Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۴۵
شناسه خبر: ۵۷۸۴۳۱
 
امام جمعه موقت كاشان:
نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود، گفت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام علوي و ناب از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چهره ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار پنجشنبه شب در شب شام غريبان امام حسين(ع) و در نخستين شب عزارداري هيات رزمندگان اسلام كاشان كه در سالن شهداي بسيج اين شهرستان برگزار شد به آثار و دستاوردهاي حادثه عاشورا اشاره كرد و گفت: حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود.

وي افزود: دشمن طي 50 سال بعد از رحلت پيامبراكرم(ص) كاري كرد كه اسلام حقيقي از اسلام غير حقيقي قابل تشخيص نبود و راه صحيح از راه غير صحيح و تفكر صحيح از تفكر غير صحيح قابل تشخيص نبود و مردم اسلامي را كه يزيد معرفي كرد را به عنوان اسلام حقيقي پذيرفتند و اسلام حقيقي و اسلام ناب را به حاشيه بردند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه اسلامي كه بني اميه آورد با اسلام پيامبراكرم(ص) تفاوت زيادي داشت، اظهار داشت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام ناب و علوي از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چهره ها بود.

وي ادامه داد: امام حسين(ع) با قيام خود چهره كريه مدعيان دروغين اسلام را افشا كرد و پرده از چهره زشت اسلام اموي برداشت و آنها را رسوا كرد.

امام جمعه موقت كاشان افزود: اسلام اموي كه امام حسين(ع) آن را افشا كرد امروز نيز وجود دارد و همان مدعيان اسلام اموي آن را با نام اسلام آمريكايي اما با تغيير ماهيت آن به جهان معرفي مي كنند.

به گفته وي، اسلام حقيقي صدر اسلام همان اسلامي حقيقي است كه امام خميني(ره) معرفي كرد و اسلام اموي آن روز، اسلام آمريكايي امروز است.   

حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: امروز ما بايد بتوانيم اسلام حقيقي و غير حقيقي  را به عنوان دو طرز تفكر مقابل يكديگر تشخيص داده تا متوجه شويم در جبهه اسلام ناب و علوي قرار داريم يا در جبهه اسلام اموي و آمريكايي قرار داريم.

وي به برخي از تفاوت هاي بين اسلام ناب علوي و اسلام آمريكايي براي شناخت از اين دو تفكر اشاره كرد و افزود: اسلامي  آمريكايي و اموي  اسلامي است كه دشمن از آن نترسد و آن را تهديدي براي منافع خودش نداند، از اين رو اسلامي كه براي آمريكا خطر نداشته باشد اسلام آمريكايي است.

امام جمعه موقت كاشان اسلام آمريكايي را اسلام جدايي دين از سياست دانست و ابراز داشت: تفكر جدايي دين از سياست تفكري است كه از چندين دهه قبل از سوي استعمارگران پيگيري و دنبال شده و امروز نيز دشمنان اسلام ناب علوي آن را به شكل هاي مختلف دنبال مي كنند.

وي افزود: دشمن از اسلام ناب و علوي  ترس و هراس دارد كه شهيد مدرس معتقد است، ديانت ما عين سياست ما است و سياست ما عين ديانت ما است.

حجت الاسلام اسلامي تبار از اسلام تفرقه آفرين به عنوان يكي ديگر از نشانه هاي اسلام آمريكايي نام برد و ابراز داشت: اسلامي كه با نام دفاع از اسلام و دفاع از اهل بيت(ع) به دنبال اختلاف و تفرقه بين تشيع و تسنن باشد اسلام آمريكايي است، آمريكا نه تنها با چنين تفكري مخالفت نمي كند بلكه از آن حمايت و دفاع هم مي كند چرا كه آمريكا براي رسيدن به اهداف خودش تفرقه بين مسلمانان را در دستور كار دارد.

وي همچنين از اسلام آمريكايي به عنون اسلام منهاي بصيرت نام برد و عنوان كرد: اسلام بدون آگاهي و اسلام جاهلي كه نتواند حق را از باطل تشخيص دهد اسلام آمريكايي است و  آمريكا از آن دفاع مي كند.

