Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۳
شناسه خبر: ۵۵۴۱۴۲
 
حجت‌الاسلام صبحی:
استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان استان زنجان، گفت: استقلال ایران اسلامی نخستین دستاورد انقلاب بود.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام وهاب صبحی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی خود دستاورد سال‌ها مبارزه ملت مسلمان ایران و به خون غلتیدن هزاران شهید است.

وی با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: نخستین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با بیان اینکه امام خمینی "ره" وقتی در میان فریادهای استقلال، آزادی، ... و اشک شوق ملت مسلمان ایران، در بهشت زهرا کنار آرامگاه شهیدان قرار گرفتند، فرمودند "...من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم" عنوان کرد: این نخستین اقدام در استقلال سیاسی کشور بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه حضور پیاپی مردم در انتخابات حکایت از آن دارد که انقلاب زنجیرهای اسارت و استبداد را پاره کرده و آزادی انتخاب ، اظهار نظر و دخالت در سرنوشت را به ملت ایران عطا کرده است، تصریح کرد: داشتن آزادی و حق تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت کشور نیز یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی تدوین قانون اساسی منطبق با اسلام را دیگر دستاورد انقلاب اسلامی خواند و اضافه کرد: تدوین قانون اساسی در ساختار نظام اجتماعی کشور تحولی عمیق به وجود آورد و حاکمیت الهی در قالب قوانین اسلامی پا به عرصه وجود نهاد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به احیای فرهنگ اصیل اسلام پس از انقلاب اسلامی بیان کرد: رژیم پهلوی، از بدو تأسیس، هر روز به طریقی در پی حذف اسلام از زندگی سیاسی_اجتماعی ملت ایران بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه انقلاب فرهنگی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: این تحول دانشگاه‌ها کشور را که مرکز فعالیت گروه‌های منحرف و وابسته به شمار می‌آمد، پاکسازی کرد و کتب درسی را منطبق با نیازها و مصالح مردم و بر اساس اهداف متعالی اسلام تدوین کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی مظاهر فساد و فحشا محو شده است، عنوان کرد: رواج فحشا و محرمات الهی در جامعه برای مردم مؤمن قابل تحمل نبود و محو این موضوع خود روزنه امیدی در زندگی مسلمان کشور بود و به نشانه این موضوع کافی است صدا و سیما و سینماهای امروز را با زمان طاغوت مقایسه کنید تا دریابید انقلاب چه کرده است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه پس از انقلاب شاهد تحول در نظام اداری بودیم، بیان کرد: پاکسازی عوامل بیگانه و تغییر ارزش‌های حاکم بر مراکز دولتی از دیگر دستاوردهای انقلاب است.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه در آن زمان عدم پایبندی به اسلام، بی حجابی و ... در گزینش افراد مؤثر بوده است، عنوان کرد: در پرتو تابش آفتاب انقلاب معیارهای گزینش تحول یافته، پایبندی به ارزش‌های الهی میزان ارزیابی افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه تحول در ارتش و نیروهای مسلح یکی دیگر از خروجی‌های انقلاب اسلامی است، گفت: در آن زمان به خاطر همنشینی افسران با آمریکاییان و ... از باشگاه‌های افسران و روابط آنان مسایلی نقل می‌شد که برای یک مسلمان با غیرت شرم‌آور بود ولی امروز صف‌های نماز جماعت و تعبد نیروهای مسلح ما را به یاد صدر اسلام می‌اندازد.

وی با اشاره به تحول در مراکز آموزشی کشور در دوران طاغوت عنوان کرد: اختلاط پسر و دختران و وجود آموزگاران زن غرب‌زده در مدارس چه چیزی را به نسل جوان ما القا می‌کرد؟ جشن‌های چهارم آبان و ۲۵۰۰ ساله و مراسم استقبال از رئیس جمهور آمریکا و ... می‌رفت تا علاوه بر استقلال حیثیت و شرف این ملت رانیز بر باد دهد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان عنوان کرد: در چنین موقعیتی نسیم لطف الهی یک باره وزیدن گرفت و همه چیز را به سود دین باوران دگرگون ساخت.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه مقایسه مراکز تعلیمی آن دوره با مدارس امروز و کوشش مسؤولان امور آموزشی در راستای شکوفایی فرزندان ملت هر منصفی را به تقدیر از انقلاب وا می‌دارد، بیان کرد: البته باید بیش از پیش مواظب بود که مفاسد اجتماعی و اخلاقی به گونه‌ای دیگر نسل جوان کشور را تهدید نکند.

