Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - طلاب در رسالت خود نباید شک و تردید داشته باشند
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۳:۵۴
شناسه خبر: ۵۷۷۵۲۳
 
معاون تهذیب حوزه های علمیه:
طلاب در رسالت خود نباید شک و تردید داشته باشند
حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: طلاب نباید در راه انجام رسالت هیچ شک و شبهه ای در خود راه دهند و بدانند که این راه، راه پاکان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی معاون تهذیب حوزه های علمیه صبح امروز در مدرسه آیت الله آخوند ملاعلی همدانی با اشاره به اهمیت رسالت حوزه های علمیه اظهار داشت: حوزه علمیه همدان در همه عرصه های علمی و آموزشی در کشور به عنوان حوزه ای سرآمد، مطرح است.

وی افزود: در حوزه علمیه نجف، قم و سامرا کماکان از رتبه علمی و اخلاقی آیت الله آخوند همدانی روایت می کنند و از عظمت علمی وی یاد می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی ابراز داشت: مدیریت و رسیدگی به امور اجرایی حوزه های علمیه خادمی برای طلاب است و افزاد باید آن را غنیمت بشمارند.

وی ادامه داد: آیت الله عراقچی همدانی می فرمود که انسان تربیت می شود که تربیت بکند و ایشان می گفت کاری در زیر این آسمان با برکت تر از تربیت طلاب نیست.

معاون تهذیب حوزه های علمیه گفت: خداوند به طلاب توفیق خاص داده است و یک لحظه طلبگی و حوزوی بودن را به دنیا نمی دهم و انسان باید وسوسه شیاطین را بی توجه باشد.

وی خاطرنشان کرد: طلاب نباید در راه انجام رسالت هیچ شک و شبهه ای در خود راه دهند و بدانند که این راه، راه پاکان است.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به اهمیت توجه به متون درسی در حوزه اظهار داشت: متون درسی حوزه نباید مورد اشکال قرار گیرد و تا زمانی که کتابی بهتر و مفید تر از آن تهیه نشود مورد استفاده قرار خواهند گرفت و این مسیری است که همه بزرگان ما در آن حرکت کرده اند.

وی افزود: عالمان ربانی حقیقی اهل بیت(ع) هستند و شیعیان باید از روایات و آیات راه نجات را بیاموزند و تلاش برای آبادانی آخرت بسیار با ارزش تر از آبادانی دنیا است و انسان نباید محور حرکت خود را دنیا قرار دهد.

