Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: ۵۷۴۰۰۳
 
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از نقد منصفانه به عنوان موتور پويايي و اعتلای كشور نام برد و گفت: سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند و به همين دليل برخي اوقات خبرنگاران مورد كم لطفي قرار مي گيرند، در حالي كه مسؤولان بايد در مقابل با نقد خبرنگاران سعه صدر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، سيد جواد ساداتي نژاد پيش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار با تبريك روز خبرنگار به ويژگي رسانه در تراز دين و انقلاب اشاره كرد و گفت: رسانه نبض جامعه است كه اگر نبض جامعه فعال نباشد تحرك و پويايي وجود نخواهد داشت و نتيجه آن بي انگيزيگي خواهد بود.

وي نقش رسانه در تحرك و شناخت و برجسته كردن نقاط ضعف حائز اهميت خواند و افزود: خبرنگار و رسانه ابزاري براي كمك به مديريت جامعه براي بهبود مشكلات است، اما برخي خلاف اين ديدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.

ساداتي نژاد يادآور شد: خبرنگار و رسانه با كشف آنچه در معرض ديد مديران نيست به دنبال كمك به مديران جامعه است و براي همين است كه از خبرنگار به عنوان چشم و گوش زبان جامعه نام برده مي شود.

به گفته وي، خبرنگاري كه عنوان دار چشم و گوش و زبان جامعه است هم بايد خوب و دقيق ببيند و هم خوب و دقيق بشنود و بعد خبرش را تهيه و منتشر كند.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس عوض كردن جاي دروغ و حقيقت را خيانت رسانه اي خواند و اظهار داشت: خبرنگار و رسانه در تراز دين و انقلاب اسلامي در مرحله نخست بايد صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پرهيز كند چرا كه يكي از آفت هاي بدرسانه كه بعنوان خيانت رسانه مطرح است عوض كردن جاي حقيقت و دروغ است.

ساداتي نژاد همچنين ركن نخست رسانه در تراز دين و انقلاب را صداقت دانست و افزود: خبرنگار متعهدي كه صداقت داشته باشد و خبر صحيح و دقيق و كامل و به موقع انعكاس دهد و به جاي اينكه عامل تنش و اختلاف باشد، عامل انسجام و وخدت باشد اين خبرنگار و رسانه در تراز دين و انقلاب است.

وي با اشاره به تفاوت هاي بين نقد و تخريب گفت: هدف اصلي از تخريب برخي رسانه ها ضديت و مخالفت اين رسانه ها است، از اين رو رسانه بايد واقعيت را به مردم و مسؤولان منتقل كند و راه حل آن را مطالبه كند كه اين رسالت قشنگي است كه مردم از آن بهره مند مي شوند اما مردم از تخريب سودي نخواهند برد، چرا نخستين كساني كه از تخريب ضرر خواهند كرد مردم هستند.

ساداتي نژاد تشخيص صحيح از سوي خبرنگار و رسانه را حائز اهميت دانست و افزود: برخي اوقات يك خبر و يك تيتر مي تواند حاشيه بزرگي ايجاد كند و انرژي زياد و هزينه هنگفتي را به اجتماع تحميل كند و اذهان عمومي را از مسأله اصلي منحرف كنند.

وي با بيان اينكه در شرايط حساس امروز كشور و جهان نياز به انسجام و وحدت است رسانه ها، گفت: خبرنگاران و رسانه هاخبرهايي را  منتشر  كنند كه به وحدت و عبور از بحران اقتصادي كمك كند.

به گفته وي، خبرنگاران بايد مراقب باشند از هرگونه اخباري كه سبب اختلاف بين مسؤولان و مردم مي شود خودداري كنند، چرا كه رسالت خبرنگاران رسالت خطيري است كه بايد شرايط كشور و جنگ اقتصادي را در نظر بگيرند.

 عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، گفت: خبرنگاران در دوره جنگ اقتصادي برخي موضوعات را نبايد منتشر اما برخي از موضوعات را بايد منتشر كنند و انگيز و استفامت براي مبارزه و مقابله با دشمن در جنگ اقتصادي ايجاد كنند.

