار و افکار مردم بسیار کمرنگ است.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۱۶
امام جمعه موقت كاشان:
آمريكا در حال افول و زوال است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه دشمني آمريكا را نبايد فراموش كرد و در مقابل آمريكا بايد مقاومت كرد، گفت: عاقبت مقاومت در برابر دشمن، پيروزي با جبهه حق است چرا كه آمريكا در حال افول و زوال است.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۰۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
تصویب تحریم های ظالمانه اثری بر اقتدار نظام اسلامی ندارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: استکبار جهانی با وارد کردن فشارها نمی تواند مردم انقلابی را از پای درآورد و به طور قطع با تصویب تحریم های ظالمانه سبب قدرتمندتر و مقتدرتر شدن مردم و نظام اسلامی می شوند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۳۵
نماینده مردم اردستان در مجلس:
ضایع کنندگان بیت المال باید به سزای خود برسند
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضایع کردن بیت المال توسط عده ای باید افراد خاطی به سزای اعمال خود برسند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۰۴
حجت الاسلام صابري اراكي:
نعمت ولايت فقيه و امنيت نیازمند شکرگزاری است
استاد حوزه علميه نعمت ولايت فقيه و امنيت را در جمهوري اسلامي ايران بزرگترين نعمت دانست و گفت: به خاطر داشتن نعمت ولايت فقيه و امنیت بايد سر به سجده شكر گذاشته و خداوند را شكرگزار باشيم.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۷:۰۰
استاد حوزه علميه:
ملامحسن فيض كاشاني بايد در سطح جهاني معرفي شود
حجت الاسلام حيدري كاشاني با اشاره به اينكه ملامحسن فيض كاشاني بايد در سطح جهاني و بين المللي معرفي شود، گفت: معرفي اين دانشمند بزرگ اسلام رسالت سنگين و بزرگي است كه بر دوش همه مردم علوي كاشان است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۳:۴۹
آیت الله عبداللهی تأکید کرد؛
ولایت، محور انسجام و اتحاد ملت/ مردم در هر شرایطی پای انقلاب ایستاده اند
نماینده مجلس خبرگان گفت: دشمنان چهل سال مشغول توطئه علیه انقلاب اسلامی و مردم ما هستند، اما مردم هرگز حاضر به تسلیم نشدند و نشان داده‌اند که این چهل سال توطئه آمریکا بی اثر بوده است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۳:۳۵
امام جمعه موقت اصفهان:
اختلاف در دین هیچ مصلحتی ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که اختلاف در دین هیچ گونه مصلحتی ندارد، گفت: همه انسان ها موظف هستند دین حقیقی کامل را شناسایی کنند و تسلیم یک دین باشند.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۳:۲۶
حجت الاسلام حيدري كاشاني:
ذكر صلوات نجات بخش امت اسلامي است
استاد حوزه علميه ذكر صلوات را منجي و نجات بخش امت اسلام دانست و گفت: ذكر يك صلوات از روي عشق و محبت و خالصانه مي تواند ريشه تمام گناهان را خشك كند.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۳:۱۹
آیت الله مهدوی:
برخورداری از اخلاق نیکو انسان را محبوب دل ها می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سیره پیامبر(ص) در جذب انسان ها به سوی اسلام، گفت: توصیف خداوند عظیم از عظمت یک چیز غیر از توصیف انسان های عادی به عظمت همان چیز است؛ انسانی که اخلا...
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۳:۰۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
پيامبر اكرم چراغ روشنگر است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: پيامبر اكرم(ص) يك چراغ روشنگر است كه حق را از باطل جدا مي كند و راه را از بيراهه به ما انسان ها نشان مي دهد.