Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - زمان خداحافظی رژیم صهیونیستی فرا رسیده است| رهنمودهای رهبری به نقشه راه تبدیل شود
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۴:۱۵
شناسه خبر: ۵۷۸۴۳۶
 
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد:
زمان خداحافظی رژیم صهیونیستی فرا رسیده است| رهنمودهای رهبری به نقشه راه تبدیل شود
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آقای نتانیاهو سرویس های اطلاعاتی رژیم غاصب صهیونیستی می دانند که زمان خداحافظی اسرائیل فرا رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه تهران با اشاره به این که برای حرکت انسان و تعالی جامعه نیازمند امنیت اعتقادی و تفکر بالنده و ایمان راسخ هستیم، گفت: اگر امنیت اعتقادی در جان انسان و جامعه شکل گیرد و انسان به آموزه های وحیانی آراسته شود، راه آراسته شدن به امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیز هموار خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که کار انبیای الهی و ائمه معصومین(ع) ایجاد و تقویت امنیت اعتقادی است، اظهار داشت: جامعه انسانی هنگامی طعم شیرین امنیت را در حوزه های مختلف خواهد چشید که پیشوا و الگوی صالح را انتخاب کرده و در کنار او قدم بردارند؛ هیچ جامعه ای بدون شناخت پیشوای صالح، به عزت و سربلندی دست پیدا نخواهد کرد.

وی با اشاره به این که عاشورا منطق عملی اسلام است، ابراز داشت: قیام امام حسین(ع) یک حرکت سیاسی و اجتماعی است و نشان می دهد که اسلام برای نجات حیات اجتماعی چه اندازه ارزش قائل است؛ اسلام تأکید ویژه ای بر عمل کردن دارد، بر این اساس سرنوشت جامعه نتیجه عمل و رفتار افراد آن جامعه است.

به گزارش رسا، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در خطبه دوم نماز جمعه تهران با بیان این که مراد امام حسین(ع) از برداشتن بیعت با افراد همراه خود، این است که تنها افراد بصیر با ایشان همراه شوند، عنوان کرد: فلسفه نظام سیاسی در اسلام و نقشه راه امت در شهادت است و این راه باید تبیین شود؛ پیام قیام عاشورا این است که در جامعه اسلامی باید امام عادل حاکم باشد و جایی برای افراد فاسد و مفسد در آن وجود ندارد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: امام حسین(ع) راه را برای رویارویی ملت اسلامی با استکبار جهانی و زمینه سازی برای ظهور مهدوی هموار کردند و راه را برای ظلم حکام جور مسدود ساختند.

وی با اشاره به فداکاری حضرت زینب کبری(س) خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا نیز با تأسی به این بانوی بزرگ در عرصه های مختلف استقامت کردند و با گذشتن از همسران و فرزندان خود اسلام را سرافراز نگه داشته اند؛ امروز نیز نقش زنان در تقویت نظام خانواده و پایداری جامعه اسلامی بسیار محوری و مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد به تبیین درس های قیام عاشورا پرداخت و با بیان این که امام حسین(ع) الگوی همه ملت های آزادی خواه هستند، تأکید کرد: ایشان سرور و سالار ملت ایران، سوریه، عراق، یمن و فلسطین و همه آزادی خواهان جهان هستند؛ امروز نیز همانند دفاع مقدس، منطق عملی عاشورا باید بار دیگر در منطق عملی جامعه اسلامی تکرار و ترجمه شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که استکبار جهانی بداند که با ملتی روبه رو است که شهادت را افتخار خود می داند، تصریح کرد: دلیل سخنان اخیر ترامپ، نتنیاهو و بن سلمان این است که اگر در برابر موج پرقدرت انقلاب اسلامی کوتاه بیاییم، اسلام پیروز می شود؛ ترامپ در سخنرانی اش گفته بود "اگر در برابر ایران کوتاه بیاییم خاورمیانه از کف ما رفته است"؛ ما به او می گوییم "آقای ترامپ خاورمیانه از کف تو رفته است".

وی ادامه داد: همچنین نتانیاهو نیز گفته است که اگر در برابر ایران کوتاه بیاییم قدس را از دست خواهیم داد؛ آقای نتانیاهو سرویس های اطلاعاتی رژیم غاصب صهیونیستی می دانند که زمان خداحافظی اسرائیل فرا رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد با اشاره به این که یکی از درس های مهم عاشورا آن است که قدم ها باید مبتنی بر علم، دانش، عقلانیت و معرفت باشد، گفت: مدیران امروز باید از عاشورا ابتدا سلوک علمی و معرفت بیاموزند و مبتنی بر علم قدم برداشته و در راه اسلام ثابت قدم و محکم باشند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: باید از مدرسه عاشورا بیاموزیم که امام و مقتدای خود را بشناسیم و در کنار مقتدای خویش همچون زهیرها ثابت قدم باشیم؛ پیوند با پیشوای صالح بود که ایران را به قدرت سیاسی بزرگ تبدیل و جبهه مقاومت را خلق کرد.

