Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مسؤولان دانشگاه هدايت آفرين باشند
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۴:۴۶
شناسه خبر: ۵۸۱۸۶۰
 
امام جمعه موقت کاشان:
مسؤولان دانشگاه هدايت آفرين باشند
امام جمعه موقت کاشان گفت: مسؤولان دانشگاه بايد هدايت آفرين باشند تا دانشگاه ها مردمي باشند و ارتباط خود را با مردم و جامعه تقويت و حفظ کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبارپيش از ظهر امروز در جمع مديران و کارشناسان فرهنگي و دانشجويي دانشگاه کاشان، گفت: مديراني مي توانند در برابر توطئه هاي دشمن مقاومت كنند كه ارزشي و انقلابي و متعهد و پاك باشند.

وي وظيفه دانشگاهيان را خطير دانست و با تأكيد بر تقويت اهرم هاي قدرت در مسؤوليت دانشگاه ها، افزود: مديران قوي مديراني هستند كه شهامت و شجاعت و قدرت ابتكار عمل داشته باشند.

حجت الاسلام اسلامي تبار از آينده نگري به عنوان يكي از وظايف خطير مديران نام برد و اظهار داشت: مديراني در عرصه مديريت هاي حوزه هاي مختلف موفق خواهند بود كه از برنامه ريزي و آينده نگري بالايي برخوردار باشند و بتوانند تجزيه و تحليل خوبي از اتفاقات و مسائل جامعه داشته باشند.

وي ادامه داد: جامعه اي عزت و اقتدار خواهد داشت كه بتواند قدرت داشته باشد و يكي از اركان مهم قدرت علم و فراگيري علوم مختلف است و هركشوري كه از قافله علمي جهان عقب بماند، عقب افتاده و ضعيف و مورد هجمه دشمن قرار خواهد داشت.

به گفته وي نوآوري در عرصه علم و فناوري هاي جديد و علوم جديد است كه كاروان علمي دانشگاه ها و كشور را به سمت و سوي توسعه و پيشرفت و توسعه سوق خواهد داد كه اين مسؤوليت مهم امروز بر عهده دانشگاه ها است.

امام جمعه موقت كاشان همچنين جايگاه دانشگاه را جايگاهي رفيع و مكان دانشگاه را مكاني مقدس خواند و عنوان كرد: دانشگاه ريشه همه فضايل و محلي براي فراگيري علم و دانش است و جايگاه دانشگاه در جامعه بايد حفظ شود.

حجت الاسلام اسلامي تبار دانشگاه ها را مسؤول فعاليت هاي اجرايي و آينده كشور و محلي براي كادر سازي مديران آينده كشور دانست و افزود: براي اينكه مديران قوي آموزش و تربيت شوند بايد در عرصه هاي مختلف علمي و توسعه و پيشرفت كشور تلاش كرده تا اين فضا براي جوانان كشور آماده و مهيا باشد.  

وي همچنين بر مردمي بودن دانشگاه ها تأكيد كرد و اظهار داشت: مسؤولان دانشگاه بايد هدايت آفرين باشند تا دانشگاه ها مردمي باشند و ارتباط خود را با مردم و جامعه تقويت و حفظ کنند.

امام جمعه موقت كاشان همچنين هدايت صحيح مسير زندگي و رفع مشکلات جامعه را از جمله وظايف دانشگاهيان اعلام كرد و افزود: دانشگاه بايد اهل بصيرت، تحليل سياسي و ارزشهاي اخلاقي باشد و اين ويژگي را در بيرون از دانشگاه و جامعه رشد و توسعه دهد.

حجت الاسلام اسلامي تبار همه فعاليت هاي جامعه را برگرفته از فرهنگ خواند و يادآور شد: جامعه اي كه در آن ارزش هاي اخلاقي حکمفرما نباشد رو به زوال و محكوم به فنا و نابودي است.

وي رعايت حجاب در دانشگاه ها را  ضروري دانست و اظهار داشت: بدحجابي از سوي هركس در محيط دانشگاه كار عقلي نيست و سبب خواهد شد تا ارزش هاي اخلاقي در دانشگاه زير پا گذاشته است.

