Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - صداقت ابزار كار خبرنگار است
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۰۹:۴۶
شناسه خبر: ۵۷۳۹۵۲
 
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
صداقت ابزار كار خبرنگار است
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از صداقت به عنوان مهمترين ابزار خبرنگار نام برد و گفت: تعهد خبرنگار انتقال صحيح اخبار به جامعه است در غير اين صورت خبري كه بايد عامل وحدت و انسجام در جامعه باشد تبديل به عامل اختلاف مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، سيد جواد ساداتي نژاد چهارشنبه شب در نشست خبري، تحليلي با موضوع ‹‹مؤلفه هاي خبرنگار در تراز شهر دارالمومنين›› با تبريك روز خبرنگار، كار در حوزه رسانه را كار سخت و طاقت فرسا به ويژه در شهرستان كاشان را سخت تر خواند و گفت: خبرنگاران كاشان با وجود همه تنگناها تلاش مي كنند و اين تلاش در پيشگاه خدا محفوظ و ازياد مردم نخواهد رفت.

وي افزود: خبرنگار نبض جامعه است و ضمن اينكه صداي جامعه را منعكس مي كند نقاط ضعف و قوط جامعه را شناسايي و چشم بيدار جامعه است كه مي تواند تمامي مشكلات جامعه را با هدف دفع نواقض و حذف چالش هاي موجود را تبديل به نقطه قوت كند و براي همين است كه گفته مي شود خبرنگار چشم و گوش و زبان جامعه است.

ساداتي نژاد گفت: خبرنگاران اين توانايي را دارند كه بتوانند برخي از موضوعات جامعه را كه به دست فراموشي سپرده شده بارديگر روي ميز قرار دهد و آنچه راكه مغفول مانده است و ديده نمي شود بارديگر در معرض  توجه مسؤولان قرار مي دهد و اين رخداد بزرگي در جوامع مدرني است كه مي تواند بسياري از مسائل فراموش شود.

وي حرفه خبرنگاري را حرفه اي مقدس خواند و با اشاره به اينكه حرفه مقدس خبرنگاري مانند هر حرفه ديگري بايدها و نبايدهايي را براي خودش دارد، اظهار داشت: به دليل اهميت نقش خبرنگار و اطلاع رساني بايد ها و نبايدها، اين حرفه نسبت به حرفه هاي ديگر از اهميت بيشتري برخوردار است.

به گفته وي، خبرنگار اگر در بايدها و نبايدها اشتباه كند، مشكلات و آسيب هاي بزرگي را به دنبال خواهد داشت كه جبران آن شايد غير ممكن باشد.

نماينده مردم كاشان و آران و بيدگل در مجلس با بيان اينكه انتخاب برخي تيترهاي اختلاف آفرين جزء نبايد هاي حوزه خبري است عنوان كرد: خبر را بايد صادقانه و به دور از آسيب ها و آفت هاي رايج آن منتشر كرد، از اين رو عدم صداقت در خبر آفت و آسيبي است كه نه تنها در ايران بلكه در همه دنيا وجود دارد و حتي برخي در حوزه بين الملل از آن به عنوان شگردهاي رسانه اي استفاده مي كنند.

ساداتي نژاد از صداقت به عنوان مهمترين ابزار خبرنگار نام برد و افزود: تعهد خبرنگار انتقال صحيح اخبار به جامعه است در غير اين صورت خبري كه بايد عامل وحدت و انسجام در جامعه باشد تبديل به عامل اختلاف در جامعه مي شود از اين رو حساسيت كارخبرنگار به شدت بالا است.

به گفته وي گاهي يك خبرنگار عامل ايجاد يك اتفاق بزرگي در جامعه شده است و خبرنگار با تمركز خود روي يك موضوع سبب برطرف شدن يك موضوع اختلافي شده و گاهي و يك خبرنگار نيز ممكن است يك آفت اجتماعي را حل و فصل كند.

وي تأكيد كرد: بايدها و نبايد هاي حوزه خبر بايد مد نظر قرار بگیرد و انتظار از خبرنگاران در كاشان، خبرنگار  مومن و متعهد است.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بر توجه خبرنگاران به ويژگي هاي شهر دارالمومنين كاشان تأكيد كرد و گفت: صفت دارالمومنين كاشان كه سرمايه بزرگي براي كاشان است صفتي است كه به عنوان امانت به ما رسيده است و ما بايد آن را حفظ و به نسل آينده تحويل دهيم.

وي افزود: سبك زندگي دارالمومنين كاشان كه در طول زمان بخش هايي از آن فراموش شده را بايد حفظ كرد و فضائل فراموش شده دارالمومنين‌ كاشان را بار ديگر در دنياي پرهياهو و هجمه فرهنگي زنده كرد.

