Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ Wednesday, June 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۳
شناسه خبر: ۵۵۴۱۴۲
 
حجت‌الاسلام صبحی:
استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان استان زنجان، گفت: استقلال ایران اسلامی نخستین دستاورد انقلاب بود.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام وهاب صبحی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی خود دستاورد سال‌ها مبارزه ملت مسلمان ایران و به خون غلتیدن هزاران شهید است.

وی با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: نخستین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با بیان اینکه امام خمینی "ره" وقتی در میان فریادهای استقلال، آزادی، ... و اشک شوق ملت مسلمان ایران، در بهشت زهرا کنار آرامگاه شهیدان قرار گرفتند، فرمودند "...من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم" عنوان کرد: این نخستین اقدام در استقلال سیاسی کشور بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه حضور پیاپی مردم در انتخابات حکایت از آن دارد که انقلاب زنجیرهای اسارت و استبداد را پاره کرده و آزادی انتخاب ، اظهار نظر و دخالت در سرنوشت را به ملت ایران عطا کرده است، تصریح کرد: داشتن آزادی و حق تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت کشور نیز یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی تدوین قانون اساسی منطبق با اسلام را دیگر دستاورد انقلاب اسلامی خواند و اضافه کرد: تدوین قانون اساسی در ساختار نظام اجتماعی کشور تحولی عمیق به وجود آورد و حاکمیت الهی در قالب قوانین اسلامی پا به عرصه وجود نهاد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به احیای فرهنگ اصیل اسلام پس از انقلاب اسلامی بیان کرد: رژیم پهلوی، از بدو تأسیس، هر روز به طریقی در پی حذف اسلام از زندگی سیاسی_اجتماعی ملت ایران بود.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه انقلاب فرهنگی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: این تحول دانشگاه‌ها کشور را که مرکز فعالیت گروه‌های منحرف و وابسته به شمار می‌آمد، پاکسازی کرد و کتب درسی را منطبق با نیازها و مصالح مردم و بر اساس اهداف متعالی اسلام تدوین کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی مظاهر فساد و فحشا محو شده است، عنوان کرد: رواج فحشا و محرمات الهی در جامعه برای مردم مؤمن قابل تحمل نبود و محو این موضوع خود روزنه امیدی در زندگی مسلمان کشور بود و به نشانه این موضوع کافی است صدا و سیما و سینماهای امروز را با زمان طاغوت مقایسه کنید تا دریابید انقلاب چه کرده است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه پس از انقلاب شاهد تحول در نظام اداری بودیم، بیان کرد: پاکسازی عوامل بیگانه و تغییر ارزش‌های حاکم بر مراکز دولتی از دیگر دستاوردهای انقلاب است.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه در آن زمان عدم پایبندی به اسلام، بی حجابی و ... در گزینش افراد مؤثر بوده است، عنوان کرد: در پرتو تابش آفتاب انقلاب معیارهای گزینش تحول یافته، پایبندی به ارزش‌های الهی میزان ارزیابی افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه تحول در ارتش و نیروهای مسلح یکی دیگر از خروجی‌های انقلاب اسلامی است، گفت: در آن زمان به خاطر همنشینی افسران با آمریکاییان و ... از باشگاه‌های افسران و روابط آنان مسایلی نقل می‌شد که برای یک مسلمان با غیرت شرم‌آور بود ولی امروز صف‌های نماز جماعت و تعبد نیروهای مسلح ما را به یاد صدر اسلام می‌اندازد.

وی با اشاره به تحول در مراکز آموزشی کشور در دوران طاغوت عنوان کرد: اختلاط پسر و دختران و وجود آموزگاران زن غرب‌زده در مدارس چه چیزی را به نسل جوان ما القا می‌کرد؟ جشن‌های چهارم آبان و ۲۵۰۰ ساله و مراسم استقبال از رئیس جمهور آمریکا و ... می‌رفت تا علاوه بر استقلال حیثیت و شرف این ملت رانیز بر باد دهد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان عنوان کرد: در چنین موقعیتی نسیم لطف الهی یک باره وزیدن گرفت و همه چیز را به سود دین باوران دگرگون ساخت.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به اینکه مقایسه مراکز تعلیمی آن دوره با مدارس امروز و کوشش مسؤولان امور آموزشی در راستای شکوفایی فرزندان ملت هر منصفی را به تقدیر از انقلاب وا می‌دارد، بیان کرد: البته باید بیش از پیش مواظب بود که مفاسد اجتماعی و اخلاقی به گونه‌ای دیگر نسل جوان کشور را تهدید نکند.

وی با اشاره به قطع رابطه با صهیونیست‌ها و نژادپرستان و حمایت از ملل محروم اضافه کرد: پشتیبانی از ملل مسلمان و مستضعف و محرومان جهان آرزوی دیرینه مردم مسلمان ایران در روابط خارجی به شمار می‌آمد که با راهنمایی‌های امام راحل (ره) تحقق یافت.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان اضافه کرد: در مرکز ام‌القری اسلامی به جای سفارت اسرائیل، نمایندگان فلسطینیان و محرومان آفریقا دفتر نمایندگی گشودند و از حمایت‌های مادی و معنوی مؤمنان ایران برخوردار شدند.

