Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - گزارشی از اوضاع زندگی شیعیان در دو شهر محاصره شده فوعه و کفریا
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: ۵۵۸۲۶۹
 
گزارشی از اوضاع زندگی شیعیان در دو شهر محاصره شده فوعه و کفریا
تمام اشکال محاصره هیچ خدشه‌ای به عزم و اراده مردم کفریا و فوعه وارد نکرده است، مردمی که دستاوردهای اخیر ارتش سوریه در حومه شرقی ادلب که بیش از گذشته به شکستن محاصره آنها نزدیک شده‌اند، آنها را امیدوار کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسا، زندگی در شهرک‌های تحت محاصره فوعه و کفریا شبیه هیچ یک از اشکال و شیوه‌های زندگی در دیگر مناطق سوریه نیست، محاصره‌ای که تروریست‌ها به مدت بیش از سه سال بر این مناطق تحمیل کرده‌اند، ساکنان آن را وادار کرده است شیوه‌های جدیدی برای بقا تا زمان پایان یافتن رنج‌هایشان از سوی نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان مبتکرانه ایجاد کنند.

مادران برای آماده‌سازی و تهیه خمیر نان ساعت‌های زیادی را صرف می‌کنند، خمیری که وارد تنور می‌شود که ماده سوختی آن چوپ به عنوان یک ماده اصلی برای سوخت است، چرا که مدت‌هاست مواد سوختی همچون گازوئیل به سبب سال‌های طولانی محاصره به پایان رسیده است.

حتی وسایل حمل و نقل و تاکسی‌ها نیز شکل جدیدی به خود گرفته است، اسب و گاری به بهترین وسیله برای جابجایی از یک مکانی به مکان دیگر تبدیل شده است.

تمام اشکال محاصره هیچ خدشه‌ای به عزم و اراده مردم این دو شهرک وارد نکرده است، مردمی که دستاوردهای اخیر ارتش سوریه در حومه شرقی ادلب  که بیش از گذشته به شکستن محاصره آنها نزدیک شده‌اند، آنها را امیدوار کرده است.

یکی از ساکنان فوعه گفت: از همان روز اول بحران، ما حامی و پشتیبان ارتش سوریه بودیم، کوچک‌ترین فرد در فوعه و کفریا، از همان روز نخست لباس نظامی(یونیفورم) به تن کرده است.

وی افزود: ما خوشحالیم، شادی‌مان به خاطر دستاوردهای بزرگی که ارتش در حومه‌های حماه،‌ ادلب و حلب کسب کرد، قابل وصف نیست، مردم فوعه و کفریا تلخی و سختی محاصره را هنگامی که از این دستاوردهای ارتش سوریه مطلع شدند، فراموش کردند، هنگامی که فهمیدیم ارتش ما یک جنگنده دشمن صهیونیست را سرنگون کرده است، معنایش این است که ارتش کشورما همچنان می‌تواند با تجاوزگری ترکیه و تروریست‌های مورد حمایتش مقابله کند، ما می‌خواهیم ارتش راه خود را به سمت ما تکمیل کند چرا که دیگر سه سال محاصره و سرکوب و ظلم(تروریست‌ها) کافی است.

شهروند دیگری می‌گوید: درخصوص ارتش سوریه باید بگویم که ما افتخار می‌کنیم که ارتش جنگنده اف 16 متجاوز جنایتکاران صهیونیست را سرنگون کرد؛ امیدواریم که دولت سوریه برای آزادی ما در فوعه و کفریا هم گام بردارد و اقدام کند.

یک بانوی اهل شهرک فوعه گفت: ما خواهان پیشروی ارتش سوریه و همپیمانان به سمت این منطقه هستیم و می‌دانیم که ادلب پایان نبردها در سوریه خواهد بود و ارتش سوریه در تمام سوریه به پیروزی‌هایی دست یافته است، به یاری خداوند پیروزی بزرگ‌تر بر رژیم صهیونیستی و البته پس از آزادسازی شهر ادلب رقم خواهد خورد.

