Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند
چهارشنبه ۲ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, October 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: ۵۷۴۰۰۳
 
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از نقد منصفانه به عنوان موتور پويايي و اعتلای كشور نام برد و گفت: سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند و به همين دليل برخي اوقات خبرنگاران مورد كم لطفي قرار مي گيرند، در حالي كه مسؤولان بايد در مقابل با نقد خبرنگاران سعه صدر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، سيد جواد ساداتي نژاد پيش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار با تبريك روز خبرنگار به ويژگي رسانه در تراز دين و انقلاب اشاره كرد و گفت: رسانه نبض جامعه است كه اگر نبض جامعه فعال نباشد تحرك و پويايي وجود نخواهد داشت و نتيجه آن بي انگيزيگي خواهد بود.

وي نقش رسانه در تحرك و شناخت و برجسته كردن نقاط ضعف حائز اهميت خواند و افزود: خبرنگار و رسانه ابزاري براي كمك به مديريت جامعه براي بهبود مشكلات است، اما برخي خلاف اين ديدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.

ساداتي نژاد يادآور شد: خبرنگار و رسانه با كشف آنچه در معرض ديد مديران نيست به دنبال كمك به مديران جامعه است و براي همين است كه از خبرنگار به عنوان چشم و گوش زبان جامعه نام برده مي شود.

به گفته وي، خبرنگاري كه عنوان دار چشم و گوش و زبان جامعه است هم بايد خوب و دقيق ببيند و هم خوب و دقيق بشنود و بعد خبرش را تهيه و منتشر كند.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس عوض كردن جاي دروغ و حقيقت را خيانت رسانه اي خواند و اظهار داشت: خبرنگار و رسانه در تراز دين و انقلاب اسلامي در مرحله نخست بايد صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پرهيز كند چرا كه يكي از آفت هاي بدرسانه كه بعنوان خيانت رسانه مطرح است عوض كردن جاي حقيقت و دروغ است.

ساداتي نژاد همچنين ركن نخست رسانه در تراز دين و انقلاب را صداقت دانست و افزود: خبرنگار متعهدي كه صداقت داشته باشد و خبر صحيح و دقيق و كامل و به موقع انعكاس دهد و به جاي اينكه عامل تنش و اختلاف باشد، عامل انسجام و وخدت باشد اين خبرنگار و رسانه در تراز دين و انقلاب است.

وي با اشاره به تفاوت هاي بين نقد و تخريب گفت: هدف اصلي از تخريب برخي رسانه ها ضديت و مخالفت اين رسانه ها است، از اين رو رسانه بايد واقعيت را به مردم و مسؤولان منتقل كند و راه حل آن را مطالبه كند كه اين رسالت قشنگي است كه مردم از آن بهره مند مي شوند اما مردم از تخريب سودي نخواهند برد، چرا نخستين كساني كه از تخريب ضرر خواهند كرد مردم هستند.

ساداتي نژاد تشخيص صحيح از سوي خبرنگار و رسانه را حائز اهميت دانست و افزود: برخي اوقات يك خبر و يك تيتر مي تواند حاشيه بزرگي ايجاد كند و انرژي زياد و هزينه هنگفتي را به اجتماع تحميل كند و اذهان عمومي را از مسأله اصلي منحرف كنند.

وي با بيان اينكه در شرايط حساس امروز كشور و جهان نياز به انسجام و وحدت است رسانه ها، گفت: خبرنگاران و رسانه هاخبرهايي را  منتشر  كنند كه به وحدت و عبور از بحران اقتصادي كمك كند.

به گفته وي، خبرنگاران بايد مراقب باشند از هرگونه اخباري كه سبب اختلاف بين مسؤولان و مردم مي شود خودداري كنند، چرا كه رسالت خبرنگاران رسالت خطيري است كه بايد شرايط كشور و جنگ اقتصادي را در نظر بگيرند.

 عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، گفت: خبرنگاران در دوره جنگ اقتصادي برخي موضوعات را نبايد منتشر اما برخي از موضوعات را بايد منتشر كنند و انگيز و استفامت براي مبارزه و مقابله با دشمن در جنگ اقتصادي ايجاد كنند.

