Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ Friday, September 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۲۱:۴۷
شناسه خبر: ۵۵۲۸۶۵
 
معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان:
دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود
تیموریان گفت: در دوره سوم مدارس علوم انسانی اسلامی که حدود ۱۴۰ نفر حضور خواهند داشت به مدت چهار روز در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار می‌شود.

مصطفی تیموریان، معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، درباره برگزاری سومین دوره مدارس علوم انسانی اسلامی، گفت: مدارس علوم انسانی اسلامی از ابتدای تابستان ۹۶ طی فراخوانی، از میان هزار نفر از داوطبان ثبت نام شده، با توجه به ملاک‌های موردنظر پس از مصاحبه دویست نفر را انتخاب کرد.

وی افزود: یکی از ملاک‌های گزینش این دویست نفر دانشجو این بود که دانشجویان با رشته خود در سطح بالایی آشنایی داشته باشند و منابع اسلامی رشته های خود را از مدارس علوم انسانی اسلامی دریافت کنند به همین علت عمدتاً از میان دانشجویان ارشد و دکتری انتخاب شدند.

معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابراز داشت: داوطلبان مدارس علوم انسانی اسلامی در چهار مدرسه مدیریت اسلامی، هنر و معماری اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی و روانشناسی اسلامی تحصیل و فعالیت علمی و تخصصی خود را از اواخر مرداد ماه 96 در کارگاه‌های استادمحور آغاز کرده‌اند.

وی اظهار داشت: دوره اول مدارس علوم انسانی اسلامی به مدت شش روز در مرداد ماه و شهریور ماه ۹۶ برگزار شد. دانشجویان در یک دوره مبانی فلسفه، شناخت شناسی و انسان شناسی را دریافت می‌کنند سپس کار تخصصی مرتبط با رشته آنها آغاز خواهد شد.

تیموریان در ادامه بیان داشت: دوره دوم مدارس علوم انسانی اسلامی به مدت سه روز در مهر ماه برگزار شد و دوره سوم به مدت چهار روز در دهم، یازدهم، دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه ۹۶ برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به ریزش هایی که در هر مرحله صورت گرفته، در هر دوره بنا بر کارهای پژوهشی که از سوی دانشجویان پیگیری و تحویل داده شده است، نهایتاً از دانشجویان فعال دعوت به عمل آمده است، به این ترتیب در دوره سوم مدارس علوم اسلامی انسانی حدود ۱۴۰ نفر حضور خداهند داشت. اساتید این دوره حجت الاسلام عبدالکریم فرحانی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و حجت الاسلام فرید موالی زاده از اساتید حوزه و دانشگاه است.

معاون جهاد فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابراز داشت: در کنار دوره مبانی که دانشجویان کارهای تقریب نویسی و مقاله نویسی را تحویل می‌دهند، دوره تخصصی نیز آغاز خواهد شد. دوره چهارم این مدارس در اسفند ماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساعت برگزاری دوره سوم کلاس های علوم انسانی اسلامی از ۸ تا ۱۶ و مکان برگزاری کلاس‌ها در چهار مدرسه مذکور، واقع در خیابان فاطمی، نبش خیابان جمال زاده، پلاک 268، ساختمان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است. مدارس مدیریت اسلامی، هنر و معماری اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی و روانشناسی اسلامی زیر نظر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان فعالیت می‌کنند.

