Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ Saturday, July 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۹:۴۹
شناسه خبر: ۵۶۸۹۱۵
 
یادداشت؛
نقض اصل ۴۷ قانون اساسی
مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و با ۷/۸ میلیون نفر از آنها که جمعا ۹/۸ میلیون نفر می باشند، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند؛ آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود؟

به گزارش خبرگزاری رسا، پس از صدور تصویب‌نامه‌های غیر منطبق قانون و مجوزها و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری توسط شورای عالی، سیاست‌های كلی اصل 44 به شرح ذیل است:

1- تصویب‌نامه شماره 194737/63 مورخ 25/11/1393 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

2- تصویب‌نامه شماره 167979 مورخ 14/9/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

3- تصویب‌نامه‌ 245305 مورخ 18/12/1395 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

4- تصویب‌نامه مورخ 16/8/1396 شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44

دولت محترم به ماهو سازمان خصوصی سازی كلیه اختیارات سهام واگذار شده دولت به شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی كه با مجوز مقام معظم رهبری در راستای تحقق سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی تاسیس شده بودند را در دست گرفت كه خسارات فراوانی را با این اقدام به سهام عدالت بیش از 49 میلیون نفر ایرانی وارد نمود كه موارد ذیل گوشه‌ای از آن بی‌شمار است و بخشی از آن نیز در گزارش تخلفات دولت ، ارسالی از مجلس به قوه قضائیه (بهمن 96) آورده شده :

1- حضور در مجامع عمومی شركت‌های واگذار شده به این طرح و اخذ تصمیماتی برخلاف منافع سهامداران عدالت.

2- تعیین مدیران شركت‌های واگذار شده به جای سهامداران عدالت.

3- نادیده گرفتن قرارداد فی مابین 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی و سازمان خصوصی‌سازی در خصوص حذف میزان تخفیف دهك‌های پایین درآمدی و مدت زمان بازپرداخت اقساط و صدور صورتحساب.

4- صدور صورتحساب برای 49 میلیون ایرانی به جای صدور صورتحساب برای 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی كه منجر به بازپس‌گیری حدود 47 درصد از سهام میلیون‌ها نفر در ازای بدهی ریالی 47 درصدی آنان شد ، در صورتی كه ارزش روز سهام نسبت به ارزش زمان واگذاری حدود 3 برابر شده و در حقیقت دولت 3 برابر بدهی مردم ، سهم پس گرفته است!

5- خارج نمودن سهام شركت‌های سودده و بورسی از سبد سهام عدالت به صورت یكطرفه و بدون در نظرگرفتن قراردادهای فی مابین.

6- دریافت شماره شبای بانكی از مشمولین سهام عدالت و تقسیم و توزیع سود بین مشمولین سهام عدالت كه با توجه به اینكه سود شركت‌های واگذار شده به 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی در حقیقت درآمد پرتفوی آنان می باشد تقسیم سود می بایست طبق روال تعیین شده در مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت صورت می پذیرفت كه سازمان خصوصی‌سازی با نادیده‌گرفتن قانون با استناد به مصوبات غیرقانونی این اقدامات را انجام داده است.

7- تهیه لایحه تغییر ساختار قانونی سهام عدالت توسط دولت جهت حذف شركت‌های سرمایه‌گذاری استانی و تعاونی‌های عدالت شهرستانی و تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا هیئت  امنایی دولتی كه تقدیم مجلس شد ، در راستای جلوگیری از

پیگیری‌های مدیران سهام عدالت جهت احقاق حق 49 میلیون نفر سهامداران عدالت و دولتی‌سازی مجدد و در حقیقت خصولتی‌سازی سهام عدالت بود كه ظاهرا فعلا مسكوت مانده است!

8- آخرین هنرنمایی سازمان خصوصی‌سازی ، اظهارنظر اخیر رئیس كل سازمان جناب آقای پوری حسینی بوده است كه اعلام نموده اند : برخی از مشمولان كه شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نكرده‌اند تا پایان خرداد امسال باید نسبت به اعلام آن به سامانه اقدام كنند در غیر این صورت با ارائه گزارش این سازمان به شورای عالی اصل 44 قانون اساسی به عنوان منصرف معرفی می‌شوند. (24 خرداد 97 ، خبرگزاری صدا و سیما)

* حال سوال اینجاست :

1- آیا مصوبات شورایعالی سیاست‌های كلی اصل 44 ، علی الخصوص 4 مصوبه اشاره شده به استناد تبصره ذیل ماده 38 قانون اصل 44 برای ریاست محترم مجلس جهت بررسی ارسال شده است یا خیر ؟

