Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - طلبه باید برای همه لحظات عمر تحصیلی خود برنامه داشته باشد
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ Friday, September 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۱:۵۴
شناسه خبر: ۵۷۷۵۱۷
 
آیت الله طبرسی:
طلبه باید برای همه لحظات عمر تحصیلی خود برنامه داشته باشد
آیت الله طبرسی با اشاره به این که لحظه ای از عمر یک طلبه نباید به بطالت گذرانده شود، گفت: حوزه جای کارهای بیهوده و بی ثمر نیست بلکه یک طلبه باید برای همه لحظات عمر تحصیلی خود برنامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، آیت الله نور الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران امروز در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه امام علی(ع) ساری با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، این ایام را فرصت مغتنمی برای پرداختن به مسائل محتوای جریان عاشورا دانست.

وی با بیان این که طلاب و روحانیان به عنوان مبلغان دین رسالت سنگینی در نشر و گسترش اهداف و آرمان های حسینی در جامعه بر عهده دارند، افزود: طلاب باید در کنار علم آموزی به وظیفه تبلیغی خود نیز توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تأکید براین که طلاب و روحانیان در منابر و خطابه های خود در ماه محرم باید از بیان مطالب سطحی و غیر مستدل به شدت پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: مطالبی که در خصوص نهضت عاشورا از تریبون های عمومی بیان می شود باید عمیق و همراه با محتوای بالای علمی باشد.

آیت الله طبرسی  در ادامه سخنان خود با تأکید براین که همه ما باید در عمل ثابت کنیم که پیرو واقعی مکتب حسینی هستیم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم در این ایام معرفت و بصیرت حسینی را در خود تقویت کنیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که کسانی که امروز در حوزه مشغول تحصیل هستند باید قدردان این موهبت الهی باشند، خاطرنشان کرد: درس خواندن در جایی که منتسب به حضرت ولیعصر(عج) است دارای ارزش بسیار بالایی است.

امام جمعه ساری با بیان این که وظیفه یک طلبه خوب درس خواندن است، افزود: فراگیری علم دین، حوزه را نسبت به دیگر مراکز آموزشی متمایز کرده است.

رییس شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که طلاب و روحانیان ادامه دهنده مسیر اهل بیت(ع) هستند و باید قدردان این جایگاه ارزشمند باشند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل رفتار، اخلاق و عملیک طلبه باید به گونه ای باشد که شأن این جایگاه رفیع حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که وظیفه امروز حوزه تربیت و پرورش طلابی نخبه، مهذب، انقلابی و عالم است، تصریح کرد: جامعه امروز طلبه ای که دارای این ویژگی ها نباشد را نخواهد پذیرفت.

آیت الله طبرسی با اشاره به این که کسانی که پای در حوزه می گذارند اگر خوب درس بخوانند و به تقویت اخلاق و معنویت در خود توجه کنند به طور حتم آینده روشنی خواهند داشت، خاطرنشان کرد: طلاب باید از همه فرصت های به وجود آمده در جهت علم آموزی بهره گیرند چون آینده نظام اسلامی با تربیت و پرورش طلاب تضمین خواهد شد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که لحظه ای از عمر یک طلبه نباید به بطالت گذرانده شود، بیان داشت: حوزه جای کارهای بیهوده و بی ثمر نیست بلکه یک طلبه باید برای همه لحظات عمر تحصیلی خود برنامه داشته باشد.

آیت الله طبرسی در ادامه سخنان خود با مهم دانستن مسأله زی طبلگی در حوزه خاطرنشان کرد: طلاب برای رسیدن به جایگاه های رفیع در حوزه باید در رعایت زی طلبگی تلاش و ممارست شبانه روزی داشته باشند.

