Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - طلاب با الهام از معارف دینی ساده زیستی را الگوی زندگی خود قرار دهند
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ Saturday, December 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۲:۵۹
شناسه خبر: ۵۷۴۴۹۸
 
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران:
طلاب با الهام از معارف دینی ساده زیستی را الگوی زندگی خود قرار دهند
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که خانواده در جامعه اسلامی از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است، گفت: حفظ آرامش در خانواده ها مستلزم توجه به معارف دینی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام جواد فلاح، مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران امروز در همایشی که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با حضور طلاب جوان و همسران آنها در ساری برگزار شد، زندگی ائمه اطهار(ع) را بهترین الگو برای جامعه امروز به ویژه نسل جوان عنوان کرد و گفت: طلاب جوان به عنوان مبلغان و مروجان دینی باید ائمه معصومین(ع) الگوی خود در زندگی قرار دهند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که انس با معارف اهل بیت(ع) برای آحاد جامعه به ویژه طلاب و روحانیان ضروری است، افزود: طلاب برای سعادت و رستگاری باید به معارف اهل بیت(ع) رجوع کنند و از آن بهره حداکثری ببرند.

حجت الاسلام فلاح با اشاره به این که متأسفانه امروز جامعه اسلامی به الگوگیری از سبک زندگی غربی مبتلا شده است، خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیان به عنوان الگوهای دینی و اخلاقی جامعه باید الگوهای صحیح زندگی را به جامعه معرفی کنند.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران با بیان این که سبک زندگی غربی عامل انحراف و تباهی است، تصریح کرد: شیوه زندگی در غرب بر مبنای مادی گرایی بنا شده این در حالی است که در جامعه اسلامی، مبنای زندگی ارزش های دینی و انسانی است.

وی با تأکید برین که طلاب باید با الهام از تعالیم انسان‌ساز قرآن و سیره اهل‌بیت(ع)، ساده زیستی و قناعت را سرلوحه و الگوی زندگی مشترک خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: امروز افراد زیادی به زندگی طلاب و روحانیان چشم دوخته اند به همین دلیل باید سراسر زندگی یک طلبه زهد و تقوا باشد.

حجت الاسلام فلاح با بیان این که فاصله گرفتن از معارف اهل بیت(ع) آثار مخرب بسیاری را در جامعه با خود به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: مأنوس شدن با معارف انسان ساز ائمه معصومین(ع) راه رسیدن به سعادت و رستگاری است.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز یکی از مهم ترین عامل مشکلات و بحران های جامعه اسلامی بی توجهی به معارف اهل بیت(ع) است، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام پس رحلت خود دو امانت مهم یعنی قرآن و اهل بیت(ع) را برای امت خود به امانت گذاشتند که راه عزت و عظمت امت اسلامی در تبعیت از این امانت الهی است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که انسان با معارف الهی ما را از بسیاری مشکلات و بحران ها عبور خواهد داد، تصریح کرد: راه برون رفت جامعه اسلامی از مشکلات فعلی نیز انس با معارف الهی است.

حجت الاسلام فلاح با اشاره به این که خانواده در جامعه اسلامی از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است، بیان داشت: حفظ آرامش در خانواده ها  مستلزم توجه به معارف دینی است.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران با بیان این که معارف دینی باید رکن اصلی تربیت در خانواده ها قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم فرزندانی مؤمن، دیندار و اخلاقی داشته باشیم باید در تربیت آنها از معارف اسلامی بیشتر بهره گیریم.

وی با اشاره به این که اگر خانواده های ما مبتنی بر فرهنگ دینی و اسلامی شکل گیرد به طور آثار و برکات مؤثری در جامعه خواهد داشت، تصریح کرد: جامعه موفق و بانشاط در گرو خانواده های دیندار، مؤمن و متعهد است که در سایه ارزش های دینی شکل می گیرد.

حجت الاسلام فلاح با بیان این که طلاب و روحانیان به عنوان مبلغان دینی در جامعه نقش بسیار محوری و مؤثری در تبیین صحیح سبک زندگی اسلامی در جامعه بر عهده دارند، گفت: حوزویان باید شاخص های سبک زندگی دینی را برای عموم طبقات جامعه به ویژه نسل جوان تبیین و تشریح کنند.

