Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - صداقت ابزار كار خبرنگار است
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ Wednesday, November 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۰۹:۴۶
شناسه خبر: ۵۷۳۹۵۲
 
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
صداقت ابزار كار خبرنگار است
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از صداقت به عنوان مهمترين ابزار خبرنگار نام برد و گفت: تعهد خبرنگار انتقال صحيح اخبار به جامعه است در غير اين صورت خبري كه بايد عامل وحدت و انسجام در جامعه باشد تبديل به عامل اختلاف مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، سيد جواد ساداتي نژاد چهارشنبه شب در نشست خبري، تحليلي با موضوع ‹‹مؤلفه هاي خبرنگار در تراز شهر دارالمومنين›› با تبريك روز خبرنگار، كار در حوزه رسانه را كار سخت و طاقت فرسا به ويژه در شهرستان كاشان را سخت تر خواند و گفت: خبرنگاران كاشان با وجود همه تنگناها تلاش مي كنند و اين تلاش در پيشگاه خدا محفوظ و ازياد مردم نخواهد رفت.

وي افزود: خبرنگار نبض جامعه است و ضمن اينكه صداي جامعه را منعكس مي كند نقاط ضعف و قوط جامعه را شناسايي و چشم بيدار جامعه است كه مي تواند تمامي مشكلات جامعه را با هدف دفع نواقض و حذف چالش هاي موجود را تبديل به نقطه قوت كند و براي همين است كه گفته مي شود خبرنگار چشم و گوش و زبان جامعه است.

ساداتي نژاد گفت: خبرنگاران اين توانايي را دارند كه بتوانند برخي از موضوعات جامعه را كه به دست فراموشي سپرده شده بارديگر روي ميز قرار دهد و آنچه راكه مغفول مانده است و ديده نمي شود بارديگر در معرض  توجه مسؤولان قرار مي دهد و اين رخداد بزرگي در جوامع مدرني است كه مي تواند بسياري از مسائل فراموش شود.

وي حرفه خبرنگاري را حرفه اي مقدس خواند و با اشاره به اينكه حرفه مقدس خبرنگاري مانند هر حرفه ديگري بايدها و نبايدهايي را براي خودش دارد، اظهار داشت: به دليل اهميت نقش خبرنگار و اطلاع رساني بايد ها و نبايدها، اين حرفه نسبت به حرفه هاي ديگر از اهميت بيشتري برخوردار است.

به گفته وي، خبرنگار اگر در بايدها و نبايدها اشتباه كند، مشكلات و آسيب هاي بزرگي را به دنبال خواهد داشت كه جبران آن شايد غير ممكن باشد.

نماينده مردم كاشان و آران و بيدگل در مجلس با بيان اينكه انتخاب برخي تيترهاي اختلاف آفرين جزء نبايد هاي حوزه خبري است عنوان كرد: خبر را بايد صادقانه و به دور از آسيب ها و آفت هاي رايج آن منتشر كرد، از اين رو عدم صداقت در خبر آفت و آسيبي است كه نه تنها در ايران بلكه در همه دنيا وجود دارد و حتي برخي در حوزه بين الملل از آن به عنوان شگردهاي رسانه اي استفاده مي كنند.

ساداتي نژاد از صداقت به عنوان مهمترين ابزار خبرنگار نام برد و افزود: تعهد خبرنگار انتقال صحيح اخبار به جامعه است در غير اين صورت خبري كه بايد عامل وحدت و انسجام در جامعه باشد تبديل به عامل اختلاف در جامعه مي شود از اين رو حساسيت كارخبرنگار به شدت بالا است.

به گفته وي گاهي يك خبرنگار عامل ايجاد يك اتفاق بزرگي در جامعه شده است و خبرنگار با تمركز خود روي يك موضوع سبب برطرف شدن يك موضوع اختلافي شده و گاهي و يك خبرنگار نيز ممكن است يك آفت اجتماعي را حل و فصل كند.