امام جمعه ساری همچنین بر ضرورت تقویت برنامه های اخلاقی و معنوی در مدارس علمیه تأکید کرد و گفت: علم و اخلاق به عنوان دو بال هستند که می توانند یک طلبه را به اوج تعالی و سعادت برسانند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که حوزه هیچ گاه از مسائل اخلاقی و معنوی دور نبوده بلکه اخلاق رکن اصلی فعالیت های حوزه است، خاطرنشان کرد: برگزاری مستمر دروس اخلاق در مدارس علمیه با بهره گیری از ظرفیت علما و اساتید برجسته اخلاق حوزه امری ضروری است./۹۵۰/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۴:۰۰
همزمان با سال تحصیلی جدید؛
کرسی رسمی درس خارج در مدرسه علمیه فیضیه مازندران برپا می شود
مدیر مدرسه علمیه فیضیه مازندران از برپایی کرسی رسمی درس خارج این مدرسه در سال تحصیلی جدید خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۰۸
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
حفظ بصیرت، نگاه و عمل انقلابی وظیفه امروز طلاب است
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که شیوه عزاداری در ماه محرم باید دارای یک محتوای مناسب باشد، گفت: طلاب و روحانیان باید با حضور مستمر در هیأت های مذهبی، مساجد و تکایا بر غنا و محتوای عزا...
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۲:۱۳
امام جمعه بابل:
شیوه سنتی عزاداری نباید به فراموشی سپرده شود
امام جمعه بابل با بیان این که متأسفانه شیوه های سنتی عزاداری حسینی در حال فراموشی است و این یک آسیب بزرگی است، گفت: باید سینه زنی و شیوه های سنتی عزاداری دوباره احیا شود و نباید بگذاریم برخی با نگاه س...
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۲:۰۶
آیت الله طبرسی:
مقاومت و ظلم ستیزی مهمترین درس نهضت عاشورا است
نماینده ولی فقیه در مازندران، مقاومت و ظلم ستیزی را یکی از مهم ترین درس های قیام عاشورا عنوان کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۱:۵۴
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مازندران خبر داد؛
فعالیت تبلیغی ۲۴۰۰ روحانی همزمان با ماه محرم
معاون فرهنگی و تبلیغی تبلیغات اسلامی مازندران از اعزام دو هزار و ۴۰۰ مبلغ دینی همزمان با ماه محرم به مناطق مختلف استان خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۵۳
همزمان با سال تحصیلی جدید؛
۲۵۰۰ طلبه مازندرانی تحت پوشش طرح جامع تربیتی قرار می گیرند
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان این که طرح جامع تربیتی برای دومین سال متوالی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ۲۴ مدرسه علمیه مازندران اجرایی خواهد شد، گفت: حدود دو هزار و ۵۰۰ طلبه تحت پوشش ای...
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۳:۵۵
مدیر مدرسه علمیه محمدیه قائمشهر:
رشد علمی و تربیتی طلبه نیازمند اصلاح تفکر و رفتار است
مدیر مدرسه علمیه محمدیه قائمشهر با بیان این که رشد علمی و تربیتی طلبه نیازمند اصلاح تفکر و رفتار است، گفت: برای موفقیت در یک برنامه تربیتی باید فکر و رفتار طلبه را تغییر دهیم و اصلاح کنیم.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۳:۱۴
مدیر مدرسه علمیه امام علی ساری:
روزمرگی خطر بزرگی برای رشد و تحول در حوزه است
مدیر مدرسه علمیه امام علی(ع) ساری با اشاره به این که متأسفانه برخی مدارس علمیه دچار روزمرگی هستند و این خطر بزرگی برای رشد و تحول در حوزه است، گفت: مدرسه ای که در حوزه فرهنگی، اخلاقی و تربیتی برنامه م...
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۲۳:۰۶
آیت الله طبرسی تأکید کرد؛
ضرورت تقویت اعتماد و امید در جامعه| تبیین عینی و علمی خدمات چهل ساله نظام ضروری است
نماینده ولی فقیه در مازندران بر ضرورت تقویت اعتماد و امید در جامعه تأکید کرد و تبیین عینی و علمی خدمات چهل ساله نظام را امری مهم دانست.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۲۲:۵۹
مدیر حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
انس با کلام الهی سبب رشد معنوی طلاب می شود