2- اگر ارسال نشده كه وامصیبتا! اگر ارسال شده ، چطور دخالت آشكار دولت در سهام واگذار شده كه موجبات افزایش یا تداوم مالكیت و مدیریت دولت و شركت‌های واگذاری را فراهم نموده ، از سوی مجلس اعلام مغایرت نگردیده است؟

3- سازمان خصوصی‌سازی كه با استناد به مفاد ماده 237 الی 240 قانون تجارت حق تقسیم درآمد 30 شركت سرمایه‌گذاری استانی را بدون تصویب مجامع عمومی آنها به عنوان سود سهام عدالت بین 49 میلیون سهامدار این طرح نداشته ، به چه حقی برای حدود 8 میلیون نفری كه شماره شبای بانكی خود را اعلام ننموده اند ، خط و نشان می‌كشد و با استناد به كدام ماده و تبصره قانونی تهدید به اعلام به عنوان منصرف می‌نماید؟ منصرف از چه ؟ از اصل سهم یا فرع سود آن، كدامیك؟

4- ختم كلام  منصرف میلیونی تلقی كردن 8/9 میلیون نفری كه به اقدامات سازمان خصوصی‌ فی‌الواقع با عدم اعلام شماره حساب شبای خود معترض هستند را می توان جدیدترین اثر وضعی اقدام دولت در حذف نمایندگان قانونی سهامداران عدالت كه همانا 30 شركت سهام عدالت استانی به شمار آورد كه بی‌شك درآینده با رجوع مالكین سهام  به محاكم قضائی بر حجم پرونده‌های دستگاه قضا برای استیفای  حقوق مكتسبه میلیون‌ها نفر  سهامدار عدالت خواهد افزود. حق مالكینی كه اصل 47 قانون اساسی آن محترم شناخته ولی سازمان خصوصی‌سازی با یك ضرب‌الاجل چند روزه بعد از پایان خرداد 97 آن را محترم نمی‌شناسد.

مالكین سهام عدالت كه حدود دو میلیون نفر از آنها فوت و 8/7 میلیون نفر از آنها جمعا 8/9 میلیون نفر می باشند ، شماره شبا به سازمان خصوصی اعلام نكرده اند آیا عدم اعلام یك شماره حساب موجب سلب حق مالكیت شده یا انصراف از داشتن دارایی و سرمایه مالك محسوب می شود ؟/۹۶۹/د102/ب1

