Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۹:۴۹
شناسه خبر: ۵۶۸۹۱۵
 
یادداشت؛
نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و با ۷/۸ میلیون نفر از آنها که جمعا ۹/۸ میلیون نفر می باشند، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند؛ آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود؟

به گزارش خبرگزاری رسا، پس از صدور تصویب‌نامه‌های غیر منطبق قانون و مجوزها و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری توسط شورای عالی، سیاست‌های كلی اصل 44 به شرح ذیل است:

1- تصویب‌نامه شماره 194737/63 مورخ 25/11/1393 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

2- تصویب‌نامه شماره 167979 مورخ 14/9/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

3- تصویب‌نامه‌ 245305 مورخ 18/12/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

4- تصویب‌نامه مورخ 16/8/1396 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

دولت محترم به ماهو سازمان خصوصی سازی كلیه اختیارات سهام واگذار شده دولت به شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی كه با مجوز مقام معظم رهبری در راستای تحقق سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی تاسیس شده بودند را در دست گرفت كه خسارات فراوانی را با این اقدام به سهام عدالت بیش از 49 میلیون نفر ایرانی وارد نمود كه موارد ذیل گوشه‌ای از آن بی‌شمار است و بخشی از آن نیز در گزارش تخلفات دولت ، ارسالی از مجلس به قوه قضائیه (بهمن 96) آورده شده :

1- حضور در مجامع عمومی شركت‌های واگذار شده به این طرح و اخذ تصمیماتی برخلاف منافع سهامداران عدالت.

2- تعیین مدیران شركت‌های واگذار شده به جای سهامداران عدالت.

3- نادیده گرفتن قرارداد فی مابین 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی و سازمان خصوصی‌سازی در خصوص حذف میزان تخفیف دهك‌های پایین درآمدی و مدت زمان بازپرداخت اقساط و صدور صورتحساب.

4- صدور صورتحساب برای 49 میلیون ایرانی به جای صدور صورتحساب برای 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی كه منجر به بازپس‌گیری حدود 47 درصد از سهام میلیون‌ها نفر در ازای بدهی ریالی 47 درصدی آنان شد ، در صورتی كه ارزش روز سهام نسبت به ارزش زمان واگذاری حدود 3 برابر شده و در حقیقت دولت 3 برابر بدهی مردم ، سهم پس گرفته است!

5- خارج نمودن سهام شركت‌های سودده و بورسی از سبد سهام عدالت به صورت یكطرفه و بدون در نظرگرفتن قراردادهای فی مابین.

6- دریافت شماره شبای بانكی از مشمولین سهام عدالت و تقسیم و توزیع سود بین مشمولین سهام عدالت كه با توجه به اینكه سود شركت‌های واگذار شده به 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی در حقیقت درآمد پرتفوی آنان می باشد تقسیم سود می بایست طبق روال تعیین شده در مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت صورت می پذیرفت كه سازمان خصوصی‌سازی با نادیده‌گرفتن قانون با استناد به مصوبات غیرقانونی این اقدامات را انجام داده است.

7- تهیه لایحه تغییر ساختار قانونی سهام عدالت توسط دولت جهت حذف شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی و تعاونی‌های عدالت شهرستانی و تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا هیئت  امنایی دولتی كه تقدیم مجلس شد ، در راستای جلوگیری از

پیگیری‌های مدیران سهام عدالت جهت احقاق حق 49 میلیون نفر سهامداران عدالت و دولتی‌سازی مجدد و در حقیقت خصولتی‌سازی سهام عدالت بود كه ظاهرا فعلا مسكوت مانده است!

8- آخرین هنرنمایی سازمان خصوصی‌سازی ، اظهارنظر اخیر رئیس كل سازمان جناب آقای پوری حسینی بوده است كه اعلام نموده اند : برخی از مشمولان كه شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نكرده‌اند تا پایان خرداد امسال باید نسبت به اعلام آن به سامانه اقدام كنند در غیر این صورت با ارائه گزارش این سازمان به شورای عالی اصل 44 قانون اساسی به عنوان منصرف معرفی می‌شوند. (24 خرداد 97 ، خبرگزاری صدا و سیما)

* حال سوال اینجاست :

1- آیا مصوبات شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44 ، علی الخصوص 4 مصوبه اشاره شده به استناد تبصره ذیل ماده 38 قانون اصل 44 برای ریاست محترم مجلس جهت بررسی ارسال شده است یا خیر ؟

2- اگر ارسال نشده كه وامصیبتا! اگر ارسال شده ، چطور دخالت آشكار دولت در سهام واگذار شده كه موجبات افزایش یا تداوم مالكیت و مدیریت دولت و شركت‌های واگذاری را فراهم نموده ، از سوی مجلس اعلام مغایرت نگردیده است؟

3- سازمان خصوصی‌سازی كه با استناد به مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت حق تقسیم درآمد 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی را بدون تصویب مجامع عمومی آنها به عنوان سود سهام عدالت بین 49 میلیون سهامدار این طرح نداشته ، به چه حقی برای حدود 8 میلیون نفری كه شماره شبای بانكی خود را اعلام ننموده اند ، خط و نشان می‌كشد و با استناد به كدام ماده و تبصره قانونی تهدید به اعلام به عنوان منصرف می‌نماید؟ منصرف از چه ؟ از اصل سهم یا فرع سود آن، كدامیك؟

