Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - عزاداری در ماه محرم همراه با شور و شعور حسینی باشد
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, November 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۲:۵۶
شناسه خبر: ۵۷۷۵۷۱
 
امام جمعه بروجرد:
عزاداری در ماه محرم همراه با شور و شعور حسینی باشد
امام جمعه بروجرد بر ضرورت برپایی مراسم عزاداری در ایام محرم همراه با شور و شعور حسینی تأکید کرد و گفت: در مجالس عزاداری باید با استفاده از فرصت ها و ظرفیت ها معرفت حسینی را بین نسل امروز تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خرم آباد، حجت الاسلام سید علی حسینی، امام جمعه بروجرد، ظهر امروز در رؤسای ادارات و دستگاه های اجرایی این شهرستان که در محل فرمانداری  بروجرد با عنوان درس هایی از قرآن با محوریت شناخت اهل بیت(ع) برگزار شد، گفت: اهل بیت(ع) بالاترین مقام طهارت هستند.

حجت الاسلام حسینی با تسلیت ایام محرم افزود: برگزاری مراسم عزاداری در این ایام باید با شور و شعور حسینی برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه معرفت حسینی مهم تر از عزاداری است، بیان کرد: همه ما موظف هستیم که شخصیت عرفانی، اخلاص و عبادت امام حسین(ع) را به جهانیان معرفی کنیم و معرفت حسینی را بین نسل جوان جامعه امروز تبیین سازیم.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه پیامبر اسلام برترین فرد از بین انبیا و فرشتگان الهی است، افزود: هیچ کسی با اهل بیت(ع) قابل قیاس نیست و هنوز آنها را نشناخته ایم.

امام جمعه بروجرد با تأکید بر ضرورت شناخت اهل بیت(ع) و الگو گیری از سبک زندگی آنان اظهار داشت: شناخت اهل بیت(ع) نیازمند مطالعه، تحقیق، تهذیب نفس و خودسازی است.

وی با اشاره به پاکی و برتری اهل بیت(ع) یادآور شد: طهارت باطنی آنها به دور از پلیدی، خساست و  بخل است و باید از ویژگی های رفتاری و اخلاقی اهل بیت(ع) و بزرگان دین در زندگی فردی و اجتماعی الگو بگیریم.

