Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ترامپ حتي صلاحيت اداره خانواده خود را ندارد
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: ۵۷۱۰۴۸
 
آيت الله نمازي:
ترامپ حتي صلاحيت اداره خانواده خود را ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ترامپ كه تصدي اداره آمريكا را برعهده گرفته و در امور ملت هاي جهان دخالت مي كند فرد فاسد و مفسدي است كه حتي صلاحيت مديريت اداره خانواده و فرزندان خود را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازی سه شنبه شب در ديدار با رابطين و سرناظرين دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان شهرستان كاشان، انتخابات را سند جمهوريت نظام دانست و گفت: جمهوريت نظام با انتخاب مردم تحقق مي يابد.

وي انتخابات در نظام جمهوري اسلامي ايران را متفاوت از انتخابات در دنيا ذکر کرد و افزود: شرايطي كه بر انتخابات جمهوري اسلامي ايران حاكم است در هيچكدام از انتخابات دنيا وجود ندارد.

آيت الله نمازي انتخابات را داراي عوارض زيادي دانست و گفت: انتخابات آزموني براي كانديداهاي انتخابات و مردم است، از اين رو انتخابات يك فعل مكلف است و هر فعلي از افعال مكلف داراي فقه انتخابات، اخلاق انتخابات و قانون انتخابات است كه هريك از آنها داراي پروژه و مباحث زيادي است.

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه شوراي نگهبان طي سال هاي گذشته هميشه مورد توجه دانشگاه و حوزه و رسانه بوده است يادآور شد: در قانون اساسي براي سلامت انتخابات نظارت شوراي نگهبان لازم است.

آيت الله نمازي همچنين با بيان اينكه مردم بايد اطلاع داشته باشند شركت در انتخابات ضمن اينكه يك حق است يك تكليف و وظيفه است، گفت: حق هر شهروندي است كه براي انتخاب رييس جمهور، نماينده مجلس خبرگان رهبري، نماينده مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان شوراي شهر و روستا حق راي داشته باشد.

به گفته وي، راي دادن براي ملت يك حق است و يك تكليف شرعي است كه هر شهروندي وظيفه دارد و بر او واجب است براي حسن اداره كشور در صحنه انتخابات نقش داشته باشد.

نماينده ولي فقيه در كاشان ادامه داد: داوطلبين و كانديداهاي انتخابات در ايران داراي شرايطي هستند كه در غرب چنين شرايطي مطرح نيست و حتي افراد فاسد اجازه كانديدا شدن دارند و قانونگذار نمي تواند مانع كانديداتوري افراد فاسد در انتخابات باشد.

آيت الله نمازي گفت: ترامپ كه تصدي اداره آمريكا را برعهده گرفته و در امور ملت هاي جهان دخالت مي كند فرد فاسد و مفسدي است كه حتي صلاحيت مديريت اداره خانواده و فرزندان خود را ندارد.

وي افزود: در نظام توحيدي افراد فاسدي مانند ترامپ اجازه ورود در انتخابات را ندارند و كسي كه كانديداي انتخابات مي شود بايد از بين بهترين افراد انتخاب شود، از اين رو در فقه انتخاباتي بهترين و سالم ترين و پاك ترين افراد انتخاب مي شوند.

نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: صاحبان فكر و انديشه دانشگاه و حوزه در فضاي انتخاباتي كشور بايد مردم را راهنمايي كنند تا انتخابات را وظيفه شرعي خود بدانند و با حضور در انتخابات و به دور از روابط شخصي و فاميلي، صالح ترين را انتخاب کنند.

آيت الله نمازي انتخابات ايران را  بهترين انتخابات دنيا و با كمترين مشكلات دانست و اظهار داشت: مردم به دليل انگيزه ديني وارد انتخابات شده و براساس تكليف شرعي در انتخابات شركت مي كنند، اما با اين وجود نظارت ها بايد انجام شود.

وي نقش مهم انتخابات را در اقتدار نظام اسلامي ايران و حاكميت نظام و كشور را يادآور شد و گفت: مردم بايد توجيه شوند راي دادن تكليف شرعي و مانند نماز خواندن واجب است و ترك عمدي آن گناه كبيره است و هر يك از آراي مردم و حضور همه واجدين شرايط در انتخابات مي تواند در اقتدار نظام تأثير گذار باشد.

به گفته وی كساني كه در انتخابات شركت نكنند معصيت كرده اند، چرا كه اين نظام از انبيا و اوليا و صلحا و ارث شهدا است كه بايد حافظ آن باشيم و حفاظت از نظام و انقلاب وابسته به حضور همه واجدين شرايط راي در انتخابات است.

نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بحث انتخابات و شوراي نگهبان و جايگاه شوراي نگهبان در قانون اساسي جزو مباحث مهم و استراتژيك است.

آيت الله نمازي در ادامه خطاب به اعضاي دفتر شوراي نگهبان در كاشان ابراز کرد: نگاه امام راحل در عالم برزخ به عملكرد شوراي نگهبان و زير مجموعه شوراي نگهبان است و شهدا نيز در عالم برزخ ناظر بر اعمال ما هستند چرا كه فنداسيون و پايه هاي نظام و انقلاب اسلامي بر پايه خون شهدا بنا شده است و انقلاب اسلامي ايران ارثي است كه از شهدا به ما رسيده است.

