Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - آغاز پایان رژیم صهیونیستی با تصمیم ترامپ/ امید ترامپ، عربستان و اسرائیل درباره ایران نقش برآب شد
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, July 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: ۵۴۵۹۷۹
 
سید حسن نصرالله:
آغاز پایان رژیم صهیونیستی با تصمیم ترامپ/ امید ترامپ، عربستان و اسرائیل درباره ایران نقش برآب شد
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که آنچه که در ایران می‏‎گذرد، قابل مقایسه با حوادث و رویدادهای سال ۲۰۰۹ (حوادث ۸۸) نیست.

به گزارش خبرگزاری رسا، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه با شبکه خبری المیادین به رویدادهای اخیر در ایران اشاره کرد.

وی در این مصاحبه گفت که اوضاع در ایران با آن چیزی که در سوریه روی داد متفاوت بوده و مشکل در ایران سیاسی نبوده است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: ملت ایران در انتخابات گذشته حضور گسترده ای داشت و در رویدادهای سال 2009 (1388) خطرات موضوع به این دلیل بود که درگیری ها ضمن جریان های داخل نظام بوده است.

نقش ترامپ و نتانیاهو و آل سعود در حوادث ایران

وی افزود: آغاز مشکلات در ایران از آنجایی آغاز شد که مجموعه ای از بانک ها به دلایل متعدد اعلام ورشکستگی کردند و آغاز مشکلات اقتصادی بوده است. پس از آن گروه های سیاسی که مترصد فرصت بودند از آن استفاده کرده و تظاهرات را به سمت و سوی سیاسی سوق دادند و اینجا بود که نظام با آرامش و بدون نگرانی با این رویداد تعامل کرد. از همان ابتدا نظام خواستار جدا شدن کسانی که خواسته های بر حق داشتند با آشوبگران شد و در پایان توانست اوضاع را تحت کنترل در آورد. 

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اقدامات خرابکارانه و موضع گیری های خارجی بود که وضعیت شرایط بوجود آمده را مشخص کرد. ترامپ و معاونش و نتانیاهو وارد معرکه شده و عربستان نیز گمان کرد که این جنگ خودش بوده و اقدام به بزرگنمایی موضوع کرد. 

وی افزود: بحث بزرگی در ایران درباره موضوع اقتصادی وجود دارد و انقلاب اسلامی از زمان پیروی همواره تحت محاصره و تحریم بوده است. 

مقامات ایران خواسته معترضان را درک کردند

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: رشد جمعیت بزرگی در ایران وجود داشته و بخش عمده ای از ملت ایران را جوانان تشکیل می دهد و چالش بزرگی برای ایجاد فرصتهای شغلی برای آنان وجود دارد. مقامات ایران خواسته های معترضان در خیابان ها را درک کردند اما نباید به فرصت طلبان اجازه سوء استفاده از اوضاع را داد.

وی اضافه کرد: صحبت ها درباره حمایت ایران از حزب الله همواره وجود داشته است. تایید بزرگ ملت ایران از سیاست خارجی و موضوع قدس همواره بخشی از امنیت ملی آنها به شمار می آید. در سال های گذشته نیز صحبت هایی در ایران درباره موضوع سوریه بوجود آمد و امام خامنه ای این موضوع را تشریح کرد که اگر ایران به سوریه کمک نکند جنگ به داخل مرزهای ایران کشیده خواهد شد. 

ملت ایران به مقاومت ایمان دارد

نصرالله افزود: آن چیزی که طی روزهای گذشته در ایران وری داد تاثیری بر حمایت از مقاومت در منطقه نخواهد گذاشت و ملت ایران به مقاومت ایمان دارد. آرزوهای ترامپ و نتانیاهو و برخی مقامات ناامید شد و من به مردم محور مقاومت این اطمینان را می دهم که نگران نباشند. امروز گزارش هایی از سازمان اطلاعاتی آمریکایی و برآوردهایی از اسرائیلی ها می خواندم که گفته بودن که موضوع در ایران به پایان رسیده است. این برآوردهای اطلاعاتی است. 