به گفته وي، آمريكا اسلامي را حمايت مي كند كه در آن عزاداري براي امام حسين(ع) و ائمه اطهار(ع) شور و گريه داشته باشد اما شعور نداشته باشد، چرا كه چنين اسلام و چنين عزاداري همان  اسلام و عزاداري مورد حمايت و تأييد آمريكا است.

حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: اسلام آمريكايي اسلامي است كه در آن امر به معروف و نهي از منكري كه امام حسين(ع) براي احياي آن قيام كرد وجود نداشته باشد و عزاداري ها تأثيرگذار نباشد و بي نماز را نماز خوان و بد حجاب را با حجاب نكند.

به گفته وي، دشمن نمي تواند مستقيما با عزاداري امام حسين(ع) مخالفت كند و با آن مقابله كند چون چنين توانايي را ندارد، اما همه تلاش خود را به كار گرفته تا عزاداري هاي امام حسين را تبديل به عزاداري هاي بي محتوا كند.

امام جمعه موقت كاشان همچنين به برخي از ويژگي هاي اسلام ناب علوي نيز اشاره كرد و گفت: در اسلام ناب علوي  انتخاب مرگ با عزت بهتر از حيات با ذلت است، توحيد پرستي در مقابل طاغوت پرستي است، مبارزه با دشمن در مقابل دفاع از مظلوم است و جنگ با دشمن در مقابل عطوفت با مظلوم است./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۱۱
حجت الاسلام موسوی:
دشمنان از اتحاد مسلمانان در هراس هستند
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به وجود مشترکات وحدت آفرین در میان امت اسلامی، گفت: استکبار جهانی از اتحاد مسلمانان بسیار بیمناک و وحشت زده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
زیاده روی دراستفاده از لذت ها اراده را ضعیف می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از ضررهایی که به دنبال زیاده روی در استفاده از لذت ها به وجود می آید ضعیف شدن اراده است و چنین فردی نمی تواند در انجام کارهای خوب یک تصمیم جدی بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۰
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
ضرورت توجه به سبك زندگي معاد محور
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به سبك زندگي با رويكرد معادمحوري گفت: ما بايد تلاش كنيم تا زندگي خود را معادباور و معادمحور كنيم.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۱۵
امام جمعه موقت كاشان:
زمان شناسي از عوامل هدايت انسان است
امام جمعه موقت كاشان مسؤوليت انسان عاقل را زمان شناسي دانست و گفت: از عوامل مهم در هدايت انسان زمان شناسي است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۱۱
تأكيد آيت الله نمازي بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين
نماينده ولي فقيه در كاشان بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين تأكيد كرد و گفت: در كنار فعاليت خدماتي و خدمت رساني به زائران امام حسين(ع) يكي از فعاليت هاي اساسي و مهم موكب هاي اربعين فعاليت هاي فرهنگي اس...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۹
آیت الله مهدوی:
زهد در دنیا فکر انسان را برای آخرت آزاد می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید فکر و وقتمان برای تقرب به خداوند و رسیدن به کمال باز باشد و تمام وقتمان را برای لذت های دنیایی پر نکنیم، یکی از اهداف مهم زهد در دنیا آزاد شدن دل و ف...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۶
امام جمعه موقت كاشان:
شعار مومن عمل است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه شعار مومن عمل است و آنكه حرف مي زند و عمل نمي كند باطل است، گفت: حق مانند آب زلال مفيد و مايه حيات است، اما باطل مانند كف روي آب است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۲۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مشكلات سد راه انقلاب سبب استقامت و پايداري ملت است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: مشكلات سد انقلاب اسلامي سبب استقامت و استواري و پايداري ملت ايران و نشانه قرار داشتن در مسير حق است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۸
آيت الله نمازي:
