Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - در تصویب قوانین عاقبت کار سنجیده شود
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: ۵۸۲۶۱۶
 
حجت الاسلام والمسلمین عابدی تأکید کرد؛
در تصویب قوانین عاقبت کار سنجیده شود
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم گفت: بعضی‌ها این را در نظر نمی‌گیرند قانونی که تصویب می‌شود عاقبتش چه می‌شود؛ ما در فقه فراوان داریم که باید عاقبت کار را در نظر بگیرید.

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی در درس خارج فقه و اصول که در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، در سخنانی به تصویب قانون همجنس بازی در هند، شبهه ازدواج خواهر و برادر در ایران و قانون fatf  پرداخت.

تصویب قانون همجنس بازی در هندوستان

هندوستان کشور مهمی است و  بیشترین مسلمانان  دنیا در این کشور هستند و شاید شیعیان هند از ایران هم بیشتر باشد. در هندوستان  200 سال شیعیان و 700 سال مسلمان‌ها حکومت کردند. تمدنی کهن و پر سابقه‌ دارد و از طرفی پر جمعیت‌ترین کشور دنیا است. از نظر صنعت تقریبا ابررایانه اولین بار در هندوستان ساخته شد.

اگرچه اکثر هندی‌ها هندو هستند؛ ولی مردمی بسیار پایبند به مسائل اخلاقی هستند. شاید تا حدود بیست سال پیش اگر در خیابان مردی سهوا  بدنش به یک خانم می‌خورد، با او برخورد می شد. وقتی زنشان در یک مغازه می خواست برود چند کارگر دالانی درست می‌کردند که این زن از ماشین تا مغازه رد شود و نامحرمی او را نگاه نکند.

متأسفانه آمریکایی ها و صهیونیست ها در هندوستان خیلی حضور دارند و اخیرا دولت هند قانون همجنس بازی را آزاد اعلام کرده است یا تصویب کرده که زنای محصنه جایز است؛ البته با این شرط که اگر زن شوهردار خودش این گناه را انجام بدهد و با رضایت باشد اشکالی ندارد و قانون هم نمی‌تواند جلویش را بگیرد.

با اینکه  هندوستان قانونش این بود که هر دین و هر مذهبی طبق قانون خودشان عمل کنند؛ ولی این قانون را طوری تصویب کردند که برای همه ادیان است. همچنین خلاف عفتی است که در هندی ها بود. ما که زورمان به دولت هند نمی رسد، ولی خوب است که مثلا طلبه‌های هندی یا اردو زبان‌ها یا حتی فارس‌ها اعتراضی کنند که کار زشتی است؛ یعنی اگر این موضع گیری حوزه  هیچ اثری هم نداشته باشد الا اینکه  دنیا بفهمد که ما با این مسائل مخالفیم خیلی خوب است و این کار  هم مخالف فطرت و  هم مخالف تمام ادیان است.

مغالطه ازدواج خواهر و برادر در ایران

در هند معروف است که ایرانی‌ها مجوسی هستند و با خواهر و برادر خود ازدواج می‌کنند؛ متأسفانه در کتاب‌های فقه و اصول ما هم فراوان این نکته ذکر شده است؛ در حالی که در ایران هیچکس با خواهر خودش ازدواج نمی‌کند؛ این یک مغالطه است. در هندوستان دختر عمو و پسر عمو را خواهر و برادر می‌دانند و وقتی می‌شنوند در ایران دختر عمو و پسر عمو ازدواج می‌کنند، می‌گویند که در ایران خواهر و برادر با هم ازدواج می کنند. در زرتشت هم همین است؛ ازدواج دختر عمو و پسر عمو است و می‌گویند ازدواج خواهر و برادر است.

نکته‌ای درباره قانون مبارزه با پولشویی

بعضی‌ها این را در نظر نمی‌گیرند قانونی که تصویب می‌شود عاقبتش چه می‌شود؛ ما در فقه فراوان داریم که باید عاقبت کار  را در نظر بگیرید.

تصویب قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین منابع مالی تروریسم ظاهرش قشنگ است؛ نتیجه‌اش این می‌شود که  ایران به حزب الله نباید کمک کند. حالا این ساده است.