در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام مهدي بصيرتي رييس جديد دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان کاشان، گفت: رابطين و سرناظرين دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان را اُمنا نظام هستند كه قرار است مسؤوليت سنگين نظارت بر انتخابات  را بر عهده داشته باشند.

وي افزود: دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان در كاشان حدود 20 سال قبل فعاليت خود را آغاز كرد و پيش از  اين حجت الاسلام يوسفي و حجت الاسلام غزلاوي عهده دار اين مسؤوليت بودند و تلاش هاي زيادي براي قوام و دوام اين دفتر در كاشان انجام شده است.

حجت الاسلام بصيرتي گفت: حدود 40 انتخابات در 4 دهه عمر انقلاب اسلامي ايران و به بطور ميانگين هر سال يك انتخابات برگزار شده است كه در اين سالها دشمن تلاش زيادي كرده تا جمهوريت نظام را خدشه دار كند اما با تدابير رهبر معظم انقلاب و نظارت هاي دقيق شوراي نگهبان نقشه دشمنان اسلام و نظام نقش بر آب شده است.

حجت الاسلام بصيرتي ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامي ايران در سال 88 تمام تلاش خود را به كار گرفتند تا صحت انتخابات را خدشه دار كنند اما با تدابير رهبر معظم انقلاب و دبير شوراي نگهبان  به اهداف خود نرسيدند.

وي افزود: امسال نيز در چهلمين سال انقلاب اسلامي دشمن همه تلاش خود را به كار بسته است تا چهلمين جشن پيروزي انقلاب اسلامي ايران برگزار نشود، اما با تلاش همه نيروهاي مومن انقلابي اين است كه چهلمين جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با شكوه تر از سالهاي قبل برگزار شود.

حجت الاسلام بصيرتي گفت: نيروهاي شوراي نگهبان نيروهايي امين و آموزش ديده اي  هستند كه بدون وابستگي به جريان و گروه سياسي خاصي تلاش خواهند كرد تا انتخابات بدون كوچكترين تنش و مشكلي در كمال آرامش برگزار شود.

وي برگزاري همايش ناظرين، كارگاه هاي آموزشي ناظرين و همايش هاي كوچكتري با عنوان همايش هاي ناظر نهاد را از جمله برنامه هاي دفتر نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان در شهرستان كاشان برشمرد و افزود: قرار است امسال گروه هاي كوچك ناظرين براي آموزش هاي تخصصي و بصيرتي و هماهنگي شبكه نظارت تشكيل شود.

