Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ Sunday, December 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۴۵
شناسه خبر: ۵۷۸۴۳۱
 
امام جمعه موقت كاشان:
نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود، گفت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام علوي و ناب از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چهره ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار پنجشنبه شب در شب شام غريبان امام حسين(ع) و در نخستين شب عزارداري هيات رزمندگان اسلام كاشان كه در سالن شهداي بسيج اين شهرستان برگزار شد به آثار و دستاوردهاي حادثه عاشورا اشاره كرد و گفت: حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود.

وي افزود: دشمن طي 50 سال بعد از رحلت پيامبراكرم(ص) كاري كرد كه اسلام حقيقي از اسلام غير حقيقي قابل تشخيص نبود و راه صحيح از راه غير صحيح و تفكر صحيح از تفكر غير صحيح قابل تشخيص نبود و مردم اسلامي را كه يزيد معرفي كرد را به عنوان اسلام حقيقي پذيرفتند و اسلام حقيقي و اسلام ناب را به حاشيه بردند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه اسلامي كه بني اميه آورد با اسلام پيامبراكرم(ص) تفاوت زيادي داشت، اظهار داشت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام ناب و علوي از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چهره ها بود.

وي ادامه داد: امام حسين(ع) با قيام خود چهره كريه مدعيان دروغين اسلام را افشا كرد و پرده از چهره زشت اسلام اموي برداشت و آنها را رسوا كرد.

امام جمعه موقت كاشان افزود: اسلام اموي كه امام حسين(ع) آن را افشا كرد امروز نيز وجود دارد و همان مدعيان اسلام اموي آن را با نام اسلام آمريكايي اما با تغيير ماهيت آن به جهان معرفي مي كنند.

به گفته وي، اسلام حقيقي صدر اسلام همان اسلامي حقيقي است كه امام خميني(ره) معرفي كرد و اسلام اموي آن روز، اسلام آمريكايي امروز است.   

حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: امروز ما بايد بتوانيم اسلام حقيقي و غير حقيقي  را به عنوان دو طرز تفكر مقابل يكديگر تشخيص داده تا متوجه شويم در جبهه اسلام ناب و علوي قرار داريم يا در جبهه اسلام اموي و آمريكايي قرار داريم.

وي به برخي از تفاوت هاي بين اسلام ناب علوي و اسلام آمريكايي براي شناخت از اين دو تفكر اشاره كرد و افزود: اسلامي  آمريكايي و اموي  اسلامي است كه دشمن از آن نترسد و آن را تهديدي براي منافع خودش نداند، از اين رو اسلامي كه براي آمريكا خطر نداشته باشد اسلام آمريكايي است.

امام جمعه موقت كاشان اسلام آمريكايي را اسلام جدايي دين از سياست دانست و ابراز داشت: تفكر جدايي دين از سياست تفكري است كه از چندين دهه قبل از سوي استعمارگران پيگيري و دنبال شده و امروز نيز دشمنان اسلام ناب علوي آن را به شكل هاي مختلف دنبال مي كنند.

وي افزود: دشمن از اسلام ناب و علوي  ترس و هراس دارد كه شهيد مدرس معتقد است، ديانت ما عين سياست ما است و سياست ما عين ديانت ما است.

حجت الاسلام اسلامي تبار از اسلام تفرقه آفرين به عنوان يكي ديگر از نشانه هاي اسلام آمريكايي نام برد و ابراز داشت: اسلامي كه با نام دفاع از اسلام و دفاع از اهل بيت(ع) به دنبال اختلاف و تفرقه بين تشيع و تسنن باشد اسلام آمريكايي است، آمريكا نه تنها با چنين تفكري مخالفت نمي كند بلكه از آن حمايت و دفاع هم مي كند چرا كه آمريكا براي رسيدن به اهداف خودش تفرقه بين مسلمانان را در دستور كار دارد.

وي همچنين از اسلام آمريكايي به عنون اسلام منهاي بصيرت نام برد و عنوان كرد: اسلام بدون آگاهي و اسلام جاهلي كه نتواند حق را از باطل تشخيص دهد اسلام آمريكايي است و  آمريكا از آن دفاع مي كند.