دانش آموزان مهمترين ثروت و سرمايه كشور هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان دانش آموزان را مهمترين ثروت و سرمايه كشور دانست و از خانواده ها، معلمان، آموزگاران، مربيان و اساتيد خواست مراقب دانش آموزان باشند كه سعادت خانواده و جامعه در گرو داشتن فرزندا...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۲۵
امام جمعه اصفهان:
اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به مانور بزرگ سیاسی اربعین حسینی، گفت: اربعین مانور سیاسی شیعیان جهان است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۴۰
حجت الاسلام فرحزاد:
بزرگترين پيام عاشورا و كربلا روشنگري است
حجت الاسلام فرحزاد بزرگترين پيام عاشورا و كربلا را روشنگري دانست و گفت: اگر حضرت رقيه سه ساله در شام داراي گنبد و بارگاه است اما هيچ اثري از يزيد و معاويه نيست براي اين است كه بزرگترين پيام عاشورا و ك...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۲۹
رييس بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان:
جلوه ايمان در عمل صالح است
رييس بسيج حوزه علميه كاشان ايمان و عمل صالح را مکمل يکديگر دانست و با تأكيد بر اينكه جلوه ايمان در عمل صالح است، گفت: داشتن ايمان هم انسان را به انجام کارهاي خير هدايت مي‌کند و هم عمل صالح سبب حفظ ايم...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۷
امام جمعه موقت كاشان:
فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است
امام جمعه موقت كاشان انساني كه از سرمايه ولايت برخوردار است و آن را با هيچ ثروتي در دنيا عوض نمي كند را انسان غني دانست و گفت: فقير واقعي فقير فرهنگي است و فقر فرهنگي و جهالت بدترين فقرها است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۰
آیت الله مهدوی:
غضب و شهوت عقل را کم و نفس را تقویت می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان در حالات شهوت و غضب عقلش کم و نفسش تقویت شده و کلمات زشتی به زبان جاری می کند و اعمال نا معقولی انجام می دهد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۳:۵۹
حاجی دلیگانی:
بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که بی‌تدبیری خودی‌ها سبب تصویب CFT شد، گفت: لایحه cft خطرناکترین لایحه‌ای است که مورد بررسی و پذیرش قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۱۱
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا:
متون کهن باید با کتاب‌های کهن بررسی شود
جهانبخش با تأکید بر ضرورت دقت و تأمل بیشتر در متون کهن برای ترجمه و تصحیح و تبیین آنها، گفت: لازم است که برای درک هر متن کهن به کتب مختلفی که دارای سابقه و کهن هستند رجوع کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۰۷
مؤلف کتاب یوم الطف:
کتاب یوم الطف برگی از زندگی امام حسین در یک روز است
مؤلف کتاب یوم الطف گفت: کتاب یوم الطف گزارش یک روز از حیات امام حسین(ع) است، داستان ایشان پیش از روز عاشورا و حتی پس از روز عاشورا بسیار مفصل است، یعنی این کتاب یک برگ از زندگی پربرکت امام حسین(ع) است...
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۵۹
حجت الاسلام مهدوی راد:
مطالعه رجزها و رزم سرودهای عاشورا سبب تعظیم انسان می‌شود
دبیر جایزه کتاب سال ایران با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا، گفت: پیوند میان ترجمه جدید و امروزی با ترجمه‌های کهن قرآن کریم از ویژگی‌های سبک ترجمه مترجم کتاب روزنامه عاشورا است.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۹
آيت الله نمازي:
مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: امروز مردم از وجود اختلاس ها، سوء استفاده ها، رقابت ها و درگيري هاي سياسي ناراحت هستند و اينها موضوعات مهمي است كه در شأن مديران نظام توحيدي نيست.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۳:۳۵
اسفندیاری:
نویسنده کتاب روزنامه عاشورا فریب معانی اولیه لغات را نخورده
عاشورا پژوه برجسته کشور با اشاره به ویژگی‌های کتاب روزنامه عاشورا و ترجمه صحیح از کتاب یوم الطف، گفت: مترجم یوم الطف در ترجمه تحقیق کرده و فریب معانی نخست کلمات را نخورده است و معانی ثانوی کلمات را در...