وي تأكيد كرد: بايدها و نبايد هاي حوزه خبر بايد مد نظر قرار بگیرد و انتظار از خبرنگاران در كاشان، خبرنگار  مومن و متعهد است.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بر توجه خبرنگاران به ويژگي هاي شهر دارالمومنين كاشان تأكيد كرد و گفت: صفت دارالمومنين كاشان كه سرمايه بزرگي براي كاشان است صفتي است كه به عنوان امانت به ما رسيده است و ما بايد آن را حفظ و به نسل آينده تحويل دهيم.

وي افزود: سبك زندگي دارالمومنين كاشان كه در طول زمان بخش هايي از آن فراموش شده را بايد حفظ كرد و فضائل فراموش شده دارالمومنين‌ كاشان را بار ديگر در دنياي پرهياهو و هجمه فرهنگي زنده كرد.

نماينده مردم كاشان در مجلس يادآور شد: انتظار تاريخي منطقه كاشان اين است كه رسانه آن در تراز دارالمومنين باشد تا در همان تراز بتواند مسائل رسانه اي را در كاشان دنبال كند./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۲
حجت الاسلام زنده دل خبر داد؛
برگزاری اختتامیه دوره تکمیلی تربیت مربی کودکان و نوجوانان
رییس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اختتامیه دوره تکمیلی تربیت مربی تخصصی کودکان و نوجوانان با حضور تمامی مبلغان تخصصی کودک و نوجوان دفتر تبلیغات برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۹:۳۳
دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه با آیت الله ناصری
حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آیت الله ناصری دیدار کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۰۹
رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی:
برنامه‌های دفتر تبلیغات به سمت عملیاتی‌تر شدن می‌رود
حجت الاسلام مخدوم با اشاره به کاهش بودجه دفتر تبلیغات اسلامی به کمتر از یک ششم و مشکلات این کاهش بودجه، گفت: در سه میز خانواده، اخلاق و سبک زندگی برنامه ریزی دقیقی برای برنامه های اجرایی وجود دارد تا ...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۱۰
فولادگر:
دولت الکترونیک از الزامات توسعه اقتصادی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت الکترونیک از جمله الزامات اساسی برای رشد و توسعه اقتصادی کشور است و مجلس نیز در مقام قانون‌گذاری، تکالیف مهمی در این حوزه برای دولت مشخص کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۳:۱۲
آیت الله مهدوی:
امید داشتن به خدا سبب ایجاد گشایش در بن بست ها می شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به داستان فرزنددار شدن حضرت زکریا(ع) در کهولت سن، گفت: امید حضرت زکریا(ع) به خداوند و ناامیدی و یأس ایشان نسبت به مخلوقات سبب گشایش در مسأله فرزند دار...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۰۲
مهرعلیزاده مطرح کرد؛
نوسانات ارزی و مشکل سوخت رسانی عامل اجرایی نشدن پروازهای خارجی اصفهان
استاندار اصفهان با تأکید بر مزایای طرح هفتگانه احیای زاینده رود و لزوم توجه استاندار بعدی اصفهان به این طرح برای احیای زاینده رود و حل مشکلات آبی اصفهان، گفت: برخی با اقدامات شعاری نظیر زاینده رود به...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۱۶
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح:
تمام پايگاه هاي دشمن در تيررس موشك هاي ايران است
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح، گفت: امروز تمام پايگاه هاي دشمن در منطقه در تيررس موشك هاي نقطه زن جمهوري اسلامي ايران قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۲۰
دبير جامعه روحانيت كاشان:
قرآن دعوت به تعقل و علم می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه اسلام با پيشرفت مسلمانان مخالف نيست، گفت: همه آيات قرآن دعوت به تعقل و علم است اما در اين راه كوتاهي كرده ايم.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۴۱
حجت الاسلام قیصری خبر داد؛
برگزاری کارگاه علمی و مهارتی تأمین محتوا ویژه مبلغان خواهر
رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر ضرورت افزایش توانمندی تبلیغی مبلغان خواهر، گفت: کارگاه علمی، آموزشی و مهارتی تأمین محتوای تبلیغی مبلغان خواهر طرح اعزام مستمر هفتگی ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۳۰