مدیر حوزه علمیه مازندران بیان این که مبانی قرآنی باید به بهانه های مختلف به عرصه فعالیت های علمی و آموزشی طلاب سوق داده شود، گفت: باید انس طلاب با کلام الهی بیشتر شود چون مأنوس شدن با کلام خدا سبب رش...
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۲۲:۵۲
مدیر کل اخلاق معاونت تهذیب حوزه های علمیه تأکید کرد؛
ضرورت تقویت بصیرت و حفظ روحیه انقلابی طلاب
مدیر کل اخلاق معاونت تهذیب حوزه های علمیه با تأکید براین که بحث بصیرت افزایی و حفظ روحیه انقلابی نیز در مدارس علمیه مورد توجه قرار گیرد، گفت: این موضوع مهم با برگزاری مستمر جلسات پرسش و پاسخ و همچنین ...
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۴:۵۳
مسؤول امور صیانتی حوزه های علمیه:
پرورش طلاب مهذب از رسالت های امروز حوزه است
مسؤول امور صیانتی حوزه های علمیه با تأکید براین که امروز یکی از مهمترین وظایف حوزه تربیت و پرورش طلاب با اخلاق است، گفت: اخلاق در حوزه باید همگام با علم آموزی رشد کند تا خروجی حوزه طلابی مهذب باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۱۸:۱۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
فرهنگ عاشورا به یک گفتمان جهانی تبدیل شده است
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، گفتمان عاشورا را یک گفتمان جهانی معرفی کرد و گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچم دار ترویج و گسترش این گفتمان ارزشمند دینی در سراسر جهان است.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۱۵:۰۷
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
هشدار امام جمعه رشت نسبت به سکولار شدن هیأت های مذهبی
امام جمعه رشت نسبت به سکولار شدن هیأت های مذهبی هشدار داد و با تأکید براین که هیأت ها مراقب نفوذ دشمنان باشند، گفت: روحانیت، مداحان و وعاظ وظیفه دارند در ماه محرم فرهنگ اسلام سیاسی را در هیأت های مذهب...
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۱۵:۰۲
آیت الله طبرسی:
عزاداری حسینی نباید به خرافه و بدعت آلوده شود
امام جمعه ساری به تلاش دشمن در ترویج برخی بدعت ها در مراسم عزاداری حسینی اشاره کرد و گفت: نباید این عزاداری با عظمت را با برخی مسائل خرافی و بدعت ها آلوده کنیم.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۳:۱۲
در مدرسه علمیه بهشهر برگزار شد؛
نشست مشترک مدیران و معاونان تهذیب مدارس علمیه شرق مازندران
نشست مشترک مدیران، معاونان تهذیب و اساتید مدارس علمیه شرق مازندران امروز به میزبانی مدرسه علمیه خلیل شهر بهشهر برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۰:۳۶
مدیر کل اخلاق حوزه های علمیه خبر داد؛
اجرای آزمایشی طرح استعدادیابی در مدارس سطح ۲
مدیر کل اخلاق معاونت تهذیب حوزه های علمیه از اجرای طرح استعدادیابی از سوی اداره کل مشاوره به صورت آزمایشی در مدارس علمیه قم خبر داد و گفت: این طرح در حال حاضر برای طلاب سطح دو حوزه و مدارسی که طرح هاد...
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۳:۰۱
آیت الله طبرسی مطرح کرد؛
نگاه به بیرون و تکیه بر وعده های اروپا راه اداره کشور نیست/ حمایت از تولید داخلی، تکلیف ملی
آیت الله طبرسی با اشاره به این که کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، گفت: مسؤولان باید بدانند که نگاه به بیرون و تکیه بر وعده های دروغین و نسیه کشورهای اروپایی نمی تواند راه اداره کشور باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۳۳
امام جمعه بابل:
ظلم ستیزی و ایستادگی مهمترین شاخصه سبک زندگی حسینی است
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با تأکید بر این که سبک زندگی حسینی باید در جامعه اسلامی نهادینه شود، گفت: ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمن مهم ترین شاخصه سبک زندگی حسینی است.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۲:۵۹
حجت الاسلام طبرسی خبر داد؛
آغاز اجرای طرح جامع تربیتی در ۲۴ مدرسه علمیه مازندران
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان این که طرح جامع تربیتی در ۲۴ مدرسه علمیه مازندران اجرایی خواهد شد، گفت: حدود دو هزار و ۵۰۰ طلبه تحت پوشش این طرح تربیتی قرار خواهند گرفت.