نماينده مردم كاشان در مجلس يادآور شد: انتظار تاريخي منطقه كاشان اين است كه رسانه آن در تراز دارالمومنين باشد تا در همان تراز بتواند مسائل رسانه اي را در كاشان دنبال كند./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۹
آيت الله نمازي:
سوء استفاده های اقتصادی نتیجه نادیده گرفتن امر به معروف است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: اگر در جامعه امر به معروف و نهي از منكر اجرا شده بود امروز شاهد سوء استفاده هاي اقتصادي و خروج سرمايه هاي هزاران ميلياردي از كشور نبوديم.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۲
امام جمعه اصفهان:
مجالس امام حسین سبب اتحاد مردم دربرابر کفر می شود
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این که دشمنان در طول تاریخ با عزاداری برای سیدالشهدا(ع) به شکل های مختلف مخالفت کرده اند، گفت: دستگاه سیدالشهدا(ع) همواره سبب اتحاد مردم در نظام اسلامی در برابر کفر شده ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۴۵
امام جمعه موقت كاشان:
نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود، گفت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام علوي و ناب از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان يكي از دغدغه هاي متقين است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: يكي از دغدغه هاي انسان متقي و انسانهاي الهي وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان است، از اين رو انسان بايد با يك اسلام شناس در ارتباط باشد تا براي هركاري مشورت كند و قبل از اي...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۱۶
حجت الاسلام صابري اراكي:
عزاداري همراه با اخلاص، اثرگذار است
استاد حوزه علميه قم پيام امام حسين(ع) را درك و فهم و بصيرت دانست و گفت: عزاداري ها بايد همراه با اخلاص باشد تا اثرگذار باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۸:۰۷
استاد حوزه علمیه:
طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند
حجت الاسلام فاتحی با اشاره به اينكه آفت طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند، گفت: ريشه همه حقوق هاي نجومي، اختلاس ها، ضعف مديريت ها و كم كاري ها طمع است و طمع سبب نابودي ثبات قدم در دين می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۲:۴۰
امام جمعه موقت كاشان:
جبران گناه نشان دهنده ثبات قدم در دين است
امام جمعه موقت كاشان از بي ثباتي به عنوان آفت ثبات قدم در دين نام برد و گفت: بي ثباتي در دين يكي از خدعه هاي نفس است و جبران سريع گناه و اشتباه نشان دهنده ثبات قدم در دين است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عُجب و تكبر ريشه در غرور دارد
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: عُجب و تكبر از جمله صفاتي است كه مفهوم و ريشه مشترك خود برتر بيني و غرور دارد، انسان متكبر خود را بالاتر از ديگران مي داند در حاليكه انسان مبتلا به عُجب كاري به ديگران ند...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین حسيني خراساني:
مردم، شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان هستند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مردم ولايي ايران اسلامي را شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان دانست و گفت: ملت ايران از شرايط سخت اقتصادي امروز به شرطي عبور خواهد كرد كه قدر دان نعمت مكتب حسيني و رهبري ب...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۲:۰۴
امام جمعه موقت كاشان:
خانواده سالم پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن است
امام جمعه موقت كاشان به ملاك هاي داشتن يك خانواده سالم اشاره كرد و گفت: پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن داشتن يك خانواده سالم است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۸
آیت الله مهدوی:
انسان باید نسبت به مهربانی خداوند اطمینان داشته باشد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از افراد خودشان را مستحق می دانند و بدون در نظر گرفتن مصالح پروردگار نسبت به تقدیرات الهی اعتراض می کنند و به صفت ارحم الراحمینی خداوند شک می کنند؛ ا...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عزت و ذلت دست به خدا است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: با اشاره به اينكه عزت و ذلت به دست خدا است، گفت: كسي كه عزت را از خدا بخواهد خداوند چه به او عزت بدهد و چه ندهد ذليل نمي شود.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۵:۰۲
حجت الاسلام شفیعیان خبر داد؛
اعزام ۸۱۸ مبلغ به مناطق مختلف استان اصفهان
سرپرست اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در محرم امسال ۸۱۸ نفر مبلغ از دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان به مناطق تبلیغی داخل و خارج استان اعزام شده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۱۶
امام جمعه موقت كاشان:
خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه ظهور و بروز داشته باشد
امام جمعه موقت كاشان با تأكيد بر اينكه هريك از هيئات مذهبي بايد يك گردان از لشكر امام حسين(ع) و يك تيپ فرهنگي باشند، گفت: خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه بروز و ظهور داشته باشد در غير اين صورت عزاداري...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۰:۳۸
دبير جامعه روحانيت كاشان:
فرزند زياد روزي را افزايش و تربيت را راحت مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان تربيت بچه ها در خانواده هاي تك فرزندي را ضعيف تر از تربيت بچه ها در خانواده هاي چند فرزندي دانست و گفت: فرزند زياد روزي را افزايش داده و تربيت فرزندان را راحت تر مي كند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۱:۵۸
آيت الله نمازي:
معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأكيد بر اينكه معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند، گفت: تعليم و تربيت كار انبيا و فوق العاده حساس و مهم است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۵۹
آيت الله نمازي:
خدمت به خلق محبوب پروردگار است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بعد از فرايض واجب هيچ عملي نزد خداوند محبوب تر از خدمت به خلق نيست، از اين رو پرسنل اورژانس در سراسر كشور سبب آرامش و اميد مردم هستند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۵۵
حجت الاسلام موسوی:
مسیر حلال برای برطرف کردن تمام نیازهای انسان وجود دارد
رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با تأکید بر وجود راه‌های حلال برای ارضای تمام نیازهای انسان، گفت: مفهوم رزق در ادبیات دینی مفهوم بسیار گسترده ای است و فقط شامل کسب مال نیست.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۱۱
امام جمعه موقت كاشان:
تقرب الي الله يكي از دستاوردهاي خدمت به مردم است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه خدمت به مردم سيره اهل بيت(ع) است و يكي از دستاوردهاي خدمت به مردم تقرب الي الله است، گفت: محبوب ترين انسانها نزد خداكسي است كه با كمك خود سبب خوشحالي مردم باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۵۵
دبير جامعه روحانيت كاشان:
بزرگترين مهارت ارتباطي هنر خوب گوش كردن است
دبير جامعه روحانيت كاشان مهارت گفت وگو و سخن گفتن با يكديگر و خوب شنيدن را سبب شيرين شدن زندگي دانست و گفت: يكي از بزرگترين مهارت هاي ارتباطي هنر خوب گوش كردن است و اگر كسي بلد باشد حرف ديگران را خوب...