به گفته وي، آمريكا اسلامي را حمايت مي كند كه در آن عزاداري براي امام حسين(ع) و ائمه اطهار(ع) شور و گريه داشته باشد اما شعور نداشته باشد، چرا كه چنين اسلام و چنين عزاداري همان  اسلام و عزاداري مورد حمايت و تأييد آمريكا است.

حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: اسلام آمريكايي اسلامي است كه در آن امر به معروف و نهي از منكري كه امام حسين(ع) براي احياي آن قيام كرد وجود نداشته باشد و عزاداري ها تأثيرگذار نباشد و بي نماز را نماز خوان و بد حجاب را با حجاب نكند.

به گفته وي، دشمن نمي تواند مستقيما با عزاداري امام حسين(ع) مخالفت كند و با آن مقابله كند چون چنين توانايي را ندارد، اما همه تلاش خود را به كار گرفته تا عزاداري هاي امام حسين را تبديل به عزاداري هاي بي محتوا كند.

امام جمعه موقت كاشان همچنين به برخي از ويژگي هاي اسلام ناب علوي نيز اشاره كرد و گفت: در اسلام ناب علوي  انتخاب مرگ با عزت بهتر از حيات با ذلت است، توحيد پرستي در مقابل طاغوت پرستي است، مبارزه با دشمن در مقابل دفاع از مظلوم است و جنگ با دشمن در مقابل عطوفت با مظلوم است./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۳:۰۶
استاد حوزه علميه:
لازمه حيات طيبه قناعت است
استاد سطح عالي حوزه علميه لازمه رسيدن به حيات طيبه را قناعت دانست و گفت: خداوند حيات طيبه را به كسي مي دهد كه خدا باور بوده و ايمان به خدا و عمل صالح داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۳:۰۲
آیت الله مهدوی تشریح کرد؛
تفاوت مُخلَص و مُخلِص
امام جمعه موقت اصفهان با انتقاد از نظر مفسران در تشریح مفهوم واژه های مُخلَص و مُخلِص، گفت: مُخلِص کسی است که در مسیر خالص شدن است ولی وقتی به اخلاص کامل می رسد هم مُخلَص است و هم مُخلِص.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۲:۵۵
آيت الله نمازي:
مهارت آموزي در رشد اقتصاد كشور موثر است
نماينده ولي فقيه در كاشان به نقش مهم و اساسي مهارت آموزي را در رشد اقتصادي کشور اشاره كرد و گفت: مهارت آموزي بايد همراه با انگيزه باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۰:۲۷
رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
به دنبال طراحی کلان پروژه‌ها برای کشف تا حل مسائل هستیم
حجت الاسلام احمدیان با اشاره به رشد چشمگیر و قابل توجه فعالیت‌های پژوهشی در حوزه علوم انسانی و علوم اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اگرچه فعالیت‌های خوبی در عرصه پژوهش داشته ایم اما هنوز در زم...
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۹:۴۴
حجت الاسلام صالحی:
صحیفه سجادیه همچون نگینی در کنار قرآن و نهج البلاغه می درخشد
معاون آموزش عقیدتی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران صحیفه سجادیه را اثری گرانبها و نعمتی بی نظیر عنوان کرد و گفت: این کتاب همچون نگینی در کنار قرآن و نهج البلاغه می درخشد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۰:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
نماز نمونه اي از عهد و پيمان انسان با خدا است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه نماز نمونه اي از عهد و پيمان بين انسان و خدا است، گفت: در شبانه روز پنج نوبت ديدار و راز و نياز با خدا همان سر دادن شعار توحيد است، از اين رو امام راحل مي فرماي...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۵:۴۸
خطیب جمعه اصفهان:
دشمن موفق به جدا کردن مردم از انقلاب اسلامی نخواهد شد
آیت الله مهدوی با اشاره به اهمیت حضور مردم در عرصه‌های مختلف نظیر تشییع شهدا و جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دانش هسته‌ای، قدرت موشکی و نفوذ منطقه‌ای از داشته‌ها و توانمندی‌ها و موارد اقتدار کشور...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۴:۵۵
آيت الله نمازي:
مردم و مسؤولان در مقابل توطئه هاي دشمنان هوشيار باشند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: مردم، جوانان و مسؤولان در مقابل توطئه هاي استكبار و در رأس آن آمريكا بيدار و هوشيار باشند و براي تقويت اقتصاد كشور و توليد ملي تلاش مضاعف داشته باشند.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۰۲
امام جمعه موقت اصفهان:
ظرف وجودی انسان با دریافت علوم مختلف گنجایش بیشتری پیدا می کند
