Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: ۵۸۱۹۱۳
 
آيت الله نمازي:
مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: امروز مردم از وجود اختلاس ها، سوء استفاده ها، رقابت ها و درگيري هاي سياسي ناراحت هستند و اينها موضوعات مهمي است كه در شأن مديران نظام توحيدي نيست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي صبح امروز در ديدار محمد مهدي طهرانچي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، تربيت كادر مديريت كشور را هدف اصلي دانشگاه و متصدي تربيت رهبران معنوي جامعه را هدف اصلي نظام آموزشي در حوزه هاي علميه كشور دانست و گفت: تربيت كادر مديريت كشور در دانشگاه داراي بعد مادي است و نظام آموزشي در حوزه هاي علميه داراي بعد معنوي است.

وي افزود: امروز كه خداوند نعمت حكومت توحيدي و الهي را به ملت ايران هديه كرده است حوزه هاي علميه و فرهيختگان دانشگاهي در معرض آزمون الهي قرار دارند تا مشخص شود در مسير تحقق اهداف و آرمان هاي امام راحل حركت مي كنند يا برخلاف آن حركت مي كنند.

نماينده ولي فقيه در كاشان با تأكيد بر اينكه كارهاي بزرگ به دست مردان بزرگ انجام مي شود اظهار داشت: براي اداره صحيح حكومت نياز به مرداني بزرگ است و هركسي در هر شرايطي توان انجام كارهاي بزرگ را ندارد.

به گفته وي، كار بزرگ شبيه به معجزه اين است كه انسان در اوج قدرت باشد اما خود را در اوج ضعف و تواضع ببيند و يا اينكه در عين برخورداري از ثروت و مكنت و مقام و نام و نان و شهرت ساده زيست باشد.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه اميرمومنان(ع) طي مدت چهار سال اندي كه امام مسلمين و در اوج قدرت و امكانات بيت المال قرار داشتند اما ساده ترين زندگي را داشت، گفت: زندگي امام خميني(ره) در جماران نيز سبب تعجب و شگفتي مقامات كشورهاي خارجي شده بود.

به گفته وي، اين از بركت مكتب علوي است كه با وجود قرار داشتن در اوج سياست و اقتدار مي توان در اوج ساده زيستي قرار داشت و اداره چنين حكومتي با اين شاخص ها از عهده هركسي ساخته نيست و نياز به مردان بزرگي دارد.

آيت الله نمازي گفت: بزرگي مردان كشور در خارج شدن از تعلقات دنيايي است تا به دنبال نان، سمت، صندلي و منصب نباشند و براي به دست آوردن آن با يكديگر مسابقه و رقابت نداشته باشند و با كراهت و براساس تكليف پست ها را بپذيرند.

به گفته وي، امروز جاي مردان بزرگي همچون شهيد رجايي و ديگران با وجود اينكه اندك هستند و در حاشيه هستند اما جاي آنها در نظام جمهوري اسلامي ايران خالي است.

نماينده ولي فقيه در كاشان افزود: امروز مردم از وجود اختلاس ها و سوء استفاده ها و رقابت هاي سياسي و درگيري هاي سياسي ناراحت هستند و اينها موضوعات مهمي هستند كه در شأن مديران نظام توحيدي نيست.

آيت الله نمازي يكي از دغدغه هاي خود را مسأله تحول در نظام آموزشي حوزه و دانشگاه دانست و خلأ يك دانشگاه استراتژيك براي تربيت كادرهاي نظام را يادآور شد و گفت: اگر بخواهيم همچنان مديريت در نظام توحيدي ايران اهل زهد و تقوا و پارسايي و پاكي باشد برخورداري از يك دانشگاه استراتژيك براي تربيت كادرهاي نظام ضروري است چرا كه مناصب نظام را به هركسي و با هر مدرك دانشگاهي نمي توان واگذار كرد.

به گفته وي دنيا اقيانوس متلاطمي است كه خيلي ها در آن غرق شدند و به اين سادگي نيست كه هركسي به دليل داشتن مدرك بتواند از عهده مديريت در نظام توحيدي كه داراي شرايط سختي است برآيد.

نماينده ولي فقيه در كاشان به سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تأسيس يك دانشگاه استراتژيك براي تربيت كادرهاي حاكميت نظام اعم از نمايندگان ولي فقيه در نهادها، نمايندگان رهبري در مراكز استانها، ائمه جمعه، فقهاي شوراي نگهبان و كادرهاي اجرايي از جمله رييس جمهور، وزرا، هيات دولت و استانداران و فرمانداران را پيشنهاد داد.