ساداتي نژاد، ابراز کرد: خبرنگار ضمن داشتن صداقت و پرهيز از دروغ و اختلاف و تخريب، يكي از وظايف آنها نقد است، از اين رو خبرنگار به هرميزان كه نقادتر باشد در  رسالتي كه بر عهده دارد موفق تر خواهد بود.

وي مرز بين نقد و تخريب را مهم خواند و افزود: خبرنگار به هرميزان كه نقادتر باشد در  رسالتي كه بر عهده دارد موفق تر خواهد بود.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از نقد منصفانه به عنوان موتور پويايي و اعتلا  براي كشور نام برد و افزود: سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند و به همين دليل برخي اوقات خبرنگاران مورد كم لطفي قرار مي گيرند و اين در حالي است كه مسؤولان بايد در مقابل با نقد خبرنگاران سعه صدر داشته باشند./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۲۳:۰۱
دبير جامعه روحانيت كاشان:
نزول آيات قرآن براي مومنان شفا است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: نزول آيات قرآن براي مومنان شفا و براي ظالمين خسارت است از اين رو اگر قلب انسان از پليدي پاك نشود حتي اگر قرآن هم تلاوت كند سبب نفرت بيشتر او خواهد شد.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۲:۵۱
حجت‌الاسلام سالک:
دشمن حیا و عفت را نشانه گرفته است/ الگوی ۵۰ ساله پیشرفت سند افتخار ملت ایران
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کرامت بانوان از نگاه اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و در هیچ مکتبی چنین جایگاهی که اسلام برای بانوان قائل شده وجود ندارد، چرا که نقش بانوان برجسته و تربیتی است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۱:۰۲
مسؤول کمیته فرهنگی ستاد اربعین اصفهان خبر داد؛
حضور ۸۰ مبلغ دینی برای حضور در موکب های استان اصفهان
نماینده بعثه رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت استان اصفهان گفت: اعزام مبلغان و قاریان برجسته قرآنی به موکب ها از اقداماتی است که در بعثه مقام معظم رهبری استان اصفهان انجام شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۳:۴۵
رييس اداره تبليغات اسلامي كاشان:
عزت و اقتدار ايران به بركت وجود ولايت فقیه است
رييس اداره تبليغات اسلامي کاشان عزت و اقتدار جمهوري اسلامي ايران را به بركت خون شهدا و نعمت ولايت دانست و گفت: امروز جهان از قدرت معنوي و هدايت رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران در حيرت است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۴۱
در آستانه اربعین حسینی؛
رونمایی از کتاب شهید حججی در مسجدی که ساخت
کتاب روایت سرگذشت و خاطرات شهید مدافع حرم محسن حججی در مسجد حضرت‌الزهرا(س) دورک که مقصد اردوی جهادی خود شهید نیز بوده، با حضور پدر شهید رونمایی شد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۳۸
حجت الاسلام رهبر مطرح کرد؛
پیام‌های سند چشم‌انداز ۵۰ ساله به مسؤولان/ درس‌های مهم رهبر انقلاب به نخبگان و فعالان سیاسی
امام جمعه موقت اصفهان در خصوص سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، گفت: نکته پیام رهبر انقلاب امیدواری به آینده با وجود همه توطئه‌ها و یاوه‌سرایی‌های سران آمریکا و البته مرتجعینی است که انقلاب را به خیال خ...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۱:۰۱
امام جمعه موقت كاشان:
مثال هاي قرآني مطالب را همگاني مي كند
امام جمعه موقت كاشان با بيان اينكه مثال هاي قرآني مطالب را همگاني مي كند، گفت: برخي مطالب ويژه گروه و طيف خاصي است و براي همه قابل درك نيست اما در صورت بيان مطالب در قالب مثال براي هر گروه و طيف ها قا...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۲۳:۵۱
حجت الاسلام احتشام:
اقتدار موشكي ايران آمريكا را به ذلت كشيده است
امام جمعه موقت كاشان گفت: اگر رهبر معظم انقلاب با قاطعيت اعلام كرد جنگ بين آمريكا و ايران هيچگاه رخ نخواهد داد براي اين است كه اقتدار موشكي جمهوري اسلامي ايران آمريكا را به ذلت كشيده است و جرات حمله ب...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
مجلس شورای اسلامی به رهنمودهای رهبر انقلاب توجه کند