گفتنی است؛ ثبت نام و فراخوان دوره آینده مدارس علوم اسلامی انسانی در اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار خواهد شد./۹۶۶/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۲۲:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
خداوند امام حسین را معیار سعادت و شقاوت انسان‌ها قرار داد
استاد و مفسر قرآن کریم با بیان اینکه خداوند امام حسین(ع) را معیار سعادت و شقاوت انسان‌ها قرار داد، گفت: از طریق امام حسین(ع) می‌توان به معرفت‌الله رسید.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
حضرت زینب شبیه ترین فرد به امام حسین است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب(س) کوه صبر و استقامت بودند، گفت: حضرت در مکتب ۵ معصوم رشد و تربیت یافتند و شبیه‌ترین فرد به امام حسین(ع) هستند.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۳۱
حجت الاسلام علوی تهرانی:
با فضیلت‌ترین افراد مهربان‌ترین آنان است
استاد حوزه علمیه نزدیک‌ترین و محبوب‌ترین فرد در روز قیامت به پیامبراکرم را خوش اخلاق‌ترین افراد بیان کرد و گفت: انسان اگر بخواهد از بعد حیوانی خارج شود و زندگی ارزشی داشته باشد باید مهربان باشد.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
سیاست اقتصادی کشورهای پیشرفته بر مبنای اقتصاد مقاومتی است
استاد حوزه علمیه تنها راهکار برای خروج از بحران اقتصادی را در بهره گیری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: سیاست اقتصادی کشورهای پیشرفته جهان همه بر مبنای اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۱۴
استاد حوزه علمیه:
مومن از خوف و رجا محزون نمی‌شود
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: مومن از خوف و رجا محزون نمی‌شود؛ ترس واقعی از خدا نباید سبب یاس، افسردگی و بازگشت از مسیر شود.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
فلسفه درد و بلا در زندگی اولیای الهی دستیابی به کمال و مقام است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان مومن در مواجهه با سختی‌ها مایوس نمی‌شود، گفت: فلسفه درد و بلا در زندگی اولیای الهی دستیابی به کمال و مقام است.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۲۳:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
توحید تنها راه نجات است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه توحید تنها راه نجات است، گفت: مهمترین رسالت انبیا دعوت مردم به توحید و اجتناب از شرک بوده است.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۷:۵۳
حجت الاسلام علوی تهرانی:
جایگاه ریاست طعمه برای رانت خواری نیست
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه کرسی ریاست طعمه برای رانت خواری نیست، گفت: هدف مسؤولان باید برداشتن بار از دوش مردم باشد اگر کسی نمی‌تواند حقی را ادا و باطلی را نابود کند نباید به کرسی ریاست تکیه بزند.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۷:۴۶
همزمان با سراسر کشور؛
مراسم عزاداری عاشورای حسینی در میدان امام حسین برگزار شد
مراسم عزاداری عاشورای حسینی با تجمع هیئات و دستجات عزادار همزمان با سراسر کشور در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۲:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
مشکلات اقتصادی با مدیریت و نگاه جهادی حل می‌شود/ مسؤولان حافظ بیت المال باشند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور با اخلاص و نگاه جهادی حل می‌شود، گفت: مسؤولان باید از بیت‌المال حفاظت و صیانت کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۳۳
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
عاشورا شب قدر اهل ولایت است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شب و روز عاشورا شب قدر اهل ولایت است، گفت: کانون اصلی عزا در شب و روز عاشورا وجود مقدس امام زمان(عج) است؛ ایشان همه صحنه‌های کربلا را می‌بینند و رنج می‌کشند.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
کنترل ذهن آغاز تکامل روحی انسان است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه کنترل ذهن آغاز تکامل روحی انسان است، گفت: افکار منفی دام شیطان برای مایوس کردن انسان‌ها از رحمت الهی است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۲:۰۰
​استاد حوزه علمیه:
خوف و رجا، ذکر روح است
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی گفت: خوف و رجا، ذکر روح است؛ اگر رجا در انسان بیشتر از خوف شود، سبب افزایش منیّت و عُجب و دلیل زمین خوردن انسان می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی مطرح کرد؛
انقلاب اسلامی نماد ۴۰ سال ایستادگی دربرابر توطئه های آمریکا
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه افراد بسیاری در فتنه ۸۸ از قطار انقلاب پیاده شدند، گفت: استقامت و ثبات قدم افراد در بحران‌ها مورد امتحان و آزمایش قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین عالی مطرح کرد؛
ولایت پذیری آزمونی بزرگ برای یاری امام زمان
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امروز ولایت پذیری مردم در حال امتحان و آزمایش شدن است، گفت: کسانی که به ولایت فقیه وفادار هستند می‌توانند به امام زمان(عج) نیز وفادار باشند همانگونه که در واقعه کربلا کس...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۰:۲۱
جانشین فرمانده سپاه ۱۵ خرداد خبر داد؛
اجرای بیش از ۹۰ برنامه در هفته دفاع مقدس
جانشین فرمانده سپاه ۱۵ خرداد با بیان اینکه بی شک پیام عاشورا عامل اصلی پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بود، گفت: گویی خونهایی که در عاشورا بر خاک کربلا چکید در رگهای نوجوانان و جوانان رزمنده ایرانی جاری ب...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۰:۰۰
آیت الله صدیقی:
دشمنان شیعه از هر سو تیر دشمنی پرتاب می‌کنند
امام جمعه موقت تهران گفت: امروز دشمنان حضرت امیرالمومنین(ع) از هر سو تیر دشمنی پرتاب کرده و با اعتقادات شیعه مبارزه می‌کنند بنابراین لازم است بیش از پیش در مسیر احیا، گسترش و نگهداری عقاید شیعه تلاش ک...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۴:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
پذیرش ولایت امیرمومنان ضامن نجات انسان از عذاب الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پذیرش ولایت امیرمومنان(ع) ضامن نجات انسان از عذاب الهی است، گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) افزون برآنکه در هنگام مرگ بر بالین شیعیان، ارادتمندان و گریه کنان خود حاضر می‌شوند در ...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۱:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
فرهنگ صهیونیستی مروج راحت طلبی و هوسرانی است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فرهنگ صهیونیستی مروج راحت طلبی و هوسرانی است، گفت: کسی که بهترین کارش کسب ادب نباشد کمترین بلایی که این فرد را تهدید می‌کند، هلاکت است.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۱:۳۲
مدیر مرکز تخصصی احیای واجب فراموش شده:
دشمن درصدد خشکاندن ریشه اعتقادات جوانان است
مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جنگ امروز جنگ عقاید است، گفت: دشمن می خواهد ریشه اعتقادات ما به ویژه جوانان را بزند و از طریق ترویج فساد مردم را نسبت به امر به معروف بی اعتنا کرده و با اجرای پروژه آ...