وی اظهار کرد: وظیفه امروز ما این است که پیوند خود را با رهبری خویش که به عاشورا اقتدا کرده و با الهام با آموزه های کربلا مقابل استکبار ایستاده است، تحکیم کنیم؛ ما باید این سخن زهیر را زمزمه کنیم که خطاب به امام حسین(ع) عرض کرد "اگر دنیا باقی باشد ما در آن جاودان باشیم و یاری و پشتیبانی  تو موجب جدایی از دنیا شود، ما شهادت در رکاب تو را بر دنیای ابدی انتخاب خواهیم کرد"؛ تحکیم پیوند با رهبری است که عزت و عدالت اجتماعی را در پی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد با اشاره به این که همه ما باید در راه رسیدن به سه هدف والای  آزادی، عدالت و معنویت در راه انقلاب اسلامی ثابت قدم باشیم، ابراز داشت: این سه محور مهم، اهداف والای انقلاب اسلامی را تشکیل می دهند و ما در سایه چنگ زدن به این اصول است که توانسته ایم با استکبار جهانی مقابله کنیم.

امام جمعه موقت تهران عدالت اجتماعی را ثمره امنیت اعتقادی دانست و اضافه کرد: عدالت اجتماعی با حرکت های غیر معقول ایجاد نمی شود، بلکه باید برای تحقق آن به اصول انقلاب اسلامی پایبند بود و آن را از طریق انتقادهای دلسوزانه و ناصحانه مطالبه کرد.