وی با اشاره به قطع رابطه با صهیونیست‌ها و نژادپرستان و حمایت از ملل محروم اضافه کرد: پشتیبانی از ملل مسلمان و مستضعف و محرومان جهان آرزوی دیرینه مردم مسلمان ایران در روابط خارجی به شمار می‌آمد که با راهنمایی‌های امام راحل (ره) تحقق یافت.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان اضافه کرد: در مرکز ام‌القری اسلامی به جای سفارت اسرائیل، نمایندگان فلسطینیان و محرومان آفریقا دفتر نمایندگی گشودند و از حمایت‌های مادی و معنوی مؤمنان ایران برخوردار شدند.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به عزت و عظمت ملی عنوان کرد: آنچه سبب شد تا ملت در برابر توطئه‌های داخلی و خارجی ابر قدرت‌ها، هشت سال دفاع مقدس و فشارها و تحریم‌های دوره سازندگی بعد از جنگ مقاومتی بی‌نظیر از خود نشان دهد عزت و عظمتی است که در سایه عمل به آیات الهی به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه ضمانت حفظ و تداوم ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب که تا امروز هزاران تن از عزیزترین فرزندان اسلام به پای آن قربانی شده‌اند، مسئله‌ای جز هوشیاری و احساس مسؤولیت همه اقشار ملت در قبال خون شهدا و جانبازان و اهداف متعالی انقلاب اسلامی نیست، گفت: باید آگاه بود که آنچه اهداف و ارزش‌های انقلاب محسوب می‌شود و مایه  افتخار ماست اکنون مورد تهاجم همه جانبه  اشرار قرار گرفته است و اگر چاره‌ای نیندیشیم به یقین جز صورت و ظاهری بیش باقی نخواهد ماند./۹۶۹/د۱۰۲/ب۱