وی در پاسخ به سوالی درباره مبلغی که ایران به حزب الله کمک می کند گفت: سوال در این باره نه جواب دارد و نه می توان درباره آن بحث کرد. 

ترامپ روند حل موضوع فلسطین را هدف قرار داد

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه این مصاحبه به اقدام ترامپ در معرفی کردن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: زمانی که از این اقدام با عنوان بالفور دوم یاد می کنیم این موضوع هشداری به ملت فلسطین به شمار می آید و این دعوتی برای تحمل مسؤولیت این موضوع و عدم اجازه دادن برای موفقیت آن است. زمانی که ترامپ این اقدام را اتخاذ کرد اسرائیل را وارد مسیر متفاوتی از مسیر حل این موضوع کرد که به اسرائیل اجازه می داد تا برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند.

‎دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: اقدامی که ترامپ انجام داد به صور کامل روند حل موضوع فلسطین را هدف قرار دارد چون وی درباره یک موضوع تفصیلی صحبت نکرد بلکه درباره یک موضوع اساسی که همان موضوع قدس است صحبت کرد که این موضوع برای همه مسلمانان و مسیحیان و همه اعراب مهم است. ترامپ درباره موضوعی صحبت کرد که نقطه اجتماع همه فلسطینی هاست و در واقع روند صلح به پایان رسید. 

ایران رابطه مستقیمی با گروه های فلسطینی دارد

وی افزود: دیدارها با گروه های مختلف فلسطینی با هدف اتحاد و اجماع بوده و آخرین دیداری که انجام شد با جنبش فتح به ریاست سید عزام الاحمد بوده و در تمامی دیدارها بر اجماع تاکید داشتیم. 

نصرالله اضافه کرد: موضوع اساسی در زمان کنونی انتفاضه در داخل فلسطین بوده و حمایت از آن در خارج با تمامی شکل های مطلوب است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: اگر یک کشور عربی همان چیزی را که ایران بدان اقدام می کرد مبادرت می ورزید در مقابل هر چکی که پرداخت می کرد یک جشن برگزار می کرد. 

وی گفت: ما میانجی در حمایت های مالی از گروه های فلسطینی نیستیم و ایران خود به وظیفه اش در حمایت از گروه های فلسطینی مبادرت می ورزد. ایران رابطه مستقیمی با گروه های فلسطینی دارد. 

محور مقاومت استوار است

نصرالله گفت: موضوع حمایت تسلیحاتی ما هرگز متوفق نشده است و این اقدام واکنشی به تصمیمات از اینجا و آنجا نیست و هر زمان که بتوانیم این کار را بکنیم در آن تردید نخواهیم کرد. 

وی افزود: محور مقاومت موجود و استوار است و در دیدارهای اخیر بر تحکیم این محور تمرکز کردیم. 

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: حضور جنبش فتح در خیابان ها اساسی بوده و این موضوعی است که همه گروه های فلسطینی به آن اذعان دارند. ترامپ همه ما را در برابر دو گزینه قرار داده است یا تسلیم شدن یا مقابله. 

ترامپ و نتانیاهو منطقه را به سوی جنگ هدایت می کنند

دبیر کل حزب الله لبنان درباره دیدار اخیر خود با مقامات جنبش فتح گفت: دیداری که با فرماندهان فتح انجام شد از طرف "محمود عباس" رییس تشکیلات خودگردان فلسطین بوده است. 

وی گفت: گزینه محور مقاومت جنگ کلاسیک نیست بلکه تخلیه دشمن و استفاده از وقت است. هدف ما مقاومت و نه جنگ است اما ترامپ و نتانیاهو منطقه را به سوی جنگ هدایت می کنند و کشورهای محور مقاومت باید خود را برای این جنگ آماده کنند. هدف جنگ ضربه زدن به محور مقاومت است و باید محور مقامت این تهدید را به یک فرصت تبدیل کند و ما خود را برای آن آماده می کنیم. 

