Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ترامپ حتي صلاحيت اداره خانواده خود را ندارد
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: ۵۷۱۰۴۸
 
آيت الله نمازي:
ترامپ حتي صلاحيت اداره خانواده خود را ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ترامپ كه تصدي اداره آمريكا را برعهده گرفته و در امور ملت هاي جهان دخالت مي كند فرد فاسد و مفسدي است كه حتي صلاحيت مديريت اداره خانواده و فرزندان خود را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازی سه شنبه شب در ديدار با رابطين و سرناظرين دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان شهرستان كاشان، انتخابات را سند جمهوريت نظام دانست و گفت: جمهوريت نظام با انتخاب مردم تحقق مي يابد.

وي انتخابات در نظام جمهوري اسلامي ايران را متفاوت از انتخابات در دنيا ذکر کرد و افزود: شرايطي كه بر انتخابات جمهوري اسلامي ايران حاكم است در هيچكدام از انتخابات دنيا وجود ندارد.

آيت الله نمازي انتخابات را داراي عوارض زيادي دانست و گفت: انتخابات آزموني براي كانديداهاي انتخابات و مردم است، از اين رو انتخابات يك فعل مكلف است و هر فعلي از افعال مكلف داراي فقه انتخابات، اخلاق انتخابات و قانون انتخابات است كه هريك از آنها داراي پروژه و مباحث زيادي است.

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه شوراي نگهبان طي سال هاي گذشته هميشه مورد توجه دانشگاه و حوزه و رسانه بوده است يادآور شد: در قانون اساسي براي سلامت انتخابات نظارت شوراي نگهبان لازم است.

آيت الله نمازي همچنين با بيان اينكه مردم بايد اطلاع داشته باشند شركت در انتخابات ضمن اينكه يك حق است يك تكليف و وظيفه است، گفت: حق هر شهروندي است كه براي انتخاب رييس جمهور، نماينده مجلس خبرگان رهبري، نماينده مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان شوراي شهر و روستا حق راي داشته باشد.

به گفته وي، راي دادن براي ملت يك حق است و يك تكليف شرعي است كه هر شهروندي وظيفه دارد و بر او واجب است براي حسن اداره كشور در صحنه انتخابات نقش داشته باشد.

نماينده ولي فقيه در كاشان ادامه داد: داوطلبين و كانديداهاي انتخابات در ايران داراي شرايطي هستند كه در غرب چنين شرايطي مطرح نيست و حتي افراد فاسد اجازه كانديدا شدن دارند و قانونگذار نمي تواند مانع كانديداتوري افراد فاسد در انتخابات باشد.

آيت الله نمازي گفت: ترامپ كه تصدي اداره آمريكا را برعهده گرفته و در امور ملت هاي جهان دخالت مي كند فرد فاسد و مفسدي است كه حتي صلاحيت مديريت اداره خانواده و فرزندان خود را ندارد.

وي افزود: در نظام توحيدي افراد فاسدي مانند ترامپ اجازه ورود در انتخابات را ندارند و كسي كه كانديداي انتخابات مي شود بايد از بين بهترين افراد انتخاب شود، از اين رو در فقه انتخاباتي بهترين و سالم ترين و پاك ترين افراد انتخاب مي شوند.

نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: صاحبان فكر و انديشه دانشگاه و حوزه در فضاي انتخاباتي كشور بايد مردم را راهنمايي كنند تا انتخابات را وظيفه شرعي خود بدانند و با حضور در انتخابات و به دور از روابط شخصي و فاميلي، صالح ترين را انتخاب کنند.

آيت الله نمازي انتخابات ايران را  بهترين انتخابات دنيا و با كمترين مشكلات دانست و اظهار داشت: مردم به دليل انگيزه ديني وارد انتخابات شده و براساس تكليف شرعي در انتخابات شركت مي كنند، اما با اين وجود نظارت ها بايد انجام شود.

وي نقش مهم انتخابات را در اقتدار نظام اسلامي ايران و حاكميت نظام و كشور را يادآور شد و گفت: مردم بايد توجيه شوند راي دادن تكليف شرعي و مانند نماز خواندن واجب است و ترك عمدي آن گناه كبيره است و هر يك از آراي مردم و حضور همه واجدين شرايط در انتخابات مي تواند در اقتدار نظام تأثير گذار باشد.

به گفته وی كساني كه در انتخابات شركت نكنند معصيت كرده اند، چرا كه اين نظام از انبيا و اوليا و صلحا و ارث شهدا است كه بايد حافظ آن باشيم و حفاظت از نظام و انقلاب وابسته به حضور همه واجدين شرايط راي در انتخابات است.

نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بحث انتخابات و شوراي نگهبان و جايگاه شوراي نگهبان در قانون اساسي جزو مباحث مهم و استراتژيك است.