منبع: رسالت

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۷:۳۵
مدیر مرکز قرآنی آستان قدس خبر داد؛
قرائت دسته‌جمعی سوره‌های «ناس تا زلزال» در سراسر کشور
مدیر مرکز قرآنی آستان قدس از قرائت دسته‌جمعی سوره‌های «ناس تا زلزال» شب میلاد امام رضا(ع) در سراسر کشور خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۷:۱۰
حجت الاسلام رضوی راد:
برخی نواندیشان فلسفه مندرس غرب را به خورد جامعه دادند
مدیر انستیتوی علوم اسلامی انسانی آلمان با ابراز تأسف نسبت به اینکه عده‌ای از اندیشمندان مسائل مندرس غرب را به جامعه غالب کردند، افزود: وقتی به اندیشنمدان غربی اوضاع فلسفه ایران را توضیح می‌دهیم، به شد...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۷:۰۰
مهدویت؛
توصیه امام صادق برای دعای ظهور حضرت حجت
امام صادق(ع) ضمن معرفی حقوق اهل بیت علیهم السلام بر شیعیان، دعایی را برای ظهور پس از هر نماز واجب توصیه کرده اند.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۵۵
یادداشت؛
مردم را به میدان بیاورید
از هنگام خروج امریکا از برجام و عهدشکنی سران امریکایی، تلاش دشمن در خارج و داخل بر ایجاد التهاب اقتصادی و التهاب اجتماعی در کشور است. ایجاد بحران در مسأله ارز، سکه و طلا، ایجاد بحران در عرصه زندگی اقت...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۵۳
یادداشت؛
چرا پرونده‌‌های حقوق نجومی به سرانجام قانونی نمی‌رسد؟
برقراری حقوق و مزایا به صورت محرمانه یعنی چه؟ یعنی به قول عوام یواشكی پس قانون انتشار و دسترسی عموم به اطلاعات مصوب سال ۸۸ چه می‌شود؟ آیا نباید به این تخلف از قانون كه مسؤولیت آن متوجه وزیر و معاون ری...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۵۰
فضای مجازی | رفوزه
علیرضا زاکانی: باید صداقت داشت و به جای شو به قانون تمکین و به رای اهل علم دقت کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۴۰
حجت الاسلام شیخ عبدالکریم نصیری دار فانی را وداع گفت
حجت الاسلام شیخ عبدالکریم نصیری از روحانیون بنام گناباد و اساتید حوزه های علمیه خراسان دارفانی را وداع گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۹
یادداشت؛
یك سوال كلیدی
سوال بزرگ از رییس جمهور این است که ۲۲ برابر شدن تخصیص بودجه عمرانی چگونه ممکن است در حالی که اصل بودجه کاهش داشته است؟
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۶
فضای مجازی | تدبیر عالی
تولیت آستان قدس رضوی از دولت خواست با اجرای یک برنامه فوری و عالمانه، جلوی آسیب‌رسیدن به زندگی مردم را بگیرد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۵
فضای مجازی | سیاست "بده بره"
محمد ایمانی: وزارت خارجه دهمین گزارش اجرای برجام را به مجلس ارسال کرده است؛ اما نکاتی را در آن فراموش کرده است ذکر کند.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۵
دادستان کشور عنوان کرد؛
تلاش دشمن برای ترویج بی عفتی با استفاده از فضای مجازی
دادستان کشور گفت: دشمن تلاش می کند بی عفتی را با استفاده از فضای مجازی در میان جوانان رواج دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۰
نقدی بر یک شبهه؛
وقتی به روایتی مجهول استناد می شود
یک کانال تلگرامی مدعی شده که روایتی مربوط به مواضع جایز الکشفِ زنان! وارد شده، و پوشش ذراعان یعنی ساعد را لازم ندانسته و در واقع لباس آستین کوتاه را، حتّی برای زنان نیز روا می‌شمارد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۲۲
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور:
پوشیدن چادر اعلام جنگ به دشمن است
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: کسانی که چادر می پوشند در حالت جنگ با دشمنان هستند و به همه اعلام می کنند من طرفدار رسول الله هستم.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۲۰
سرمقاله؛
حکم مطهری درباره خودش چیست؟
علی مطهری در مصاحبه‌ای گفته است: «شورای نگهبان افراد حر و آزاده را رد صلاحیت می کند و صلاحیت افراد چاپلوس را تأیید می کند.» سؤال این است که آیا حضورش در سه دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده، از ...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۲۰
به مناسبت سالگرد ارتحال استاد فقید عرفان؛
روایتی از آخرین جلسه درس عرفان حجت‌الاسلام مهندسی
در پایان آخرین جلسه «شرح فصوص الحکم» فرمودند: اگر از دنیا رفتم دو چیز در حق من انجام دهید؛ یکی از خداوند برایم طلب مغفرت کنید و دیگری به یکدیگر بگویید مهندسی محب و دوستدار اهل بیت(ع) بود.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۱۰
حجت الاسلام حسینی مطرح کرد؛
مردم جلوی خرافات را بگیرند
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران گفت: مسائل و موضوعات اعتقادی به جای خود، اما نباید اجازه داد خرافات وارد مسائل اعتقادی ناب ما بشود.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۰۲
حجت الاسلام زمانی:
اشعار پر محتوا درباره عفاف و حجاب کم است
حجت الاسلام زمانی شاعر جوان آیینی کشور است. او معتقد است اگر شعر خوب و پرمحتوا در زمینه ارزش‌های دینی در اختیار نداشته باشیم، مداحان نیز در این زمینه دست‌خالی خواهند بود و مجالس کم‌ بار می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۵:۵۹
مدرسه عالی بین‌المللی معارف رضوی تاسیس می‌شود
رییس اداره مطالعات و برنامه ریزی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مبلغان ویژه تبلیغ معارف رضوی در حوزه بین الملل به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در حال ...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۵:۵۰
امامزاده ای برای دانشجویان
در استان تهران نزدیک به ۳۰۰ امامزاده وجود دارد که بعضی از آنها در مکان های خاصی قرار دارند و امکان زیارت برای عموم نیست.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۵:۳۲
دیدگاه؛
آنچه باید کمیته حقیقت یاب فاجعه منا بررسی کند
بعد از گذشت سه سال از فاجعه حج ۱۳۹۴ و شهادت هزاران انسان بی گناه و شریف در حرم امن الهی در منا، هنوز هم دغدغه اصلی رهبر انقلاب این است که چرا عربستان حاضر به تن دادن به کمیته حقیقت یاب فاجعه منا و پرد...