معاون تهذیب حوزه های علمیه تاکید کرد: بی ادبی به استاد انسان را از مسیر دور نگه می دارد و طلاب باید آداب المتعلمین و منیه المرید را به خوبی مطالعه و عمل کنند./۹۷۹/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۲۲:۲۳
آیت الله طه محمدی مطرح کرد؛
ضرورت ترویج جهانی فرهنگ عاشورا
امام جمعه همدان گفت: در این دو ماه باید والایی های نهضت عاشورا و عبرت های آن و آنچه را که به درد جهانیان می خورد را نشر دهیم و به گوش همه برسانیم.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۱:۲۷
مدیر مدرسه علمیه آخوند همدان:
آمریکا در پی نفوذ در ایران است
حجت الاسلام خزایی گفت: دشمنی آمریکا با مردم و انقلاب اسلامی ایران از گذشته بوده و با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تشدید شد، از این رو آمریکا مصمم است تا این اراده ملی را به نابودی کشاند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۱۰
مدیر مدرسه علمیه سفیران همدان:
برجام بدعهدی آمریکا را به همگان اثبات کرد
حجت الاسلام رسولی گفت: غول های بزرگ ارتباطی و تبلیغاتی چهره ای موجه و مشروع را از آمریکا نشان می دهند، در صورتی که در باطن آن ها بر هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نیستند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۱۴
مدیر مدرسه علمیه مریانج:
آمریکا هیچ حقی را برای ایران به رسمیت نمی شناسد
حجت الاسلام سیفی گفت: سیاست جاری آمریکا بر پایه استعمارگری و جهان خواری است که نه تنها برای ایران بلکه برای حقوق تمام کشورها حتی اروپا هم ارزشی قایل نیست.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۰۹
مدیر مدرسه علمیه اسدآباد:
مسؤولان در مقابله با بدعهدی آمریکا با اقتدار عمل کنند
حجت الاسلام انتظاری گفت: در طول تاریخ انقلاب تجربه نشان داده است که هرجا در مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی کرده آن ها عقب رانده و هرجا که منفعلانه عمل کردیم آن ها گستاخ تر شده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۶
مدیر اجرایی حوزه علمیه همدان:
اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش مشکلات است
حجت الاسلام موسیوند گفت: مسؤولان همواره باید با نگاه به داخل، ظرفیت های داخلی را گسترش داده تا کشور در مسیر پیشرفت و توسعه پایدار حرکت کند.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۵:۱۳
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛
سیطره و قدرت نفوذ فعل معصوم در احکام
آیت الله عندلیب همدانی گفت: در گزینه صلح حسنی و دعوت حسینی باید شرایط را تطبیق داد و اثبات کنیم که این همان است و الا بیش از فی الجمله حجت بودن از فعل معصوم استفاده نمی شود.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۴:۵۷
مدیر مدرسه علمیه سفیران ملایر:
مسؤولان حسن صداقت و کارایی خود را در عمل نشان دهند
حجت الاسلام رحیمی گفت: راه برون رفت از وضعیت موجود این است که مسؤولان به عنوان خادمان ملت حسن صداقت و کارایی خود را با تلاش و اقدام به موقع به مردم نشان داده تا آن ها هم به دنبال خادمان خود حرکت کنند...
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۱۸:۲۷
امام جمعه موقت همدان:
بی تقوایی برخی از مدیران مسبب وضع موجود است
حجت الاسلام جوادی گفت: بی تقوایی برخی از افراد سبب می شود به دلیل حب پول و جایگاه برخی کارها را انجام دهند و رضایت خود را مقدم بر رضایت الهی بدانند.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۳:۵۴
معاون تهذیب حوزه های علمیه:
طلاب در رسالت خود نباید شک و تردید داشته باشند
حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: طلاب نباید در راه انجام رسالت هیچ شک و شبهه ای در خود راه دهند و بدانند که این راه، راه پاکان است.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۲۳:۵۲
امام جمعه همدان:
رسانه نقش مهمی در باشکوه تر برگزار شدن عزاداری های حسینی دارد
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی نمی تواند منکر نقش رسانه ها در ایجاد با شکوه تر مراسم های عزاداری باشد زیرا رسانه ها نظم دهنده، گسترش دهنده و انعکاس دهنده هستند.
۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۱۷:۲۷
حجت الاسلام مغیثی نیا مطرح کرد؛
توجه ویژه رهبر انقلاب بر عمل به قانون
امام جمعه نهاوند گفت: امام خمینی افتخارش بر این بود که نظامی را بر اساس قانون روی کار آورده است و مواضع رهبری هم نشان از آن دارد که همه موضوعات باید حول محور قانون بر طرف شود.
۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۱۷:۱۳
آیت الله طه محمدی:
خطر جنگ رسانه ای بالاتر از تحریم ها است
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: جنگ رسانه ای خطرش بسیار بالاتر از تحریم ها است بنابراین امروز واجب است که وفاق را حفظ کنیم و بدانیم که امروز روز وفاق، دوستی و امیدواری است.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۴:۱۷
آیت الله طه محمدی:
فلسفه گردشگری عبرت گرفتن از گذشتگان است
امام جمعه همدان فلسفه گردشگری را درس عبرت گرفتن از خوبی‌ و بدی‌های تمدن‌های گذشته دانست و گفت: عبرت پذیری از گذشتگان مواردی است که بسیار سفارش شده است و چه بسیار باغ‌ها و عمارت‌های بزرگی ساختند اما هن...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۲۲:۴۳
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
انتظار اهل بیت از شیعیان داشتن بصیرت است
آیت الله طه محمدی گفت: شیعه باید با بصیرت و با تقوا باشد و اهل بیت نیز از ما انتظار افزایش معرفت و تفکر را دارند تا در مقابل دسیسه ها و نقشه های دشمنان شکست نخوریم.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۲۲:۰۸
آیت الله طه محمدی:
هیچ دینی به اندازه اسلام توجه به تعقل ندارد
امام جمعه همدان گفت: صدها آیه در قرآن وجود دارد که انسان را به تعقل دعوت می کند این در حالی است که هیچ یک از کتب آسمانی دیگر را نمی توان یافت که این گونه از عقل حمایت کند.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۲۳:۰۱
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
انجام کار با استفاده از عقل جمعی هیچ گاه پشیمانی به دنبال ندارد
آیت الله طه محمدی گفت: کاری که با پشتوانه و استفاده از عقل جمعی به اجرا درآید در آینده درگیر گرفتاری نخواهد شد چرا که محصول فکر یک نفر نیست بلکه یک گروه از مدیران در زمینه آن نظر داده اند.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۸:۳۹
امام جمعه همدان:
وحدت کلید حل مشکلات است
آیت الله طه محمدی گفت: مردم نباید با انجام کارهای اشتباه همگام با دشمنان قسم خورده نظام شوند و در این شرایط باید با تقویت وحدت در جامعه به حل معضلات موجود بپردازند.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۲۲:۵۹
آیت الله گنبدی:
تحصیل در حوزه نیازمند انگیزه ای الهی است
استاد اخلاق حوزه علمیه همدان گفت: اگر کسی متوجه شد که نمی تواند در حوزه علمیه تحصیل کند باید از اول راه مسیر خود را تغییر دهد.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۲۲:۵۶
آیت الله فاضلیان:
هوا و هوس آفتی بزرگ در زندگی طلبگی است
استاد حوزه علمیه همدان گفت: هوا و هوس آفت بزرگی در زندگی طلبگی است و طلاب بدانند که باید نیت خود را خالص کنند و با اعمال عبادی خود را مرحله الهی برسانند.