حجت‌الاسلام صبحی با اشاره به عزت و عظمت ملی عنوان کرد: آنچه سبب شد تا ملت در برابر توطئه‌های داخلی و خارجی ابر قدرت‌ها، هشت سال دفاع مقدس و فشارها و تحریم‌های دوره سازندگی بعد از جنگ مقاومتی بی‌نظیر از خود نشان دهد عزت و عظمتی است که در سایه عمل به آیات الهی به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه ضمانت حفظ و تداوم ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب که تا امروز هزاران تن از عزیزترین فرزندان اسلام به پای آن قربانی شده‌اند، مسئله‌ای جز هوشیاری و احساس مسؤولیت همه اقشار ملت در قبال خون شهدا و جانبازان و اهداف متعالی انقلاب اسلامی نیست، گفت: باید آگاه بود که آنچه اهداف و ارزش‌های انقلاب محسوب می‌شود و مایه  افتخار ماست اکنون مورد تهاجم همه جانبه  اشرار قرار گرفته است و اگر چاره‌ای نیندیشیم به یقین جز صورت و ظاهری بیش باقی نخواهد ماند./۹۶۹/د۱۰۲/ب۱

منبع: فارس

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۲۳:۲۵
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:
جامعه علمی زنجان با شخصیت برجسته استاد روزبه آشنا شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: نسل جوان و جامعه علمی استان زنجان باید با شخصیت و اخلاق برجسته استاد رضا روزبه آشنا شوند.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۲۲:۵۷
امام جمعه دندی:
فلسفه وجودی زکات حل مشکلات طبقه پایین جامعه است
امام جمعه دندی گفت: فلسفه وجوب زکات برای درمان مشکلات اقتصادی طبقات پایین جامعه و برقراری عدالت اجتماعی است.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۲۳:۰۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛
برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع شاخص استان زنجان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع شاخص استان زنجان خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۲۰:۴۰
آیت الله حسینی زنجانی:
وقف نشانه عشق به مکتب اهل بیت است
آیت الله حسینی زنجانی وقف را نشانه عشق و ارادت به مکتب اهل بیت(ع) دانست و گفت: وقف نشانه سخاوت، دور اندیشی و ایمان است و باید بر اساس نیاز جامعه و موقوفات به شکل علنی انجام شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۳۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
جوان شدن جامعه ایران و فرزندآوری جدی گرفته شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه موضوع جوان شدن جامعه ایران و فرزندآوری باید جدی گرفته شود، گفت: خانواده‌ها باید با وظایف و تکالیف از منظر اسلام و اخلاق در رابطه با سالمندان بیشتر آشنا ...
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۲۲:۲۴
رییس شورای هیأت‌های مذهبی شهرستان خرم‌دره خبر داد؛
تجمع عزاداران فاطمیون در روز شهادت حضرت زهرا
رییس شورای هیأت‌های مذهبی شهرستان خرم‌دره به تجمع عزاداران فاطمیون در روز شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: در روز شهادت حضرت زهرا(س) تجمع عزاداران فاطمیون در مقابل مسجد رسول الله(ص) برگزار می‌شود....
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۲۲:۵۵
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان:
جمع آوری زکات در زنجان رشد داشته است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در زنجان طی ۱۰ ماهه سال جاری ۸ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۲:۱۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛
لزوم تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف درباره فاطمه زهرا
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر لزوم تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف به ویژه در خصوص فاطمه زهرا (س) در استان زنجان تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۵
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:
مردم با حضور تماشایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بصیرت خود را نشان دادند
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: ملت ایران با حضور باشکوه و تماشایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بصیرت و هوشیاری خود را نشان دادند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۲۲:۱۰
امام جمعه زنجان:
مردم ثابت کردند که همیشه پای انقلاب هستند
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: مردم ایران اسلامی با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ثابت کردند که پای انقلاب هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۱:۲۴
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:
تنها موقوفه مربوط به عزاداری برای حضرت زهرا در زنجان هنوز به ثبت نرسیده است
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در زنجان فقط یک موقوفه به منظور عزاداری برای حضرت زهرا (س) داریم، گفت: این موقوفه تازه شناسایی شده و هنوز کاملا به ثبت نرسیده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۲۱:۴۴
امام جمعه زنجان:
مسؤولان فرهنگ‌سازی استفاده از کالای داخلی را جدی بگیرند
امام جمعه زنجان گفت: مسؤولان فرهنگ‌سازی استفاده از کالای داخلی را در بین مردم جدی بگیرند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۲۲:۱۸
در پیامی مشترک صورت گرفت؛
تقدیر امام جمعه و استاندار زنجان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن
امام جمعه و استاندار زنجان از حضور با شکوه و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کردند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۱:۱۴
دبیر جبهه پایداری در استان زنجان:
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان است
دبیر جبهه پایداری در استان زنجان گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تمام کننده و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان نظام و انقلاب است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۰ - ۱۹:۴۸
امام جمعه زنجان:
حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده اتحاد و انسجام ملت ایران است
امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در واقع انسجام، وفاداری و اتحاد ملت است، گفت: از همین رو انتظار داریم امسال نیز مردم مثل همیشه حضور باشکوهی داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۲۲:۱۶
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
هیچ صنفی صاحب انقلاب اسلامی نیست
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: بعد از پیروزی انقلاب هیچ صنفی نگفت صاحب انقلاب اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۳
حجت‌الاسلام صبحی:
استقلال ایران، نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است
مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان استان زنجان، گفت: استقلال ایران اسلامی نخستین دستاورد انقلاب بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۵
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:
فعالیت دهیاران از پایه‌های اساسی مردم سالاری دینی است
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: فعالیت دهیاران از پایه‌های اساسی مردم سالاری دینی در جامعه است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۸
دبیر جبهه متحد اصولگرایان استان زنجان:
حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، باطل‌السحر فتنه‌های دشمنان است
دبیر جبهه متحد اصولگرایان استان زنجان گفت: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، باطل‌السحر همه فتنه‌های دشمنان است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۲۱:۲۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛
اجرای برنامه‌های دهه فجر در ۳۲ بقعه شاخص استان زنجان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای برنامه‌های دهه فجر در ۳۲ بقعه شاخص استان زنجان خبر داد.