Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حوزه باید درگیرحل مسأله های واقعی مردم شود
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, November 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۴:۲۰
شناسه خبر: ۵۷۷۱۳۱
 
حجت الاسلام محمد قمی:
حوزه باید درگیرحل مسأله های واقعی مردم شود
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حوزه اینگونه متحول می‌شود که درگیر حل مسأله های واقعی مردم شود و برای حل مسأله های واقعی مردم هرچه لازم است می اندوزیم و فرا می گیریم.

به گزارش خبرگزاری رسا، دومین هم اندیشی نهال قد کشیده به همت خانه‌ی‌ طلاب تهران باحضور طلاب برادر و خواهر مدارس حوزه تهران؛ میزگرد گروه‌ها و تشکل‌های طلبگی حوزه‌ی تهران و تریبون آزاد طلاب با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سالن اجتماعات ساختمان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی دراین مراسم اظهار کرد: ما خودمان را به حکم انتظار سرباز ولایت می دانیم و این جملاتم بعد از بزرگواری حضرت آقا در حق بنده نیست ان شاء الله همیشه عشق به ولایت را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد.

وی افزود: من خودم را از قبل خادم طلاب می دانستم و ان شاء الله به این عهد پایبند خواهم بود. برای افتخار خدمت به طلاب مدرسه ای تأسیس نکردم و همیشه این احساس را داشتم که خادم تمام مدارس و طلاب هستم و به این موضوع اعتقاد دارم که فایده اصلی از محصول عزم دست جمعی طلاب پدید می‌آید. 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تغییر، ناموس هستی است عالم تغییر می‌کند و نهاد جهان نا آرام است، تصریح کرد: لحظه لحظه اتفاقات مختلفی در عالم رخ می‌دهد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اگر حوزه با این روند تغییرات هماهنگ نشود، جا می ماند اگر حذف نشود منزوی خواهد شد و منزوی شدن گاهی از مردن بدتر است. 

وی با اشاره به این موضوع که تحفظ اصالت‌های حوزوی اراده دست جمعی، عزم و مقاومت طلاب را می طلبد، یاد آور شد: مدارس حوزوی باید افتخار کنند شخصیتی همچون امام خمینی (ره) از میان آنها ظهور یافته و به عالم معرفی شده که تا تاریخ پا برجاست می‌توان به این شخصیت متعالی بالید.

حجت‌الاسلام محمد قمی اذعان داشت: اصالت‌های حوزوی را باید با ایستادگی تحفظ کرد. ما طلاب باید تحولات را درسایه باهم بودن رقم بزنیم همچنین امروز به فیض الهی دست مایه، رأس المال و سرمایه ای همچون رهبر معظم انقلاب برای اندیشیدن وجود دارد. ما نیز مانند امام خمینی (ره) که فرمودند: امروز خمینی سینه‌ی خود را برای تمام حوادث روزگار و تیر های بلا گشوده است. همچون همه عاشقان شهادت برای درک شهادت روز شماری می‌کند. پای تمام هزینه های دین ایستاده‌ایم.

وی افزود: تغییری که باید اتفاق بی افتد در لایه کارکرد من و شمای طلبه نیست بلکه باید از هویت برتر طلبگی سخن گفت. امروز در دوره‌ دیگری از عالم پس از حضرت امام خمینی(ره) زندگی می‌کنیم. رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای می فرمایند: امام وارث انبیاء بود از این پس ما وارث خمینی(ره) هستیم. این بدان معناست که یک لایه بر روی هویت طلبگی غنا ایجاد شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به این سخن امام خمینی که فرمودند:« من از آن دسته فقها نیستم که فتوایی دهم و نظاره کنم که جامعه چگونه با فتوای من برخوررد خواهد کرد بلکه به دنبال فتوای خویش در جامعه می روم تا محقق شود این اراده الهی است و باید بر زمین جاری شود»، ابراز داشت: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) اولین گام در مبارزه اراده است. بحث اینجاست ما اراده کرده ایم اتفاق دیگری رخ دهد؟ و پس از آن تصمیم بر اینکه سیادت کفر و استکبار جهانی به خصوص آمریکا را بر خود حرام کنیم؟ باید اول از خودمان شروع سپس جامعه را همراه کنیم.

وی تأکید کرد: در پاسخ به اینکه طلبه کیست باید هویتی غنی دراذهان تعریف شود.وجود طلبه باید یک هویت برتر را تعریف کند. از جنس حضرت آقا و امام خمینی (ره) این بزرگواران به کم بسنده نکردند به حداقل ها رضایت ندادند البته با آرمان گرایی واقع بینانه پا بر زمین نهادند اما پرچم لااله الا الله را عزم کردند. عرض بنده این است که ما وارث امام خمینی(ره) هستیم. عرض بنده این است که حوزه را به فضل الهی دوباره می سازیم و یک قدم از این حرف کوتاه نخواهیم آمد. حوزه اینگونه متحول می‌شود که درگیر حل مسئله های واقعی مردم شود و برای حل مسئله های واقعی مردم هرچه لازم است می اندوزیم و فرا می گیریم. ما خادم مردم هستیم. پیشنهاد من حاشیه شهرهاست برای امر تبلیغ و گره از کار خلق گشادن باید به حاشیه شهرها توجه بیشتری داشت.

حجت‌الاسلام قمی با تاکید بر جدی گرفتن ایده «بسیج و طلبه» اظهار داشت: طلاب بسیجی خواهیم ساخت که یک نماد واقعی از بسیج همگانی شوند از اینرو این مهم با اتحاد حوزه و دانشجویان دانشگاه ها رقم خواهد خورد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در عین حال به بیانات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص حل مسائل و مشکلات مردم توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: نخواهیم گذاشت فرمایشات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب روی زمین بماند.