وی افزود: شهر ادلب بیش از سه سال از تروریسم رنج کشیده است و دیگر بس است؛ ارتش به سمت ما پیشروی کرده و فاصله کوتاهی باقی مانده است، ما با شادی زاید‌‌الوصفی منتظر آنها هستیم، ما دقایق و ثانیه‌ها را می‌شماریم تا ارتش برسد و این محاصره وحشتناک زنان و کودکان و جوانان را درهم بشکند، مردمی که در سایه گرسنگی و بیماری و نگرانی زندگی می‌کنند، ما خواهان آمدن ارتش هستیم و دقیقه به دقیقه انتظارشان را می‌کشیم، ما آرزو داریم که چهره شما را هر چه زودتر به یاری خداوند ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: ما از خداوند می‌خواهیم ارتش ما را به ما برساند تا ما را آزاد کنند،‌نه فقط ما را بلکه شهر ادلب و تمام روستاهای اطراف ما را آزاد کند.

بانوی دیگری با ابراز خوشحالی از نزدیک شدن ارتش سوریه می‌گوید: ما وقتی صدای گلوله‌باران ارتش سوریه علیه تروریست‌ها را شنیدیم، خیلی خوشحال شدیم، احساس کردیم که ارتش خیلی به ما نزدیک شده و درد ما را احساس می‌کند، ما از ارتش می‌خواهیم که ما را نجات دهد، دیگر نمی‌توانیم این وضعیت را تحمل کنیم،‌ما همراه و حامی ارتش سوریه هستیم و با دخالت هر طرفی مخالفیم، ما مردم شهر ادلب از ارتش می‌خواهیم به سمت ما بیاید، با این پیشروی احساس می‌کنیم که امیدواری همچنان وجود دارد تا ارتش سوریه به شهر ما برسد و ما را آزاد کند.

کودکی نیز در این رابطه گفت: ما بی‌صبرانه انتظار ارتش را می‌کشیم،‌ هر گاه صدای شلیک گلوله‌های ارتش به سمت افراد مسلح را می‌شنویم، غرق شادی می‌شویم، هرگاه ارتش سوریه به ما نزدیک شود،‌از همینجا از آن حمایت خواهیم کرد، ما از ارتش می‌خواهیم که پیشروی خود را متوقف نکند تا به ما برسد.

یک زن ساکن این مناطق هم درباره ارتش سوریه تصریح می‌کند: سه سال صبر کردن برای رسیدن این  ارتش شجاع خود بزرگترین پیروزی است و به یاری خداوند ارتش مسیر پیروزی را تکمیل می‌کند و محاصره ما را در هم می‌شکند و بر سر آنها گُل و برنج بریزیم. (با خنده) اگر برنج پیدا نکنیم، گندم بر سرشان خواهیم ریخت،‌چرا که خیلی گندم داریم./۸۴۷/ب۱۰۲/ف

