Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - احمد منتظری می‌خواهد چه مشکلی را حل کند؟
سه شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۷:۰۰
شناسه خبر: ۵۸۲۵۹۲
 
یادداشت؛
احمد منتظری می‌خواهد چه مشکلی را حل کند؟
سکوت شما برای روح مرحوم پدر شایسته‌تر می‌نماید، زیرا زد و خورد سیاسی ممکن است موجب ظلم به ایشان بشود که شما عامل آن هستید.

به گزارش خبرگزاری رسا، احمد منتظری فرزند مرحوم آیت‌الله منتظری اصرار دارد که حرف بزند و دیده شود. یک روز اسناد حاکمیتی را منتشر می‌کند، یک روز درصدد خراب کردن مرحوم سیداحمد خمینی برمی‌آید و یک روز مرحوم هاشمی را متهم می‌کند و... چرا؟ از صحبت‌ها و نقل‌های دیگر ایشان می‌توان فهمید که آنچه بر آیت‌الله منتظری رفته است را دستپخت سیداحمد خمینی و مرحوم هاشمی می‌داند.

اگر این فرض درست باشد ایشان نه به دنبال شفاف‌سازی تاریخ است و نه به دنبال اطلاع‌رسانی صحیح از پدیده ها، بلکه درصدد انتقام است. بدبختانه زمانی هم وارد این گود شده است که گوش‌هایی که معمولاً باید به ایشان متوجه شوند، هاشمی و سیداحمد خمینی را مصادره کرده‌اند و دیگر نمی‌توانند شنونده خوبی برای ایشان باشند. ممکن است ایشان به عنوان فرزند احساس کند ظلمی در حق آیت‌الله منتظری صورت گرفته است و درصدد دفاع از پدر باشد، اما آنچه باید متوجه باشد اینکه آرایش صحنه مواجهه با آیت‌الله منتظری در هیبت امام متجلی است و اسناد غیرقابل تردید امام (ره) را نمی‌شود با حمله به این و آن محو نمود و با تفسیر موسع نیز نمی‌توان رویارویی آیت‌الله منتظری با امام را (از باب تحریک‌پذیری مفرط و ساده‌لوحی) توجیه نمود.

آیت‌الله منتظری حمایت از خشن‌ترین افراد آدم‌کش تا پناه دادن به لیبرال‌ها را در کارنامه خود دارد و این دوگانه برای تحلیل شناخت از ایشان کافی است. حالا که تلاش‌های احمد منتظری مشکلی از پدر حل نمی‌کند لااقل برای نسل‌های متأخر چهره ایشان را خراب‌تر نکنید. از سوی دیگر همه می‌دانند که هاشمی مخالف عزل آیت‌الله منتظری بود و خاطره سماجت ایشان با امام در تاریخ ثبت است، اما اکنون که هر دو – پدر و هاشمی- از دنیا رفته‌اند، دنبال چه هستید؟ مگر عمده فرزندان هاشمی به صراط امام و انقلاب اصرار دارند که شما درصدد هجو آنان به عنوان میراث‌داران پدرشان هستید؟

سکوت شما برای روح مرحوم پدر شایسته‌تر می‌نماید، زیرا زد و خورد سیاسی ممکن است موجب ظلم به ایشان بشود که شما عامل آن هستید. اما عجالتاً آنچه شما نمی‌توانید پاک کنید و ورودتان به مسئله را همانند کوبیدن آب در هاون نشان می‌دهد، مسائل زیر است.

۱- نگارنده ابتدا بر این باور بودم که شاید قدرت اغفال‌گری مهدی هاشمی باعث فریب مرحوم آیت‌الله منتظری شده است، زیرا ایشان هیچ اقدام خلاف و سلبی را از مهدی هاشمی در مقابل امام نمی‌پذیرفتند و کوتاه نمی‌آمدند، اما وقتی خاطرات ایشان منتشر شد بسیار متعجب شدم که وی از قتل مرحوم شمس‌آبادی اطلاع داشته، اما آن را کتمان می‌کرده است. در خاطرات خود می‌نویسد قصد داشتند ایشان را گوشمالی بدهند، اما تندروی کردند (کتاب پاسداشت حقیقت).