وی یادآور شد: لازم می دانم از نخبگان سیاسی و اجتماعی و همه کسانی که دعوت رهبر معظم انقلاب مبنی بر وحدت قوا، حمایت از دولت، نقد منصفانه و فراهم کردن بستر حرکت مقتدرانه مسؤولان را لبیک گفتند، تشکر کنم؛ امروز هم باید بدانند که رهنمودهای رهبری باید به نقشه راه تبدیل شود./841/پ۲۰۱/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی در گفت وگو با رسا:
احراز ساده زیستی شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد
نماینده خبرگان با تأکید بر این که احراز ساده زیستی باید شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد، گفت: تا زمانی که روح ساده زیستی در مسؤولان حاکم نشود، امکان تحقق اهداف انقلاب وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
وجود شفافیت در کشور مانع فساد می شود| مسؤولان در عمل اهداف انقلاب را عینیت بخشند
نماینده خبرگان با اشاره به این که مسؤولان باید با رفتار خود اهداف انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب را عینیت بخشند، گفت: اگر مردم از زندگی مسؤولان خود آگاه باشند و ساده زیستی را در آن مشاهده کنند، نسبت...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۵۰
آیت الله سبحانی:
فقه و طبابت رابطه تنگاتنگی دارند| به برکت انقلاب بی نیاز از پزشکان خارجی هستیم
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که فقه با طبابت رابطه تنگاتنگی دارد، گفت: از اول کتاب طهارت تا آخر کتاب دیات فقیه محتاج طبیب در تشخیص موضوعات است تا بتواند حکم دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۰:۱۲
پیام تسلیت ‌آیت الله نوری درپی درگذشت حجت الاسلام شجاعی
حضرت آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۹:۵۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مردم فرشته گونه دین و کشور را حفظ کردند| برخی در کشور خلاف مسیر انسانیت حرکت می کنند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند جنگ جهانی سوم بود، گفت: در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد و مردم فرشته گونه دین و کشور را حف...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۲۷
آیت الله مکارم با صدور پیام تسلیتی:
مرحوم شجاعی از فراز منبر به هدایت مردم می پرداخت
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیام تسلیتی، درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شجاعی را تسلیت گفت و از مجاهدت های آن مرحوم در مسیر هدایت مردم و نشر معارف اهل بیت، تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۷:۰۵
در دیدار دبیر شورای عالی حوزه مطرح شد؛
تأکید آیت الله شبیری بر تقویت درس اخلاق در حوزه| جای درس اخلاق هایی مانند درس امام در حوزه خالی است
حضرت آ‌یت الله شبیری با تأکید بر تقویت دروس اخلاق در حوزه گفت: امام که درس اخلاق می گفتند تا چند روزی حوزه یک حال و هوای دیگر داشت. امروز جای این درس اخلاق‌ها در حوزه خالی است.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۰۳
آیت الله اراکی:
نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت| با اتکای به بیگانگان قدرت حاصل نمی شود
نماینده خبرگان با بیان این‌که جامعه اسلامی در همه ابعاد با جامعه غربی تفاوت دارد، تأکید کرد: نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت، زیرا غربی‌ها کاملاً برعکس مبانی و آموزه‌های ما عمل می‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۴:۰۱
رییس جمهور در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها:
ماندن یا نماندن برجام مهم نیست| با وحدت از دوره فعلی عبور خواهیم کرد
رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران از همه توطئه ها با وحدت ، اتحاد و یکپارچگی عبور خواهد کرد، تأکید کرد که می‌توانیم آمریکا را شکست دهیم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۰۴
دیدار آیت الله حسینی بوشهری با آ‌یت الله شبیری زنجانی
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با حضرت ‌آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفت وگو کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۲۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مهم ترین عامل پیوند حوزه و دانشگاه علم دینی است| تنها فقه و اصول علم دینی نیست
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که علمی که موضوع ‌آن خدا باشد علم دینی است، مهم ترین عامل پیوند حوزه و دانشگاه را علم دینی دانست.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۲۶
آیت الله حسینی بوشهری:
دشمن به دنبال حذف فرهنگ عاشورا و مهدویت برای غلبه بر شیعیان است
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به توطئه های دشمن علیه امت اسلام به ویژه شیعیان، نسبت به تلاش دشمن برای حذف و تحریف فرهنگ عاشورا و مهدویت برای غلبه بر تشیع هشدار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۲۰
تکذیب یک نقل قول از سوی دفتر آیت الله مکارم
دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی، نقل قول منتسب به این مرجع تقلید در مورد لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم را تکذیب کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۸:۵۸
آیت الله موحدی کرمانی:
مسؤولان و نخبگان نسبت به رفع موانع و مشکلات کشور همت کنند
آیت الله موحدی تأکیدکرد: مسؤولان و نخبگان با شناسایی دقیق معضلات جامعه و توجه به راهکاری معقول، نسبت به رفع موانع و مشکلات کشور به‌ ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت عمومی همت بگمارند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷:۴۲
در دیدار جمعی از وعاظ و خطبا مطرح شد؛
تأکید آیت الله وحید خراسانی بر بزرگداشت هفتم صفر شهادت امام مجتبی
حضرت ‌آیت الله وحید خراسانی توصیه کرد که تمامی هیئات مذهبی در روز هفتم صفر، با حرکت دسته‌جات عزاداری، موجب تسلای قلب مادر پهلوشکسته‌ امام مجتبی(ع) شوند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۵۷
آیت الله علوی گرگانی:
ابعاد شخصیتی حضرت ابوطالب برای دنیا تبیین شود
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به نقش و جایگاه ویژه حضرت ابوطالب(ع) در حفظ رسالت پیامبر تأکید کرد که ابعاد شخصیتی حضرت ابوطالب باید برای دنیا تبیین شود.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۱۴
نامه آیت الله مکارم به رییس دستگاه قضا درباره مباحث مهریه
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در نامه ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه، توضیحات ارائه شده از سوی وی درباره مهریه را کافی و قانع کننده ندانست و مشکل جوانان گرفتار به دلیل مهریه را جدی خواند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۱:۵۶
آیت الله حیدری در گفت وگو با رسا هشدار داد؛
القای بن بست در کشور با هدف صاف کردن جاده مذاکره و مصالحه با ‌آمریکا| رسانه ها دستاوردهای انقلاب را تبیین کنند
نماینده خبرگان القای بن بست در کشور را خیانت دانست و گفت: برخی از روی خیانت و ترس از استکبار به مردم القا می کنند که جامعه به بن بست رسیده تا راهی برای مذاکره و مصالحه با آمریکا پیدا کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۰:۲۱
در دیدار جمعی از مسؤولان لبنانی مطرح شد؛
تجلیل آیت الله نوری همدانی از مجاهدت های حزب الله لبنان| نباید اجازه نفوذ به دشمن داده شود
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تجلیل از مجاهدت های حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله در مقابله با استکبار گفت: حزب الله توانسته در برابر دشمنان و صهیونیست ها با قدرت ایستادگی کرده و عزت و عظمت اسلام ر...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۳:۵۱
آیت الله اعرافی:
پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب ملت ایران را پیروز خواهد کرد| عاقبت غربگرایی تحقیر و ذلت است
امام جمعه قم عاقبت غربگرایی را تحقیر و ذلت دانست و گفت: عربده های امروز دشمنان ظاهری است و باید بدانیم ایستادگی و پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب ما را پیروز خواهد کرد.