Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - CFT پازل توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران را تکمیل می‌کند
سه شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۲:۳۰
شناسه خبر: ۵۸۲۶۰۸
 
حبیبی:
CFT پازل توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران را تکمیل می‌کند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تصویب FATF مشکل ما را در مبادلات پولی حل نمی‌کند، اما مشکلات آمریکا در دسترسی به اطلاعات اقتصادی ما را حل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، در پایان نشست دبیران حزب گفت: هر سال راهپیمای اربعین با شکوه‌تر از سال و سال‌های گذشته برگزار می‌شود و با حضور گسترده اهل سنت و حتی ادیان دیگر و نیز آزادی‌خواهان جهان معلوم می‌شود که یک رازی در این استقبال نهفته است.

وی افزود: مردم جهان با گرامیداشت یاد امام‌حسین (ع) و اصحاب و یاران و اهل بیت مظلومش در حقیقت به پاسداشت آزادی، حریت و رعایت حقوق بشر به راهپیمایی اربعین نگاه می‌کنند. فرهنگ عاشورا و اربعین امروز در حال جهانی شدن است. مفاهیمی، چون مبارزه با ظلم و ستم و معنای واقعی آزادی که همان بندگی خداست روز به روز با بازخوانی کربلا و عاشورا روشن‌تر می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس گفت: لوایح چهار قلو در سیستم قانونگذاری کشور باید فرآیند رسیدگی خود را طی کند. نظر رهبری در مورد کنوانسیون‌های جهانی در ملاقات با نمایندگان مجلس صریح عنوان شده است، اما اعلام این نظر مانع از طی شدن کنوانسیون‌ها در فرآیند رسیدگی نهاد‌های قانونی نیست.

FATF مشکل تبادلات بانکی ایران را برطرف نمی‌کند

حبیبی تاکید کرد: متأسفانه وزیر اقتصاد پیشین در دولت روحانی تعهداتی در مورد پذیرش FATF داده و دولت هم آن را عملیاتی کرده است؛ بدون اینکه FATF عضویت ما را بپذیرد ما یکسویه داریم به این تعهدات عمل می‌کنیم. تصویب آن در مجلس همانطور که وزیر خارجه گفته است مشکل ما را در مبادلات پولی حل نمی‌کند، اما مشکلات آمریکا در دسترسی به اطلاعات اقتصادی ما را حل می‌کند؛ آن‌ها در نبرد اقتصادی با ملت ایران از این اطلاعات سود می‌برند.

وی با اشاره به خصومت دولت آمریکا با ملت ایران گفت: آمریکایی‌ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ما را ساماندهی کردند و زیر ساخت‌های عملی و علمی آن را هم طی 30 سال گذشته بوجود آوردند.FATF و یا بهتر بگوئیم لایحه مربوط به CFT پازل توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران را تکمیل می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: چه خوب بود نمایندگان با شفاف‌سازی رأی خود به هنگام تصویب CFT مخالفت نمی‌کردند و این موضوع در تاریخ قانونگذاری کشور ثبت می‌شد که آیا آن‌ها منافع و مصالح ملی را رعایت کردند یا به چیز دیگری فکر می‌کردند.

حبیبی گفت: آنچه در مجلس تصویب شده است قاعدتاً در شورای نگهبان و اگر لازم شد در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می‌شود. محصول کار هرچه شد باید بپذیریم و کسانی که موافق یا مخالف بودند مسئولیت هزینه آن برای ملت را بپذیرند.