۲- ده‌ها قتل توسط مهدی هاشمی، درگیر کردن سپاه و کمیته، جعل مدرک علیه وزارت خارجه به نام افغانی‌ها و... امروز به همراه حمایت همه‌جانبه پدر شما از ایشان ثبت است؛ حمایتی که از مرز رویارویی با امام تا از حیز انتفاع ساقط شدن ایشان پیش رفت. فکر نمی‌کنید میدان‌داری رسانه‌ای شما این دوگانه را مجدداً زنده می‌کند و روح آن مرحوم را می‌آزارد؟

۳- فراموش نکنید همان امامی که ایشان را حاصل عمر خود می‌دانست عبارات: «تاریخ اسلام پر از خیانت علمای اسلام به اسلام»، «خدا مرگ برساند که بیش از این شاهد خیانت دوستانم نباشم» و «خون دل پدر پیرتان...» در نسبت با پدر شما گفته‌اند و چه دقیق گفت مرحوم احمد خمینی به پدرتان که‌ «برخورد شما با امام مانند برخورد شیشه و سنگ است و شما خرد می‌شوید» آیا به روزرسانی شما موجب دیده شدن مجدد این عبارات دردناک و جانسوز امام نمی‌شود؟

۴- شما می‌دانید که حضرت امام حدود ۱۱ بار از کلمه لیبرال‌ها استفاده کردند که چهار بار آن یکجا آوردن «لیبرال‌ها و منافقین» است و هر چهار بار را خطاب به پدر شما نوشتند. مطرودین امام که اسناد همکاری‌شان از لانه جاسوسی بیرون آمد و امام تا لحظه فوت از تعقیب آنان در محاورات و مکتوبات خویش غفلت نکرد بخشی از نفوذ در بیت پدر شما و تقابل با امام و انقلاب بود. شما که نمی‌توانید این اسناد را کتمان کنید؛ لذا بگذارید روح آن مرحوم آرام باشد. دگردیسی بخشی از صحابه امام امری بدیهی است و اصرار بر اثبات آن دمیدن در امری بدیهی است و وقت تلف کردن و درجا زدن است. همین کروبی تاریخچه‌ای دوگانه در برخورد با پدرتان ندارد؟

ایشان با افراط‌گرایی و بی‌تدبیری حج خونین ۱۳۶۶ را سامان نداد؟ اما اکنون به عنوان یک مصلح اجتماعی طلبکار از زمین و زمان و خود را یک اصلاح‌طلب متساهل نشان نمی‌دهد؟ این پروژه، پروژه‌ای نیست که شما بتوانید در آن از انقلاب امام انتقام بگیرید زیرا اکثر آنان که شما دل پرخونی ازشان دارید یا فوت شده‌اند یا از مدار انقلاب خارج شده‌اند و نمره قبولی ندارند که شما بخواهید درصدد مردود کردن آنان برآیید. چون شما با هویت پدر و در کانتکس ایشان معنادهی می‌شوید و هر سخنتان نسبت با وضع آن مرحوم تفسیر می‌شود، به ایشان ظلم مضاعف نکنید. توصیه این است که ابعاد علمی و فقهی ایشان را منتشر کنید و گرامی بدارید و به تأسی از امام که ایشان را از سیاست برحذر داشت شما نیز جسم و روحش را از سیاست دور نگه دارید امید است رحمت الهی شامل شود. ان‌شاءالله./۹۶۹//۱۰۲/خ

