Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۳
شناسه خبر: ۵۵۴۱۴۲
 
حجت‌الاسلام صبحی:
استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان استان زنجان، گفت: استقلال ایران اسلامی نخستین دستاورد انقلاب بود.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام وهاب صبحی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی خود دستاورد سال‌ها مبارزه ملت مسلمان ایران و به خون غلتیدن هزاران شهید است.

وی با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: نخستین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با بیان اینکه امام خمینی "ره" وقتی در میان فریادهای استقلال، آزادی، ... و اشک شوق ملت مسلمان ایران، در بهشت زهرا کنار آرامگاه شهیدان قرار گرفتند، فرمودند "...من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم" عنوان کرد: این نخستین اقدام در استقلال سیاسی کشور بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه حضور پیاپی مردم در انتخابات حکایت از آن دارد که انقلاب زنجیرهای اسارت و استبداد را پاره کرده و آزادی انتخاب ، اظهار نظر و دخالت در سرنوشت را به ملت ایران عطا کرده است، تصریح کرد: داشتن آزادی و حق تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت کشور نیز یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی تدوین قانون اساسی منطبق با اسلام را دیگر دستاورد انقلاب اسلامی خواند و اضافه کرد: تدوین قانون اساسی در ساختار نظام اجتماعی کشور تحولی عمیق به وجود آورد و حاکمیت الهی در قالب قوانین اسلامی پا به عرصه وجود نهاد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به احیای فرهنگ اصیل اسلام پس از انقلاب اسلامی بیان کرد: رژیم پهلوی، از بدو تأسیس، هر روز به طریقی در پی حذف اسلام از زندگی سیاسی_اجتماعی ملت ایران بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه انقلاب فرهنگی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: این تحول دانشگاه‌ها کشور را که مرکز فعالیت گروه‌های منحرف و وابسته به شمار می‌آمد، پاکسازی کرد و کتب درسی را منطبق با نیازها و مصالح مردم و بر اساس اهداف متعالی اسلام تدوین کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی مظاهر فساد و فحشا محو شده است، عنوان کرد: رواج فحشا و محرمات الهی در جامعه برای مردم مؤمن قابل تحمل نبود و محو این موضوع خود روزنه امیدی در زندگی مسلمان کشور بود و به نشانه این موضوع کافی است صدا و سیما و سینماهای امروز را با زمان طاغوت مقایسه کنید تا دریابید انقلاب چه کرده است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه پس از انقلاب شاهد تحول در نظام اداری بودیم، بیان کرد: پاکسازی عوامل بیگانه و تغییر ارزش‌های حاکم بر مراکز دولتی از دیگر دستاوردهای انقلاب است.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه در آن زمان عدم پایبندی به اسلام، بی حجابی و ... در گزینش افراد مؤثر بوده است، عنوان کرد: در پرتو تابش آفتاب انقلاب معیارهای گزینش تحول یافته، پایبندی به ارزش‌های الهی میزان ارزیابی افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه تحول در ارتش و نیروهای مسلح یکی دیگر از خروجی‌های انقلاب اسلامی است، گفت: در آن زمان به خاطر همنشینی افسران با آمریکاییان و ... از باشگاه‌های افسران و روابط آنان مسایلی نقل می‌شد که برای یک مسلمان با غیرت شرم‌آور بود ولی امروز صف‌های نماز جماعت و تعبد نیروهای مسلح ما را به یاد صدر اسلام می‌اندازد.

وی با اشاره به تحول در مراکز آموزشی کشور در دوران طاغوت عنوان کرد: اختلاط پسر و دختران و وجود آموزگاران زن غرب‌زده در مدارس چه چیزی را به نسل جوان ما القا می‌کرد؟ جشن‌های چهارم آبان و ۲۵۰۰ ساله و مراسم استقبال از رئیس جمهور آمریکا و ... می‌رفت تا علاوه بر استقلال حیثیت و شرف این ملت رانیز بر باد دهد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان عنوان کرد: در چنین موقعیتی نسیم لطف الهی یک باره وزیدن گرفت و همه چیز را به سود دین باوران دگرگون ساخت.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه مقایسه مراکز تعلیمی آن دوره با مدارس امروز و کوشش مسؤولان امور آموزشی در راستای شکوفایی فرزندان ملت هر منصفی را به تقدیر از انقلاب وا می‌دارد، بیان کرد: البته باید بیش از پیش مواظب بود که مفاسد اجتماعی و اخلاقی به گونه‌ای دیگر نسل جوان کشور را تهدید نکند.

