Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مسؤولان نسبت به ایجاد ناامنی در جامعه حساس باشند و برخورد قاطع کنند| روحانیت همواره در کنار مردم بوده و خواهند ماند
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: ۵۷۸۴۵۰
 
واکنش آیت الله اعرافی به قتل روحانی مشهدی؛
مسؤولان نسبت به ایجاد ناامنی در جامعه حساس باشند و برخورد قاطع کنند| روحانیت همواره در کنار مردم بوده و خواهند ماند
امام جمعه قم با بیان این که روحانیت همواره در کنار مردم بوده و خواهند ماند، از مسؤولان خواست که برای تحکیم امنیت جامعه نسبت به ایجاد ناامنی ها به ویژه در جریان قتل روحانی مشهدی برخورد قاطع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تسلیت ایام عزاداری شهادت امام حسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع) گفت: باید از همه عزاداران عزیزی که در ایران و بیش از 100 کشور جهان پرچم عزای حسین(ع) را بر افراشتند تشکر کرد و این حرکت عظیم را گرامی داشت.

وی افزود: در این ایام شیعه و سنی ابراز ارادت و محبت کردند، سالار شهیدان و مشعل پر فروغ عاشورا از آن همه امت اسلام و مستضعفان عالم است، در عاشورا برای همه راه های نجات قرار دارد، البته در این میان پیروان اهل بیت(ع) از یک اظهار محبت افزون تری برخوردار هستند.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: باید از همه کسانی که این مشعل را روشن تر کردند و سال به سال بر شکوه و فروغ عزای حسین(ع) و الهام گیری از این مکتب نورانی می افزایند تقدیر و تشکر کرد، مردم شریف قم پیشگام عزای حسین(ع) و درس های عاشورا هستند، امیدواریم که مکتب الهام بخش عاشورا سال به سال زنده تر شود و مایه حیات و بیداری ملت ها و انسجام امت اسلام در برابر دشمنان باشد.

وی با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان ادامه داد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها وارد یک سال جدید علمی و تحصیلی می شوند که این آغاز حرکت علمی نسل جوان کشور است، حوزه های علمیه نیز از اوایل شهریور سال تحصیلی خود را آغاز کردند و بعد از ایام تبلیغی محرم به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که چشم ملت به نهادهایی که باید نیروهای عالم، فرهیخته، متعهد و خادم ملت تربیت کنند دوخته شده است، ابراز داشت: وظیفه این 3 نهاد بسیار سنگنی و مهم است، دانشگاه ما باید اسلامی، پیش رو، تولید کننده علم و دانش و پیش برنده کشور در مسیر سعادت و آرمان های انقلاب باشد.

وی عنوان کرد: سند تحول آموزش و پرورش یگانه سند راهنمایی است که باید در آموزش و پرورش مورد توجه باشد، حوزه ها هم مسؤولیت سنگینی دارند که امیدواریم همه این نهادها در مسیر خدمت به ملت و ارتقای علمی کشور موفق باشند.

امام جمعه قم هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و با بیان این که دفاع مقدس راهنمایی بزرگ برای امروز و فردای ما است،  خاطرنشان کرد: دفاع مقدس جنگی بسیار نابرابر بود اما ملت در دفاع مقدس از این جنگ کاملا نابرابر پیروز خارج شد و درس ماندگاری به دشمنان داد.

وی اضافه کرد: در طول 8 دفاع مقدس با انواع توطئه ها مانند ترور، نفوذ در ارکان قدرت و کودتا مواجه بودیم، دشمن بعثی به همه سلاح های مدرن دنیا مجهز بود و حتی از سلاح شیمیایی استفاده کرد و جز سلاح اتمی همه سلاح های مدرن دنیا علیه ایران اسلامی به کار گرفته شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که همه کشورها و قدرت های عالم پشتیبان صدام در این جنگ نابرابر بودند، گفت: کشورهای خلیج فارس چندین میلیارد دلار  از صدام حمایت کردند اما دست ما خالی بود.