آیت الله مهدوی گفت: سینه طالب علم استعداد بیشتری برای پذیرش علوم مختلف نسبت به دیگران دارد؛ این استعداد که در علم فلسفه به عنوان قوه از آن یاد می شود به معنای توانایی بالقوه شخص برای دریافت علوم بیشتر...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۲:۵۳
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی:
كوچك شدن خانواده هاي ايراني برای جامعه آسيب و عوارض دارد
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خانواد هاي ايراني کوچکتر و کوچکتر شده اند و طبيعي است که کوچکتر شدن خانواده داراي عوارض است و آسيب هايي را براي جامعه به همراه دارد.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۲:۴۵
آیت الله مهدوی:
انسان کینه توز زندگی راحتی ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با استناد به روایات معصومین(ع) و با بیان این که انسان کینه توز در طول زندگی اش ناراحت است، گفت: ملازمت نفس در کسب حلم سبب دور شدن کینه از دل می شود.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۱:۰۶
با حضور وزير ارشاد؛
نخستين حوزه مجازي توليد محتوای کشور در كاشان افتتاح شد
نخستين حوزه مجازي توليد محتوای کشور با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان کاشان افتتاح شد.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۰:۰۰
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی:
کتاب قديمي ترين و موثرترين رسانه است
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکيد بر اينکه سياليت و روح زنده هر شهري به فرهنگ و هنر پوياي آن است، گفت: کتاب ماناترين، قديمي ترين، نافذترين و موثرترين رسانه است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۳:۴۶
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
سهم بودجه فرهنگ و هنر ناچيز است
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بودجه حوزه فرهنگ و هنر را اندك خواند و گفت: سهم محدود و اندكي از بودجه كشور به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص داده شده است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۰۶
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
جوهره انقلاب اسلامي در حوزه فرهنگ متبلور شد
صالحی با بیان این که جوهره انقلاب اسلامي در حوزه فرهنگ متبلور شد، گفت: هسته مركزي انقلاب اسلامي ايران در حوزه فرهنگ بود و انقلاب اسلامي با همين نگاه متولد شد و به پيروزي رسيد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۱:۵۷
آيت الله نمازي:
اداره امور کشور باید به اهل آن سپرده شود
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ابتداي انقلاب نيروي با تجربه براي اداره كشور وجود نداشت اما امروز بعد از چهل سال از پيروزي انقلاب اسلامي با تربيت نيروهاي با تجربه امور اداره كشور را بايد به اهل آن داد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۰:۰۲
ضرغامی مطرح کرد؛
منشأ شعارهای «نه شرقی، نه غربی»‏ و «مرگ بر آمریکا»‏ در دوران پهلوی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با ذکر ماجرای شهادت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به آمریکا و ۳ سرباز ‏ارتش در ‏ایستادگی در برابر ارتش شوروی، منشأ شعارهای «نه شرقی، نه غربی»‏ و «مرگ بر آمریکا» را قبل...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۳:۵۷
رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
براي حل مشكل اقتصادي به نيروهاي داخلي اعتماد كنيم
رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: براي حل مشكلات گراني و تورم بايد به نيروهاي داخلي اعتماد كنيم و از ظرفيت هاي داخلي و قدرت داخلي خود استفاده کرده تا بتوانيم با دشمن مقابله كنيم.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۳:۴۰
آیت الله مهدوی:
انسان نباید از تنهایی در طریق حق وحشت داشته باشد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امیرمؤمنان(ع) می فرمایند در طریق حق از تنهایی وحشت نداشته باشید و بدانید خداوند با شما است و به شما لطف می کند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۰:۴۴
امام جمعه موقت كاشان:
شهدا اجازه ندادند حرف امام راحل روي زمين بماند
امام جمعه موقت كاشان اشاره به اينكه شهدا در دوران زندگي خود هيچگاه اجازه ندادند حرف امام راحل روي زمين بماند، گفت: امروز ما نيز نبايد اجازه بدهيم حرف رهبر معظم انقلاب به روي زمين بماند.