Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حب اهل بیت بزرگترین سرمایه هر انسانی است
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, November 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۵۱
شناسه خبر: ۵۷۷۶۱۸
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
حب اهل بیت بزرگترین سرمایه هر انسانی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بزرگترین سرمایه‌ای که هر انسانی دارد سرمایه حب الحسین و حب اهل بیت(ع) است که برخاسته از محبت و ارادت پیامبراکرم(ص) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امشب در جمع خانواده‌های قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان اظهار داشت: سخنان ائمه اطهار(ع) ریشه آن به علم الهی وصل بوده و پیامبراکرم(ص) نیز می‌فرمایند من در وجود امام حسین(ع) خلاصه می‌شوم از این رو اگر ریشه سخنی به علم الهی وصل نباشد چه کسی جرأت دارد این سخن را بگوید.

وی گفت: کسانی که این جمله را در آن زمان از پیامبر شنیدند امتیازاتی دارند زیرا این جمله را بدون واسطه از پیامبر شنیدند و به آن ایمان آوردند اما امتیاز ما از آن‌ها بالاتر است چرا که بعد از یک هزار و 400 سال که در صحنه میدانی تاریخ این جمله اینطور بیان شده که بقای اسلام به وجود حسین(ع) بستگی داشته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: اگر امام حسین(ع) و صحنه کربلا و مقاومت در برابر ظلم نبود امروز اثری از اسلام باقی نمی‌ماند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: بزرگترین سرمایه‌ای که هر انسانی دارد سرمایه حب الحسین و حب اهل بیت(ع) است که برخاسته از محبت و ارادت پیامبراکرم(ص) است.

وی ادامه داد: تولی و تبری به معنی دوستی و دشمنی است و آنچه که صاحب‌نظران می‌گویند این دو اصول ایمان و ریشه آن در نظام خلقت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هر کسی که می‌خواهد بداند سالم است یا بیمار باید به دل خود نگاه کند از این رو اگر دل انسان به حب و عشق اولیای خداست سالم و اگر بی تفاوت باشد بیمار است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی، امام حسین(ع) را جاذبه حق طلبی دانست و اظهار کرد: بسیاری از انسان‌ها مسلمان نیستند اما آن عقربه قطب‌نمای عشق به امام حسین(ع) قلب آن‌ها را به خود می‌کشاند.