ساداتي نژاد، ابراز کرد: خبرنگار ضمن داشتن صداقت و پرهيز از دروغ و اختلاف و تخريب، يكي از وظايف آنها نقد است، از اين رو خبرنگار به هرميزان كه نقادتر باشد در  رسالتي كه بر عهده دارد موفق تر خواهد بود.

وي مرز بين نقد و تخريب را مهم خواند و افزود: خبرنگار به هرميزان كه نقادتر باشد در  رسالتي كه بر عهده دارد موفق تر خواهد بود.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از نقد منصفانه به عنوان موتور پويايي و اعتلا  براي كشور نام برد و افزود: سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند و به همين دليل برخي اوقات خبرنگاران مورد كم لطفي قرار مي گيرند و اين در حالي است كه مسؤولان بايد در مقابل با نقد خبرنگاران سعه صدر داشته باشند./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲:۵۳
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
نبايد نسبت به دشمن خوشبين بود
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تأكيد بر اينكه نبايد نسبت به دشمن خوشبين بود، گفت: درد خوشبيني به دشمن، درد بد و سختي است كه از اين راه ضربات سخت و جبران ناپذيري را دريافت كرده ايم.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۰۸
آیت الله طباطبایی نژاد:
تولید صنایع دستی در روستاها احیا شود
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با تأکید بر ضرورت توجه به تولیدات حوزه صنایع دستی، گفت: تولیدات صنایع دستی در منازل روستایی در کشورهایی همچون ژاپن و چین مرسوم است و این تولیدات جمع آوری شده و برای ب...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۱۸
آیت الله مهدوی:
کینه مانع ورود انسان به بهشت می شود
امام جمعه موقت اصفهان گفت: در روز قیامت افرادی که به خاطر اعمال صالح خویش بهشتی می شوند نیز اگر در دلشان کینه ای وجود داشته باشد نمی توانند وارد بهشت شوند و شاید چند هزار سال طول بکشد تا خداوند آن کین...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۰:۰۹
استاد حوزه علميه:
معرفت، نخستین نیاز انسان در زندگی است
استاد حوزه علميه قم با بیان این که شناخت و معرفت به عنوان نخستين نياز انسان است، گفت: انسان براي انجام هركاري و رسيدن به موفقيت در زندگي خود نياز به شناخت دارد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۳:۵۹
امام جمعه موقت اصفهان:
ثروت و فقر معیار درجه بندی افراد در روز قیامت نیست
آیت الله مهدوی با بیان این که ثروت برای انسان کمال محسوب نمی شود، گفت: درجه بندی و رتبه بندی افراد بر اساس ثروت و فقر معیارهای دنیوی است چرا که اصول محاسبات در روز قیامت با معیارها و درجه بندی های دنی...
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰:۲۶
آیت الله مهدوی:
عالم به واسطه علمش از دیگران متمایز می شود
امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که عالم به واسطه علمش از دیگران متمایز می شود و جاهلان از او تبعیت می کنند، گفت: حضرت ابراهیم(ع) می گویند، بخشی از علم به من عطا شده است ولی با وجود همین محدودیتی که...
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۲۳:۵۳
امام جمعه موقت كاشان:
صبر در برابر مشكلات صفت انسان هاي خردمند است
امام جمعه موقت كاشان گفت: آنچه به انسان كمال مي دهد و نشان دهنده ويژگي هاي يك انسان خردمند است داشتن صبر و استقامت در برابر مشكلات و ناملايمات براي جلب رضايت خدا است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۵:۰۱
آیت الله طباطبایی نژاد:
مردم با وجود مشکلات پای نظام و انقلاب ایستاده اند
امام جمعه اصفهان با بیان این که در رابطه با قدرت دفاعی و موشکی با هیچ کشوری مذاکره نخواهیم کرد، گفت: مردم با وجود مشکلات زیاد همچنان پای نظام و انقلاب ایستاده اند و کشور در حال حرکت رو به جلو است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۵۶
آيت الله نمازي:
كوتاهي در امر نماز سبب خسارت هاي غيرقابل جبران خواهد شد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: مسؤولان نهادها، ادارات و سازمانها در پشتيباني از ستادهاي اقامه نماز جدي باشند چرا كه هرگونه كوتاهي در امر نماز سبب خسارت هاي غير قابل جبران خواهد شد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۹:۴۲
کدخدایی:
شورای نگهبان تهدید پذیر نیست| فعالیت در فضای مجازی در مسیر انقلاب باشد