منبع: روزنامه جوان

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۵۵
استاد حوزه علمیه:
امام شناسی یکی از تکالیف مهم اسلام است
استاد حوزه علمیه گفت: هرکس امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است. زیرا با این عمل طاغوتیان و غاصبان بر ولایت و جهان اسلام مسلط می‌شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۴:۱۵
یادداشت؛
یک صورت‌شویی محترمانه
مقصود آنکه در این منظومه سراسر برد، اصلا چه جایگاهی دارد فلان حرف ظریف بهمان وزیر یا بهمان رییس؟! گمانم آنچه نوشتم، آب زلالی بود برای آنکه حضرات، صابونش را خود بیابند، بلکه صورت‌شان را بشویند!
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۳:۱۵
یادداشت؛
استیصال صهیونیست ها
صهیونیست‌ها به مدد پیروزی‌های درخشان مقاومت، نه‌تنها دیگر قادر به پیشروی و تصرف سرزمینی نیستند، بلکه در مرزهای خود به دام افتاده و حتی نمی‌توانند از خود دفاع کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۲:۲۰
یادداشت؛
چرا عربستان روبه‌روی ترامپ ایستاد؟
یکی از بزنگاه‌های مهم و حیاتی برای کاهش چشمگیر اثرات و تبعات تحریم، عمیق‌تر شدن اختلافات ایالات‌متحده و عربستان است. اختلافی که جنس و نوعش با چالش‌های گذشته میان دو کشور متفاوت است، حتی متفاوت‌تر از م...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۲۰
سر مقاله؛
سرِ چشمه و فیل‌های اقتصاد
برخورد با مفسدان و سودجویان اقتصادی یک سمت ماجراست و سمت دیگر ماجرا اما اصلاح ساز‌و‌کار و ساختاری است که به‌طور طبیعی امکان و بستر سوءاستفاده‌های اینچنینی را پدید می‌آورد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۱:۱۰
رییس بنیاد فرهنگی مهدی موعود:
مهدویت عامل وحدت مذاهب اسلامی است
رییس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: در روز نیمه‌ شعبان برنامه‌های وحدت در سراسر کشور از سوی برادران اهل سنت و شیعه برگزار می‌شود و باید برای ایجاد وحدت در نهم ربیع‌الاول هم برنامه‌ریزی کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۰:۲۰
یادداشت؛
اسرائیل، ضربه از بیرون فشار از درون
رژیم اسرائیل به «سریع‌ترین آتش‌بس تاریخ» تن داد. عملیات روز دوشنبه نظامیان این رژیم نه تنها ناتوانی اسرائیل از «به نتیجه رساندن» عملیات‌های نظامی علیه مقاومت را ثابت نمود بلکه نشان داد هم اینک سیستم س...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۳:۵۵
سرمقاله؛
تأملی بر یك مصاحبه
کسی که از رقم درست بودجه وزارتخانه خود که در رسانه‌ها اعلام شده خبر ندارد، معلوم نیست چه طور از هزاران میلیارد تومان پولشویی در کشور خبردار شده که یک رقم آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۵۵
یادداشت؛
چرا پمپئو عصبانی است؟
واقعیت امر این است که دونالد ترامپ متعاقب خروج یک‌جانبه از برجام، اعتبار و پرستیژ بین المللی خود را از دست داده است. در این معادله، دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ایالات متحده بدترین هزینه اعتباری ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۱۰
یادداشت؛
۴۰ سال پیروزی
هدف دشمن از تحریم‌های ظالمانه مأیوس کردن، ناامیدسازی و به تسلیم کشاندن مردم ایران و ایجاد دوقطبی «ملت/نظام» بود، اما ما در مسیر پیروزی و دشمن در آستانه سنگین‌ترین شکست تاریخی است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۵۴
سرمقاله؛
دستگاه قضا و عمل به وعده در مجازات مجرمان اقتصادی
سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان، حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند، به اجرا گذاشته شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۰:۵۵
یادداشت؛
اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی
مدیریت مسؤولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۲
یادداشت؛
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، د...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۰
یادداشت؛
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۱:۵۵
سرمقاله؛
بدعت در قانون‌گذاری!
اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۰:۵۵
سرمقاله؛
‌الزامات شکست نهایی دشمن
هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۰۴
یادداشت؛
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن ج...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۲۰
سر مقاله؛
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۱۰
سر مقاله؛
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای م...