وی با تأکید براین که متأسفانه به دلیل شکل ظاهری فریبنده سبک زندگی غربی، اغلب جوانان جامعه اسلامی فریب آن را می خورند، افزود: این وظیفه مبلغان و مروجان دینی جامعه است تا با آگاهی دادن به نسل جوان مانع از به دام افتادن آنها شوند.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران در پایان گفت: بهترین راه رسیدن به سعادت و تعالی حقیقی گام برداشتن در همان مسیری که اهل بیت(ع) و علمای دین حرکت کردند و مسیری غیر از این راه به جایی نخواهد داشت./۹۵۰/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۴:۳۳
امام جمعه رشت:
دشمن به دنبال دور کردن ما از نقاط قوت کشور است
امام جمعه رشت با بیان این که امروز یکی از اهداف مهم دشمن دور کردن ما از نقاط قوت و ظرفیت های بالای کشور است، گفت: دشمن می کوشد با استفاده از برخی عناصر داخلی چشم ها را به سوی نقاط ضعف منعطف کند و از ن...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۴:۰۰
در نماز جمعه ساری مطرح شد؛
انتقاد آیت الله طبرسی از رابطه و پارتی بازی به جای ضابطه و قانون در ادارات
امام جمعه ساری با انتقاد از عدم شایسته سالاری در ارادت و نهادها و جایگزین شدن رابطه و پارتی بازی به جای ضابطه و قانون،گفت: این بساطی که امروز در ادارات کشور می بینیم به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۱۰
امروز صورت گرفت؛
بازدید استاندار مازندران از مدارس علمیه ساری
استاندار جدید مازندران در نخستین روزهای کاری خود امروز از مدارس علمیه سفیران هدایت و حضرت نرجس(س) ساری بازدید کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۱:۵۲
حجت الاسلام صادقی:
تخریب چهره مرجعیت دینی توطئه امروز دشمن است
حجت الاسلام صادقی به تلاش دشمن در جهت تخریب چهره مرجعیت دینی در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: مرجعیت همواره مأمن و پناهگاه عموم مردم بوده است، اما امروز دشمن می کوشد تا با تبلیغات دروغین چهره مرجعیت د...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۱:۱۵
در احکام جداگانه ای؛
۴ مدیر جدید حوزه علمیه مازندران منصوب شدند
طی احکامی جداگانه از سوی حجت الاسلام والمسلمین محمود ابوترابی، مدیران چهار مدرسه علمیه استان منصوب شدند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۳:۲۹
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
تبعیت از رهبری راه برون رفت کشور از مشکلات است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز مهم ترین راه برون رفت کشور از مشکلات و توطئه های دشمنان تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری است، گفت: متأسفانه مسؤولان تنها به شعار دادن اکتفا می کنند...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۲:۰۳
دبیر سومین جشنواره استانی علامه حلی مازندران:
آموزش و پژوهش دو بال مستحکم برای رونق علمی در حوزه است
دبیر سومین جشنواره استانی علامه حلی مازندران با تأکید بر این که رشد و تقویت پژوهش در حوزه باید متناسب با سایر فعالیت های علمی و آموزشی حوزه های علمیه باشد، گفت: آموزش و پژوهش دو بال مستحکم برای رونق ع...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۵۸
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
طلبه نخبه و مهذب آراسته به اخلاق حسنه دینی است
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با تأکید بر این که اعمال، رفتار و اخلاق یک طلبه باید جاذب باشد، گفت: نباید به گونه ای با مردم برخورد کنیم که سبب فاصله گرفتن و دوری آنها از دین و ارزش های الهی شود...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۵۲
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
انقلاب اسلامی ایران پایانی بر سال ها دخالت، نفوذ و سلطه بیگانگان بود
حجت الاسلام والمسلمین معلمی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران پایانی بر سالها دخالت، نفوذ و سلطه بیگانگان و اجانب در کشورمان بود، گفت: امروز ایران اسلامی با آزادی و استقلال در جهان نقش آفرینی می کند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۸:۱۳
حجت الاسلام والمسلمین جلالی مطرح کرد؛
خطر جریان های انحرافی پیش روی حوزه و دانشگاه