آيت الله نمازي همچنين پيشنهاد كرد تا رهنمودهاي امام خميني(ره) كه دركتابخانه ها غريبانه بايگاني شده و همچنين تدابير رهبر معظم انقلاب در سخنراني ها و ديدارهاي مردمي را استخراج و قوه مقننه آن را تبديل به قانون كند./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۱۱
حجت الاسلام موسوی:
دشمنان از اتحاد مسلمانان در هراس هستند
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به وجود مشترکات وحدت آفرین در میان امت اسلامی، گفت: استکبار جهانی از اتحاد مسلمانان بسیار بیمناک و وحشت زده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
زیاده روی دراستفاده از لذت ها اراده را ضعیف می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از ضررهایی که به دنبال زیاده روی در استفاده از لذت ها به وجود می آید ضعیف شدن اراده است و چنین فردی نمی تواند در انجام کارهای خوب یک تصمیم جدی بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۰
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
ضرورت توجه به سبك زندگي معاد محور
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به سبك زندگي با رويكرد معادمحوري گفت: ما بايد تلاش كنيم تا زندگي خود را معادباور و معادمحور كنيم.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۱۵
امام جمعه موقت كاشان:
زمان شناسي از عوامل هدايت انسان است
امام جمعه موقت كاشان مسؤوليت انسان عاقل را زمان شناسي دانست و گفت: از عوامل مهم در هدايت انسان زمان شناسي است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۱۱
تأكيد آيت الله نمازي بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين
نماينده ولي فقيه در كاشان بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين تأكيد كرد و گفت: در كنار فعاليت خدماتي و خدمت رساني به زائران امام حسين(ع) يكي از فعاليت هاي اساسي و مهم موكب هاي اربعين فعاليت هاي فرهنگي اس...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۹
آیت الله مهدوی:
زهد در دنیا فکر انسان را برای آخرت آزاد می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید فکر و وقتمان برای تقرب به خداوند و رسیدن به کمال باز باشد و تمام وقتمان را برای لذت های دنیایی پر نکنیم، یکی از اهداف مهم زهد در دنیا آزاد شدن دل و ف...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۶
امام جمعه موقت كاشان:
شعار مومن عمل است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه شعار مومن عمل است و آنكه حرف مي زند و عمل نمي كند باطل است، گفت: حق مانند آب زلال مفيد و مايه حيات است، اما باطل مانند كف روي آب است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۲۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مشكلات سد راه انقلاب سبب استقامت و پايداري ملت است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: مشكلات سد انقلاب اسلامي سبب استقامت و استواري و پايداري ملت ايران و نشانه قرار داشتن در مسير حق است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۸
آيت الله نمازي:
دانش آموزان مهمترين ثروت و سرمايه كشور هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان دانش آموزان را مهمترين ثروت و سرمايه كشور دانست و از خانواده ها، معلمان، آموزگاران، مربيان و اساتيد خواست مراقب دانش آموزان باشند كه سعادت خانواده و جامعه در گرو داشتن فرزندا...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۵
امام جمعه اصفهان:
اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به مانور بزرگ سیاسی اربعین حسینی، گفت: اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۴۰
حجت الاسلام فرحزاد:
بزرگترين پيام عاشورا و كربلا روشنگري است
حجت الاسلام فرحزاد بزرگترين پيام عاشورا و كربلا را روشنگري دانست و گفت: اگر حضرت رقيه سه ساله در شام داراي گنبد و بارگاه است اما هيچ اثري از يزيد و معاويه نيست براي اين است كه بزرگترين پيام عاشورا و ك...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۲۹
رييس بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان:
جلوه ايمان در عمل صالح است
رييس بسيج حوزه علميه كاشان ايمان و عمل صالح را مکمل يکديگر دانست و با تأكيد بر اينكه جلوه ايمان در عمل صالح است، گفت: داشتن ايمان هم انسان را به انجام کارهاي خير هدايت مي‌کند و هم عمل صالح سبب حفظ ايم...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۷
امام جمعه موقت كاشان:
فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است
امام جمعه موقت كاشان انساني كه از سرمايه ولايت برخوردار است و آن را با هيچ ثروتي در دنيا عوض نمي كند را انسان غني دانست و گفت: فقير واقعي فقير فرهنگي است و فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۰
آیت الله مهدوی:
غضب و شهوت عقل را کم و نفس را تقویت می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان در حالات شهوت و غضب عقلش کم و نفسش تقویت شده و کلمات زشتی به زبان جاری می کند و اعمال نا معقولی انجام می دهد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۳:۵۹
حاجی دلیگانی:
بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد، گفت: لایحه cft خطرناکترین لایحه‌ای است که مورد بررسی و پذیرش قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۱۱
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا:
متون کهن باید با کتاب‌های کهن بررسی شود
جهانبخش با تأکید بر ضرورت دقت و تأمل بیشتر در متون کهن برای ترجمه و تصحیح و تبیین آنها، گفت: لازم است که برای درک هر متن کهن به کتب مختلفی که دارای سابقه و کهن هستند رجوع کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۰۷
مؤلف کتاب یوم الطف:
کتاب یوم الطف برگی از زندگی امام حسین در یک روز است
مؤلف کتاب یوم الطف گفت: کتاب یوم الطف گزارش یک روز از حیات امام حسین(ع) است، داستان ایشان پیش از روز عاشورا و حتی پس از روز عاشورا بسیار مفصل است، یعنی این کتاب یک برگ از زندگی پربرکت امام حسین(ع) است...
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۵۹
حجت الاسلام مهدوی راد:
مطالعه رجزها و رزم سرودهای عاشورا سبب تعظیم انسان می‌شود
دبیر جایزه کتاب سال ایران با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا، گفت: پیوند میان ترجمه جدید و امروزی با ترجمه‌های کهن قرآن کریم از ویژگی‌های سبک ترجمه مترجم کتاب روزنامه عاشورا است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۹
آيت الله نمازي:
مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: امروز مردم از وجود اختلاس ها، سوء استفاده ها، رقابت ها و درگيري هاي سياسي ناراحت هستند و اينها موضوعات مهمي است كه در شأن مديران نظام توحيدي نيست.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۵
اسفندیاری:
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا فریب معانی اولیه لغات را نخورده
عاشورا پژوه برجسته کشور با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا و ترجمه صحیح از کتاب یوم الطف، گفت: مترجم یوم الطف در ترجمه تحقیق کرده و فریب معانی نخست کلمات را نخورده است و معانی ثانوی کلمات را در...