Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - آرایش کشور متناسب با جنگ روانی و اقتصادی دشمن باشد/ راه امید دادن به مردم، سخنرانی نیست
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۲۲:۵۸
شناسه خبر: ۵۸۴۱۴۱
 
تولیت آستان قدس رضوی:
آرایش کشور متناسب با جنگ روانی و اقتصادی دشمن باشد/ راه امید دادن به مردم، سخنرانی نیست
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان این که امید واقعی دادن به مردم با سخنرانی نیست بلکه با اقدام و عمل است، گفت: باید نوع آرایش کشور متناسب با جنگ‌های روانی و اقتصادی دشمنان باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری امشب در شورای راهبری اقتصادمقاومتی خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز عرصه مسائل اقتصادی، عرصه‌ای است که باید در آن حرکت جهادی صورت بگیرد چرا که با فعالیت زودگذر روزمره گره‌ای باز نمی‌شود.

وی گفت: ایران اسلامی دشمنی پیش رو دارد که درصدد است کشور را در مسائل اقتصادی هم متوقف و هم عمل و هم اقدام کند و هم بدون اینکه موضوعات با بخش‌نامه و دستورالعمل باشد، تک تک افراد آن‌ها وارد عمل می‌شوند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آمریکا با تهدیدات خود سایر کشورها را از هرگونه داشتن ارتباط با ایران بازمی‌دارند، افزود: کار آن‌ها، دیپلماسی نیست بلکه یک حرکت اقدامی است که امروز آثار آن را در بخش‌های مختلف اقتصادی شاهد هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: آنچه که باید در جامعه به آن توجه شود نوع آرایش است و باید نوع آرایش کشور متناسب با جنگ‌های روانی و اقتصادی دشمنان باشد و اگر آرایش کشور متناسب با جنگ اقتصادی نباشد شاید به توفیقاتی دست پیدا نکنیم.

وی ادامه داد: از ناحیه مقام معظم رهبری به دستگاه‌های اجرایی اتمام حجت شد و این اتمام حجت نه در سخن بلکه در عمل بود و آنچه که کار جهادی و جمعی بود ایشان انجام دادند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف جامعه باید حس ایستادگی، مقاومت، ابتکار، خلاقیت و نوآوری داشته باشند و باید تمام ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه، ظرفیت‌های همکاری و همدلی، ظرفیت‌های علم و اقتصاد و سیاست استفاده شود و با پیوند این ظرفیت‌ها به هم بسیاری از راه‌ها باز می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اظهار کرد: اگر یک شرکت و کارگاهی به بخش خصوصی واگذار شود باید بدانیم این تازه ابتدای کار است و خود توانمندسازی و حمایت از این بخش که متولی و متصدی شده مهم است و اگر این بخش را رها کنیم به طور قطع کارگاه نیز تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه بحث حمایت از بخش خصوصی مهم است، گفت: هر جا از کشور که به مردم نقشی دادیم در آن حوزه به موفقیت رسیدیم؛ باید به مردم اعتماد کنیم و به آن‌ها نقش بدهیم.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در عرصه‌های اقتصادی باید نقش مردم را باور کنیم تا مردم کارها را پیش ببرند و اگر دولت نیز نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد به طور قطع گره‌ها باز می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه به طور قطع جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان موفق می‌شود، بیان کرد: امید واقعی دادن به مردم با سخنرانی نیست بلکه با اقدام و عمل است و مردم باید ببینند که میدان‌داران و جهادگران عرصه اقتصادمقاومتی خود پیشتازانی هستند که گره‌ها را باز می‌کنند.

وی عنوان کرد: سند آمایش که دانشگاه بیرجند انجام داده معلوم است علم می‌خواهد همراه با روستا و بازار حرکت کند و باید پیوند میان علم با بازار و روستا وجود داشته باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: در ابتدای ورود بنده به مشهد در سال 95 این احساس را کردیم که باید مشکل زائران کم درآمد حل شود از این رو زمینی از طرف آستان قدس برای ساخت مهمانسرا در نظر گرفته شد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: مسکن یک صنعت پیشتاز است یعنی مسکن، اقتصاد را جلو می‌برد و شاید در برخی از کارهایی که از سوی آستان قدس رضوی آغاز شده تاکنون صدها کارگاه فعال و برای صدها نفر اشتغالزایی شده است.

وی گفت: هیچ چاره‌ای در کشور نداریم جز اینکه افزایش نقدینگی را به سمت تولید ببریم تا رونق صورت بگیرد و مشکلات مردم کاهش پیدا کند.