نصرالله اضافه کرد: گفتم که ده ها هزار نفر در جنگ در کنار ما خواهند بود و مسؤولیت محور این است که خود را برای روزی که جنگ اتفاق افتاد آماده کند تا چگونه این تهدید را به یک فرصت تاریخی تبدیل کند که حتی فراتر از الخلیل باشد. آن چیزی که درباره قواعد درگیری می باشد تحت شرایط و رویدادها خواهد بود. 

جنگ در منطقه فرصتی برای آزادی فلسطین است

وی در پاسخ به سوالی در این باره که آیا حزب الله دارای موشک های ضد هواپیما است، گفت: همواره مهمترین عامل در جنگ با اسرائیل شگفت زده کردن است و این ویژگی مقابله با اسرائیل در جنگ تابستان بود. مقاومت همواره شب و روز در راستای دستیابی به هرگونه سلاحی که پیروزی را برایش محقق کند عمل می کند. باید دشمن را با سلاحی مهمتر از آن چیزی که در جنگ تابستان آنها را هدف قرار دادیم شگفت زده کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: شعار "برای قدس میلیون ها شهدا رفته اند" را در کنار این عنوان قرار دهید که اگر ترامپ منطقه را به یک جنگ هدایت کند این جنگ فرصتی برای ازادسازی قدس خواهد بود. مقاومت در لبنان امروز از هر زمان دیگری قدرتمندتر است و سوریه با وجود جراحت ها به شرایط مقاومت باز می گردد.

نامه بدرالدین حوثی درباره آمادگی اعزام نیرو

نصرالله افزود که احتمال بروز جنگ به خصوص با وجود تفکر دولت آمریکا و پیشینه آن وجود دارد. ما باید تمامی گزینه ها را در برابر دیدگان خود قرار دهیم و این صحیح نیست که کسی به مردم بگوید که مطمئن باشید که منطقه در خیر و خوبی به سر می برد. احتمالات برای آماده سازی جبهه ها برای روزی که خواهد آمد، کافی است. 

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد که کشورهای محور مقاومت ایران و سوریه و عراق و فلسطین هستند و به این کشورها یمن را نیز اضافه کنید و سید الحوثی نامه ای را برای من ارسال کرد  و گفت که حتی در صورتی که جنگ عربستان علیه یمن متوقف نشود آمادگی اعزام ده ها هزار جنگجو را دارد. 

جنگ با تکفیری ها بسیار سخت تر از جنگ علیه اسرائیل است

وی گفت: ما به این موضوع رسیده ایم که امکان شکست دشمن اسرائیلی وجود دارد و و مهمترین دستاورد مقاومت این است که مقوله ارتشی که هرگز شکست نمی خورد را از بین برد. داعش بسیار از ارتش اسرائیل سخت تر است و کسی که داعش را شکست می دهد قادر است که اسرائیل را شکست دهد. جنگ با تکفیری ها بسیار سخت تر از جنگ علیه اسرائیل است. البته اگر حمایت آمریکا نبود می توانستیم بسیاری سریعتر داعش را شکست دهیم.

نصرالله افزود: سرباز اسرائیلی شکست خورده و ترسو بوده و قدرت جنگ و مبارزه را ندارد و وی هیچ گامی را بدون حمایت جنگنده ها و بالگردها بر نمی دارد. مشکل ارتش اسرائیل در نیروی انسانی و نه در تانک و جنگنده است. 

وی گفت: یکی از مهمترین عناصر قدرت ما این است که در جنگ بزرگ با صهیونیست ها، صدها هزار مبارز عاشق شهادت وجود خواهد داشت. عدم پاسخگویی ما به حملات اسرائیل در سوریه در راستای آماده سازی برای جنگی بزرگ است و اسرائیل نمی تواند مانع از توانایی و آماده سای مقاومت باشد.