منبع: فارس

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۵۰
معاون اداره‌کل اوقاف استان زنجان:
نانوایان زنجانی مسؤول تامین نان در شهر سامرا هستند
معاون اداره‌کل اوقاف استان زنجان از پخت ۲۵۰ هزار غذای گرم در ۱۵ روز مستقری موکب اوقاف در سامرا خبر داد و گفت: نانوایان زنجانی مسؤول تامین نان در شهر سامرا در ایام اربعین هستند.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۴۶
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:‌
اجازه ایجاد فتنه را به دشمنان نخواهیم داد
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد امسال دشمن در ۹ دی اغتشاش ایجاد کند، گفت: امسال ۹ دی باشکوه‌تر از سال‌های گذشته اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۴۳
قدردانی امام جمعه زنجان از بی‌اعتنایی معلمان زنجانی به نقشه‌های دشمنان برای تحصن
امام جمعه زنجان با انتقاد از نقشه‌های شوم دشمنان، گفت: خوشبختانه معلمان زنجانی به نقشه‌های دشمنان بی‌اعتنایی کردند و امروز هیچ اتفاقی در زنجان رخ نداد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۴۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
زائران در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مبلغین و مادحین نقش بسیار مهمی در پیاده‌روی اربعین دارند، گفت: ما در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستیم.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۴۵
امام جمعه زنجان:
نیروهای مسلح در اوج آمادگی قرار دارند/ قدرت ایران نسبت به اول انقلاب ۴۰ برابر شده است
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران در اوج آمادگی قرار دارند، گفت: قدرت ایران نسبت به اول انقلاب ۴۰ برابر شده است.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۹:۱۷
مدیر حوزه علمیه زنجان مطرح کرد؛
آسیب ها و مزیت های نظام آموزشی حوزه
حجت الاسلام والمسلمین بیات به بیان آسیب ها و مزیت های نظام آموزشی حوزه علمیه پرداخت و انتخاب آزادانه استاد و مباحثه را از محاسن و نگاه شغلی طلاب را از آسیب های نظام آموزشی حوزه دانست.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۳:۲۲
سردار پورجمشیدیان:
دولت به فکر حل مشکلات مردم باشد/ ریشه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه بسیجیان را اهل بصیرت دانست و گفت: هدف از این رزمایش این است که به دشمنان بگوییم در صحنه هستیم.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۲:۰۱
امام جمعه زنجان:
انقلاب اسلامی ایران با الهام از نهضت عاشورا به پیروزی رسید
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی گفت: نهضت عاشورا الهام‌بخش خیزش‌های مهم و بزرگ ملت‌های مختلف در سراسر جهان بوده است، که انقلاب اسلامی ایران یکی از آن نمونه‌ها است.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۰:۲۷
معاون تهدیب حوزه علمیه زنجان:
مکتب عاشورا درس عزت و سعادت به جهانیان داد
معاون تهذیب حوزه‌ علمیه استان زنجان بصیرت و معرفت را مهم‌ترین درس عاشورا دانست و گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) با پیروی نکردن از ظلم و ستم به همه ما درس بندگی، عزت و سعادت آموخت.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۲۲:۵۲
مدیر کل تبلیغات اسلامی زنجان:
روحانیت پاسخگوی شبهات جوانان باشند
حجت الاسلام صفی یاری گفت: امروز در بین مردم تولید انبوه شبهات و پرسش ها اتفاق می افتد که می طلبد علمای بزرگوار با تشکیل جلسات گفتمانی و پرسش و پاسخ از پمپاژ این شبهات جلوگیری کنند.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۳:۰۶
همایش بزرگ مبلغان استان زنجان برگزار شد
همایش بزرگ مبلغان استان زنجان با عنوان طلایه داران تبلیغ در آستانه ماه محرم الحرام و با حضور نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه زنجان برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۳:۰۵
نماینده خبرگان رهبری:
فتنه بصره نشانه عصبانیت استکبار از ایران است
حجت الاسلام والمسلمین دولابی با اشاره به حوادث در عراق، گفت: این جنجالی که به راه انداخته اند، نشان دهنده عصبانیت شدید استکبار جهانی از ایران اسلامی است.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۱:۳۴
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
مدیری که توانایی کار کردن ندارد، خودش را کنار بکشد
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: مدیران باید در شرایط جنگی آماده لازم را داشته باشند و اگر کسی توانایی لازم را ندارد، خودش کنار بکشد.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۱:۳۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خبر داد؛
حضور مبلغ نخبه خراسانی در شهرستان‌‎های زنجان برای تبیین واقعه غدیر
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور مبلغ نخبه خراسانی در شهرستان‌‎های زنجان برای تبیین واقعه غدیر خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴:۲۷
مدیر کل تبلیغات اسلامی زنجان:
شهدای روحانی نماد عزت و تعالی اسلام هستند
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: روحانیان نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند و باید برای اعتلای ارزش‌های اسلامی تلاش کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۴:۰۷
همایش بزرگ سلامت معنوی در زنجان برگزار شد
همایش بزرگ سلامت معنوی به منظور ارتقاء سواد فقهی و آموزش احکام عبادی بیماران با حضور بیش از ۳۰۰ پرستار و کادر درمانی در زنجان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۴:۰۴
امام جمعه زنجان:
ایران اسلامی به برکت کارایی نظام ولایی استوار ایستاده است
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی گفت: همه مردم و کارگزاران نظام این افتخار را دارند که با وجود همه توطئه‌های دشمنان امسال جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار خواهند کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۴۰
همایش بزرگ سلامت معنوی در زنجان برگزار می شود
همایش بزرگ سلامت معنوی در راستای آموزش احکام بیماران و ترویج معنویت درمانی در مراکز درمانی استان، در زنجان برگزار می شود.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۳۶
همزمان با سالروز شهادت امام باقر؛
یادواره شهدای روحانی استان زنجان برگزار می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از برگزاری مراسم گرامی داشت ۴۳ روحانی شهید استان زنجان همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۲:۰۰
با هدف ارتقای سواد رسانه ای طلاب؛
نشست تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی برگزار شد
نشست تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی ویژه طلاب و ائمه جماعات به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.