خطیب نماز جمعه اصفهان با تأکید بر ضرورت توجه مجلس شورای اسلامی به مطالبات رهبر معظم انقلاب، گفت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ جهتی فقیر نیست و باید شعارهای نظام با همت مسؤولان و نخبگان عملی شود.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
مدير شجاع در برابر تحريم هاي دشمن منفعل نيست
امام جمعه موقت كاشان گفت: مديري شجاع است كه در برابر تحريم ها و تهديدهاي دشمن منفعل نشود و مقاومت كند و عكس العمل شجانه داشته باشد و از تهديد دشمن فرار نكند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۰۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ياد مرگ براي مومن سبب نشاط و شادابي است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: ياد مرگ براي انسان هاي مومن سبب نشاط و شادابي و براي گناهكاران سبب غم و اندوه است و انساني كه قيامت خود را آباد كرده باشد تشنه مرگ است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۳:۵۱
استاد حوزه علميه:
فرهنگ شهادت خنثی کننده تهاجم فرهنگي دشمنان است
حجت الاسلام ميرآفتاب ترويج فرهنگ و سيره شهدا را بهترين راه براي توسعه انقلاب اسلامي و صدور آن به سراسر جهان دانست و گفت: فرهنگ شهادت تهاجم فرهنگي دشمن را خنثي مي كند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ريا اعمال صالح انسان را نابود مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه خوبي و بدي اعمال انسان به نيت انسان بستگي دارد، گفت: گاهي نيات و اعمال صالح به دليل ريا نيست و نابود مي شود.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۲۸
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
رفتار ذلیلانه در برابر دشمن، نشانه کم کاری در بندگی خدا است
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: رفتارهای ذلیلانه ای که برخی از مسؤولان در برابر دشمن نشان می دهند نشانگر این است که این افراد در بندگی خداوند کم کاری کرده اند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۱۶
با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه؛
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیرالمؤمنین معرفی شد
حجت الاسلام گنجعلی با حکم نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به عنوان مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیر المومنین (ع) معرفی شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۳:۲۱
استاد حوزه علميه:
پياده روي ميليوني اربعين حسيني خود جوش و مردمي است
استاد حوزه علميه حضور در پياده روي اربعين حسيني را مردمي و خود جوش دانست و گفت: براي حضور در اربعين حسيني هيچ مقام مسؤولي دعوت نامه نفرستاده بلكه اين حركت خودجوش و مردمي است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۲
فولادگر در جمع اصحاب رسانه:
مشکلات اقتصادی کشور ساختاری و مدیریتی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی را ساختاری توصیف کرد و گفت: تحریم‌ها نقش کمتری در مشکلات اقتصادی دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۲
حجت الاسلام خیرمحمدی مطرح کرد؛
چگونگی خالص ارائه کردن توحید در هنگام مرگ
معاون اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الأنبیا گفت: نفاق و دورویی، عافیت طلبی و ترک امر به معروف و نهی از منکر از عوامل فاصله گرفتن انسان با توحید و آلوده شدن توحید انسان است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۲:۵۸
دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌کند؛
آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین
حجت الاسلام زنده دل با اشاره به اهمیت و اثرگذاری راهپیمایی اربعین در عرصه جهانی، گفت: اداره آموزشهای کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کارگاه آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۸
آيت الله نمازي:
كمك به نيازمندان با اخلاص در عمل و كرامت خانواده های نیازمند باشد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: کمک به مستمندان و افرد ضعيف زير پوشش کميته امداد امام خميني (ره) بايد با اخلاص در عمل و با کرامت خانواده هاي آن ها انجام شود.