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه فعالیت در فضای مجازی باید در مسیر رشد و تعالی کشور و اهداف انقلاب اسلامی باشد، گفت: توسل به ابزارهای نوین برای تحقق اهداف اسلامی و اصلاح جامعه یک اقدام مبارک است.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۴۵
مدير مركز خدمات حوزه هاي علميه كاشان:
هدف از تعليم و تربيت شناخت معرفت الله است
مدير مركز خدمات حوزه علميه كاشان با اشاره به اينكه در نظام تعليم و تربيتي كه ذهن انسانها تنها معطوف به فرمول هاي رياضي و فرمول هاي تجربي شود هيچ دستاوردي نخواهد داشت، گفت: هدف ما از تعليم و تربيت معر...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۳۱
بيست و دومين دوره مهارت افزايي مهدوي در كاشان آغاز شد
بيست و دومين دوره مهارت افزايي مهدوي ويژه مربيان مهد و پيش دبستاني شهرستان كاشان به همت كانون فرهنگي هنري قمر بني هاشم در كانون فرهنگي تربيتي الزهرا(س) كاشان آغاز شد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۳۸
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری:
انبیای الهی برای هدف دادن به زندگی انسان مبعوث شده اند
آیت الله مهدوی گفت: انبیا و اوصیا برای هدف دادن به زندگی انسان مبعوث شده اند و اراده الهی بر این مسأله است که انسان ها به سوی سعادت هدایت شوند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۲۱
آیت الله مهدوی:
روحیه فرزند از روحیه والدینش اثر می پذیرد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: یکی از عوامل مؤثر در تربیت جنسی کودک، وراثت کودک از والدین است؛ در مبحث وراثت تأثیر نطفه پدر و مادر، به ویژه مادر که حدود ۹ ماه فرزند را در شکم خودش رشد می دهد، فقط محدود به...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۲:۵۸
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ملاك پيامبر در كارها رضايت خدا بود
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: ملاك پيامبر در كارها رضايت خدا بود و به اين توجه نداشت كه بنده خدا رضايت داشته باشد يا نداشته باشد، از اين رو مشركين حتي اگر در شرك خود پافشاري مي كردند پيامبر ناراحت مي ...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۱:۵۸
امام جمعه موقت اصفهان:
هدایت افراد بالاترین عبادت است
آیت الله مهدوی گفت: اگر در محله ای هستیم و توانایی داریم دین را در بین مردم اقامه کنیم در این راستا تلاش کنیم که اگر یک نفر هدایت شود، این بالاترین عبادت ها است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰:۴۷
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:
«ما می توانیم» را به دانش‌آموزان تعلیم دهید
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: دانشجویان در آینده و در عرصه معلمی باید خصلت های انسانی و مسائل علمی، اخلاقی، اسلامی و انسانی را با دلسوزی به دانش آموزان منتقل کنند و این باور را در آنان ایجاد کنند که می...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۵۹
آیت الله مهدوی:
ملاحظه اصول اخلاقی سبب رشد معنوی انسان می شود
امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که دین اسلام به صورت توأمان به مسائل اخلاقی و فقهی توجه دارد، گفت: رشد معنوی انسان در گرو عمل به اخلاقیات است چرا که انسان با دریافت حق از طرف مقابل در روز قیامت مأجو...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۲:۰۸
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان مطرح کرد؛
بی توجهی شهرداری اصفهان به مسائل دینی و مناسبت‌های مهم مذهبی
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به عدم فعالیت شهرداری در ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع)، گفت: با این شرایط نباید معطل ارگانهای شهری و فرهنگی ماند و اصناف به صورت مردمی همانگونه که قبلا به صو...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۲۲
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان:
شوراي فرهنگ عمومي رصدخانه فرهنگي است
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان شوراي فرهنگ عمومي را رصد خانه فرهنگي منطقه دانست و گفت: شوراي فرهنگ عمومي يك قرارگاهي است كه مي تواند با ديده باني و مديريت نسبت به مسائل خرد و كلان حوزه فرهنگ بپ...