وی با اشاره به قطع رابطه با صهیونیست‌ها و نژادپرستان و حمایت از ملل محروم اضافه کرد: پشتیبانی از ملل مسلمان و مستضعف و محرومان جهان آرزوی دیرینه مردم مسلمان ایران در روابط خارجی به شمار می‌آمد که با راهنمایی‌های امام راحل (ره) تحقق یافت.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان اضافه کرد: در مرکز ام‌القری اسلامی به جای سفارت اسرائیل، نمایندگان فلسطینیان و محرومان آفریقا دفتر نمایندگی گشودند و از حمایت‌های مادی و معنوی مؤمنان ایران برخوردار شدند.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به عزت و عظمت ملی عنوان کرد: آنچه سبب شد تا ملت در برابر توطئه‌های داخلی و خارجی ابر قدرت‌ها، هشت سال دفاع مقدس و فشارها و تحریم‌های دوره سازندگی بعد از جنگ مقاومتی بی‌نظیر از خود نشان دهد عزت و عظمتی است که در سایه عمل به آیات الهی به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه ضمانت حفظ و تداوم ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب که تا امروز هزاران تن از عزیزترین فرزندان اسلام به پای آن قربانی شده‌اند، مسئله‌ای جز هوشیاری و احساس مسؤولیت همه اقشار ملت در قبال خون شهدا و جانبازان و اهداف متعالی انقلاب اسلامی نیست، گفت: باید آگاه بود که آنچه اهداف و ارزش‌های انقلاب محسوب می‌شود و مایه  افتخار ماست اکنون مورد تهاجم همه جانبه  اشرار قرار گرفته است و اگر چاره‌ای نیندیشیم به یقین جز صورت و ظاهری بیش باقی نخواهد ماند./۹۶۹/د۱۰۲/ب۱