اسرائیل در انتقال مخازن آمونیا مشکل دارد

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: موضوع جبهه جنوب سوریه از موضوعاتی که بهتر است درباره آن سکون کنیم و دشمن حق دارد که درباره آن نگران باشد. 

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: حضور ما در جنوب سوریه اسرائیل را نگران کرده است و مقاومت سوریه در جنوب سوریه حضور دارد. 

نصرالله افزود: اسرائیلی در انتقال مخازن آمونیا مشکل دارند و یکی از گزینه های آنها این است که مخازن را در کشتی در دریا نگه دارند. گزینه های اسرائیل در این زمینه آسان نیستند. 

وی گفت: اسرائیل همچنین از تعداد تولدها در فلسطین نگران هستند. مقاومت به صد هزار موشک برای شکست اسرائیل نیاز ندارد بلکه ده ها موشک دقیق برای زدن هدف کافی است. 

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: توازن رعب موضوعی شخصی نبوده بلکه موضوعی است که مانع اسرائیل خواهد شد. اسرائیل با کمک آمریکا نوانسد عماد مغنیه را به شهادت برساند.

صلح با اسرائیل محال است

وی ادامه داد: از دیدگاه ما حق با گذر زمان باطل نمی شود. فلسطین از بحر تا نهر بوده و کسی حق ندارد حتی از یک ذره خاک فلسطین یا حتی یک قطره آب یا یک حرف از فلسطین کوتاه بیاید. 

نصرالله افزود: از دیدگاه ما صلح با اسرائیل محال بوده و حتی اگر همه جهان آن را برسمیت بشناسد ما آن را برسمیت نمی شناسیم. 

وی گفت: آمریکا ما را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده اما همزمان تلاش دارد تا کانال های گفتوگو با ما را نیز باز کند. بعد از سال 2001 یک شخصی با اصالت لبنانی نزد ما آمد و یک نامه از سوی معاون رئیس جمهور آمریکا برای ما آورد. در این نامه آمده بود که آمریکا آماده است تا حزب الله را از لیست سازمان های تروریستی حذف کند و از مشارکت حزب الله در دولت ممانعت نخواهد شد و روابط دیپلماتیکی حزب الله با دنیا تسهیل خواهد شد. حتی به ما دو ملیارد دلار پیشنهاد شد و اعلام شد که می توانیم سلاح خود را نیز حفظ کنیم. در مقابل آمریکا از ما 3 موضوع را درخواست کرد. شلیک نکردن به سوی اسرائیل، عدم کمک به فلسطینی ها و سوم همکاری در یک موضوع.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ما همکاری اطلاعاتی با بخشی از کشورهای اروپایی داریم و به آنها ثابت کردیم که تروریستی نیستیم.

خروج ما از سوریه به فرماندهی این کشور بستگی دارد

سید حسن نصرالله اضافه کرد: روابط میان حزب الله و حماس و همچنین روابط میان ایران و حماس هیچ روزی قطع نشده و امروز روابط بسیار بهتر از گذشته بوده و به روابط طبیعی همانند گذشته بازگشته ایم. همچنین درباره روابط میان حماس و سوریه را با رییس جمهور اسد صحبتی نکرده ایم  و همانطور که می دانم این موضوع در صورتی که در راستای منافع استراتژیک باشد قابل بحث است. 

وی درباره سپاه قدس گفت: سپاه قدس در آماده سازی برای جنگ بزرگ اساسی بوده و چند هفته پیش نیز با بشار اسد دیدار داشته ام. ما به یک پیروزی بزرگی دست پیدا کرده ایم اما نمی توانیم درباره پیروزی نهایی صحبت کنیم. این اشتباه است که فکر کنیم جنگ در سوریه در مرحله پایانی قرار دارد و اگر اوضاع به همین منوال پیش برود جنگ در سوریه یک الی دو سال دیگر به پایان خواهد رسید. 

نصرالله افزود: ما با هدف مشخصی وارد سوریه شدیم و زمانی که این هدف محقق شود حضور ما منتفی خواهد شد و تصمیم خروج ما از سوریه وابسته به فرماندهی این کشور است. 