دولت به پیشنهادات کارشناسان اقتصادی اعتنایی نمی‌کند

وی تصریح کرد: با آنچه تصویب شد ممکن است نظر FATF را تأمین نکند و آن‌ها همچنان بر طبل تحریم علیه ملت ایران بکوبند کما اینکه علیرغم اجرای بخش عظیمی از تعهدات ایران در FATF بی آنکه آنان هنوز عضویت ما را پذیرفته باشند، در حال عملیاتی شدن است. در این معاهده نیز مانند برجام اجرای تعهدات یک سویه است و آن‌هایی که تعهد دارند در ازای اجرای تعهدات به ما سرویس بدهند و تحریم‌ها را بردارند تاکنون هیچ کار مؤثری انجام نداده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به دیدار اخیر سران سه قوه با رهبر انقلاب و بیانات معظم له در این باره گفت: با آنکه رهبری به سه قوه به ویژه دولت اختیارات وسیعی دادند، اما عملاً بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی هنوز به قوت خود باقی است. مردم از کاهش ارزش ریال در مقابل دلار اعتراض دارند. تورم، بیکاری و رکود همچنان سایه خود را بر اقتصاد ایران گسترده است با آنکه پیشنهادات خوبی از سوی فعالان اقتصادی، سیاسی و دانشگاهی به دولت برای برون رفت از مشکلات مطرح می‌شود. دولت به این پیشنهادات اعتنایی ندارد و حتی به پیشنهادات کارشناسی داخل دولت هم بی‌اعتنا است.

حبیبی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد، منتهی حل مشکلات در گرو کار جهادی و مخلصانه و عالمانه است. مدیران خسته، بسته و بی برنامه مرد این دوران نیستند. آقای روحانی باید فکری برای آن‌ها کنند.

وی تصریح کرد: در بعد سیاست خارجی نیز، دولت همه تخم مرغ‌های خود را درون سبد برجام و سپس FATF قرار داده است که نتیجه‌ای جز «هیچ» نخواهد داشت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: ما با روسیه روابط راهبردی داریم؛ آن‌ها ده‌ها پیشنهاد در حوزه اقتصادی دارند به‌ویژه در حوزه نفت، اما تحرکی در دولت به خصوص وزارت نفت دیده نمی‌شود؛ در رابطه با چین و هند هم که خریداران اصلی ما در نفت هستند ما سفیر نداریم. دولت همچنان در این مورد کوتاهی‌های غیرقابل توجهی دارد.

حبیبی گفت: روابط با شرق یعنی هر آنچه که امروز در برابر زیاده خواهی آمریکا و غرب قرار دارد، سامان نگرفته است؛ در این مورد توقع کار بیشتری از وزارت امور خارجه داریم.

پشت پرده بی‌عملی دولت تفکری پوسیده و ناکاربلد است

وی با اشاره به بیانیه 290 نفر از اصلاح طلبان در مورد مسائل جاری کشور، گفت: متأسفانه پشت پرده بی‌عملی دولت تفکری پوسیده، ناکارآمد، ناکاربلد وجود دارد که حل مشکلات را با مذاکره و نهایتا تسلیم در برابر دشمن می‌پسندد. آن‌ها منکر ظرفیت‌های عظیم ملت در مقابله با دشمن هستند و درک درستی از دشمنی آمریکا ندارند و جز به تسلیم به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تجلیل از بیانیه روشنگرانه 900 استاد دانشگاه در پاسخ به بیانیه اصلاح طلبان گفت: انصافاً صدور این بیانیه و منطق روشنگرانه آن با سند و مدرک قابل تجلیل و ستایش است. آنچه اصلاح‌طلبان می‌بینند فقط «بحران» و «بن بست» است و آنچه رهبری و طرفداران انقلاب در مواجهه با نبرد اقتصادی و رسانه‌ای دشمن ملاحظه می‌فرمایند «ظرفیت» و «راه حل» است؛ این دو دیدگاه یکی غیر علمی و بی اساس و دیگری علمی و عملی است.

حبیبی گفت: ملت ما 40 سال است با اقتدار در برابر آمریکا ایستاده و سر خم نکرده است و40 سال دیگر هم به همین منوال خواهد بود.

وی با اشاره به بخشی از بیانیه 900 استاد دانشگاه اظهار کرد: بخشی از این بیانیه مستندات خوب و محکمی درباره پیشرفت‌های اعجاب انگیز ایران اسلامی در 40 سال اخیر است. این دستاورد‌ها و پیشرفت‌ها ظرفیت پایداری ما را در برابر دشمن نشان می‌دهد، چرا نباید از این ظرفیت برای حل مشکلات استفاده کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولت دچار مشکلاتی است که باید این مشکلات خود را با استفاده از مدیران جوان و جهادی حل کند تا بتواند به مطالبات مردم و وعده‌هایی که داده پاسخگو باشد./۹۶۹//۱۰۲/خ