وی افزود: باید در حب فی الله و بغض فی الله که سرمایه هر انسانی است تلاش کرد و در این راه هر مانعی را تا اجرای عدالت از سر راه برداریم و در مقابل کسانی که با جبهه دین مبارزه می‌کنند ایستادگی کنیم./9314/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۹
نماینده مجلس:
دولت در مواقع کسری بودجه از بودجه فرهنگ کم می کند
حجت الاسلام عبادی گفت: فرهنگ در هر دولتی همواره به عنوان یک اولویت دست چندم نگاه می شود و در هر زمان که دولت با کسری بودجه مواجه شود از بودجه فرهنگ کم می کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۲۹
امام جمعه موقت بیرجند:
ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۰
استاد حوزه علمیه مشهد:
روحانیان باید نظام اجتماعی و آموزشی دینی را ترسیم کنند
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روحانیان و طلاب در جامعه باید نظام اجتماعی دینی، نظام آموزشی دینی و نظام بانکداری اسلامی دینی را ترسیم کنند تا لیبرالیسم در جامعه جایگزین نشود و ضربه به کشور وارد نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۱۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس:
دولت توجه بیشتری به آموزش و پرورش داشته باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای هزینه کردن وجود ندارد، گفت: کمبود فضای آموزشی در استان نیازمند کمک خیران است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی یک جهاد مکتبی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سفر به اربعین حسینی و خدمت به زائران نه تنها یک خدمت‌رسانی به مردم و یک زیارت بوده بلکه در کنار آن نیز این سفر یک جهاد مکتبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۲۵
نماینده مجلس خبر داد؛
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و امسال نیز اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور اختصاص داده شده اس...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۱۷
نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی:
قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده است
نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع اعتبارات منطقی نیست، گفت: اخیرا نیز قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده و نگاه مجلس نسبت به روستاییان بسیار مثبت بود...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۵۰
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف خبر داد؛
اهدای ۴۰ هزار لوازم التحریر از محل موقوفات به نیازمندان
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در نیمه دوم شهریورماه سال جاری بیش از ۴۰ هزار کیف به همراه لوازم التحریر در سراسر کشور به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۴۶
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قانون نیست
حجت الاسلام عبادی گفت: در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به استان و دیداری که با وی داشتم مشکلات منابع طبیعی و کشاورزی بیان شد که در این دیدار گفته شد ۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قان...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۱:۲۷
مدیرکل اوقاف خراسان جنوبی خبر داد؛
افزایش ۱۷ درصدی درآمد موقوفات خراسان جنوبی
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد موقوفات خراسان جنوبی ۱۷ درصد و درآمد بقاع متبرکه ۱۴ درصد از آنچه که مصوب برنامه سازمان اوقاف بوده، افزایش داشته است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲:۳۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
بهترین فضیلت آشنا کردن مردم با ارزش‌های دینی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، بدترین خیانت به انسان‌ها را مردد و دور کردن آن‌ها از چارچوب دین و بهترین فضیلت را آشنا کردن آن‌ها با ارزش‌های دینی دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۵۷
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
ضرورت اهتمام ویژه اساتید حوزه و دانشگاه به فرهنگ رضوی، نمایشگاه «همه واقف باشیم» در خضری دشت بیاض و پذیرایی از چهار هزار نفر در موکب خضری دشت بیاض عناوین چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۴۰
فرمانده نهاجا:
تهدیدات دشمنان سبب افزایش توانمندی های کشور شده است
فرمانده نهاجا گفت: تهدیدات دشمنان نه تنها هیچ اثری نداشته بلکه برکت هم داشته است چرا که به توانمندی‌های بسیاری دست پیدا کردیم.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۰۹
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
بی انگیزگی در مطالعه کتاب باید ریشه یابی شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر فرزندانی از مطالعه کردن بی انگیزه هستند باید ریشه‌یابی و اصلاح گردد زیرا با یک اصلاح و تلنگر می‌توان افراد مهمی را تحویل جامعه داد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۴۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروهای مسلح باید قوی باشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح باید در کشور قوی باشند و این یکی از ضروریات است چرا که اگر نیروهای مسلح یک کشور ضعیف باشند دشمنان به آن‌ها مهلتی نمی‌دهند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۴۹
وزیر جهاد کشاورزی:
صنعت داروسازی زعفران گسترش یابد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خراسان جنوبی ظرفیت و پتانسیل خوبی در جهت بسته‌بندی و برندسازی محصول زعفران دارد و این استان می‌تواند در مسیر گسترش صنعت داروسازی زعفران گام بردارد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۲۳:۵۴
نماینده مجلس شورای اسلامی:
قوانین منابع طبیعی از سوی مجلس اصلاح شده است
حجت الاسلام عبادی به قوانین منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قوانین منابع طبیعی درباره رفع موانع تولید از سوی مجلس اصلاح شده و در یک سال گذشته نیز اقدامات خوبی در خصوص با منابع طبیعی انجام شده...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۲۳:۵۰
امام جمعه نهبندان تاکید کرد؛
لزوم توجه به اشتغال برای جلوگیری از مهاجرت در نهبندان
امام جمعه نهبندان گفت: برای جلوگیری از مهاجرت مردم باید به اشتغال این منطقه توجه شود.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۲۳:۴۸
وزیر جهاد کشاورزی:
کشت نشائی یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در سطح کشور است
وزیر جهاد کشاورزی کشت نشائی را یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در سطح کشور دانست و گفت: پروژه‌هایی که در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد با وجود اینکه دچار محدودیت‌های منابع آبی هستند اما توا...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۴:۵۸
امام جمعه موقت بیرجند:
حرمت شکنی در ایام شهادت اهل بیت، عین فرهنگ جاهلیت است
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کسانی که در ایام شهادت اهل بیت(ع) حرمت شکنی کردند عین فرهنگ جاهلیت را انجام دادند، گفت: اقدام اینگونه افراد مبارزه با دین است و بسیاری از این بدحجابی‌ها نیز زمینه ه...