رييس جديد دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان کاشان گفت: بالغ بر يكهزار و 600 ناظر كه قرار است بار انتخابات را بر دوش داشته باشند در شبكه نظارت كاشان عضويت دارند./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۰۱
آیت الله مهدوی:
بروز عمل صحیح نشانه فکر سالم است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از صفات بارز امام حسن عسکری(ع) در صلوات منقول از لسان خودشان، با واژه البِرّ بیان شده است، وجودی که سرتاسرش بِرّ باشد چیز جز نیکویی از او صادر نمی شود...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۲
معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
استان اصفهان بيشترين جذب يارانه كتاب را دارد
معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: استان اصفهان از بيشترين جذب يارانه ها بهره برده است و استان هاي قم، خراسان رضوي و تهران در رتبه هاي دوم تا چهارم قرار دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۲۴
امام جمعه موقت كاشان:
شهدا عامل عزت ملت ايران هستند
امام جمعه موقت كاشان شهدا را از عامل عزت ملت ايران دانست و گفت: شهدا حق گو و حق طلب بودند و در راه حق حركت كردند و به شهادت رسيدند و با شهادت خود براي ملت ايران اسلامي عزت آفرين شدند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۱
سردار نقدی:
انقلاب اسلامی در ۴۰ سال مبارزه، آمریکا را از صدر به زیر کشید
سردار نقدی گفت: در حال حاضر ۲۷۵ شبکه رادیویی و تلویزیونی به زبان فارسی با حمایت غرب، شبانه روز در حال فعالیت علیه انقلاب و ایران هستند و حداقل ۲۰۰ فیلم با موضوعات ضدایرانی مستقیم ساخته اند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۰۲
آيت الله نمازي:
مقاومت به رژیم صهیونیستی ثابت كرد دوران بزن در رو گذشته است
نماينده ولي فقيه در كاشان از پيروزي جبهه مقاومت به عنوان يكي از پيروزي هاي امت اسلامي نام برد و گفت: رزمندگان جبهه مقاومت با حملات موشكي خود به اسرائيل غاصب ثابت كردند دوران بزن در رو گذشته است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۵۱
حجت الاسلام نیلی پور:
اخلاق باید کنترل کننده قوای مختلف انسان باشد
رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی گفت: اخلاق باید کنترل کننده قوای مختلف نباتی، حیوانی و انسانی ما باشد؛ قوه تفکر که از قوای انسانی است و قوه رشد و نمو که از قوای نباتی است و همچنین قوه شهوت و غضب که از...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۳۵
همزمان با آغاز هفته كتاب؛
برنامه هاي هفته كتاب در كاشان با نواختن زنگ دانايي‌ آغاز شد
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان گفت: فرهنگ مطالعه و کتابخواني را بايد بين نوجوانان و جوانان و جامعه توسعه و ترويج دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۲
حجت الاسلام زنده دل خبر داد؛
برگزاری اختتامیه دوره تکمیلی تربیت مربی کودکان و نوجوانان
رییس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اختتامیه دوره تکمیلی تربیت مربی تخصصی کودکان و نوجوانان با حضور تمامی مبلغان تخصصی کودک و نوجوان دفتر تبلیغات برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۹:۳۳
دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه با آیت الله ناصری
حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آیت الله ناصری دیدار کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۰۹
رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی:
برنامه‌های دفتر تبلیغات به سمت عملیاتی‌تر شدن می‌رود
حجت الاسلام مخدوم با اشاره به کاهش بودجه دفتر تبلیغات اسلامی به کمتر از یک ششم و مشکلات این کاهش بودجه، گفت: در سه میز خانواده، اخلاق و سبک زندگی برنامه ریزی دقیقی برای برنامه های اجرایی وجود دارد تا ...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۱۰
فولادگر:
دولت الکترونیک از الزامات توسعه اقتصادی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت الکترونیک از جمله الزامات اساسی برای رشد و توسعه اقتصادی کشور است و مجلس نیز در مقام قانون‌گذاری، تکالیف مهمی در این حوزه برای دولت مشخص کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۳:۱۲
آیت الله مهدوی:
امید داشتن به خدا سبب ایجاد گشایش در بن بست ها می شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به داستان فرزنددار شدن حضرت زکریا(ع) در کهولت سن، گفت: امید حضرت زکریا(ع) به خداوند و ناامیدی و یأس ایشان نسبت به مخلوقات سبب گشایش در مسأله فرزند دار...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۰۲
مهرعلیزاده مطرح کرد؛
نوسانات ارزی و مشکل سوخت رسانی عامل اجرایی نشدن پروازهای خارجی اصفهان
استاندار اصفهان با تأکید بر مزایای طرح هفتگانه احیای زاینده رود و لزوم توجه استاندار بعدی اصفهان به این طرح برای احیای زاینده رود و حل مشکلات آبی اصفهان، گفت: برخی با اقدامات شعاری نظیر زاینده رود به...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۱:۱۶
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح:
تمام پايگاه هاي دشمن در تيررس موشك هاي ايران است
سخنگوي ارشد و معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد نيروهاي مسلح، گفت: امروز تمام پايگاه هاي دشمن در منطقه در تيررس موشك هاي نقطه زن جمهوري اسلامي ايران قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۲۰
دبير جامعه روحانيت كاشان:
قرآن دعوت به تعقل و علم می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه اسلام با پيشرفت مسلمانان مخالف نيست، گفت: همه آيات قرآن دعوت به تعقل و علم است اما در اين راه كوتاهي كرده ايم.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۴۱
حجت الاسلام قیصری خبر داد؛
برگزاری کارگاه علمی و مهارتی تأمین محتوا ویژه مبلغان خواهر
رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر ضرورت افزایش توانمندی تبلیغی مبلغان خواهر، گفت: کارگاه علمی، آموزشی و مهارتی تأمین محتوای تبلیغی مبلغان خواهر طرح اعزام مستمر هفتگی ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۳۰
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
رسانه باید جلوتر از جامعه حرکت کند| رسانه‌های استانی دچار خطای عمیقی شده‌اند
حجت الاسلام قطبی با اشاره به ضرورت ایفای نقش هدایت گری و راهبری رسانه‌ها در جامعه، ویژگی‌های استان اصفهان و وظیفه مهم شبکه اصفهان را متذکر شد و گفت: انتظار می رود در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۵۵
امام جمعه موقت كاشان:
اسلام ناب حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است
امام جمعه موقت كاشان گفت: به اعتقاد امام خميني(ره) در اسلام ناب محمدي بر خلاف اسلام آمريکايي حکومت حامي مستضعفان و خادم محرومان و پابرهنگان است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۶
آيت الله مظاهری:
محبت مردم به نظام مانند اوایل انقلاب است/ دوباره رفراندوم شود مردم باز هم «آری» می‌گویند
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: محبت مردم به نظام همانند اوایل انقلاب است و اگر دوباره رفراندومی برگزار شود، مردم همان رأیی را به این نظام می‌دهند که اول داده بودند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام اسلامي تبار مطرح کرد؛
توصیه قرآن به مردم برای کسب علم و بصیرت
امام جمعه موقت كاشان گفت: خداوند در قرآن مردم را به علم و بصيرت و آگاهي دعوت كرده است و كساني را كه از علم و بصيرت و آگاهي محروم هستند آنها را كوردل معرفي كرده است.