وی افزود: ما به اصول انسانی در جنگ پایبند بودیم اما دشمن ما هیچ اصل انسانی را رعایت نمی کرد، در یک جنگ 8 ساله با دست خالی ایران و با وجود دشمن مجهز و حمایت  قدرت های زور نتوانستند به هدف شوم خود برسند، عظمت و شکوه ایمان و روح عاشورایی ملت تمام دسیسه ها را برطرف کرد و قدرت ها را کنار زد و شاهد الگویی جدید از مقاومت بودیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: این الگو بر ایمان، عقیده، اخلاق و الگوهای اسلامی استوار و جوانگرا بود، ویژگی های دیگر دفاع مقدس مدیریت جهادی جنگ و ابتکارات در تاکتیک های جنگی بود، هنوز هم در دنیا باید بر آن فنون و تاکتیک ها کار علمی شود که چگونه آن ها را خلق و دشمن را مبهوت کردند.

وی ادامه داد: پایه ریزی صنایع دفاعی و نظامی مستقل در جنگ و دفاع مقدس انجام شد، در جنگ شاهد بودیم بسیج سرافراز الگویی جدیدی از مقاومت در برابر دشمن خلق کرد، جنگ ما دفاع مشروع بود و ما امدادهای غیبی را در جنگ دیدیم و پرورش انسان ها بزرگ را مشاهده کردیم.

آیت الله اعرافی با بیان این که امروز الگویی که ملت ایران آفریده در همه عالم انتشار پیدا کرده است، ابراز داشت: این الگو تأکید می کند که حتی با دست خالی باید در راه خدا پایداری کرد و در برابر دشمنان عقب ننشست،  این الگو امروز در فلسطین، لبنان، یمن، عراق، سوریه و دیگر ملت ها خود را نشان داده است.

وی صدور انقلاب را به معنای تولید فکر دانست و عنوان کرد: عرضه الگوهای نو برای مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان مردم و خدا از مسائل مهمی بود که در جنگ شاهد بودیم و امواج دفاع مقدس در عالم منتشر شد، امام در پذیرش قطعنامه فرمودند که در دفاع مقدس شکست نخوردیم و در جنگ اندیشه انقلاب اسلامی را به همه عالم صادر کردیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: امروز به ترامپ، بن سلمان و همه دشمنان آرمان ها و امت اسلامی می گوییم عاشورا و دفاع مقدس زنده است، امروز هم این ملت با وجود تمام مشکلات هرگاه که لازم باشد در برابر آنها سد محکم و پولادین تشکیل داده و طعم شکست را بار دیگر به مستکبران خواهند چشاند؛ ندای عاشورایی در ایران و منطقه زنده است و ادامه پیدا خواهد کرد.

وی  با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه اضافه کرد: از اقدامات قوای  3 گانه و مسؤولان برای گره گشایی از مردم تشکر می کنیم اما مردم با موج گرانی و سختی در تأمین زندگی مواجه هستند، انتظار می رود که به این مسائل به شکل جدی تر توجه شود و مسؤولان بیش از امروز در گشودن گره و حل مشکلات تلاش کنند.

آیت الله اعرافی تأکید کرد: ما مواجه با تحریم سنگین هستیم اما بخشی از مشکلات به خودمان باز می گردد که باید تدبیر کنیم؛ روابط خارجی، صنایع داخلی و اقتصاد مقاومتی و تأمین نیازهای مردم باید بیشتر مورد توجه باشد و مردم هم باید همراهی و همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به قتل روحانی جوان مشهدی افزود: ما در مشهد بعد از چند حادثه مشابه، شاهد قتل یک روحانی جوان، عزیز و پاک بودیم، کسانی فکر می کنند با این اقدامات می توانند روحانیت را از ملت جدا کنند اما روحانیت و حوزه همواره در کنار مردم بوده و در کنار مردم خواهند ماند، ما هیچگاه از ملت و آرمان های ملت جدا نخواهیم شد.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: این حوادث که برای ایجاد ناامنی است هرگز نمی تواند ملت، جوانان، دانشگاه و حوزه های علمیه را از پا در آورد، روحانیت، حوزه و دانشگاه در کنار مردم و در خدمت اسلام و انقلاب هستند و این حوادث نمی تواند در ملت شکاف ایجاد کرده و ترس و هراس در جبهه عظیم ملت ایجاد کند.

وی ادامه داد: از مسؤولان تقاضا داریم برای تحکیم پایه های امنیت جهت کشف و معالجه اینگونه مسائل اهتمام داشته باشند که متأسفانه در این زمینه شاهد مقداری تأخیر هستیم و امیدواریم جبران شود.