منبع: فارس

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۲:۲۹
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
حضور جوانان در مساجد تقویت شود
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه مساجد خلوت شده است، گفت: در این برهه زمانی باید حضور مردم و به‌خصوص جوانان در مساجد تقویت شود.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۲:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛
اهدای ۴۰ کمک هزینه ازدواج از سوی اوقاف زنجان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ازاهدای ۴۰ کمک هزینه ازدواج توسط اوقاف زنجان خبر داد و گفت: این کمک هزینه‌ها از محل عواید موقوفات اهدا می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۴۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
دومین یادواره ۴۳ شهید روحانی در زنجان برگزار می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دومین یادواره ۴۳ شهید روحانی استان ۲۸ مردادماه در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۴۴
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:
دشمن قصد دارد نظام را ناکارآمد جلوه دهد
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: دشمن قصد دارد کشور را از سه بعد روانی، اقتصادی و عملی تحت فشار قرار داده و نظام را ناکارآمد جلوه دهد.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۴۱
حجت الاسلام والمسلمین تقوی:
مدیریت جهادی نیازمند تشکیلات جهادی است
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه جهاد کلمه مقدسی است گفت: مدیریت جهادی نیازمند تشکیلات جهادی است.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۳۰
با حضور نماینده ولی فقیه در استان زنجان؛
«فاطمه آذر فرد»؛ ناهی منکر زنجانی تجلیل شد
مراسم تجلیل از «فاطمه آذر فرد» بانوی زنجانی ناهی از منکر، در دفتر نماینده ولی فقیه در استان زنجان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۴:۳۶
امام جمعه زنجان:
هدف دشمن از فشارهای اقتصادی دلسرد کردن مردم برای دست برداشتن از اصول است
امام جمعه زنجان امام جمعه زنجان با بیان اینکه دشمن به خیال خود می‌خواهد در کنار فشار اقتصادی، فشار روانی بر ملت فشار وارد کنند، گفت: هدف دشمن دلسرد کردن ملت ایران برای دست برداشتن از اصول نظام؛ انقل...
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۱:۵۳
نماینده ولی فقیه در زنجان:
برخی ها در جامعه ایران جوان زده و برخی دیگر از جوانان زده هستند
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه در جامعه ایران برخی جوان‌زده و برخی نیز از جوانان زده هستند، خطاب به مشاوران جوان استاندار، گفت: فراجناحی و واقع‌بینانه به مسائل نگاه کنید.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۴:۰۵
توزیع سبد کالای آستان قدس رضوی میان مددجویان شهرستان خرم‌دره‌
رئیس کمیته امداد شهرستان خرم‌دره گفت: کمیته امداد این شهرستان با همکاری خادمان رضوی ۵۰ بسته سبد کالای متبرک آستان قدس را به ارزش ۱۰ میلیون تومان در بین خانواده‌های نیازمند توزیع کردند.
۱۳۹۷/۵/۱۱ - ۱۱:۰۷
ماینده ولی فقیه در استان زنجان:
مسؤولان بدون توجه به گرایش‌های سیاسی به مردم خدمت کنند
نماینده ولی فقیه در استان زنجان از مسؤولان خواست بدون توجه به گرایش‌های مختلف سیاسی در جهت مطالبات مقام معظم رهبری حرکت کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۱ - ۱۱:۰۳
نماینده خبرگان رهبری:
سلامت جسمی مورد توجه ویژه اسلام است
نماینده مجلس خبرگان رهبری به رعایت سبک زندگی اسلامی برای برخورداری از سلامت جسم تأکید کرد و گفت: اولین مسأله در سلامت جسمی، بهداشت و کنترل غذایی است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۳:۲۴
حجت الاسلام صفی یاری:
تصمیمی انقلابی برای مفسدان اقتصادی گرفته شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: قوه قضاییه بایدبا تصمیمی انقلابی محاربین اقتصادی را که درواقع خائنان به نظام ومردم هستند را نه در خفا که به صورت علنی به جوخه اعدام بسپارد.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۳:۲۰
وزیر بهداشت:
نباید تمام مشکلات را به گردن دشمن انداخت
وزیر بهداشت بابیان اینکه باید حضور بخش خصوصی در حوزه درمان تقویت شود، تأکید کرد: نباید تمام مشکلات را به گردن دشمن انداخت و ما خودمان هم ایراد داریم.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۰:۲۰
وزیر بهداشت خبر داد؛
آغاز ساخت بیمارستان جدید در مناطق زلزله‌زده تا دو هفته دیگر
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه یک بیمارستان دیگر اسلام آباد غرب هم که زمین آن توسط خیرین اهدا شده در حال سرمایه‌گذاری برای ساخت است، گفت: زمین طرح بیمارستان جدید تحویل شده و در کمتر از دو هفته دیگر کار...
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۴:۳۰
وزیر دفاع:
مردم ایران با فشار اقتصادی تسلیم نمی‌شوند
وزیر دفاع گفت: دشمن تصور می‌کند مردم ایران با فشار اقتصادی تسلیم می‌شوند اما مردم مصمم این شرایط دشوار را پشت سر می‌گذارند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۲۳:۲۵
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:
جامعه علمی زنجان با شخصیت برجسته استاد روزبه آشنا شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: نسل جوان و جامعه علمی استان زنجان باید با شخصیت و اخلاق برجسته استاد رضا روزبه آشنا شوند.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۲۲:۵۷
امام جمعه دندی:
فلسفه وجودی زکات حل مشکلات طبقه پایین جامعه است
امام جمعه دندی گفت: فلسفه وجوب زکات برای درمان مشکلات اقتصادی طبقات پایین جامعه و برقراری عدالت اجتماعی است.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۲۳:۰۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛
برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع شاخص استان زنجان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع شاخص استان زنجان خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۲۰:۴۰
آیت الله حسینی زنجانی:
وقف نشانه عشق به مکتب اهل بیت است
آیت الله حسینی زنجانی وقف را نشانه عشق و ارادت به مکتب اهل بیت(ع) دانست و گفت: وقف نشانه سخاوت، دور اندیشی و ایمان است و باید بر اساس نیاز جامعه و موقوفات به شکل علنی انجام شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۳۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
جوان شدن جامعه ایران و فرزندآوری جدی گرفته شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه موضوع جوان شدن جامعه ایران و فرزندآوری باید جدی گرفته شود، گفت: خانواده‌ها باید با وظایف و تکالیف از منظر اسلام و اخلاق در رابطه با سالمندان بیشتر آشنا ...