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
رسانه باید جلوتر از جامعه حرکت کند| رسانه‌های استانی دچار خطای عمیقی شده‌اند
حجت الاسلام قطبی با اشاره به ضرورت ایفای نقش هدایت گری و راهبری رسانه‌ها در جامعه، ویژگی‌های استان اصفهان و وظیفه مهم شبکه اصفهان را متذکر شد و گفت: انتظار می رود در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۵۵
امام جمعه موقت كاشان:
اسلام ناب حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است
امام جمعه موقت كاشان گفت: به اعتقاد امام خميني(ره) در اسلام ناب محمدي بر خلاف اسلام آمريکايي حکومت حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۶
آيت الله مظاهری:
محبت مردم به نظام مانند اوایل انقلاب است/ دوباره رفراندوم شود مردم باز هم «آری» می‌گویند
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: محبت مردم به نظام همانند اوایل انقلاب است و اگر دوباره رفراندومی برگزار شود، مردم همان رأیی را به این نظام می‌دهند که اول داده بودند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام اسلامي تبار مطرح کرد؛
توصیه قرآن به مردم برای کسب علم و بصیرت
امام جمعه موقت كاشان گفت: خداوند در قرآن مردم را به علم و بصيرت و آگاهي دعوت كرده است و كساني را كه از علم و بصيرت و آگاهي محروم هستند آنها را كوردل معرفي كرده است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۰:۴۳
رییس سازمان دارالقرآن کریم کشور:
تلاش سازمان های قرآنی باید در راستای انطباق فکر و عمل مردم با قرآن باشد
قره شیخ لو گفت: سازمان های قرآنی باید در راستای انطباق فکر و عمل مردم با قرآن تلاش کنند؛ سازمان های قرآنی زیادی در کشور وجود دارد ولی آموزه های قرآنی در رفتار و افکار مردم بسیار کمرنگ است.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۱۶
امام جمعه موقت كاشان:
آمريكا در حال افول و زوال است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه دشمني آمريكا را نبايد فراموش كرد و در مقابل آمريكا بايد مقاومت كرد، گفت: عاقبت مقاومت در برابر دشمن، پيروزي با جبهه حق است چرا كه آمريكا در حال افول و زوال است.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۰۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
تصویب تحریم های ظالمانه اثری بر اقتدار نظام اسلامی ندارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: استکبار جهانی با وارد کردن فشارها نمی تواند مردم انقلابی را از پای درآورد و به طور قطع با تصویب تحریم های ظالمانه سبب قدرتمندتر و مقتدرتر شدن مردم و نظام اسلامی می شوند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۳۵
نماینده مردم اردستان در مجلس:
ضایع کنندگان بیت المال باید به سزای خود برسند
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضایع کردن بیت المال توسط عده ای باید افراد خاطی به سزای اعمال خود برسند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۰۴
حجت الاسلام صابري اراكي:
نعمت ولايت فقيه و امنيت نیازمند شکرگزاری است
استاد حوزه علميه نعمت ولايت فقيه و امنيت را در جمهوري اسلامي ايران بزرگترين نعمت دانست و گفت: به خاطر داشتن نعمت ولايت فقيه و امنیت بايد سر به سجده شكر گذاشته و خداوند را شكرگزار باشيم.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۷:۰۰
استاد حوزه علميه:
ملامحسن فيض كاشاني بايد در سطح جهاني معرفي شود
حجت الاسلام حيدري كاشاني با اشاره به اينكه ملامحسن فيض كاشاني بايد در سطح جهاني و بين المللي معرفي شود، گفت: معرفي اين دانشمند بزرگ اسلام رسالت سنگين و بزرگي است كه بر دوش همه مردم علوي كاشان است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۳:۴۹
آیت الله عبداللهی تأکید کرد؛
ولایت، محور انسجام و اتحاد ملت/ مردم در هر شرایطی پای انقلاب ایستاده اند
نماینده مجلس خبرگان گفت: دشمنان چهل سال مشغول توطئه علیه انقلاب اسلامی و مردم ما هستند، اما مردم هرگز حاضر به تسلیم نشدند و نشان داده‌اند که این چهل سال توطئه آمریکا بی اثر بوده است.