منبع: تسنیم

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۴:۰۸
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل:
رژیم اشغالگر صهیونیستی عامل اصلی ناامنی در منطقه است
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که اشغال اراضی کشورهای عربی از سوی رژیم صهیونیستی، دلیل اصلی ناامنی‌های منطقه است و شورای امنیت سازمان ملل باید فکری برای پایان این اشغالگری‌ها بکند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۹:۰۵
دیدار دبیرکل «عصائب اهل الحق» با عادل عبدالمهدی
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق امروز با مامور تشکیل دولت جدید عراق دیدار کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۲۷
با تمجید از پایمردی ملت یمن؛
دبیر کل «النُجَباء» عراق: دشمن سعودی دیگر در خانه خود هم امنیت نخواهد داشت
دبیر کل جنبش النجباء عراق با تمجید از مقاومت ملت یمن تاکید کرد که متجاوزان سعودی دیگر در خانه‌هایشان نیز امنیت ندارند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۱۳
ورود ۲۲۳ هزار زائر عربی و خارجی به عراق برای شرکت در مراسم اربعین
منابع عراقی از ورود ۲۲۳ هزار زائر عربی و خارجی که تاکنون برای شرکت در مراسم اربعین وارد این کشور شده اند، خبر دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۴:۴۲
عملیات گسترده حشد شعبی در شرق صلاح الدین ضد بازمانده های داعش
منابع عراقی از آغاز عملیات ارتش و الحشد الشعبی عراق ضد بازمانده های داعش در شرق استان صلاح الدین و با هدف تامین امنیت جاده بغداد-کرکوک خبر دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۴:۱۳
دیدار سید عمار حکیم با مقامات اقلیم کردستان
رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز در راس هیأتی بلندپایه از ائتلاف «اصلاح و سازندگی» به اربیل سفر و با هیأتی از حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۶:۴۸
جمع آوری امضای نمایندگان پارلمان عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی
یک رسانه عربی از اقدام برخی نمایندگان پارلمان برای جمع آوری امضا با هدف تصویب قانونی علیه نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۳:۱۸
در دیدار با طلاب تهرانی؛
آیت الله حکیم بر همبستگی بین طلاب تاکید کرد
حضرت آیت الله حکیم در دیدار با جمعی از طلاب تهران بر همبستگی بین دانش پژوهان علوم دینی تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۰۴
سید عمار حکیم
ثبات در منطقه بدون ثبات در عراق محقق نمی‌شود
رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن تاکید بر نقش این کشور در ثبات منطقه به موضع گیری درباره تشکیل دولت جدید هم پرداخت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۰:۳۳
گزارشی از تحولات عراق:
رایزنی الحلبوسی و عبدالمهدی / درخواست صدر از سیاستمداران اهل‌سنت
رییس پارلمان عراق و نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت این کشور بر اهمیت بسیج همه امکانات برای تشکیل دولتی توانمند برای حل‌وفصل بحران‌ها و برآورده کردن خواسته‌های ملت تأکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۲۴
العامری از اعطای آزادی عمل کامل به نخست وزیر عراق خبر داد
رییس ائتلاف الفتح عراق از اعطای آزادی عمل کامل این ائتلاف و سائرون به نخست وزیر، جهت تشکیل کابینه جدید خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۳۷
آیت الله نجفی بر برگزاری شعائر حسینی تاکید کرد
یکی از مراجع تقلید نجف اشرف بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر شعائر حسینی تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۰۵
درخواست دبیرکل وحدت مسلمین پاکستان از عراق برای حل مشکل ویزای اربعین
دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان با ارسال نامه‌ای به نخست وزیر عراق تاکید کرد: امسال برای ویزای زائران اربعین با مشکل مواجه شده‌ایم و تقاضا داریم در این زمینه همکاری کنید.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۰۱
عملیات حشد شعبی در بابل برای تأمین امنیت مراسم اربعین حسینی
یکی از فرماندهان حشد شعبی از عملیات این نیروها برای پاکسازی استان بابل و تأمین امنیت مراسم اربعین حسینی خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۷:۱۹
انتقاد شدید نماینده آیت الله سیستانی از فساد اخلاقی در عراق
نماینده حضرت آیت الله سیستانی از افزایش فساد اخلاقی و اداری در عراق به شدت انتقاد کرد و بیان داشت که جای حق و باطل عوض شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۶:۳۱
امام جمعه نجف رژیم آل‎سعود را تروریسم خواند
امام جمعه نجف اشرف رژیم آل‎سعود را به دلیل دشمنی با اهل بیت (ع)، تخریب قبور ائمه اطهار (ع) و بازداشت و اعدام افراد بی گناه و مومن تروریسم خواند.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۴۱
هشدار یکی از روحانیان لبنان نسبت به چپاول ثروت‎های ملی
خطیب جمعه منطقه برج البراجنه بیروت لبنان نسبت به چپاول ثروت های ملی این کشور نظیر نفت هشدار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۱۷
دیدار وزیر امور خارجه ترکیه با مقتدا صدر
وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با مقتدا صدر اخرین وضعیت سیاسی و امنیتی عراق و منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۱:۰۱
«هادی العامری»، خروج نیروهای ترکیه از خاک عراق را خواستار شد
وزیر امور خارجه ترکیه با نخست وزیر عراق و رییس ائتلاف انتخاباتی الفتح این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۰:۵۸
دیدار وزیر امور خارجه ترکیه با «سید عمار حکیم»
وزیر امور خارجه ترکیه در سفر امروز خود به عراق با رهبر جریان ملی حکمت این کشور دیدار و در مورد همکاری‌های مشترک بین دو کشور رایزنی کرد.