منبع: تسنیم

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۵۵
استاد حوزه علمیه:
امام شناسی یکی از تکالیف مهم اسلام است
استاد حوزه علمیه گفت: هرکس امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است. زیرا با این عمل طاغوتیان و غاصبان بر ولایت و جهان اسلام مسلط می‌شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۴:۱۵
یادداشت؛
یک صورت‌شویی محترمانه
مقصود آنکه در این منظومه سراسر برد، اصلا چه جایگاهی دارد فلان حرف ظریف بهمان وزیر یا بهمان رییس؟! گمانم آنچه نوشتم، آب زلالی بود برای آنکه حضرات، صابونش را خود بیابند، بلکه صورت‌شان را بشویند!
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۳:۱۵
یادداشت؛
استیصال صهیونیست ها
صهیونیست‌ها به مدد پیروزی‌های درخشان مقاومت، نه‌تنها دیگر قادر به پیشروی و تصرف سرزمینی نیستند، بلکه در مرزهای خود به دام افتاده و حتی نمی‌توانند از خود دفاع کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۲:۲۰
یادداشت؛
چرا عربستان روبه‌روی ترامپ ایستاد؟
یکی از بزنگاه‌های مهم و حیاتی برای کاهش چشمگیر اثرات و تبعات تحریم، عمیق‌تر شدن اختلافات ایالات‌متحده و عربستان است. اختلافی که جنس و نوعش با چالش‌های گذشته میان دو کشور متفاوت است، حتی متفاوت‌تر از م...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۲۰
سر مقاله؛
سرِ چشمه و فیل‌های اقتصاد
برخورد با مفسدان و سودجویان اقتصادی یک سمت ماجراست و سمت دیگر ماجرا اما اصلاح ساز‌و‌کار و ساختاری است که به‌طور طبیعی امکان و بستر سوءاستفاده‌های اینچنینی را پدید می‌آورد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۱۰
رییس بنیاد فرهنگی مهدی موعود:
مهدویت عامل وحدت مذاهب اسلامی است
رییس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: در روز نیمه‌ شعبان برنامه‌های وحدت در سراسر کشور از سوی برادران اهل سنت و شیعه برگزار می‌شود و باید برای ایجاد وحدت در نهم ربیع‌الاول هم برنامه‌ریزی کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۰:۲۰
یادداشت؛
اسرائیل، ضربه از بیرون فشار از درون
رژیم اسرائیل به «سریع‌ترین آتش‌بس تاریخ» تن داد. عملیات روز دوشنبه نظامیان این رژیم نه تنها ناتوانی اسرائیل از «به نتیجه رساندن» عملیات‌های نظامی علیه مقاومت را ثابت نمود بلکه نشان داد هم اینک سیستم س...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۳:۵۵
سرمقاله؛
تأملی بر یك مصاحبه
کسی که از رقم درست بودجه وزارتخانه خود که در رسانه‌ها اعلام شده خبر ندارد، معلوم نیست چه طور از هزاران میلیارد تومان پولشویی در کشور خبردار شده که یک رقم آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۵۵
یادداشت؛
چرا پمپئو عصبانی است؟
واقعیت امر این است که دونالد ترامپ متعاقب خروج یک‌جانبه از برجام، اعتبار و پرستیژ بین المللی خود را از دست داده است. در این معادله، دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ایالات متحده بدترین هزینه اعتباری ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۱۰
یادداشت؛
۴۰ سال پیروزی
هدف دشمن از تحریم‌های ظالمانه مأیوس کردن، ناامیدسازی و به تسلیم کشاندن مردم ایران و ایجاد دوقطبی «ملت/نظام» بود، اما ما در مسیر پیروزی و دشمن در آستانه سنگین‌ترین شکست تاریخی است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۵۴
سرمقاله؛
دستگاه قضا و عمل به وعده در مجازات مجرمان اقتصادی
سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان، حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند، به اجرا گذاشته شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۰:۵۵
یادداشت؛
اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی
مدیریت مسؤولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۲
یادداشت؛
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، د...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۰
یادداشت؛
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۱:۵۵
سرمقاله؛
بدعت در قانون‌گذاری!
اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۰:۵۵
سرمقاله؛
‌الزامات شکست نهایی دشمن
هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۰۴
یادداشت؛
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن ج...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۲۰
سر مقاله؛
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۱۰
سر مقاله؛
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای م...