‎دبیر کل حزب الله لبنان گفت: زمانی که درباره پیروزی بزرگ صحبت می کنیم در سوریه در درجه نخست عامل اساسی در پیروزی خود سوری ها و شخص بشار اسد و تیم وی بودند که نقش بزرگی را ایفا کردند. اسد هیچگاه نترسید و در اوایل حوادث با وی دیدار کردم در حالی که صدای خمپاره ها در دمشق زیاد بودند. در سال های نخست اسد دمشق را ترک نکرد و ساختار دولت و ارتش استوار باقی ماند.

نصرالله خاطرنشان ساخت: این رییس جمهور و ارتش و دولت در صورت نداشتن پایگاه مردمی نمی توانستند استقامت کنند. استواری دولت و ارتش عامل اصلی در پیروزی ها بود. دلایل پیروزی متشکل از اجزای مختلفی است.  برخی خبرها درباره شیعه کردن سوری ها هیچگونه واقعیتی نداشته و این اخباری دروغ است. 

وی افزود: ما به ارتش سوریه تجربه جنگ گروه ها را منتقل کرده و آنها نیز به ما تجربه های جنگ کلاسیک را منتقل کردند. اعدادی که درباره تعداد شهدای ما در سوریه مطرح می شود صحیح نیست./۹۸۰/ب۹۰۴/د

