Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - جایگاه هیات نظارت مجمع تشخیص درقانون اساسی
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۵:۲۰
شناسه خبر: ۵۸۲۶۰۹
 
مصباحی مقدم مطرح کرد؛
جایگاه هیات نظارت مجمع تشخیص درقانون اساسی
عضو هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به تشریح مبانی حقوقی و قانونی این هیأت عالی پرداخت، گفت: وابستگی سیاسی مبنای تصمیمات هیأت عالی نظارت نیست.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیرامون جایگاه حقوقی این هیئت اظهار داشت: بر اساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلان نظام توسط رهبر معظم انقلاب و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام به سه قوه ابلاغ می شود. بنا بر بند دوم این اصل، رهبر انقلاب حق دارند بر اجرای این سیاست‌ها نظارت کنند و در همین بند تصریح شده که ایشان می‌تواند این نظارت را به شخص دیگری واگذار کند.

وی افزود: در ادوار گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام، مقام معظم رهبری این وظیفه را به عهده خود مجمع گذاشته بودند و بر اساس آن آیین‌نامه‌ای تحت عنوان «آیین نامه نظارت» مصوب شد که به تصویب مقام معظم رهبری نیز رسیده و از این جهت قانونی و الزام آور است. بند ۷ آیین‌نامه نظارت می‌گوید، رئیس مجلس شورای اسلامی همزمان با ارائه طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌های مجلس، باید یک نسخه از آن را برای مجمع ارسال کند تا مجمع بر اساس سیاست‌های ابلاغی، مغایرت و یا عدم مغایرت آن را بررسی کند.

آنچه مجلس مصوب می کند باید مطابق با سیاست‌های کلی نظام باشد

مصباحی مقدم با بیان اینکه هم مغایرت و هم عدم انطباق با سیاست‌های کلی نظام مورد قبول نیست، ادامه داد: این به معنای آن است که آنچه در مجلس تصویب می‌شود، باید مطابق با سیاست‌های کلی نظام، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری باشد. این موضوع هم برای سیاست‌های کلان و هم برنامه‌های ۵ ساله صدق می‌کند.

عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه نظارت مجمع بر انطباق مصوبات کمیسیون‌های مجلس با سیاست‌های کلی کاملا برای مجلس جا افتاده است، تصریح کرد: آنچه مجمع اعم از انطباق یا عدم انطباق به آن برسد، با حضور نماینده‌ای در کمیسیون مورد نظر به مجلس منتقل می کند تا زمانی که مصوبه کمیسیون در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود دیگر مغایرتی با سیاست های کلی نظام در آن وجود نداشته باشد.

وی گفت: اگر پس از آن نیز مغایرت وجود داشته باشد، مجمع موارد را به شورای نگهبان منتقل می‌کند و این شورا در کنار ایرادات خود به لوایح یا طرح‌ها، این موارد را نیز برای اصلاح به مجلس منتقل می کند.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسئله نظارت بدلیل تعداد جلسات مجمع که کمتر از جلسات مجلس شورای اسلامی است، نتوانست همزمان با آن پیش برود، با تدبیر مقام معظم رهبری هیئت عالی نظارت تشکیل شد. قبلا کمیسیون نظارت در دبیرخانه مجمع وجود داشت که پس از ابلاغ رهبر انقلاب به هیئت عالی نظارت، منتخب اعضای مجمع متشکل از رئیس، دبیر و ۱۵ نفر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شد.

هیئت عالی نظارت نماینده رهبر انقلاب در نظارت بر سیاست‌های کلی نظام است

عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این هیئت در مسئله نظارت بر اجرای سیاست‌ها جایگزین کامل مجمع تشخیص شده است، عنوان کرد: با این‌کار همزمان با رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در کمیسیون‌های مجلس، هیئت نظارت نقطه نظرات خود را به مجلس منتقل کند و در واقع این فایده را داشته که سرعت عمل بیشتر شده است.

وی اظهار داشت: جایگاه حقوقی هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع همان جایگاه نظارت رهبر معظم انقلاب بر اجرای سیاست‌های کلی نظام توسط مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه است و نظارت رهبری را بر اساس بند۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی نمایندگی می‌کند.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه توجه نمایندگان مجلس به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به برخی طرح‌ها و لوایح لازم است و حتما باید رعایت شود، تاکید کرد: این نکات اگر در بررسی طرح‌ها و لوایح رعایت نشود، بعنوان موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان به صحن مجمع تشخیص خواهد آمد.

دبیرخانه مستندات دستور مقام معظم رهبری درباره هیات عالی نظارت منتشر کند

عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نظرات این هیئت کاملا مبنای قانونی دارد، گفت: بعضی از اساتید دانشگاه که تاکنون حقوق اساسی تدریس کرده‌اند، چون چنین اطلاعاتی و دستورالعمل مقام معظم رهبری را در اختیار نداشتند، اظهار نظراتی کردند که حکایت از فقدان اطلاعات لازم می کند. امیدواریم دبیرخانه هم این مستندات را در خصوص دستور رهبر انقلاب منتشر کند که اساتید حقوق اساسی دانشگاه مطلع باشند.

وی افزود: هرگاه از سوی کمیسیون‌های مجلس دعوت شده‌ایم توضیحاتی را از نظر جایگاه حقوقی داده ایم تا کمیسیون را با خود همراه کنیم. افراد حاضر در هیات عالی نظارت، بر اساس رای اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شده اند و نگاه سیاسی در انتخاب آنها وجود نداشته است.