4- ختم كلام  منصرف میلیونی تلقی كردن 8/9 میلیون نفری كه به اقدامات سازمان خصوصی‌ فی‌الواقع با عدم اعلام شماره حساب شبای خود معترض هستند را می توان جدیدترین اثر وضعی اقدام دولت در حذف نمایندگان قانونی سهامداران عدالت كه همانا 30 شركت سهام عدالت استانی به شمار آورد كه بی‌شك درآینده با رجوع مالكین سهام  به محاكم قضائی بر حجم پرونده‌های دستگاه قضا برای استیفای  حقوق مكتسبه میلیون‌ها نفر  سهامدار عدالت خواهد افزود. حق مالكینی كه اصل 47 قانون اساسی آن محترم شناخته ولی سازمان خصوصی‌سازی با یك ضرب‌الاجل چند روزه بعد از پایان خرداد 97 آن را محترم نمی‌شناسد.

مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و 8/7 میلیون نفر از آنها جمعا 8/9 میلیون نفر می باشند ، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود ؟/۹۶۹/د102/ب1

منبع: رسالت

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۳:۵۵
سرمقاله؛
تأملی بر یك مصاحبه
کسی که از رقم درست بودجه وزارتخانه خود که در رسانه‌ها اعلام شده خبر ندارد، معلوم نیست چه طور از هزاران میلیارد تومان پولشویی در کشور خبردار شده که یک رقم آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۵۵
یادداشت؛
چرا پمپئو عصبانی است؟
واقعیت امر این است که دونالد ترامپ متعاقب خروج یک‌جانبه از برجام، اعتبار و پرستیژ بین المللی خود را از دست داده است. در این معادله، دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ایالات متحده بدترین هزینه اعتباری ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۲:۱۰
یادداشت؛
۴۰ سال پیروزی
هدف دشمن از تحریم‌های ظالمانه مأیوس کردن، ناامیدسازی و به تسلیم کشاندن مردم ایران و ایجاد دوقطبی «ملت/نظام» بود، اما ما در مسیر پیروزی و دشمن در آستانه سنگین‌ترین شکست تاریخی است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۵۴
سرمقاله؛
دستگاه قضا و عمل به وعده در مجازات مجرمان اقتصادی
سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان، حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند، به اجرا گذاشته شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۰:۵۵
یادداشت؛
اعتبار دولت و کارنامه مدیریت لیبرالی
مدیریت مسؤولیت پذیر و شجاع، نه به بهانه جویی دشمن رسمیت می‌بخشد و تنش‌زدایی یکطرفه را جایگزین اقتدار و تهدید زدایی می‌کند، و نه برای طفره از وعده‌هایش بهانه‌گیری می‌کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۲
یادداشت؛
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، د...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۰۰
یادداشت؛
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممک...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۵۶
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۱:۵۵
سرمقاله؛
بدعت در قانون‌گذاری!
اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۰۰:۵۵
سرمقاله؛
‌الزامات شکست نهایی دشمن
هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۰۴
یادداشت؛
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن ج...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۲۰
سر مقاله؛
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۱۰
سر مقاله؛
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای م...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۷:۲۰
یادداشت؛
باتلاق الحدیده
به‌رغم هجوم همه‌جانبه ائتلاف سعودی به بندر الحدیده، این مقاومت یمنی‌ها بوده که مهاجمین را در تنگنا قرار داده و تلفات سنگینی به آنان وارد کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۴:۲۰
گزارشی از خلف وعده اروپایی‌ها در ارائه تضمین‌ به ایران برای حفظ برجام و سکوت عجیب وزارت خارجه؛
۱۳ آبان رفت، بسته اروپا نیامد!
ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در ایتالیا : اروپا مجانی سوار گاری برجام شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۱:۴۵
بالاخره ۱۳ آبان آمد!
حقیقتی به نام پایان هژمونی آمریکا
اعلام دور جدید تحریم‌های ایران در دو روز قبل از ۱۳ آبان ماه امسال از یک سو و حضور حماسی و مثال زدنی ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه، هر دو نماد «استیصال آمریکا در برابر ایران » محسوب می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۰:۲۵
سر مقاله؛
کنگره جهانی اربعین
اکنون که اربعین‌۹۷ به خیر و برکت و سلامت پایان یافته، فرصت ارزیابی‌ها و بررسی‌هاست؛ چرا نباید برای افزایش بهره‌مندی از ظرفیت‌های این حماسه بی‌نظیر تاریخی، کار را از همین امروز آغاز کرد؟
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۸:۵۰
سرمقاله؛
زوال آمریکا
آمریکایی ها پس از ماجرای طبس به این حقیقت رسیدند که قبل از اینکه از مقاومت ملت ایران پاسخی دریافت کنند، خداوند در کمین دشمنان ملت ماست و از آنها انتقام خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۷:۴۰
یادداشت؛
توهم اصلاح‌طلبان در بورس نفت
منتقدان عرضه نفت در بورس دلایل منطقی را برای عدم‌کارآیی این روش عنوان می‌کنند که این نظرات، در جلسات مختلف و حتی مناظرات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۵:۴۰
مهدویت؛
پیامبر در بستر وفات بشارت حضرت مهدی را داد
سلمان فارسی می‌گوید پیامبر(ص) زمانی که در بستر وفات نگرانی فاطمه(س) را دیدند، در مقام آرامش دادن به ایشان به برخی فضایلی که خداوند به اهل‌بیت(ع) عطا کرده بود از جمله مهدی موعود اشاره کردند.