این طور قوانین عواقبی دارد؛ فردا می‌گویند حساب مالی مراجع تقلید را باید ببندید؛ چون این‌ها پولشویی است؛ می‌گویند این آقا این پول‌ها را از کجا آورده؟ خوب بگویید مردم وجوهات دادند که خرج حوزه می‌کند. می‌گویند ما اول باید بدانیم که این آقا چه قدر کار می‌کند و چقدر پول در می‌آورد و اضافه هم هرچه گیرش می آید پولشویی است و باید حسابش را ببندی و دولت هم اموال را مصادره کند.

این عالم بزرگوار شیخ عیسی قاسم در بحرین که یک جرم نادرستی برای او درست کردند همین وجوهات است که نتیجه این می شود که حساب شیخ عیسی قاسم را می‌بندد و محاکمه‌اش می‌کنند. فردا در ایران هم همین‌طور می‌شود. این قوانین چنین عاقبت‌هایی دارد و بعضی مواقع این قانونگذارهای ما  عاقبت کار را نمی‌سنجند./999/پ۲۰۱/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۲۲:۱۰
خطای روشی در برخورد با بی‌حجابی؛
یادداشت | بیایید دندان‌های اسب را بشماریم
امروزه در عرصه فرهنگ، پاسخ به این پرسش که چرا بحث عفاف و حجاب در جامعة ما که یک جامعة به دینی است، سامان مطلوب نمی‌یابد؟ حیاتی به نظر می رسد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۰۸:۲۳
پرونده بلوغ (۶)
گزارشی از یک کتاب | "۲۰۳۰" رویکرد غرب‌گرایان علیه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
جریان توسعه‌گرای داخلی معتقد است که اگر ایران می خواهد در بیست سال آینده به قدرت اول اقتصادی در منطقه جنوب غربی آسیا تبدیل شود به ناچار باید با نظام بین‌المللی تعامل مصالحه‌جویانه داشته باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۰۷:۳۰
حجت الاسلام والمسلمین غلامی:
نیازمند گفتمان‌سازی در عرصه خانواده ایرانی اسلامی هستیم
رئیس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی انسانی صدرا با بیان اینکه خانواده در کشور ما یک نهاد آسیب‌دیده است، گفت: کمرنگ شدن سنت‌های گذشته، رواج سبک زندگی غربی، ضعف سیستم خودکنترلی از عوامل اصلی آسیب بر پیکره ...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۶:۱۰
یادداشت؛
نبود"گفت‌وگو" تهدیدی علیه نهاد خانواده
یکی از مشکلات خانواده‌های امروزی کم‌رنگ شدن فرهنگ گفت‌وگو است، به‌گونه‌ای که به شهادت آمار بیشتر زن و شوهرهای ایرانی روزانه حتی نیم ساعت هم باهم صحبت نمی‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۵:۵۸
"رؤیای شیطان" منتشر شد
کتاب رؤیای شیطان اثر حجت الاسلام قهرمانی از سوی انتشارات لوح سبز منتشر شد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۴۱
کوتاه با نخبگان؛
سیره معصومین از زبان استاد خسروپناه
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه گفت: یکی از دلایلی که فرقه‌های شیعه مثل واقفیه به وجود آمد به خاطر جهالت بود که گرفتار تفرقه می‌شدند؛ چون نمی‌گذاشتند امامت مطرح شود؛ اگرچه چه بخشی عامدانه قصد تفرقه داش...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۰۴
ارسال آثار سوگواره عاشورایی تا ۴ آذرماه تمدید شد
دبیر هفتمین دوره از سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیئت از تمدید این سوگواره تا ۴ آذر ماه خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۰۰
کتاب‌های دومنظوره بخوانیم؛
یادداشت | ۱۷ مزیت کتابخوانی
مردم با روی آوردن به مطالب گزیده اینستگرام، خود را از مطالعه کتاب بی نیاز دانستند. باید هوشیارتر از آن باشند که مبادا فقط به مطالب اینستاگرام و ... روی بیاورند و تمامی اطلاعاتشان از این اپلیکیشن ها در...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۰۶
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد؛
نگاه قرآن به مهمترین مسأله در دشمن شناسی
حجت الاسلام والمسلمین غفاری فر در تبیین ابعاد دشمن شناسی گفت: همانطور که اسلام توانست با محبت خود ایران را جذب کند، یهود نیز در ۱۴۰۰ سال گذشته بیکار نبوده است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۱۹