تولیت آستان قدس رضوی اذعان داشت: در بسیاری از جریانات مختلف برخی می‌‌گفتند فلان کار انجام نمی‌شود اما وقتی فرزندان جهادی این کشور وارد عرصه شدند، فهمیدند که این کار انجام می‌شود و جوانان نتوانستن را تبدیل به توانستن کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: برای انجام کارها سه اصل جزمیت علمی، عزم عملی و عزم دوراندیشی لازم است و این سه اصل، اصول اساسی هستند که می‌تواند کارها را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان جواب می‌دهد، گفت: تمام نسل‌ها باید بدانند که وعده الهی برای ایستادگی در مقابل دشمنان تحقق پیدا می‌کند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمنان جنگ سخت علیه کشور انجام دادند که موفق نشدند و در جنگ نرم نیز با امپراتوری رسانه‌ سال‌ها کار کردند ولی به نتیجه‌ای نرسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه جنگ سخت بسیار پرهزینه و نفرت انگیز است و جنگ نرم نیز هزینه‌بر و هم دیربازده است، ادامه داد: انسجام ملی و وحدت و یکپارچگی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی سه ماموریت اصلی کار فرهنگی، رسیدگی به محرومان و نیازمندان و توجه به موضوع زیارت را بر عهده دارد، افزود: آستان قدس رضوی پروژه‌هایی در خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی دنبال می‌کند و این آمادگی را داریم که تمام ظرفیت‌ها به کار گرفته شود.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: از سال 95 تاکنون بیش از 800 هزار نفر زیارت اولی از سراسر کشور به مشهد مقدس مشرف شدند./9314/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۱۷
امام جمعه موقت بیرجند:
اعدام مفسدان اقتصادی نشان از قاطعیت و قدرت قوه قضائیه دارد
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اعدام مفسدان اقتصادی نشان از قاطعیت و قدرت قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده مفسدان دارد، گفت: قوه قضاییه یکی از قوای ولایتمدار است که امیدواریم این مسیر را همچنان ادا...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۰۸
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروهای مسلح باید اجراکننده عدالت باشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح باید اجراکننده عدالت باشند و اگر اجرای عدالت به خوبی نمایان نشود شاید اثر سوء داشته باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۵۴
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور خبر داد؛
برگزاری ۶۵۰ همایش پیشگیری از وقوع جرم
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه جرایم در خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان‌ها کمتر است، گفت: یکی از اقدامات مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح برای کاهش و کنترل جرایم و آسیب‌های اجتماعی، ب...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۴۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تفکر لیبرال غربی برای حیات هیچ ارزشی قائل نیست
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز دنیای وحشی در قالب تفکر فاسد لیبرال غربی برای حیات هیچ ارزشی قائل نیست و تلاش آن‌ها این است که شهرها و کشورها را ویران و مردم را قتل عام کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۰۴
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور:
کاهش بسیاری از جرایم در کشور بستگی به مدیریت درست دارد
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه کاهش بسیاری از جرایم بستگی به مدیریت درست دارد، گفت: کارهای کوچک را باید مهم بدانیم و نباید کارهای بزرگ مانع دیده شدن کارهای کوچک شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۰۱
نماینده مجلس:
استانداران باید به دور از بازی‌های سیاسی فعالیت کنند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب استاندار خراسان جنوبی گفت: استانداری که انتخاب می‌شود باید به دور از بازی‌های سیاسی فعالیت کند چرا که وقت برای سیاست بازی وجو...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۴
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
برنامه های هفته بسیج نیمبلوک، ورود ۳۰۰ زائر پاکستانی به خضری دشت بیاض و ۲۰۰ میلیون تومان کمک به کتابخانه های قاینات عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۵
حجت الاسلام اکبرپور تاکید کرد؛
لزوم نقش آفرینی روحانیان برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت
معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: افزون بر روحانیان همه وظیفه دارند برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نقش‌آفرینی کنند و تمام مجاهدان و ایثارگران و کسانی که در آ...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مقام امامت و رهبری مکمل تمام نعمت‌ها است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وجود مکمل تمام نعمت‌ها، مقام امامت و رهبری است، گفت: ما از وجود رهبری معصوم و انسان کامل محروم هستیم و دست ما از حکومت عدل خالی است و فرصت‌های ارزشمند عم...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۲۱
نماینده مجلس:
فرهنگ در کشور همیشه در ردیف آخر قرار دارد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ در کشور ایران همیشه در ردیف آخر قرار دارد و هنگامی که مورد تحریم قرار می‌گیریم نیز دولت‌ها از بودجه فرهنگ می‌زنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
تلاش برای معرفی بیرجند به عنوان پایتخت کتاب| تکمیل سالن علامه فرزان تا پایان سال ۹۸
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: به دنبال این هستیم که شهرستان بیرجند به عنوان پایتخت کتاب تا سال ۹۹ معرفی شود که امیدواریم نمایندگان استان نیز از این موضوع حمایت کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۹
نماینده مجلس:
دولت در مواقع کسری بودجه از بودجه فرهنگ کم می کند
حجت الاسلام عبادی گفت: فرهنگ در هر دولتی همواره به عنوان یک اولویت دست چندم نگاه می شود و در هر زمان که دولت با کسری بودجه مواجه شود از بودجه فرهنگ کم می کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۲۹
امام جمعه موقت بیرجند:
ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۰
استاد حوزه علمیه مشهد:
روحانیان باید نظام اجتماعی و آموزشی دینی را ترسیم کنند
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روحانیان و طلاب در جامعه باید نظام اجتماعی دینی، نظام آموزشی دینی و نظام بانکداری اسلامی دینی را ترسیم کنند تا لیبرالیسم در جامعه جایگزین نشود و ضربه به کشور وارد نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۱۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس:
دولت توجه بیشتری به آموزش و پرورش داشته باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای هزینه کردن وجود ندارد، گفت: کمبود فضای آموزشی در استان نیازمند کمک خیران است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی یک جهاد مکتبی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سفر به اربعین حسینی و خدمت به زائران نه تنها یک خدمت‌رسانی به مردم و یک زیارت بوده بلکه در کنار آن نیز این سفر یک جهاد مکتبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۲۵
نماینده مجلس خبر داد؛
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و امسال نیز اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور اختصاص داده شده اس...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۱۷
نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی:
قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده است
نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع اعتبارات منطقی نیست، گفت: اخیرا نیز قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده و نگاه مجلس نسبت به روستاییان بسیار مثبت بود...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۵۰
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف خبر داد؛
اهدای ۴۰ هزار لوازم التحریر از محل موقوفات به نیازمندان
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در نیمه دوم شهریورماه سال جاری بیش از ۴۰ هزار کیف به همراه لوازم التحریر در سراسر کشور به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۴۶
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قانون نیست
حجت الاسلام عبادی گفت: در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به استان و دیداری که با وی داشتم مشکلات منابع طبیعی و کشاورزی بیان شد که در این دیدار گفته شد ۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قان...