Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۲۱:۴۷
شناسه خبر: ۵۵۲۸۶۵
 
معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان:
دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود
تیموریان گفت: در دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی که حدود ۱۴۰ نفر حضور خواهند داشت به مدت چهار روز در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار می‌شود.

مصطفی تیموریان، معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، درباره برگزاری سومین دوره مدارس علوم انسانی اسلامی، گفت: مدارس علوم انسانی اسلامی از ابتدای تابستان ۹۶ طی فراخوانی، از میان هزار نفر از داوطبان ثبت نام شده، با توجه به ملاک‌های موردنظر پس از مصاحبه دویست نفر را انتخاب کرد.

وی افزود: یکی از ملاک‌های گزینش این دویست نفر دانشجو این بود که دانشجویان با رشته خود در سطح بالایی آشنایی داشته باشند و منابع اسلامی رشته های خود را از مدارس علوم انسانی اسلامی دریافت کنند به همین علت عمدتاً از میان دانشجویان ارشد و دکتری انتخاب شدند.

معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابراز داشت: داوطلبان مدارس علوم انسانی اسلامی در چهار مدرسه مدیریت اسلامی، هنر و معماری اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی و روانشناسی اسلامی تحصیل و فعالیت علمی و تخصصی خود را از اواخر مرداد ماه 96 در کارگاه‌های استادمحور آغاز کرده‌اند.

وی اظهار داشت: دوره اول مدارس علوم انسانی اسلامی به مدت شش روز در مرداد ماه و شهریور ماه ۹۶ برگزار شد. دانشجویان در یک دوره مبانی فلسفه، شناخت شناسی و انسان شناسی را دریافت می‌کنند سپس کار تخصصی مرتبط با رشته آنها آغاز خواهد شد.

تیموریان در ادامه بیان داشت: دوره دوم مدارس علوم انسانی اسلامی به مدت سه روز در مهر ماه برگزار شد و دوره سوم به مدت چهار روز در دهم، یازدهم، دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه ۹۶ برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به ریزش هایی که در هر مرحله صورت گرفته، در هر دوره بنا بر کارهای پژوهشی که از سوی دانشجویان پیگیری و تحویل داده شده است، نهایتاً از دانشجویان فعال دعوت به عمل آمده است، به این ترتیب در دوره سوم مدارس علوم اسلامی انسانی حدود ۱۴۰ نفر حضور خداهند داشت. اساتید این دوره حجت الاسلام عبدالکریم فرحانی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و حجت الاسلام فرید موالی زاده از اساتید حوزه و دانشگاه است.

معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابراز داشت: در کنار دوره مبانی که دانشجویان کارهای تقریب نویسی و مقاله نویسی را تحویل می‌دهند، دوره تخصصی نیز آغاز خواهد شد. دوره چهارم این مدارس در اسفند ماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساعت برگزاری دوره سوم کلاس های علوم انسانی اسلامی از ۸ تا ۱۶ و مکان برگزاری کلاس‌ها در چهار مدرسه مذکور، واقع در خیابان فاطمی، نبش خیابان جمال زاده، پلاک 268، ساختمان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است. مدارس مدیریت اسلامی، هنر و معماری اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی و روانشناسی اسلامی زیر نظر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان فعالیت می‌کنند.