امام جمعه قم با اشاره به هزارمین روز حصر شیخ زکزاکی در نیجریه ابراز داشت: مانند همیشه تقاضا داریم که دولت نیجریه بر اساس قوانین به خواسته بخش بزرگی از ملت خود توجه کند و این عالم فرهیخته را به ملت بازگرداند./1323/

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۶:۰۱
آیت الله اراکی:
مشکلات امروز نتیجه اعتماد به غیر خداوند است| علوم اسلامی از منابع دینی استخراج شود
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با بیان این که همه مشکلات جامعه از «منم» گفتن ها است، گفت: اگر به غیر از خداوند اعتماد نمی کردیم، این مقدار مشکل در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد نمی شد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۰:۱۰
دیدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله فاضل لنکرانی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله فاضل لنکرانی درباره مهم ترین مسائل مربوط به حوزه و طلاب گفت وگو و تبادل نظر کردند.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۱:۲۰
آیت الله خاتمی در گفت وگو با رسا تشریح کرد؛
جزئیات جلسه هیأت رییسه خبرگان| اصلاح آیین نامه انتخابات؛ دستور کار اجلاس آتی خبرگان ملت
سخنگوی هیأت رییسه خبرگان از تدوین آیین نامه جدید انتخابات مجلس خبرگان رهبری و بررسی و اصلاح ‌آیین نامه فعلی در اجلاس آتی خبرگان ملت خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۵:۰۶
آیت الله حسینی بوشهری:
تصمیمات حوزه آموزش و پرورش مبتنی بر کار کارشناسی باشد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تصمیمات در حوزه آموزشی باید با کار کارشناسی باشد و تا نقطه قوت ها و ضعف ها و آسیب ها بررسی نشود، با صحبت کردن و فضاسازی چیزی حل نخواهد شد بلکه آسیب رسان است.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۴:۰۵
آیت الله نوری همدانی:
وزارت ارشاد بر چاپ و نشر کتب نظارت کند| اجازه انتشار مطالب خلاف مبانی اسلام داده نشود
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با انتقاد از وجود محتواهای غرب زده تأکید کرد که وزارت ارشاد بر چاپ و نشر کتب نظارت دقیق داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۲:۰۶
آیت الله علوی گرگانی:
وجود اختلاف طبقاتی زیبنده جامعه اسلامی نیست| هیچ دانش آموزی نباید به دلیل ناتوانی مالی از تحصیل محروم شود
حضرت آ‌یت الله علوی گرگانی با بیان این که در جامعه اسلامی نباید اختلاف طبقاتی وجود داشته باشد، تأکید کرد که هیچ دانش آموزی نباید به دلیل ناتوانی مالی از تحصیل محروم شود.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۶:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
نمی توان نسبت به اشرافی گری مسؤولان بی تفاوت بود| وحدت حوزه و دانشگاه سبب تحقق آرمان های انقلاب می شود
نماینده خبرگان با بیان این که دانشجویان و طلاب از مهم ترین اقشار جامعه هستند، گفت: اگر این دو قشر وحدت پیدا کنند می توانند جامعه را بیش از گذشته به سمت آرمان های انقلاب هدایت کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۵
آیت الله سعیدی:
ملت ایران مصمم تر از قبل پای انقلاب ایستاده اند| دشمن آرزوی بر هم زدن امنیت ایران را به گور می برد
امام جمعه قم با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: ملت ایران در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب نه تنها با ترورهای کور دست از نظام بر نمی دارند بلکه منسجم تر از قبل درس فراموش نشدنی به دشمنان خواهند داد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۳:۴۰
آیت الله موحدی کرمانی:
نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ منافع عمومی و ملی را در نظر بگیرند| دولت قیمت اجناس و اقلام را کنترل کند
امام جمعه موقت تهران با انتقاد از بالا بودن هزینه های جاری مسؤولان و دولتمردان، از نمایندگان مجلس خواست تا در زمینه تصویب بودجه نگاه ملی داشته باشند و منافع عمومی را در نظر بگیرند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۲۳:۱۳
حجت الاسلام والمسلمین قمی:
ملت ایران و عراق با اتکا به حماسه اربعین زمینه آزادسازی قدس را فراهم کنند