حجت‌الاسلام قمی تاکید کرد: شجره طیبه ای را رقم خواهیم زد که گامی برای آماده سازی مقدمات ظهور امام عصر آقا امام زمان (عج الله) را فراهم کنیم و به حول قوه الهی جزء مقدمه سازان ظهور آن امام همام باشیم. 

وی اظهار داشت: هر چقدر حوزه های علمیه و طلاب بتوانند خود را درگیر حل مسائل و مشکلات واقعی مردم کنند باز جای کار داشته و باید به‌عنوان خادمان واقعی مردم در این جهت گام بردارند.این سازمان همه گونه آماده همکاری و خدمت رسانی به همراهی حوزه های علمیه و طلاب برای مرتفع کردن مسائل مردم خواهد بود.

پیش از سخنان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جمعی از برادران و خواهران طلاب حوزه های علمیه تهران و همچنین برخی از روحانیون مدارس علمیه این استان به ایراد سخن و بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند./۹۶۹//۱۰۲/خ

منبع: مهر

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۲
یادداشت؛
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، د...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۰
یادداشت؛
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۱:۵۵
سرمقاله؛
بدعت در قانون‌گذاری!
اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۰:۵۵
سرمقاله؛
‌الزامات شکست نهایی دشمن
هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۰۴
یادداشت؛
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن ج...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۲۰
سر مقاله؛
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۱۰
سر مقاله؛
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای م...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۷:۲۰
یادداشت؛
باتلاق الحدیده
به‌رغم هجوم همه‌جانبه ائتلاف سعودی به بندر الحدیده، این مقاومت یمنی‌ها بوده که مهاجمین را در تنگنا قرار داده و تلفات سنگینی به آنان وارد کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۴:۲۰
گزارشی از خلف وعده اروپایی‌ها در ارائه تضمین‌ به ایران برای حفظ برجام و سکوت عجیب وزارت خارجه؛
۱۳ آبان رفت، بسته اروپا نیامد!
ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در ایتالیا : اروپا مجانی سوار گاری برجام شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۱:۴۵
بالاخره ۱۳ آبان آمد!
حقیقتی به نام پایان هژمونی آمریکا
اعلام دور جدید تحریم‌های ایران در دو روز قبل از ۱۳ آبان ماه امسال از یک سو و حضور حماسی و مثال زدنی ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه، هر دو نماد «استیصال آمریکا در برابر ایران » محسوب می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۰:۲۵
سر مقاله؛
کنگره جهانی اربعین
اکنون که اربعین‌۹۷ به خیر و برکت و سلامت پایان یافته، فرصت ارزیابی‌ها و بررسی‌هاست؛ چرا نباید برای افزایش بهره‌مندی از ظرفیت‌های این حماسه بی‌نظیر تاریخی، کار را از همین امروز آغاز کرد؟
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۸:۵۰
سرمقاله؛
زوال آمریکا
آمریکایی ها پس از ماجرای طبس به این حقیقت رسیدند که قبل از اینکه از مقاومت ملت ایران پاسخی دریافت کنند، خداوند در کمین دشمنان ملت ماست و از آنها انتقام خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۷:۴۰
یادداشت؛
توهم اصلاح‌طلبان در بورس نفت
منتقدان عرضه نفت در بورس دلایل منطقی را برای عدم‌کارآیی این روش عنوان می‌کنند که این نظرات، در جلسات مختلف و حتی مناظرات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۵:۴۰
مهدویت؛
پیامبر در بستر وفات بشارت حضرت مهدی را داد
سلمان فارسی می‌گوید پیامبر(ص) زمانی که در بستر وفات نگرانی فاطمه(س) را دیدند، در مقام آرامش دادن به ایشان به برخی فضایلی که خداوند به اهل‌بیت(ع) عطا کرده بود از جمله مهدی موعود اشاره کردند.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۵:۴۰
یادداشت؛
مجاهد صادق
مرحوم عسکراولادی یار راستین انقلاب بود و در برابر مومنین خاضع و خاشع و در برابر ضدانقلاب محکم و استوار و هوشمندانه عمل می کرد و تا آخر عمر پاک بود و خدمتگزار بود.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۴:۳۰
حجت‌الاسلام رضا غلامی برشمرد؛
۱۴ قانون الهی در مسیر زندگی بشر
رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی «صدرا» گفت: آن دسته از سنت‌های الهی که شامل نصرت قطعی خداوند از جریان حق می‌شود فراوان است. اما نباید از نظر دور داشت که در جریان حق بودن به این سادگی‌ها نیست.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۴:۲۵
یادداشت؛
خودتان را به آن راه نزنید!
گروه اقدام مالی FATF در آخرین بیانیه خود شروط ۹ گانه‌ای را برای ایران اعلام کرده است و در اولین شرط تاکید می‌کند که جمهوری اسلامی ایران باید تعریف FATF از تروریسم و مصادیق آن را بپذیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۳:۴۰
یادداشت؛
استقلال پُر بهای مجازی ایران
تحریم اینترنتی ایران اواخر سال ۸۹ به صحن کنگره آمریکا رسید و نمایندگان مطرح‌کننده این طرح گفتند با قطع اینترنت ایران، دولت الکترونیک تعطیل و دسترسی مردم به بانک‌ها قطع می‌شود و مانند سال ۸۸ نارضایتی‌ه...
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۳:۲۵
طی نشست رسانه‌ای اعلام شد؛
افزایش ۳ برابری مساجد در جمهوری اسلامی
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد مساجد در کل کشور ۳ برابر شده و به بیش از ۸۰ هزار مسجد رسیده است.