حجت الاسلام حسینی با تأکید بر ضرورت خدمت بی منت به مردم و اینکه پست و مقام ها را برای خدمت به مردم بدانیم، عنوان کرد: اگر بتوانیم دنیا گریزی و زرق و برق دنیا را از درون خود دور و تواضع را جایگزین کنیم، توانسته ایم تربیت اسلامی را در وجود خود پرورش دهیم./9451/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۹:۴۶
حجت الاسلام طباطبایی:
احکام وقف برای مردم بازگو شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: برای تبیین فرهنگ وقف و توسعه موقوفات با بیان احکام وقف باید این مهم در جامعه تبیین شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۹:۳۸
حجت الاسلام نجفی:
احیای فرهنگ وقف لازمه رفع مشکلات جامعه است
رییس اوقاف و امور خیریه خرم آباد بر ضرورت احیای فرهنگ وقف تأکید کرد و گفت: این مهم برای رفع مشکلات جامعه در زمینه های مختلف نقش آفرین است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۴۳
حجت الاسلام امیدیان:
تحصیل ۱۵۰ طلبه در مدرسه علمیه خواهران نورآباد
مؤسس حوزه های علمیه نورآباد با اشاره به فعالیت مدرسه علمیه خواهران این شهرستان از سال ۹۰ گفت: هم اکنون ۱۵۰ طلبه در این مدرسه مشغول تحصیل هستند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۴۳
حجت الاسلام عباس زاده:
وقف سنت حسنه ای ماندگار است
معاون فرهنگی اوقاف لرستان وقف را سنتی ماندگار خواند و گفت: ترویج این فرهنگ در رفع مشکلات جامعه نقش آفرین بوده و آثار و برکات وقف ماندنی است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۳:۵۷
نگاهی به مدرسه علمیه بقیه الله اعظم نورآباد لرستان
حوزه علمیه برادران نورآباد با عنوان بقیه الله اعظم این شهرستان از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده است و هم اکنون با حضور ۱۳۰ طلبه در سطح یک، دو و سه حوزوی مشغول فعالیت است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۰۶
حجت الاسلام محمودی:
فرهنگ قرآنی راه مقابله با مشکلات جامعه امروز است
رییس تبلیغات اسلامی دورود فرهنگ قرآنی را راه مقابله با مشکلات جامعه امروز عنوان کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت های قرآنی و تبلیغی باید در تبیین و نهادینه سازی این مهم در جامعه به ویژه بین نسل جوان نقش...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۶:۰۵
مدیرکل اوقاف لرستان خبر داد؛
ادغام دانشکده علوم قرآنی لرستان با همدان
مدیرکل اوقاف لرستان گفت: به دلیل در نظرنگرفتن زیرساخت ها از ابتدای راه اندازی دانشکده علوم قرآنی در استان، این دانشکده با مشکلاتی روبرو شد و این دانشکده با دانشکده علوم قرآنی همدان ادغام شده است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۵:۲۴
حجت الاسلام مهدوی مطرح کرد؛
ضرورت حفظ دستاوردهای انقلاب
مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان بر ضرورت حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب تأکید کرد و گفت: با اشاره به توطئه های دشمن در طول این سال ها برای ضربه زدن به انقلاب و جدایی مردم از آن گفت: با وجود مشکلات باز...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۳:۵۸
حجت الاسلام سیدیان:
فعالیت تبلیغی ۴۰ طلبه در شهرستان نورآباد
مدیر مدرسه علمیه بقیه الله اعظم نورآباد به فعالیت طلاب مبلغ در مدارس آموزش و پرورش این شهرستان اشاره و عنوان کرد: هم اکنون ۴۰ طلبه مبلغ در مدارس نورآباد فعالیت دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۳:۲۳
مدیر حوزه علمیه لرستان:
بومی پروری، از اقدامات مؤثر حوزه علمیه لرستان است
مدیر حوزه علمیه لرستان بومی پروری را از اقدامات مؤثر حوزه علمیه استان عنوان کرد و گفت: بالای ۵۰ درصد نیروهای حوزه علمیه لرستان بومی هستند.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۱:۵۵
حجت الاسلام محمودی مطرح کرد؛
برگزاری گفتمان های دینی فرصتی برای تربیت دینی نسل نو
رییس تبلیغات اسلامی دورود به برگزاری گفتمان های دینی در مدارس اشاره و عنوان کرد: برگزاری این گفتمان ها در تربیت دینی نسل نو و پرورش نسلی انقلابی نقش آفرین است.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۳:۱۳
پیام تسلیت مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز درپی شهادت نورخدا موسوی
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز در پیامی شهادت سیدنورخدا موسوی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۲:۵۵
رییس حوزه علمیه خواهران دورود:
جزیره ای عمل کردن، از دلایل عدم مستقر شدن روحانیت در بلاد است
رییس حوزه علمیه خواهران دورود با اشاره به اینکه وجود چند متولی در اعزام مبلغ به شهرستان ها موجب موازی کاری می شود، گفت: عدم هجرت طلاب و روحانیت از قم به شهرستان ها حاصل جزیره ای عمل کردن و وجود ضعف ها...
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۱:۵۴
سردار اشتری:
امنیت امروز کشور به واسطه خون شهیدان است
فرمانده ناجا امنیت امروز کشور را به واسطه خون شهدا عنوان کرد و گفت: امروز رزمندگان اسلام، نیروهای مسلح، مسؤولان و مردم در رکاب رهبری آماده هستند تا هر توطئه دشمن را خنثی کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۱:۵۱
نماینده ولی فقیه در لرستان:
شهید نورخدا موسوی الگویی برای مجاهدان فی سبیل الله شد
امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه شهید نورخدا موسوی در مبارزه با تروریست ها غیرت و شهامت خود را به نمایش گذاشت، گفت: شهید نورخدا الگویی برای مجاهدان فی سبیل الله شد.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۱:۳۹
مراسم تشییع پیکر شهید نورخدا موسوی در خرم آباد برگزار شد
مراسم تشییع پیکر شهید سید نور خدا موسوی مفرد، در محل فرماندهی انتظامی لرستان آغاز شد و پیکر این شهید در گلزار شهدای خرم آباد به خاک سپرده می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۷:۱۱
پیام تسلیت امام جمعه خرم ‌آباد درپی شهادت نورخدا موسوی
نماینده ولی فقیه در لرستان در پیامی درگذشت شهید زنده، سید نورخدا موسوی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۶:۵۶
نورخدا موسوی، آسمانی شد
سید نورخدا موسوی، شهید زنده لرستان همزمان با شب رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) آسمانی شد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۴:۵۸
مدیرکل اوقاف لرستان:
وقف وسیله ای برای اشتغال زایی است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان وقف را بهترین نوع انفاق خواند و گفت: وقف وسیله ای برای اشتغال زایی بوده و در موقوفات همواره بر اساس نیت واقف عمل می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۴:۴۹
حجت الاسلام شمسی فر:
حمایت از روحانیان لازمه حضور این قشر در بلاد است
مدیر مدرسه علمیه صادقیه خرم آباد گفت: برای حضور روحانیان در همه بلاد و بهره مندی از ظرفیت علمی و تبلیغی این قشر باید زمینه لازم برای مستقر شدن روحانیان در همه بلاد فراهم شود و از نظر معیشتی و مالی مور...