معاون بین الملل دفتر رهبر انقلاب با اشاره به روابط مردم ایران و عراق و تلاش دشمنان برای آسیب زدن به این روابط راهبردی گفت: ملت ایران و عراق با اتکا به پیاده روی اربعین می توانند زمینه آزادسازی قدس را...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۶:۲۴
آیت الله جوادی آملی:
خون شهدا جوامع را از خباثت استکبار و استعمار پاک می کند| طیب و طاهر شدن جامعه در گرو معادباوری است
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به این که کشوری که توسط خون شهدا پاکسازی شود از دیدگاه قرآن کریم «بلد طیب» است، گفت: خون شهدا جوامع را از خباثت استکبار، استعمار و صهیونیست پاک می کند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۳:۳۵
توضیحات آیت الله فاضل درباره وجود یا عدم وجود نظامات در فقه
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) به ارائه توضیحاتی درباره اظهارات اخیر خود در رابطه با وجود یا عدم وجود نظامات در فقه پرداخت.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۲:۲۴
آیت الله علوی گرگانی:
نهادینه کردن تواضع در جامعه نیازمند گسترش فرهنگ‌ مسجد محوری است
حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان این‌که یکی از راه‌های نهادینه کردن دگر بینی و تواضع، نهادینه کردن فرهنگ‌ مساجد بین مردم است، گفت: در این راه باید با عمل خود مردم را به سوی مساجد جذب و دعوت کنیم.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۱:۵۴
آیت الله مصباح یزدی:
فلسفه امر و نهی الهی رسیدن انسان به کمال است
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان این که عمر انسان باید برای رسیدن به هدف خلقت و کمال صرف شود، گفت: امر و نهی الهی برای این است که انسان بتواند به رحمت ویژه خداوند متعال برسد و الا خدا به عبادت انسان ...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۴۱
آیت الله توکل در گفت وگو با رسا:
پیام سند الگوی پیشرفت نهادینه سازی روح "ما می توانیم" در جامعه است
نماینده خبرگان با بیان این که رسیدن به اهداف انقلاب در گرو برنامه ریزی شایسته و صحیح است، گفت: مهم ترین پیام رهبری از ابلاغ سند الگوی پیشرفت نهادینه سازی روح «ما می توانیم» در جامعه است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۳:۵۳
آیت الله مکارم شیرازی:
دشمن با ترویج بی حجابی اصل نظام را نشانه گرفته است| لزوم توجه به امر ازدواج در لایحه بودجه
حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم توجه به امر مهم ازدواج در لایحه بودجه سال آینده کل کشور تاکید کرد و واقفان و خیران را نیز برای فراهم کردن زمینه های ازدواج جوانان فراخواند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰:۱۰
روحانی در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان:
۷۸ طرح با هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان اعتبار در استان سمنان اجرایی می شود
رییس جمهور با تاکید بر اینکه ۷۸ طرح با یکهزار و ۴۶۶ میلیارد تومان اعتبار، مصوبات این سفر برای استان سمنان خواهد بود، گفت: اجرای این طرح ها می تواند به تحول، رشد و پیشرفت استان کمک کند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۵۴
آیت الله جوادی آملی:
جامعه ای که قائم به عقل باشد سعادتمند و متمدن می شود| انسان باید علمی بیندیشد و عدلی عمل کند
حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که جامعه غیر عالم هرگز به سعادت نمی رسد و متمدن نخواهد بود، ابراز داشت: جامعه ای که زندگی شخصی خود را عاقلانه اداره می کند اما قائم به عقل نیست، متمدن و سعادتمند ن...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۶:۰۱
آیت الله شب زنده دار:
محفوظ ماندن از جاذبه های انحرافی شرط رسیدن به مقامات عالی است
عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر تقویت معرفت انسان و مقابله با خواسته های نفسانی گفت: انسان باید در برابر کشش های انحرافی خود را حفظ کند تا بتواند به مقامات عالیه برسد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۳:۳۱
آیت الله علوی گرگانی:
افراد مغرض برای مسؤولیت های نظام انتخاب نشوند
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که شورای نگهبان باید در گزینش ها دقت فوق العاده ای داشته باشد، گفت: باید دقت زیادی صورت گیرد که افراد مغرض نظام و دین و انقلاب و ولایت انتخاب نشوند و حقی هم ا...