Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۹:۴۹
شناسه خبر: ۵۶۸۹۱۵
 
یادداشت؛
نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و با ۷/۸ میلیون نفر از آنها که جمعا ۹/۸ میلیون نفر می باشند، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند؛ آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود؟

به گزارش خبرگزاری رسا، پس از صدور تصویب‌نامه‌های غیر منطبق قانون و مجوزها و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری توسط شورای عالی، سیاست‌های كلی اصل 44 به شرح ذیل است:

1- تصویب‌نامه شماره 194737/63 مورخ 25/11/1393 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

2- تصویب‌نامه شماره 167979 مورخ 14/9/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

3- تصویب‌نامه‌ 245305 مورخ 18/12/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

4- تصویب‌نامه مورخ 16/8/1396 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

دولت محترم به ماهو سازمان خصوصی سازی كلیه اختیارات سهام واگذار شده دولت به شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی كه با مجوز مقام معظم رهبری در راستای تحقق سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی تاسیس شده بودند را در دست گرفت كه خسارات فراوانی را با این اقدام به سهام عدالت بیش از 49 میلیون نفر ایرانی وارد نمود كه موارد ذیل گوشه‌ای از آن بی‌شمار است و بخشی از آن نیز در گزارش تخلفات دولت ، ارسالی از مجلس به قوه قضائیه (بهمن 96) آورده شده :

1- حضور در مجامع عمومی شركت‌های واگذار شده به این طرح و اخذ تصمیماتی برخلاف منافع سهامداران عدالت.

2- تعیین مدیران شركت‌های واگذار شده به جای سهامداران عدالت.

3- نادیده گرفتن قرارداد فی مابین 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی و سازمان خصوصی‌سازی در خصوص حذف میزان تخفیف دهك‌های پایین درآمدی و مدت زمان بازپرداخت اقساط و صدور صورتحساب.

4- صدور صورتحساب برای 49 میلیون ایرانی به جای صدور صورتحساب برای 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی كه منجر به بازپس‌گیری حدود 47 درصد از سهام میلیون‌ها نفر در ازای بدهی ریالی 47 درصدی آنان شد ، در صورتی كه ارزش روز سهام نسبت به ارزش زمان واگذاری حدود 3 برابر شده و در حقیقت دولت 3 برابر بدهی مردم ، سهم پس گرفته است!

5- خارج نمودن سهام شركت‌های سودده و بورسی از سبد سهام عدالت به صورت یكطرفه و بدون در نظرگرفتن قراردادهای فی مابین.

6- دریافت شماره شبای بانكی از مشمولین سهام عدالت و تقسیم و توزیع سود بین مشمولین سهام عدالت كه با توجه به اینكه سود شركت‌های واگذار شده به 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی در حقیقت درآمد پرتفوی آنان می باشد تقسیم سود می بایست طبق روال تعیین شده در مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت صورت می پذیرفت كه سازمان خصوصی‌سازی با نادیده‌گرفتن قانون با استناد به مصوبات غیرقانونی این اقدامات را انجام داده است.

7- تهیه لایحه تغییر ساختار قانونی سهام عدالت توسط دولت جهت حذف شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی و تعاونی‌های عدالت شهرستانی و تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا هیئت  امنایی دولتی كه تقدیم مجلس شد ، در راستای جلوگیری از

پیگیری‌های مدیران سهام عدالت جهت احقاق حق 49 میلیون نفر سهامداران عدالت و دولتی‌سازی مجدد و در حقیقت خصولتی‌سازی سهام عدالت بود كه ظاهرا فعلا مسكوت مانده است!

8- آخرین هنرنمایی سازمان خصوصی‌سازی ، اظهارنظر اخیر رئیس كل سازمان جناب آقای پوری حسینی بوده است كه اعلام نموده اند : برخی از مشمولان كه شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نكرده‌اند تا پایان خرداد امسال باید نسبت به اعلام آن به سامانه اقدام كنند در غیر این صورت با ارائه گزارش این سازمان به شورای عالی اصل 44 قانون اساسی به عنوان منصرف معرفی می‌شوند. (24 خرداد 97 ، خبرگزاری صدا و سیما)

* حال سوال اینجاست :