نائب رییس شورای حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که حوزه و دانشگاه مراقب جریان های انحرافی در این مراکز دینی و علمی باشند، گفت: دشمن در تلاش است با نفوذ جریان های سکولار و معاند این مراکز مهم علمی ...
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۷:۴۵
امام جمعه بابلسر:
حماسه ۹ دی نمایش تدبیر هوشمندانه رهبری و بصیرت ملت ایران بود
حجت الاسلام قلی پور با بیان این که حماسه نهم دی نمایش تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی است، گفت: ملت بزرگ ایران در حماسه نهم دی ثابت کردند نسبت به انقلاب و خون شهدا، امام ...
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۱۲
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
موفقیت در حوزه نیازمند تلاش و مجاهدت علمی طلاب است
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که علما تلاش کردند و زحمات بسیاری کشیدند تا به درجات علمی و معنوی بالایی رسیدند، گفت: امروز اگر طلاب نیز می خواهند به همان درجات ارزشمند و والا دست پیدا...
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۰۸
حجت الاسلام صادقی خبر داد؛
فعالیت ۲۵۰ مبلغ در مدارس مازندران| ضرورت افزایش طرح مدارس امین
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران از فعالیت ۲۵۰ مبلغ دینی در سطح مدارس استان خبر داد و گفت: این مبلغان به صورت جهادی و غیر جهادی به فعالیت های تبلیغی و فرهنگی اشتغال دارند.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۰:۵۵
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
گفتمان انقلابی و مطالبه عدالت رسالت دانشجوی انقلابی است
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر فراگیرسازی گفتمان انقلابی، افزایش بصیرت و مطالبه عدالت را از جمله رسالت های مهم یک دانشجوی انقلابی عنوان کرد و گفت: دانشجو نباید ابزار دست سیاستمداران و مستکبران ش...
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۰:۴۶
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
دانشجوی بابصیرت و انقلابی اسیر جریان های سیاسی نخواهد شد
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که دانشجویان باید روحیه مطالبه گری خود را همواره حفظ کنند و اسیر جریان های سیاسی نشوند، گفت: روحیه مطالبه و پرسش گری دانشجوی ایرانی سبب رشد و تعالی جامعه ا...
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۰:۴۳
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
پژوهش سبب عمق بخشیدن به فعالیت های علمی طلاب خواهد شد
حجت الاسلام زارع با بیان این که تحقیق و پژوهش در حوزه سبب عمق بخشیدن به فعالیت های علمی طلاب خواهد شد، گفت: رشد و رونق فعالیت های پژوهشی در حوزه مسیر تولید علم را برای طلاب هموارتر می کند.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۱:۵۸
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
دهه فجر تجلی عزت و اقتدار ایران اسلامی در جهان خواهد بود
حجت الاسلام مشایخ با تأکید براین که ملت بزرگ ایران اسلامی پیروز نهایی مبارزه با استکبار و استبداد جهانی خواهند بود، گفت: این مردم همیشه در صحنه دهه فجر امسال را به عرصه ای برای نمایش اقتدار و عظمت نظا...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۱:۵۶
آیت الله طبرسی با انتقاد از سیاسی شدن دستگاه های فرهنگی:
مسؤولان به جای سیاسی بازی دردی از مردم دوا کنند
آیت الله طبرسی از سیاسی شدن مسائل فرهنگی در جامعه انتقاد کرد و با بیان این که متأسفانه دستگاه های فرهنگی ما نیز سیاسی شده اند، گفت: به جای سیاسی بازی ها باید دردی از مردم دوا شود.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۵:۰۱
معاون پژوهش بنیاد اسراء:
رشد علمی طلاب نیازمند توجه جدی به پژوهش است
حجت الاسلام تقوی با تأکید بر این که تحقیق و پژوهش به آینده علمی طلاب باز می گردد، گفت: توجه عمیق به مسأله پژوهش از پایه های نخست تحصیلی موجب رشد بنیه علمی طلاب در سطوح عالی خواهد شد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۰۶
مدیر حوزه علمیه مازندران:
حفظ اقتدار علمی از شاخصه های حوزه انقلابی است
مدیر حوزه علمیه مازندران، تلاش و مجاهدت علمی را یکی از شاخصه های حوزه انقلابی برشمرد و گفت: حوزه انقلابی همواره باید در جهت اقتدار علمی در جامعه اسلامی تلاش و از سکون علمی و پژوهشی پرهیز کند.