سخنران برجسته دینی تبیین کرد؛
نشانه افراد شخصیت مدار چیست
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در سخنانی بیان کرد: آدم‌های با شخصیت اگر جایی دیدند که لغو است؛ مثلا موسیقی حرام و جلسه غیبت است، «مرّوا کراماً»، با کرامت و شخصیت از کنارش عبور می کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۰۵
گفت‌وگوی اختصاصی با کارشناس عرفان های نوظهور؛
بزنگاه شیطان | آنچه باید درباره "استاد سلوک" بدانیم
حجت الاسلام والمسلمین مظاهری سیف بر این باور است که تسلیم شدن به استاد ساده نیست، ما تسلیم خدا هم به راحتی نمی شویم، چه رسد به استاد. اگر استاد بخواهد ما را به طاعت خدا فرابخواند، نفس در برابر ما ایست...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۱۳
سعید عاکف بررسی کرد؛
خاطرات دفاع مقدس؛ گنجنامه معنویت و ارزش
در دهه‌های اخیر تلاش دشمن این بوده که تا می‌تواند دو عنصر «معنویت» و «ارزش» را از بین ببرد. این نه‌تنها شامل جنگ و فضای انقلاب ما، بلکه از قبل آن بوده است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۰۵
"گعده علما" در برنامه خندوانه؛
امیرخانی: از کودکی عاشق یک روحانی برجسته شدم
رمان نویس نام آشنای ایرانی در خاطراتی از علامه جعفری گفت: فکر می‌کردیم حوصله ما سر می‌رود، ولی بیان ایشان این‌قدر جذاب بود، همه نشستیم و محو علامه جعفری شدیم که برای یک مشت بچه راهنمایی وقت گذاشتند؛ ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۴:۳۳
معرفی کوتاه سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت + متن کامل
سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر طبق روش‌های علمی و با استفاده از دستاوردهای بشری و مطالعه آینده پژوهانه تحولات جهانی طراحی شده و شامل مبانی، آرمان‌ها، رسالت، افق و تدابیر است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۴:۲۶
پرونده بلوغ(۲)
نباید از تربیت صحیح جنسی نوجوانان غافل شد
مدیر مدرسه علمیه رشد با تأکید بر ضرورت تربیت صحیح نوجوانان گفت: باید به نوجوان در زمینه‌های مختلف آگاهی داد و البته برای آن قالب روشنی داشت تا زمینه‌های اخلاقی و تربیتی تبیین شود.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۲:۵۴
یادداشت | ملاک صدق و کذب در فضای مجازی
قانون مبارزه با جرایم رایانه ای، تبادل اطلاعات را در فضای مجازی آزاد دانسته اما به یک سری شرط هایی مقید کرده است. یکی از آن شرط ها نقل نکردن اخبار دروغ و تهمت به دیگران است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۵۰
گزارش | روایت مبلغ دینی از اربعین امسال
یکی از بچه ها که سید هم بود، کنار راننده نشسته بود. عمامه اش را درآورد، راننده وقتی این حرکت را دید عکس العمل جالبی انجام داد و گفت: وقتی در تلویزیون روحانی سیدی را نشان بدهند ما حتی پایمان را هم جلوی...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۵
تربیت در سایه(۲)
۷ اصل روان‌شناسی در "تربیت" + شواهد قرآنی
یادگیری اکتشافی یکی از بهترین شیوه‌های جهت تربیت غیر مستقیم است. در یادگیری اکتشافی، متربی خودش مطلب را کشف می‌کند و خودش آن را فهم می‌کند، از این رو بهتردر جان او می‌نشیند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۲:۴۶
یادداشت؛
اندیشه آخرالزمان از ایدئولوژی تا عمل
نگاه مخلوط شده مسیحیت با یهودیت بینش نسبت به آخرالزمان را برای مسیحیان صهیونیست به صورت کاملا متفاوت با اصل خود به وجود آورد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۲:۳۸
درباره کوروش هخامنشی؛
تاریخ نگاری قبل از قاجار چگونه حذف شد
اصولا در منابع قدیمی ما هیچ اشاره‌ای به کوروش نشده است. در شاهنامه اصلا اسم کوروش نیامده است. در «العبر» ابن خلدون هم اثری نیست.