1- آیا مصوبات شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44 ، علی الخصوص 4 مصوبه اشاره شده به استناد تبصره ذیل ماده 38 قانون اصل 44 برای ریاست محترم مجلس جهت بررسی ارسال شده است یا خیر ؟

2- اگر ارسال نشده كه وامصیبتا! اگر ارسال شده ، چطور دخالت آشكار دولت در سهام واگذار شده كه موجبات افزایش یا تداوم مالكیت و مدیریت دولت و شركت‌های واگذاری را فراهم نموده ، از سوی مجلس اعلام مغایرت نگردیده است؟

3- سازمان خصوصی‌سازی كه با استناد به مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت حق تقسیم درآمد 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی را بدون تصویب مجامع عمومی آنها به عنوان سود سهام عدالت بین 49 میلیون سهامدار این طرح نداشته ، به چه حقی برای حدود 8 میلیون نفری كه شماره شبای بانكی خود را اعلام ننموده اند ، خط و نشان می‌كشد و با استناد به كدام ماده و تبصره قانونی تهدید به اعلام به عنوان منصرف می‌نماید؟ منصرف از چه ؟ از اصل سهم یا فرع سود آن، كدامیك؟

4- ختم كلام  منصرف میلیونی تلقی كردن 8/9 میلیون نفری كه به اقدامات سازمان خصوصی‌ فی‌الواقع با عدم اعلام شماره حساب شبای خود معترض هستند را می توان جدیدترین اثر وضعی اقدام دولت در حذف نمایندگان قانونی سهامداران عدالت كه همانا 30 شركت سهام عدالت استانی به شمار آورد كه بی‌شك درآینده با رجوع مالكین سهام  به محاكم قضائی بر حجم پرونده‌های دستگاه قضا برای استیفای  حقوق مكتسبه میلیون‌ها نفر  سهامدار عدالت خواهد افزود. حق مالكینی كه اصل 47 قانون اساسی آن محترم شناخته ولی سازمان خصوصی‌سازی با یك ضرب‌الاجل چند روزه بعد از پایان خرداد 97 آن را محترم نمی‌شناسد.

مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و 8/7 میلیون نفر از آنها جمعا 8/9 میلیون نفر می باشند ، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود ؟/۹۶۹/د102/ب1