آيت الله نمازي در ادامه خطاب به اعضاي دفتر شوراي نگهبان در كاشان ابراز کرد: نگاه امام راحل در عالم برزخ به عملكرد شوراي نگهبان و زير مجموعه شوراي نگهبان است و شهدا نيز در عالم برزخ ناظر بر اعمال ما هستند چرا كه فنداسيون و پايه هاي نظام و انقلاب اسلامي بر پايه خون شهدا بنا شده است و انقلاب اسلامي ايران ارثي است كه از شهدا به ما رسيده است.

در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام مهدي بصيرتي رييس جديد دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان کاشان، گفت: رابطين و سرناظرين دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان را اُمنا نظام هستند كه قرار است مسؤوليت سنگين نظارت بر انتخابات  را بر عهده داشته باشند.

وي افزود: دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان در كاشان حدود 20 سال قبل فعاليت خود را آغاز كرد و پيش از  اين حجت الاسلام يوسفي و حجت الاسلام غزلاوي عهده دار اين مسؤوليت بودند و تلاش هاي زيادي براي قوام و دوام اين دفتر در كاشان انجام شده است.

حجت الاسلام بصيرتي گفت: حدود 40 انتخابات در 4 دهه عمر انقلاب اسلامي ايران و به بطور ميانگين هر سال يك انتخابات برگزار شده است كه در اين سالها دشمن تلاش زيادي كرده تا جمهوريت نظام را خدشه دار كند اما با تدابير رهبر معظم انقلاب و نظارت هاي دقيق شوراي نگهبان نقشه دشمنان اسلام و نظام نقش بر آب شده است.

حجت الاسلام بصيرتي ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامي ايران در سال 88 تمام تلاش خود را به كار گرفتند تا صحت انتخابات را خدشه دار كنند اما با تدابير رهبر معظم انقلاب و دبير شوراي نگهبان  به اهداف خود نرسيدند.

وي افزود: امسال نيز در چهلمين سال انقلاب اسلامي دشمن همه تلاش خود را به كار بسته است تا چهلمين جشن پيروزي انقلاب اسلامي ايران برگزار نشود، اما با تلاش همه نيروهاي مومن انقلابي اين است كه چهلمين جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با شكوه تر از سالهاي قبل برگزار شود.

حجت الاسلام بصيرتي گفت: نيروهاي شوراي نگهبان نيروهايي امين و آموزش ديده اي  هستند كه بدون وابستگي به جريان و گروه سياسي خاصي تلاش خواهند كرد تا انتخابات بدون كوچكترين تنش و مشكلي در كمال آرامش برگزار شود.

وي برگزاري همايش ناظرين، كارگاه هاي آموزشي ناظرين و همايش هاي كوچكتري با عنوان همايش هاي ناظر نهاد را از جمله برنامه هاي دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان در شهرستان كاشان برشمرد و افزود: قرار است امسال گروه هاي كوچك ناظرين براي آموزش هاي تخصصي و بصيرتي و هماهنگي شبكه نظارت تشكيل شود.