وابستگی سیاسی مبنای تصمیمات هیئت عالی نظارت نیست

مصباحی مقدم در تشریح نحوه انتخاب اعضای این هیئت، تصریح کرد: تلاش این بود افرادی انتخاب شوند که هم فرصت جلسات اضافه داشته باشند و هم کسانی باشند که غالبا در جلسات صحن مجمع با اظهار نظر و فعالیت بیشتر به ارائه نقد و پیشنهاد راهکار می پردازند.

عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تاکید کرد: طبعا هرکسی اگر وابسته به اردوگاه یکی از جریانات سیاسی کشور باشد دیدگاه‌های خود را دارد، اما چنین موضوعی مبنای انتخاب افراد و تصمیم گیری برای تشکیل هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نبوده است./۹۶۹//۱۰۲/خ

منبع: مهر

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۵۵
استاد حوزه علمیه:
امام شناسی یکی از تکالیف مهم اسلام است
استاد حوزه علمیه گفت: هرکس امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است. زیرا با این عمل طاغوتیان و غاصبان بر ولایت و جهان اسلام مسلط می‌شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۴:۱۵
یادداشت؛
یک صورت‌شویی محترمانه
مقصود آنکه در این منظومه سراسر برد، اصلا چه جایگاهی دارد فلان حرف ظریف بهمان وزیر یا بهمان رییس؟! گمانم آنچه نوشتم، آب زلالی بود برای آنکه حضرات، صابونش را خود بیابند، بلکه صورت‌شان را بشویند!
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۳:۱۵
یادداشت؛
استیصال صهیونیست ها
صهیونیست‌ها به مدد پیروزی‌های درخشان مقاومت، نه‌تنها دیگر قادر به پیشروی و تصرف سرزمینی نیستند، بلکه در مرزهای خود به دام افتاده و حتی نمی‌توانند از خود دفاع کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۲:۲۰
یادداشت؛
چرا عربستان روبه‌روی ترامپ ایستاد؟
یکی از بزنگاه‌های مهم و حیاتی برای کاهش چشمگیر اثرات و تبعات تحریم، عمیق‌تر شدن اختلافات ایالات‌متحده و عربستان است. اختلافی که جنس و نوعش با چالش‌های گذشته میان دو کشور متفاوت است، حتی متفاوت‌تر از م...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۲۰
سر مقاله؛
سرِ چشمه و فیل‌های اقتصاد
برخورد با مفسدان و سودجویان اقتصادی یک سمت ماجراست و سمت دیگر ماجرا اما اصلاح ساز‌و‌کار و ساختاری است که به‌طور طبیعی امکان و بستر سوءاستفاده‌های اینچنینی را پدید می‌آورد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۱۰
رییس بنیاد فرهنگی مهدی موعود:
مهدویت عامل وحدت مذاهب اسلامی است
رییس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: در روز نیمه‌ شعبان برنامه‌های وحدت در سراسر کشور از سوی برادران اهل سنت و شیعه برگزار می‌شود و باید برای ایجاد وحدت در نهم ربیع‌الاول هم برنامه‌ریزی کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۰:۲۰
یادداشت؛
اسرائیل، ضربه از بیرون فشار از درون
رژیم اسرائیل به «سریع‌ترین آتش‌بس تاریخ» تن داد. عملیات روز دوشنبه نظامیان این رژیم نه تنها ناتوانی اسرائیل از «به نتیجه رساندن» عملیات‌های نظامی علیه مقاومت را ثابت نمود بلکه نشان داد هم اینک سیستم س...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۳:۵۵
سرمقاله؛
تأملی بر یك مصاحبه
کسی که از رقم درست بودجه وزارتخانه خود که در رسانه‌ها اعلام شده خبر ندارد، معلوم نیست چه طور از هزاران میلیارد تومان پولشویی در کشور خبردار شده که یک رقم آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۵۵
یادداشت؛
چرا پمپئو عصبانی است؟
واقعیت امر این است که دونالد ترامپ متعاقب خروج یک‌جانبه از برجام، اعتبار و پرستیژ بین المللی خود را از دست داده است. در این معادله، دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ایالات متحده بدترین هزینه اعتباری ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۱۰
یادداشت؛
۴۰ سال پیروزی
هدف دشمن از تحریم‌های ظالمانه مأیوس کردن، ناامیدسازی و به تسلیم کشاندن مردم ایران و ایجاد دوقطبی «ملت/نظام» بود، اما ما در مسیر پیروزی و دشمن در آستانه سنگین‌ترین شکست تاریخی است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۵۴
سرمقاله؛
دستگاه قضا و عمل به وعده در مجازات مجرمان اقتصادی
سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان، حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند، به اجرا گذاشته شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۰:۵۵
یادداشت؛
اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی
مدیریت مسؤولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۲
یادداشت؛
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، د...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۰
یادداشت؛
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۱:۵۵
سرمقاله؛
بدعت در قانون‌گذاری!
اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۰:۵۵
سرمقاله؛
‌الزامات شکست نهایی دشمن
هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۰۴
یادداشت؛
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن ج...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۲۰
سر مقاله؛
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۱۰
سر مقاله؛
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای م...