منبع: رسالت

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۴
در ایام محرم؛
ضرورت نظافت و پاکسازی معابر عمومی در هنگام پخش نذری
رییس اداره اوقاف پاکدشت گفت: با توجه به اینکه بسیاری از هیأت ها در این ایام نذری پخش می کنند، باید نظافت هم انجام شود و محیط شهر پاکیزه باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۳
یادداشت؛
شاه کلید وابستگی‌ها!
هر وابستگی به بیگانگان خود به‌خود ناپسند است چرا که از یک سو می‌تواند در روز لازم به عنوان اهرم فشار مورد استفاده قرار گیرد و از سوی دیگر می‌تواند در ابعاد دیگر نیز گسترش یافته و عملا یک کشور را در مع...
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۲
با محوریت آشنایی با وقف؛
همایش علمای شهرستان شهریار برگزار شد
همایش علمای شهرستان شهریار با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از روحانیون و مبلغان شهریار و حومه در محل مدرسه علمیه امام صادق(ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۲
مداحان اهل سنت از حب سیدالشهدا می‌گویند؛
حسین آبروی اسلام است
یک مداح اهل سنت در مورد اهمیت قیام عاشورا گفت: اگر امام حسین به کربلا نمی رفت، آبرویی برای دین اسلام باقی نمی ماند. خون حسین(ع) آبروی اسلام است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۲:۵۴
حجت الاسلام پیران مطرح کرد؛
نماز ظهر عاشورا بخش اصلی برنامه های محرم در روز عاشورا است
رییس اداره اوقاف بهارستان، تجمع عزاداران حسینی در روز عاشورا را بسیار مهم دانست و نماز ظهر آن روز را محور برنامه ها معرفی کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۲:۵۳
عمار حکیم:
پارلمان نباید عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های سیاسی باشد
رییس ائتلاف ملی شیعیان عراق گفت: پارلمان نباید عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های سیاسی باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۳۴
حجت‌الاسلام قرائتی:
نماز ظهر عاشورا را باشکوه بپا دارید
حجت‌الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز طی نامه‌ای خطاب به ذاکران حسینی نوشت: به مردم بگویید ظهر عاشورا هر کجا هستند، به یاد امام حسین(ع) و آخرین نماز کربلای او، نماز ظهر عاشورا را با شکوه و با اخلاص ...
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۷
یادداشت؛
بازگشت مجلس به رأس امور با شفافیت آراء
شفافیت آراء باب سؤال و مطالبه را از نمایند‌گان مجلس باز می‌کند و این سرآغاز بسیاری از تغییرات در کشور خواهد بود.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۷
تبین ابعاد قیام امام حسین در آستان امامزادگان
معاون فرهنگی اداره اوقاف جنوب شرق تهران آستان امامزادگان را بهترین مکان برای تبیین ابعاد قیام امام حسین(ع) دانست.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۶
به همت مجمع جهانی صلح اسلامی؛
همایش روز جهانی صلح برگزار می‌شود
مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای برقراری صلح ، امنیت و حقوق برابر ملت ها؛ همایش روز جهانی صلح ۲۰۱۸ را برگزار می کند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام زینلی مطرح کرد؛
احیاء تعزیه خوانی در ایام محرم
معاون فرهنگی اداره اوقاف شمیرانات استان تهران احیاء تعزیه خوانی در آستان امامزادگان آن منطقه را محور برنامه های ایام محرم عنوان کرد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۱:۱۵
حجت الاسلام پارسانیا تشریح کرد؛
چرایی به حاشیه رفتن طبقه‌بندی سابق علوم و گرایش به طبقه‌بندی جدید
استاد دانشگاه تهران گفت: غلبه آمپریسم و حس‌گرایی و سلطه ماتریالیسم در قرن هجدهم، مهمترین دلیل به حاشیه رفتن طبقه‌بندی سابق علوم و گرایش به طبقه‌بندی جدید شد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۱:۰۰
وقف منزلی مسکونی در جهت ترویج وقف علمی
چند روز قبل یک باب منزل مسکونی از سوی بانویی خیراندیش در جهت ترویج فرهنگ وقف علمی وقف شد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۷:۱۵
گزارش؛
پشت پرده حمله به کنسولگری ایران در بصره
روز جمعه دو حادثه تاسف‌بار در جریان حوادث استان بصره در جنوب عراق رخ داد که نمی‌توان آن را عادی و تصادفی قلمداد کرد، حمله عناصر مشکوک به کنسولگری ایران و مقرهای حشد شعبی به عنوان دو عاملی که طومار ترو...
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۶:۲۰
برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت آیت الله سید محمود شاهرودی
کنگره بین المللی بزرگداشت آیت الله سید محمود شاهرودی با دو پیش کنگره برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۵:۱۰
حجت الاسلام امینی‌نژاد:
فلسفه اسلامی مدل‌هایی برای شکل‌دهی به علوم انسانی دارد
یک مدرس حوزه و دانشگاه معتقد است بحث و داوری اساتید علوم انسانی اسلامی در مسائل دانش دین بنیان در شکوفایی و تکمیل علوم انسانی اثرگذار است.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۴:۲۰
حجت الاسلام محمد قمی:
حوزه باید درگیرحل مسأله های واقعی مردم شود
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حوزه اینگونه متحول می‌شود که درگیر حل مسأله های واقعی مردم شود و برای حل مسأله های واقعی مردم هرچه لازم است می اندوزیم و فرا می گیریم.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۴:۱۰
حجت‌الاسلام غلامی:
جامعه تنبل و راحت‌طلب، تمدن‌ساز نیست
رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا می‌گوید: یک جامعه بی‌خیال، باری به هر جهت، راحت‌طلب و تنبل، هیچگاه تمدن‌ساز نبوده و نخواهد بود.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۳:۱۰
حجت‌الاسلام صدیقی خطاب به طلاب:
اگر علامه دهر شوید اما گناه کنید علم شما نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم می‌برد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بسیاری از مسلمانان معجزات امیر‌المؤمنین را دیدند و باز هم وی را انکار کردند گفت: شما طلاب هم اگر علامه دهر شوید و گناه کنید علمتان نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم ...
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۲:۰۵
به میزبانی امامزادگان شهرری؛
بیعت دوباره دوستداران امام حسین با ایشان
امامزادگان شهرری در قالب برنامه ای با عنوان "لبیک یا حسین" میزبان عاشقان اهل بیت(ع) در روز دوم محرم هستند.