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۷:۴۲
روحانی شیعی لبنان:
وحدت و رهایی بشریّت از جهالت تمام دغدغه علامه فضل الله بود
امام جمعه حاره حریک لبنان وحدت و تلاش برای زدودن جهالت از جامعه اسلامی را مهمترین دغدغه علامه فضل الله برشمرد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۵:۱۵
نژادپرستانه‌ترین قانون در تاریخ رژیم صهیونیستی در کنست تصویب شد
پارلمان رژیم صهیونیستی امروز در رای‌گیری نهایی، لایحه تبعیض‌آمیز «کشور یهود» را تصویب و به قانون تبدیل کرد تا بدین ترتیب زمینه قانونی برای حذف اعراب و مسلمانان را فراهم کند.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۷:۰۹
مفتی جبل عامل:
دامن زدن به اختلافات به منافع ملّی آسیب خواهد زد
مفتی جبل عامل لبنان با اشاره به آسیب اختلافات به منافع ملی بر لزوم وحدت و اتحاد مردم و مسؤولان تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۶:۳۵
تصویب قانون نژادپرستانه «شکستن سکوت» در پارلمان رژیم صهیونیستی
کنست رژیم صهیونیستی شب گذشته در بررسی دوم و سوم، پیش‌نویس قانون «شکستن سکوت» را به تصویب رساند.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۴:۱۵
احتمال حمله همه‌جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه
اقدامات مردمی طی ۴ ماه گذشته در نوار غزه به گونه ای بوده است که صهیونیست ها را به شدت مضطرب کرده است و آنها از مقابله با مردم عاجز شده اند لذا به نظر می رسد در حال حرکت به سمت جنگی علیه غزه هستند تا ...
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲:۱۵
تظاهرات فلسطینی‌ها در محکومیت «معامله قرن»
مردم کرانه باختری و نابلس در محکومیت تلاش‌های صورت گرفته برای تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌ها تظاهرات کردند.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۷:۵۲
گروه‌های فلسطینی بر ضرورت وحدت ملّی برای آزادی قدس شریف تاکید کردند
جنبش فتح و جبهه دموکراتیک آزادی فلسطین بر لزوم وحدت تمامی گروه‌ها برای آزادی کامل فلسطین و تشکیل دولت مردمی به پایتختی قدس شریف تاکید کردند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۵:۲۳
عالم اهل سنت لبنان:
مقاومت تنها راهکار آزادی قدس شریف است
عالم اهل سنت حامی حزب الله با تجلیل از رشادت های رزمندگان تاکید کرد که مقاومت تنها سلاح برای آزادی فلسطین از چنگال رژیم صهیونیستی است.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۰
چرایی شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه ۲۰۰۶ لبنان
کارشناس مطرح اندیشکده صهیونیستی «بگین سادات» در سیزدهمین سالگرد جنگ ۳۳ روزه دلایل شکست رژیم صهیونیستی در برابر حزب الله لبنان را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۲۱
عضو شورای مرکزی حزب الله:
پیروزی‌های جنوب سوریه معادلات منطقه را تغییر داد
عضو مرکزی حزب الله با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش سوریه تاکید کرد که این پیروزی ها معادلات منطقه را تغییر داده و طرح دشمنان را ناکام گذاشت.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۴:۱۵
عقب‌نشینی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی:
تل‌آویو با دولت بشار اسد مشکلی ندارد/ایران و حزب‌الله مشکل اصلی در سوریه هستند
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از بازگشت از روسیه مدعی شد که تل‌آویو هیچ مشکلی با باقی ماندن بشار اسد در قدرت سوریه ندارد، اما ایران و حزب‌الله نباید در این کشور حضور داشته باشند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۶:۴۹
فضل الله اهتمام والدین به تربیت فرزندان را خواستار شد
امام جمعه حاره حریک لبنان با اشاره به لزوم حل مشکلات خانوادگی بر اهتمام ویژه والدین به فرزندان تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۸:۰۵
استقبال روحانی اهل سنت لبنان از آشتی فتح و حماس
عالم اهل سنت لبنان با استقبال از طرح آشتی فتح و حماس بر ضرورت تقدم منافع ملی بر منافع حزبی تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۷:۲۰
تاثیر سخنرانی نصرالله در یمن؛ از عزیمت هزاران مبارز به جبهه تا پژواک صدای سید مقاومت در جای جای استانها
روزنامه الاخبار لبنان نوشت که سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله درباره یمن بازتاب گسترده ای در محافل داخلی و مردمی یمن به همراه داشت و باعث رهسپار شدن هزاران نفر به میادین نبرد با متجاوزان در جبهه الحدیده...
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۵:۲۱
عضو ارشد حزب الله:
محور مقاومت شکست سنگینی را به عربستان و اسرائیل وارد کرده است
نایب رییس شورای اجرایی حزب الله با اشاره به تحمّل شکست سنگین اسرائیل و عربستان در روزهای اخیر از سوی محور مقاومت بر ضرورت ایستادگی تا نابودی کامل دشمنان تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۲:۴۰
هیأت‌های اسلامی قدس:
نتانیاهو صلاحیت تصمیم‌گیری برای مسجدالاقصی را ندارد
هیأت‌های اسلامی شهر قدس با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند اداره مسجدالاقصی تنها برعهده مسلمانان است و نخست وزیر رژیم اشغالگر صلاحیت تصمیم‌گیری در این باره را ندارد.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۹:۴۳
رهبر انصارالله یمن از مواضع سید حسن نصرالله تقدیر کرد
رهبر جنبش انصارالله یمن از دبیرکل حزب الله در حمایت از مردم یمن و محکومیت جنایات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان تقدیر و تشکر کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۵:۲۰
حماس مذاکره موسوم به «معامله قرن» را رد کرد
عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأکید کرد که چیزی به اسم معامله قرن در ادبیات ملت فلسطین وجود ندارد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۴:۲۰
۶ فلسطینی شهید و بیش از ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شدند
دفتر هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل اعلام کرد که از ۱۹ ژوئن تا ۲ جولای، ۶ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از ۷۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۳:۵۴
روحانی لبنانی از بی‌توجهی دولت به مسائل اخلاقی و تربیتی انتقاد کرد
رییس جمعیت الفکر العاملی لبنان با انتقاد از بی توجهی دولت به مسائل اخلاقی و تربیتی خواستار حل مشکلات معیشتی شهروندان شد.