گفتنی است؛ ثبت نام و فراخوان دوره آینده مدارس علوم اسلامی انسانی در اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار خواهد شد./۹۶۶/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
حسن خلق بهترین ویژگی پیامبراکرم بعد از بندگی است
استاد حوزه علمیه حسن خلق را بهترین ویژگی پیامبراکرم(ص) بعد از بندگی بیان کرد و گفت: حسن خلق از نشانه‌های مومن واقعی است.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۰۸
حجت الاسلام سرلک:
دلبستگی به دنیا انسان را از بندگی خدا باز می‌دارد
حجت الاسلام سرلک با بیان اینکه ظاهر مردم باطن مسؤولان است، گفت: دلبستگی به دنیا انسان را از بندگی خداوند باز می‌دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۱:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
عمل کردن به توصیه های رهبری نشانه مسؤول ولایی است
استاد حوزه علمیه با بیان این که در خط ولایت بودن یعنی بیانات رهبری را مو به مو انجام دادن، گفت: سربازان واقعی بدون چون و چرا به گفته های رهبری عمل می‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۰:۵۹
با حضور سردار فضلی؛
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «محمدحسین محمدخانی» برگزار شد
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «محمدحسین محمدخانی» با حضور سردار فضلی در قطعه ۵۳ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۵۷
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرری خبر داد؛
اعزام ۴۰۰ مبلغ به هیئات و مساجد شهرری در هفته وحدت
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرری از اعزام ۴۰۰ مبلغ به ۸۰۰ هیأت مذهبی برای اجرای برنامه های فرهنگی در روز ولادت نبی اکرم(ص) خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۴۹
معاون امور روحانیان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی مطرح کرد؛
فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی
حجت الاسلام تقدیری با بیان حدیثی به جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اشاره کرد و گفت: فردی نزد امام هادی(ع) رفت و بیان کرد که از شهر ری به سمت کربلا روانه شده است، امام تا این موضوع را شنیدند، فرمودند: ا...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۱۱
۱۸ بهمن‌ماه:
همایش ملی دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار می‌شود
همایش ملی دیدگاه‌های علوم قرآنی حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی ۱۸ بهمن‌ماه و پیش همایش آن شنبه ۲۶ آبان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۵۷
بلخاری:
علامه جعفری پلی میان متفکرین غرب و شرق بود
بلخاری با بیان اینکه ترجمه و شرح نهج البلاغه و مثنوی معنوی دو یادگار ارزشمند علامه جعفری هستند، گفت: علامه جعفری پلی میان متفکرین غرب و شرق بود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۵۲
حجت الاسلام والمسلمین تراشیون:
تربیت فرزندان هوشمند سبب کنترل آنان در فتنه‌ها می‌شود
استاد حوزه علمیه بی توجهی والدین را موجب بدبین شدن فرزندان بیان کرد و گفت: تربیت فرزندان هوشمند سبب کنترل آنان در فتنه‌ها می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۹
استاد دانشگاه شریف:
علامه جعفری همواره بر ضرورت پرداختن به علوم جدید تاکید داشت
استاد دانشگاه شریف گفت: علامه جعفری از جمله علمایی بود که نزد مراجع تقلید همواره ضرورت پرداختن به علوم جدید را مطرح می‌کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۷
محقق:
علامه جعفری فردی آرام و بی ادعا بود
رییس سابق انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با بیان اینکه علامه جعفری فردی آرام و بی ادعا بود، گفت: آن مرحوم علاقه خاصی به کتاب نورانی نهج البلاغه داشت.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۴۴
استاد دانشگاه:
علامه جعفری درک فلسفی عمیقی داشت
استاد دانشگاه گفت: علامه جعفری درک فلسفی عمیقی داشتند، کتاب نهایت‌الادراک و کتاب ارتباط انسان با جهان نشانه درک عمیق فلسفی علامه است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۹
حجت الاسلام عادل:
امام حسین همه اموال و خانواده خود را وقف اسلام کرد
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف گفت: اگر ما یک چیز کوچک از مال خود را در راه دین خرج کرده و یا وقف می‌کنیم بدانیم امام حسین(ع) همه اموال و خانواده خود را وقف اسلام کرده است.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۱:۳۷
دبیر کل کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛
ضرورت ترویج افکار و اندیشه های امام راحل در جامعه
دبیر کل کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: یکی از تأکیدات رهبری بر ترویج افکار و اندیشه های امام راحل است، از این رو باید در این راستا بکوشیم تا ارزش ها و آرمان های امام خمینی(ره) را در جامعه ترویج دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۷
در سرای اهل قلم؛
کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» رونمایی شد
کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» با حضور نویسنده و اساتید دانشگاه امروز در سرای اهل قلم رونمایی شد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۲۷
استاد دانشگاه:
مصلحت را باید یک قاعده شرعی دانست
استاد دانشگاه گفت: مصلحت را باید یک قاعده شرعی دانست نه یک استثنا، زیرا از این طریق می‌توان شریعت را با احکام روز تطبیق داد و تفسیر کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۷
رستمی نجف‌آبادی مطرح کرد؛
«قدسی سازی و قدسیت زدایی» کتابی کم نظیر در حوزه فقه پویای شیعه
استاد دانشگاه گفت: کتاب «قدسی سازی و قدسیت زدایی» که در حوزه فقه پویای شیعه و حتی فقه اسلامی که به زبان انگلیسی تالیف شده در نوع خودش کم نظیر است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا:
بهترین نوع استخاره طلب خیر از خداوند است
استاد حوزه علمیه گفت: بهترین نوع استخاره به این صورت که انسان با قلب و زبان خود از خداوند خیر می‌خواهد و در واقع استخاره اصلی همین است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۲۹
آیت‌الله رشاد:
عیب جویی مانع اصلاح نفس است
تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) با بیان اینکه عیب جویی مانع اصلاح نفس است، گفت: عیب جویی بیشترین دلیل نزاع‌ها و اختلافات در میان گروه‌های اجتماعی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۴۷
آیت الله صدیقی مطرح کرد؛
ربیع الاول، ماه بیعت با ولایت امام زمان
امام جمعه موقت تهران گفت: وقتی بیعت با امام زمان(عج) واقع شد وجود نازنین ایشان بر وجود ما تصرف ولایی پیدا می‌کند و هر کاری را تنها به خواست امام انجام می‌دهیم.