لازم به ذكر است ابتداي اين ديدار حسين ستار معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه کاشان نيز گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي اين دانشگاه را ارائه کرد./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۱۱
حجت الاسلام موسوی:
دشمنان از اتحاد مسلمانان در هراس هستند
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به وجود مشترکات وحدت آفرین در میان امت اسلامی، گفت: استکبار جهانی از اتحاد مسلمانان بسیار بیمناک و وحشت زده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
زیاده روی دراستفاده از لذت ها اراده را ضعیف می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از ضررهایی که به دنبال زیاده روی در استفاده از لذت ها به وجود می آید ضعیف شدن اراده است و چنین فردی نمی تواند در انجام کارهای خوب یک تصمیم جدی بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۰
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
ضرورت توجه به سبك زندگي معاد محور
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به سبك زندگي با رويكرد معادمحوري گفت: ما بايد تلاش كنيم تا زندگي خود را معادباور و معادمحور كنيم.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۱۵
امام جمعه موقت كاشان:
زمان شناسي از عوامل هدايت انسان است
امام جمعه موقت كاشان مسؤوليت انسان عاقل را زمان شناسي دانست و گفت: از عوامل مهم در هدايت انسان زمان شناسي است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۱۱
تأكيد آيت الله نمازي بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين
نماينده ولي فقيه در كاشان بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين تأكيد كرد و گفت: در كنار فعاليت خدماتي و خدمت رساني به زائران امام حسين(ع) يكي از فعاليت هاي اساسي و مهم موكب هاي اربعين فعاليت هاي فرهنگي اس...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۹
آیت الله مهدوی:
زهد در دنیا فکر انسان را برای آخرت آزاد می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید فکر و وقتمان برای تقرب به خداوند و رسیدن به کمال باز باشد و تمام وقتمان را برای لذت های دنیایی پر نکنیم، یکی از اهداف مهم زهد در دنیا آزاد شدن دل و ف...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۶
امام جمعه موقت كاشان:
شعار مومن عمل است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه شعار مومن عمل است و آنكه حرف مي زند و عمل نمي كند باطل است، گفت: حق مانند آب زلال مفيد و مايه حيات است، اما باطل مانند كف روي آب است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۲۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مشكلات سد راه انقلاب سبب استقامت و پايداري ملت است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: مشكلات سد انقلاب اسلامي سبب استقامت و استواري و پايداري ملت ايران و نشانه قرار داشتن در مسير حق است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۸
آيت الله نمازي:
دانش آموزان مهمترين ثروت و سرمايه كشور هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان دانش آموزان را مهمترين ثروت و سرمايه كشور دانست و از خانواده ها، معلمان، آموزگاران، مربيان و اساتيد خواست مراقب دانش آموزان باشند كه سعادت خانواده و جامعه در گرو داشتن فرزندا...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۵
امام جمعه اصفهان:
اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به مانور بزرگ سیاسی اربعین حسینی، گفت: اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۴۰
حجت الاسلام فرحزاد:
بزرگترين پيام عاشورا و كربلا روشنگري است
حجت الاسلام فرحزاد بزرگترين پيام عاشورا و كربلا را روشنگري دانست و گفت: اگر حضرت رقيه سه ساله در شام داراي گنبد و بارگاه است اما هيچ اثري از يزيد و معاويه نيست براي اين است كه بزرگترين پيام عاشورا و ك...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۲۹
رييس بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان:
جلوه ايمان در عمل صالح است
رييس بسيج حوزه علميه كاشان ايمان و عمل صالح را مکمل يکديگر دانست و با تأكيد بر اينكه جلوه ايمان در عمل صالح است، گفت: داشتن ايمان هم انسان را به انجام کارهاي خير هدايت مي‌کند و هم عمل صالح سبب حفظ ايم...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۷
امام جمعه موقت كاشان:
فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است
امام جمعه موقت كاشان انساني كه از سرمايه ولايت برخوردار است و آن را با هيچ ثروتي در دنيا عوض نمي كند را انسان غني دانست و گفت: فقير واقعي فقير فرهنگي است و فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۰
آیت الله مهدوی:
غضب و شهوت عقل را کم و نفس را تقویت می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان در حالات شهوت و غضب عقلش کم و نفسش تقویت شده و کلمات زشتی به زبان جاری می کند و اعمال نا معقولی انجام می دهد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۳:۵۹
حاجی دلیگانی:
بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد، گفت: لایحه cft خطرناکترین لایحه‌ای است که مورد بررسی و پذیرش قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۱۱
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا:
متون کهن باید با کتاب‌های کهن بررسی شود
جهانبخش با تأکید بر ضرورت دقت و تأمل بیشتر در متون کهن برای ترجمه و تصحیح و تبیین آنها، گفت: لازم است که برای درک هر متن کهن به کتب مختلفی که دارای سابقه و کهن هستند رجوع کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۰۷
مؤلف کتاب یوم الطف:
کتاب یوم الطف برگی از زندگی امام حسین در یک روز است
مؤلف کتاب یوم الطف گفت: کتاب یوم الطف گزارش یک روز از حیات امام حسین(ع) است، داستان ایشان پیش از روز عاشورا و حتی پس از روز عاشورا بسیار مفصل است، یعنی این کتاب یک برگ از زندگی پربرکت امام حسین(ع) است...
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۵۹
حجت الاسلام مهدوی راد:
مطالعه رجزها و رزم سرودهای عاشورا سبب تعظیم انسان می‌شود
دبیر جایزه کتاب سال ایران با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا، گفت: پیوند میان ترجمه جدید و امروزی با ترجمه‌های کهن قرآن کریم از ویژگی‌های سبک ترجمه مترجم کتاب روزنامه عاشورا است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۹
آيت الله نمازي:
مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: امروز مردم از وجود اختلاس ها، سوء استفاده ها، رقابت ها و درگيري هاي سياسي ناراحت هستند و اينها موضوعات مهمي است كه در شأن مديران نظام توحيدي نيست.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۵
اسفندیاری:
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا فریب معانی اولیه لغات را نخورده
عاشورا پژوه برجسته کشور با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا و ترجمه صحیح از کتاب یوم الطف، گفت: مترجم یوم الطف در ترجمه تحقیق کرده و فریب معانی نخست کلمات را نخورده است و معانی ثانوی کلمات را در...