رييس جديد دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان کاشان گفت: بالغ بر يكهزار و 600 ناظر كه قرار است بار انتخابات را بر دوش داشته باشند در شبكه نظارت كاشان عضويت دارند./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۴۵
حجت ‌الاسلام والمسلمین مریجی:
با اصلاح نگرش مردم، رفتارها اصلاح خواهد شد
رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) با اشاره به نقش عوامل تحریک جوانان در گسترش فساد در جامعه، گفت: امر به معروف‌ و نهی از منکر اصل اصیل و رکن رکین اسلام است که اگر این رکن به هم بریزد خبری از دین نخواهد بود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۰۱
آيت الله نمازي:
سازش نکردن با ظالم مهمترین درس عاشورا است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: مقابله با دشمن و تسليم نشدن در برابر ظالم فرهنگي است كه ملت و امام و رهبري از فرهنگ توحيدي عاشورا و اهل بيت(ع) گرفته است.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۳:۲۱
حجت الاسلام والمسلمين طائب؛
بصیرت، ابزار ریشه کن کردن فتنه است
رييس قرارگاه عمار بي بصيرتي افراد را عامل فتنه دانست و گفت: اگر ملت ايران مي خواهد فتنه را ريشه كن كند ابزار آن بصيرت است.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۱:۰۲
حجت الاسلام صابري اراكي:
اختلاس نتيجه حرص و طمع است
استاد حوزه علميه قم پيام گفت: حرص و طمع از جمله آفت هايي است كه اختلاس ها را به دنبال دارد چرا كه به حقوق خود قانع نيستند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۹
آيت الله نمازي:
سوء استفاده های اقتصادی نتیجه نادیده گرفتن امر به معروف است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: اگر در جامعه امر به معروف و نهي از منكر اجرا شده بود امروز شاهد سوء استفاده هاي اقتصادي و خروج سرمايه هاي هزاران ميلياردي از كشور نبوديم.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۲
امام جمعه اصفهان:
مجالس امام حسین سبب اتحاد مردم دربرابر کفر می شود
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این که دشمنان در طول تاریخ با عزاداری برای سیدالشهدا(ع) به شکل های مختلف مخالفت کرده اند، گفت: دستگاه سیدالشهدا(ع) همواره سبب اتحاد مردم در نظام اسلامی در برابر کفر شده ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۴۵
امام جمعه موقت كاشان:
نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود، گفت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام علوي و ناب از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان يكي از دغدغه هاي متقين است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: يكي از دغدغه هاي انسان متقي و انسانهاي الهي وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان است، از اين رو انسان بايد با يك اسلام شناس در ارتباط باشد تا براي هركاري مشورت كند و قبل از اي...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۱۶
حجت الاسلام صابري اراكي:
عزاداري همراه با اخلاص، اثرگذار است
استاد حوزه علميه قم پيام امام حسين(ع) را درك و فهم و بصيرت دانست و گفت: عزاداري ها بايد همراه با اخلاص باشد تا اثرگذار باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۸:۰۷
استاد حوزه علمیه:
طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند
حجت الاسلام فاتحی با اشاره به اينكه آفت طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند، گفت: ريشه همه حقوق هاي نجومي، اختلاس ها، ضعف مديريت ها و كم كاري ها طمع است و طمع سبب نابودي ثبات قدم در دين می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۲:۴۰
امام جمعه موقت كاشان:
جبران گناه نشان دهنده ثبات قدم در دين است
امام جمعه موقت كاشان از بي ثباتي به عنوان آفت ثبات قدم در دين نام برد و گفت: بي ثباتي در دين يكي از خدعه هاي نفس است و جبران سريع گناه و اشتباه نشان دهنده ثبات قدم در دين است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عُجب و تكبر ريشه در غرور دارد
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: عُجب و تكبر از جمله صفاتي است كه مفهوم و ريشه مشترك خود برتر بيني و غرور دارد، انسان متكبر خود را بالاتر از ديگران مي داند در حاليكه انسان مبتلا به عُجب كاري به ديگران ند...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین حسيني خراساني:
مردم، شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان هستند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مردم ولايي ايران اسلامي را شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان دانست و گفت: ملت ايران از شرايط سخت اقتصادي امروز به شرطي عبور خواهد كرد كه قدر دان نعمت مكتب حسيني و رهبري ب...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۲:۰۴
امام جمعه موقت كاشان:
خانواده سالم پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن است
امام جمعه موقت كاشان به ملاك هاي داشتن يك خانواده سالم اشاره كرد و گفت: پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن داشتن يك خانواده سالم است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۸
آیت الله مهدوی:
انسان باید نسبت به مهربانی خداوند اطمینان داشته باشد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از افراد خودشان را مستحق می دانند و بدون در نظر گرفتن مصالح پروردگار نسبت به تقدیرات الهی اعتراض می کنند و به صفت ارحم الراحمینی خداوند شک می کنند؛ ا...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عزت و ذلت دست به خدا است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: با اشاره به اينكه عزت و ذلت به دست خدا است، گفت: كسي كه عزت را از خدا بخواهد خداوند چه به او عزت بدهد و چه ندهد ذليل نمي شود.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۵:۰۲
حجت الاسلام شفیعیان خبر داد؛
اعزام ۸۱۸ مبلغ به مناطق مختلف استان اصفهان
سرپرست اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در محرم امسال ۸۱۸ نفر مبلغ از دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان به مناطق تبلیغی داخل و خارج استان اعزام شده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۱۶
امام جمعه موقت كاشان:
خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه ظهور و بروز داشته باشد
امام جمعه موقت كاشان با تأكيد بر اينكه هريك از هيئات مذهبي بايد يك گردان از لشكر امام حسين(ع) و يك تيپ فرهنگي باشند، گفت: خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه بروز و ظهور داشته باشد در غير اين صورت عزاداري...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۰:۳۸
دبير جامعه روحانيت كاشان:
فرزند زياد روزي را افزايش و تربيت را راحت مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان تربيت بچه ها در خانواده هاي تك فرزندي را ضعيف تر از تربيت بچه ها در خانواده هاي چند فرزندي دانست و گفت: فرزند زياد روزي را افزايش داده و تربيت فرزندان را راحت تر مي كند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۱:۵۸
آيت الله نمازي:
معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأكيد بر اينكه معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند، گفت: تعليم و تربيت كار انبيا و فوق العاده حساس و مهم است.